Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szwecja - czy jest aż tak źle jak piszą? Kraj trzeciego świata to pewne bezrybie.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15611 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 październik 2014 - 19:38

Od lat tam się wybieram i nie mogę się wybrać.

Może zabraknąć mi czasu albo wcześniej:

 

http://biznes.onet.p...38,1,news-detal



#2 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 22 październik 2014 - 19:43

Spieszmy się kochać szkiery, tak szybko pustoszeją...



#3 OFFLINE   AdasCzeski

AdasCzeski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1322 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Czeski

Napisano 22 październik 2014 - 19:50

W 2030 w Inie, Redze, Parsęcie, Słupi... itd, będą pływać "nasze" ryby... łosie, troćki i inne nowe gatunki, salmo morpha pola ruber (czerwono - biała)...

 

Za morze nie będzie po co jechać... tam same "allaahhyyakkbarry" w wodzie będą.  



#4 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 22 październik 2014 - 20:12

Multi - kulti, zaraza w Europie ! Już ziszcza sie co rzekli gdy im d...złojono pod Poitiers "my tu wrócimy"  Dziś brak Karola Młota, zniewiscienie totalne i nikt nie chce walczyć w imie zatęchłej poprawności. 


Użytkownik Ugly edytował ten post 22 październik 2014 - 20:42

  • Dienekes lubi to

#5 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 22 październik 2014 - 20:22

Już kilka ładnych latek temu(chyba ponad dyszka) jak zawitałem tam 2-krotnie w oczy jako małolatowi rzuciła się multikulturowość.

Rasizm i skrajny nacjonalizm są groźne, ale nie należy popadać w skrajności. Dość długo już zapraszają emigrantów i bida zajrzy im w końcu w oczy, wtedy ockną się, że taka polityka była be, ale będzie już za późno :)

Kiedyś tam można było czuć się jak w domu, jednak czasy przystanków autobusowych z masą niezabezpieczonych markowych rowerów obok się tam kończą albo już skończyły :)



#6 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15611 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 październik 2014 - 20:36

Rzadko wyjeżdżam, ale zdarzyło mi się być w Wiedniu, Londynie i Berlinie ostatnimi laty. Mieszkałem blisko centrum. I włos się na głowie jeży. Gdzie te czyste ulice w Niemczech? A w Wiedniu to już chyba najgorzej.

W Szwecji byłem raz. W 1997. Sami szwedzi....

Breivik to palant i ludobójca, ale coś powinno się z tym zrobić innymi sposobami. Nie obserwuję statystyk, ale pewnie typowa rdzenna rodzina Austriaków, Anglików czy Szwedów ma 1-2 statystycznego dzieciaka na głowę. A napływowi? Pewnie 2 razy więcej.

Dziwi mnie też to, że z tego co słyszę Polacy są często tam gorzej traktowani niz inni emigranci. Ale przecież Polak po 10-20 latach predzej zostanie Norwegiem/Szwedem/Anglikiem/Irlandczykiem itd. i się zasymiluje niż imigrant z Turcji/Indii/Syrii itd. A może się mylę? 


Użytkownik godski edytował ten post 22 październik 2014 - 22:37

  • ezehiel lubi to

#7 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Napisano 22 październik 2014 - 23:36

Polak pewnie łatwiej. Kulturowo, cywilizacyjnie, mentalnie na pewno jest bliżej. Pod warunkiem, że jest to Kowalski Jan, Nowak Jerzy, ci Polacy których znasz, jakoś się z nimi utożsamiasz. W cudzysłowie "normalni", czyli prezentujący pewien poziom, zainteresowani godnym życiem i normalną koegzystencją z współobywatelami. Wiadomo, mówisz o Polakach, więc myślisz o sobie i wszystkich jak o tożsamych, ale czy tak w rzeczywistości jest? Gdyby chcieć uczciwie odpowiedzieć patrząc na średnią? Inni widzą nas jako zbiór czy jak by to zwał, ale uogólnioną średnią, a pierwszy kontakt mają zwykle z jakimi Polakami? Przemytnicy fajek i gorzały, złodzieje samochodów, rowerów, ?ryb? itd. Mnie zna kilkoro Belgów, Duńczyków, Niemców, Holendrów, i jest ok. Tak Holendrów, Huub zawsze deklaruje i daje odczuć, że mnie lubi, ja jego też. Bardzo porządny człowiek, ale kiedy czasami rozmowa schodziła na tematy o tym, że w Holandii jacyś Polacy coś tam, najczęściej milczałem i głowa opadała mi bardzo nisko. Za innych nie  mogę odpowiadać i nie odpowiadam, ale też sobą, w oczach innych ludzi nie stanowię o wszystkich Polakach. Różnych przykładów jak np. Polacy za granicą traktują siebie na wzajem, a to też stanowi o tym jak nas postrzegają i traktują, mógł bym mnożyć, ale chyba każdy wie o co mi chodzi.



#8 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 23 październik 2014 - 09:21

Temat na tydzień chyba.  :) Między innymi taki punkt widzenia:

 

od 8:22

 

http://youtu.be/8VTp...fpjgVYQUeqRkCuQ



#9 OFFLINE   maggot

maggot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów

Napisano 23 październik 2014 - 09:28

Byłem w Szwecji w tamtym roku [ niestety nie na rybach} i chodząc po miastach szok: na jednego Szweda {obowiązkowo w okularach} przypada 5 kolorowych. Rzecz jasna nie jestem żadnym rasistą, ale Skandynawowie sami pchają się w gips. Wiem, fatalny przyrost naturalny i wiele innych powodów, ale jest mi ich po prostu szkoda. Zresztą czy tylko ich? Za kilkadziesiąt lat biali w Europie będą w mniejszości, wszystko wskazuje na to, że będziemy wyparci do roli marginesu. Już teraz widać, co się dzieje np. w Londynie.



#10 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 23 październik 2014 - 15:38

ewentualna wojna na większą skalę ze wschodem przyspieszy ten proces z kilkudziesięciu do kilkunastu


Użytkownik Panek edytował ten post 23 październik 2014 - 15:38


#11 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 8000 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 23 październik 2014 - 15:43

Byłem w Szwecji w tamtym roku [ niestety nie na rybach} i chodząc po miastach szok: na jednego Szweda {obowiązkowo w okularach} przypada 5 kolorowych. Rzecz jasna nie jestem żadnym rasistą, ale Skandynawowie sami pchają się w gips. Wiem, fatalny przyrost naturalny i wiele innych powodów, ale jest mi ich po prostu szkoda. Zresztą czy tylko ich? Za kilkadziesiąt lat biali w Europie będą w mniejszości, wszystko wskazuje na to, że będziemy wyparci do roli marginesu. Już teraz widać, co się dzieje np. w Londynie.

 

Dla UK prognozy takie sa na okolo 2060.

Londyn jak Londyn, dbrze ze Birmingham nie widziales ;)



#12 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 23 październik 2014 - 15:49

Byłem w Szwecji w tamtym roku [ niestety nie na rybach} i chodząc po miastach szok: na jednego Szweda {obowiązkowo w okularach} przypada 5 kolorowych. Rzecz jasna nie jestem żadnym rasistą, ale Skandynawowie sami pchają się w gips. Wiem, fatalny przyrost naturalny i wiele innych powodów, ale jest mi ich po prostu szkoda. Zresztą czy tylko ich? Za kilkadziesiąt lat biali w Europie będą w mniejszości, wszystko wskazuje na to, że będziemy wyparci do roli marginesu. Już teraz widać, co się dzieje np. w Londynie.

 

Byłem i ja w tym roku, no szok... ani jednego "czarnego"...

 

Co drugi tu deklaruje, iż nie jest rasistą ( niektórzy nawet,że "żadnym rasistą") a mimo tego "kolory skór rozróżniacie bezbłędnie"...

Lęki biorą się głównie z biedy i niewiedzy...

Zostawcie Szwecję Szwedom ;) .



#13 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 23 październik 2014 - 17:12

..... ale jest mi ich po prostu szkoda. Zresztą czy tylko ich? Za kilkadziesiąt lat biali w Europie będą w mniejszości, wszystko wskazuje na to, że będziemy wyparci do roli marginesu. 

Kolego !  Biali nigdy nie będą mniejszością w Europie! Gdy będzie +/- po  równo zostaną krótko mówiąc  zostaną wyrżnięci co do jednego. Wiele lat mieszkalem  tzw "zachodzie" i wiem coś niecoś na ten temat. Np. swego czasu "slużby" posłały w kraju tulipanów agentow mowiacych ichnim językiem  by posłuchali czego nauczają w swoich światyniach. W skrócie tak: "udawajcie, asymilujcie się, uśmiechajcie, gdy przyjdzie pora rynsztokami będzie płynąc ich krew w imię..."  I co sie stało? I nic ! Nic nie zrobiono bo już sie ich boją. Mimo głoszonej w przestrzni publicznej tolerancji 60 % ( jak wynika z badań) jest rasistami... I prawie każdy kto tam żył , pracował i mial do czyniania też jest...

U.


Użytkownik Ugly edytował ten post 23 październik 2014 - 17:14

  • Kuballa44 lubi to

#14 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 23 październik 2014 - 17:24

Lęki biorą się głównie z biedy i niewiedzy...

 

Kolego śmiem twierdzić, ze owe lęki biorą sie z doświadczenia ! Czy odważyl bys sie przejśc z krzyżem(nawet niezbyt eksponowanym) na piersi w godzinie modłów srodkiem arabskiej dzielnicy w Paryżu ? Albo innym mieście w Francji ?  Jeśli obracasz sie w środowisku powiedzmy, choc to złe rozróżnienie komunistycznej proweniencji, "inteligenckim" może tych strachów masz mniej. Spróbuj w innym  - nabędziesz ich z pewnością

U.


Użytkownik Ugly edytował ten post 23 październik 2014 - 17:26

  • Panek lubi to

#15 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1195 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 23 październik 2014 - 17:32

Ja jestem rasistą. Nie wstydzę sie tego.

W Szwecji nie bywam zbyt często więc nie potrafię powiedzieć jednego mądrego słowa na ten temat( Pomijam wiedzie z internetu bo nie jest  raczej wiarygodna)

Ale to co widzę w Norgę to jest to masakra. Poprawnośc polityczna ponad wszystko. Przybyłe kolorowe uczą sie jednego słowa najszybciej. Jest to słowo rasizm.  Uwielbiają to słowo. 

Potem uczą się kolejnych słów. Wszystkie  te kolejne słowa mają związek z socjalem. Mają bardzo dobrze opanowane przepisy i triki co trzeba zrobić by dostac  wsparcie państwa. Żeby  państwo oddało część MOICH podatków  tym leniwym nierobom.

 

Niestety tak zwana cywilizacja zachodnia jest na skraju upadku.

 A  kraje takie jak Polska  przetrwają ciut dłużej ten najazd miłaśników seksu z kozami czy owcami gdyż silnie zakorzeniony katolicyzm. ( to nic że jest zafałszowany, ważne że jest dobrze osadzony w polskiej kulturze )

 

 

Jest mały promyk nadziej bo Norwegia przestała przyjmować azylantów a tych którzy tu już są powoli próbują wypieprzyć do ich macierzystych krajów. Powoli to idzie ale idzie

 

 

Multikulti jest dobre jedynie jak ktoś chce sobie na wacka wsadzić kolorową cipe. Ale w takiej sytuacji jak powyższa nie ma racji bytu.



#16 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 23 październik 2014 - 17:35

Kolego !  Biali nigdy nie będą mniejszością w Europie! Gdy będzie +/- po  równo zostaną krótko mówiąc  zostaną wyrżnięci co do jednego. Wiele lat mieszkalem  tzw "zachodzie" i wiem coś niecoś na ten temat. Np. swego czasu "slużby" posłały w kraju tulipanów agentow mowiacych ichnim językiem  by posłuchali czego nauczają w swoich światyniach. W skrócie tak: "udawajcie, asymilujcie się, uśmiechajcie, gdy przyjdzie pora rynsztokami będzie płynąc ich krew w imię..."  I co sie stało? I nic ! Nic nie zrobiono bo już sie ich boją. Mimo głoszonej w przestrzni publicznej tolerancji 60 % ( jak wynika z badań) jest rasistami... I prawie każdy kto tam żył , pracował i mial do czyniania też jest...

U.

 

A co ?...nie daj Boże !!!

Jeśli w Twojej obronie stanie...."kolorowy"....różnie bywa...

Za...biesz jego trzecie pokolenie i spalisz dowody na istnienie ?

 

Jesteś tyle wart co, Twój odpowiednik w innej skórze  :)  .



#17 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 23 październik 2014 - 17:39

Ja jestem rasistą. Nie wstydzę sie tego.

W Szwecji nie bywam zbyt często więc nie potrafię powiedzieć jednego mądrego słowa na ten temat( Pomijam wiedzie z internetu bo nie jest  raczej wiarygodna)

Ale to co widzę w Norgę to jest to masakra. Poprawnośc polityczna ponad wszystko. Przybyłe kolorowe uczą sie jednego słowa najszybciej. Jest to słowo rasizm.  Uwielbiają to słowo. 

Potem uczą się kolejnych słów. Wszystkie  te kolejne słowa mają związek z socjalem. Mają bardzo dobrze opanowane przepisy i triki co trzeba zrobić by dostac  wsparcie państwa. Żeby  państwo oddało część MOICH podatków  tym leniwym nierobom.

 

Niestety tak zwana cywilizacja zachodnia jest na skraju upadku.

 A  kraje takie jak Polska  przetrwają ciut dłużej ten najazd miłaśników seksu z kozami czy owcami gdyż silnie zakorzeniony katolicyzm. ( to nic że jest zafałszowany, ważne że jest dobrze osadzony w polskiej kulturze )

 

 

Jest mały promyk nadziej bo Norwegia przestała przyjmować azylantów a tych którzy tu już są powoli próbują wypieprzyć do ich macierzystych krajów. Powoli to idzie ale idzie

 

 

Multikulti jest dobre jedynie jak ktoś chce sobie na wacka wsadzić kolorową cipe. Ale w takiej sytuacji jak powyższa nie ma racji bytu.

 

Wracaj do Polski natychmiast ! :)



#18 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 23 październik 2014 - 18:17

...Jesteś tyle wart co, Twój odpowiednik w innej skórze  :)  .

Jestem tyle samo wart powiadasz ?!  Czy ja pcham sie do szeroko rozumianej Arabii czy na Czarny Ląd by tam krzewić moje poglądy ? Czy ja chcę doprowadzić Europę do stanu jaki oni doprowadzili kraje w których żyją ? Czy ja jestem "u siebie" czy oni ? Czy tolerancja to bezkrytyczna akceptacja innych  zwyczajów i innej kultury "u nas"? Czy ja chcę ich nawracać na moja wiarę ?  To oni mają się przystosować  a nie ja ! A jeśli już w Szwecji za krytykę polityki emigracyjnej grozi kara to totalitaryzmem Koledze nie trąci ? A w końcu ja nie wartościuje osoby Kolegi przez porównanie , a jedynie spieram się z innymi poglądami i zachowaniami.

U.