Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dobór kołowrotków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4613 odpowiedzi w tym temacie

#1761 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 06 wrzesień 2017 - 10:31

Shimano Nasci

#1762 OFFLINE   mr.8legs

mr.8legs

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 234 postów

Napisano 14 wrzesień 2017 - 17:28

Czy orientuje się ktoś jakie przełożenie ma Stella 4000 z 2004 roku.?

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

#1763 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 14 wrzesień 2017 - 19:28

2004 to FB. 4,6:1.

#1764 OFFLINE   Catrol

Catrol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaJanów / Mińsk Maz.
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Jot.

Napisano 16 wrzesień 2017 - 20:40

Panowie, przymierzam się do zakupu czegoś do sandaczowania - tylko w co celować ? :)

 

Podbijam patykiem gumisie 7-9cm na główkach 15g...może i 20g wejdzie w grę jak kupię mocny zwijak.

...Z Mojego ulubionego Shimano jedyny sensowy wybór to '15 TP 4000 HG/XG

Stradic '15 / 17 i Sustain '17 to praktycznie to samo...ta sama przekładnia, jedna prowadnica supportu.

 

Myślałem też mocno o bojkocie i kupieniu czegoś innego - Może jakieś ciekawe Ryobi, Spro...a może i jakaś Daiwa ?

 

Chciałbym żeby to było rozmiarowo odpowiadające Shimano'wskiemu 4000

Waga  290g...no 300-310 też mi ręki nie urwie ;)

Dosyć szybkie przełożenie..."5" i więcej...

No i całkiem ładny nawój w miarę możliwości

Budżet na razie 700 zł...chyba, że zdecyduję się na TP to sięgnę do rezerw ;)



#1765 Guest_MarcinW_*

Guest_MarcinW_*
  • Guests

Napisano 16 wrzesień 2017 - 21:26

Catrol nie kombinuj. Pozostań przy shimano, jednak nie celuj w TP '15. 



#1766 OFFLINE   Catrol

Catrol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaJanów / Mińsk Maz.
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Jot.

Napisano 16 wrzesień 2017 - 21:52

A co takiego miałbym kupić jak nie TP ? :)

 

...Szerokie, duże zęby przekładni, dwie prowadnice supportu zaczynają się od TP, a nic powyżej TP nie przewiduję - nie ten budżet :/



#1767 Guest_MarcinW_*

Guest_MarcinW_*
  • Guests

Napisano 17 wrzesień 2017 - 04:55

Jeszcze zajrzyj tutaj przed podjęciem ostatecznej decyzji: http://jerkbait.pl/t...+power +leśniak



#1768 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 17 wrzesień 2017 - 05:38

Jeszcze zajrzyj tutaj przed podjęciem ostatecznej decyzji: http://jerkbait.pl/t...+power +leśniak


Jak masz na myśli TP sw 4000 PG ,to miałem okazję się mu dłużej przyjęć ,i jeszcze jak ktoś łowi z brzegu dłuższym kijem to jakoś tam obleci ale jak mam tym łowić z łódki krótką wędką to moim zdaniem raczej odpada .Ten kołowrotek napewno nie jest przeznaczony do takich zastosowań ,ale jak ktoś chce tak łowić to nikt mu tego nie zabroni.Zaraz będzie że machanie zestawem z tym Kołowrotkiem jest męskie i takie tam ,jest dopóki nie rozwali nadgarstków ,tak jak było w moim przypadku ,i to nic przyjemnego jak po kilku godz odczuwamy dyskomfort podczas łowienia.Wolę zmienić częściej kołowrotek niż mieć problemy tego typu.
Niewątpliwie SW PG ma moc i pewnie długo by pokręcił tylko ...

#1769 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 17 wrzesień 2017 - 07:10

Męskim,  było kręcenie Delfinem . Bez jaj.

Istotą jest wyważenie całego zestawu. Nadgarstki odetchną ;)


Użytkownik popper edytował ten post 17 wrzesień 2017 - 07:11

  • salmon1977, Pisarz.......ewski Piotr i przemo_w lubią to

#1770 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 17 wrzesień 2017 - 07:43

Waldek, Delfin to już bardziej S/M , skóry z ćwiekami i czerwone piłeczki na sznurku... I używanie tego ruskiego wynalazku mogło faktycznie skończyć się przepukliną w okolicy jaj.

Idąc tym tropem, co jest "męskie", możemy stwierdzić że każde współczesne auto nie jest. Ma wspomaganie kierownicy i klimę. Męski był Kamaz.
  • popper lubi to

#1771 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 17 wrzesień 2017 - 08:13

Poza, w sumie zbędną dyskusją, dot. spraw "męskich", miałem na uwadze to, na co już dawno zwrócili uwagę castingowcy.

Coś, co rzadko jest brane pod uwagę przez wędkarzy, ławiących stałoszpulowcami. 



#1772 OFFLINE   Catrol

Catrol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaJanów / Mińsk Maz.
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Jot.

Napisano 17 wrzesień 2017 - 10:24

Waldek, ja zawsze lubiłem mieć sporo cięższy kołowrotek od wędki...tak aby automatycznie cięższy kręcioł podnosił patyk ku górze :)

 

Wędka którą planuję kupić zamknie się wagowo w 200g...także maszynka optymalna wagowo jak dla mnie będzie 270-290g...a nawet te 20g więcej nie będzie strasznym problemem. Jeśli chodzi o sandacze to dla mnie kołowrotek musi mieć dużo pary...żeby mimo dużego obciążenia dało się szybko kasować luz plecionki...albo mieć trochę wyższe przełożenie niż 4:8:1...bo coś mi się wydaje, że przydałoby się trochę szybciej :)


  • bony20 lubi to

#1773 ONLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 17 wrzesień 2017 - 10:32

Jeszcze zajrzyj tutaj przed podjęciem ostatecznej decyzji: http://jerkbait.pl/t...+power +leśniak

Napisz coś od siebie. Powielanie czegoś jest bez sensu. Internet jest zalany opiniami tego typu.
Dlaczego TP '15 nie?
Bo ktoś wydał taką czy inną opinie?
Ja napisze Ci jeden powód dla którego warto kupić '15....
Bo w każdej chwili możesz w Pl dokupić każdą część do niego .... bez utraty majątku :-)))
A to że stukają niektóre? Żaden młynek nie jest idealny. Tp '11 potrafił nap....ać rotorem że w barku czułeś....Stella '10 och ach.......a małe kółko od posuwu wyje....e w moment....plus trzęsący się rotor....

Użytkownik przemo_w edytował ten post 17 wrzesień 2017 - 10:33


#1774 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 17 wrzesień 2017 - 10:33

Karol,

Kup TP15 4000hg.Ze względu na złą opinię można go kupić w dobrej cenie.Ja mam i nie narzekam.Mepsa 5 ciągnie w nurcie aż miło.Hamulec mega prezycyjny i mocny.Albo coś z nowej serii 2017.

P.s.
Do dziś chyba są na ale raty 0%😉
  • przemo_w lubi to

#1775 OFFLINE   Catrol

Catrol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaJanów / Mińsk Maz.
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Jot.

Napisano 17 wrzesień 2017 - 10:53

Sławek, ja niczego nie kupuję na raty ani na kredyt.

...Ciułam długo kasiorę, sprzedaję sprzęt którego nie używam ale kupuję tylko za gotówkę ;)

 

TP '15 to jest jedyny sensowny wybór który mam z Shimano...

 

A do kasowania luzu podbitej gumy wysokie przełożenie to tylko lepiej. "PG" może się okazać lepsze dla tych którzy łowią ślizgiem, podbijają z korby.

 

15'stki stukają to sobie naprawię - już wiadomo o co z nimi chodzi i ponoć da się to zrobić.

TP' 15 zostawię sobie jako ostateczność. Rozważam "za i przeciw" bojkotu...


  • coma lubi to

#1776 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 17 wrzesień 2017 - 11:17

Nawet gdyby stukało to usuniesz to w ciagu kilkunastu minut no i koszt zerowy😉.Ja gdybym nie kupował przyczepki to jeszcze bym odkupił wersję PG.Ja po krótkich 2 sezonach użytkowania narazie złego słowa nie powiem.Jedynie mogę się przyczepić do śrub wkręcanych w plastikowy rotor(nie ufam takim rozwiązaniom).Dlatego nie będę go tam smarował co roku bo i chyba nie ma potrzeby😆.A tak chodzi rewelacyjnie.Duże przynęty nie robią na nim wrażenia.Kręci jak helikopter😆

#1777 Guest_MarcinW_*

Guest_MarcinW_*
  • Guests

Napisano 17 wrzesień 2017 - 12:11

Napisz coś od siebie. Powielanie czegoś jest bez sensu. Internet jest zalany opiniami tego typu.
Dlaczego TP '15 nie?
Bo ktoś wydał taką czy inną opinie?

Akurat mam TP 4000PG od początku sierpnia. Jest w nim moc, ciągnie praktycznie wszystko, nawet gdy jednym palcem obracam korbką. Jest jednak jedna rzecz, której nie mogę zdzierżyć przy kołowrotku za taką kwotę: coś w nim przeskakuje/stuka. Będę go oddawał do reklamacji po sezonie. Ale rozmawiałem z jedną osobą z forum i u niego też ten problem wystąpił. Dlatego mam wątpliwości, czy reklamacja uwzględni te wady. Włączam tutaj żółty alarm dla niezdecydowanych ;)



#1778 OFFLINE   Bartas93

Bartas93

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartuś
  • Nazwisko:https://bartekwedkuje.blogspot.com

Napisano 17 wrzesień 2017 - 12:55

A co chłopaki sądzicie na temat porównania Vańka z TP ?. Chcę sobie kupić coś do okoniówki i zastanawiam się nad tymi dwoma modelami, oczywiście w płytkiej szpuli 2500S. Na stelle troszkę na dzień dzisiejszy szkoda mi kasy, bo mogę dodatkowego tysiaka przeznaczyć na inne bardziej potrzebne rzeczy.

 

Vaniek będzie mniej solidny, ale lżejszy w skrócie rzecz ujmując? Czy może oprócz wagi się niczym nie różnią ?



#1779 ONLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 17 wrzesień 2017 - 13:01

Akurat mam TP 4000PG od początku sierpnia. Jest w nim moc, ciągnie praktycznie wszystko, nawet gdy jednym palcem obracam korbką. Jest jednak jedna rzecz, której nie mogę zdzierżyć przy kołowrotku za taką kwotę: coś w nim przeskakuje/stuka. Będę go oddawał do reklamacji po sezonie. Ale rozmawiałem z jedną osobą z forum i u niego też ten problem wystąpił. Dlatego mam wątpliwości, czy reklamacja uwzględni te wady. Włączam tutaj żółty alarm dla niezdecydowanych ;)


Wada nic nie znacząca a było o tym już setki razy pisane. Czasem sam się młynek naprawiał ja w dupe dostał :-)))

#1780 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 17 wrzesień 2017 - 13:41

A co chłopaki sądzicie na temat porównania Vańka z TP ?. Chcę sobie kupić coś do okoniówki i zastanawiam się nad tymi dwoma modelami, oczywiście w płytkiej szpuli 2500S. Na stelle troszkę na dzień dzisiejszy szkoda mi kasy, bo mogę dodatkowego tysiaka przeznaczyć na inne bardziej potrzebne rzeczy.

Vaniek będzie mniej solidny, ale lżejszy w skrócie rzecz ujmując? Czy może oprócz wagi się niczym nie różnią ?

Mam vańka, jest lżejszy od TP którego nie mam i porównać nie mogę. Świetnie współpracuje z bardzo lekkimi patykami ,dzięki swojej niskiej wadze .Jest lekki ale rotor pod wpływem nacisku nie poddaję się jak to jest w stradicu Ci4 + który też posiadam. Przy łowieniu okoni i wzdręg ,bo do tego do używam sprawdza się .Mam go od początku sezonu i jak na razie kręci jak w momencie zakupu , zastrzeżenia mam tylko do rolki prowadzącej linkę. Musiałem ją smarować ,i podczas tej czynności zobaczyłem jak ten element spie ...... .

Użytkownik MARIUSZ 69 edytował ten post 17 wrzesień 2017 - 14:16

  • Bartas93 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych