Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka na szczupaka i sandacza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
177 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4553 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 20 maj 2017 - 08:59

Ponad rok na forum i nie dajesz rady poszukać odpowiedzi na swoje pytanie albo zadać je w wątku już istniejącym ? :P



#122 OFFLINE   Lisek89

Lisek89

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaKRAKÓW
  • Imię:Michał

Napisano 20 maj 2017 - 10:34

Szukałem podobnego wątku,niestety bezowocnie. Podeślesz link?

#123 OFFLINE   BartasL2

BartasL2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 123 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:L

Napisano 20 maj 2017 - 11:05

Na FM masz promocje Dragonów GS, są za 225 zł wydaję mi się że to niezła opcja w tych pieniądzach. 



#124 OFFLINE   Kamil_Olsztyn

Kamil_Olsztyn

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 648 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 27 maj 2017 - 10:26

Szukałem podobnego wątku,niestety bezowocnie


Podobnych wątków są dziesiątki. Może inaczej nazwany temat, ale takie posty są wałkowane często. Ale fakt, dobra wymówka.

#125 OFFLINE   mattor

mattor

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Mateusz

Napisano 06 czerwiec 2017 - 10:05

Witam, potrzebuje małej pomocy co wybrać na  sandacze, interesuje mnie coś szybkiego z czułą szczytówką bez wklejki, kij ma być pod gumy, głownie na jeziorach będę łowił od 5 g główki. Co możecie polecić ? Wstępnie rozglądałem się za czymś od MHX,Fenwick lub St.Croix ale czekam również na inne propozycje ;) Pozdrawiam mattor 



#126 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 06 czerwiec 2017 - 10:23

Ja mogę polecić przeczytanie kilku tematów typu "co na sandacza?" a jest ich parę. W każdym dziale wyrastają jak grzyby po deszczu wraz z nastaniem nowego sezonu.



#127 OFFLINE   Delbanka

Delbanka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • LokalizacjaKoszalin
  • Imię:Artur

Napisano 08 czerwiec 2017 - 08:38

http://jerkbait.pl/t...g na sandacza



#128 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 08 czerwiec 2017 - 13:08

Witam, potrzebuje małej pomocy co wybrać na  sandacze, interesuje mnie coś szybkiego z czułą szczytówką bez wklejki, kij ma być pod gumy, głownie na jeziorach będę łowił od 5 g główki. Co możecie polecić ? Wstępnie rozglądałem się za czymś od MHX,Fenwick lub St.Croix ale czekam również na inne propozycje ;) Pozdrawiam mattor


Może w avida do 18g celuj? Mam takiego w jednym kawałku i jest to cholernie uniwersalna szpada:-)

#129 OFFLINE   mattor

mattor

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Mateusz

Napisano 08 czerwiec 2017 - 14:02

A jak w nim z dolna granica ? 



#130 OFFLINE   Damian83

Damian83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 649 postów
  • LokalizacjaWoj. Śląskie
  • Imię:Damian

Napisano 02 październik 2017 - 04:00

Witam rozgladam się za jakimś nisko budrzetowym kijem właśnie pod sandacze I szczupaki Co byście polecili woda na której łowię to rzeka z silnymi prądami łowienie z brzegu przynęty będą w granicach od 26 do myślę 40gram no I jaka długość? Myślę że z brzegu I tak cieżkie przynęty to nie muszę kupowac calkiem długiego kija. Proszę o porady.

#131 OFFLINE   Krzysiek P

Krzysiek P

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 459 postów
  • LokalizacjaŁódź/Sieradz
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 02 październik 2017 - 13:04

Ciekawe co na to brzeg ;) ..
A poważnie..nie napisałeś nic o przynętach (rodzaj nie waga) jakie będziesz stosował, ani o metodzie spinningowej (a jest kilka), ani o warunkach w jakich będziesz łowił..Ale nisko budŻetową porade ci dam- każdy kij o dł. 2,7m i c.w. (i tak zakłamanym z dołu lub góry, jak w prawie każdym niskobudżetowym kiju) spełniającym Twoje oczekiwania. Idź do największego sklepu wędkarskiego w okolicy i pomacaj wędki, nie ufając całkowicie sprzedawcy. Aha, dobrze by było zabrac kolegę/sąsiada/szwagra bardziej zorientowanego w spiningowaniu ze sobą.. I tak za jakiś czas kija zmienisz i wtedy już bedziesz wiedział co szukać  :D  :D  :D  



#132 OFFLINE   Damian83

Damian83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 649 postów
  • LokalizacjaWoj. Śląskie
  • Imię:Damian

Napisano 02 październik 2017 - 17:52

Ciekawe co na to brzeg ;) ..
A poważnie..nie napisałeś nic o przynętach (rodzaj nie waga) jakie będziesz stosował, ani o metodzie spinningowej (a jest kilka), ani o warunkach w jakich będziesz łowił..Ale nisko budŻetową porade ci dam- każdy kij o dł. 2,7m i c.w. (i tak zakłamanym z dołu lub góry, jak w prawie każdym niskobudżetowym kiju) spełniającym Twoje oczekiwania. Idź do największego sklepu wędkarskiego w okolicy i pomacaj wędki, nie ufając całkowicie sprzedawcy. Aha, dobrze by było zabrac kolegę/sąsiada/szwagra bardziej zorientowanego w spiningowaniu ze sobą.. I tak za jakiś czas kija zmienisz i wtedy już bedziesz wiedział co szukać :D :D :D

Szukam kija do łowienia z opadu na przynety gumowe nie szukam drogiego kija poniewaz posiadam już 3kije których używam od lat I gdybym był w Pl to bym sobie wszedł do sklepu I odpowiedni dla siebie bym wybrał. Pytam tu bo dużo ludzi miało tu różne kije I szukam czegos żeby zamówić na necie bo tu w wedkarskich ceny są czasem z kosmosu. A kijek ma slużyć do połowu na cieżkie gumy I wtedy gdy jest pora na sandacze ja na Co dzień łowię kleniki jazie okonie itd. Pozdrawiam serdecznie

Ps. Myślę Nad kijem od 10-40g Taki żeby można na niego I jakiegoś jerka lub cieższy wobler założyć nie tylko gumy.

#133 OFFLINE   Ultraast

Ultraast

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów

Napisano 02 październik 2017 - 20:47

Witam rozgladam się za jakimś nisko budrzetowym kijem właśnie pod sandacze I szczupaki Co byście polecili woda na której łowię to rzeka z silnymi prądami łowienie z brzegu przynęty będą w granicach od 26 do myślę 40gram no I jaka długość? Myślę że z brzegu I tak cieżkie przynęty to nie muszę kupowac calkiem długiego kija. Proszę o porady.

Ja używam SG Black Trigger 220cm 15-50g do podobnych celów i powiem Ci, że spisuje się idealnie. Slider 10S i inne jerki o podobnej wadze też super prowadzi. Jest to model pod multiplikator, ale robią też modele Spin którymi też łowiłem. Jak zrezygnujesz z jerków i bardzo duzych gum to bierz 9-32g, jak nie to model 20-60g i o długości 220cm (jest dobra promocja na aledrogo)
Za ta cenę bardzo dobre kije na szczupaka i sandacza.

#134 OFFLINE   Janusz23

Janusz23

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 14 luty 2018 - 23:26

Witam zamierzam kupić nową wędkę oraz kolowrotek do niej do średniego spinningu.Wędka ma być na szczupaka,sandacza oraz bolenia.Łowił nią będę zarówno z brzegu jak i z łódki.

Co do wędki myślalem nad Viper HD Zander 35 2.30m 10-35g akcja fast

Oraz kołowrotek Penn Spinfisher SSV4500 Spin

Łowił będę gumami,błystkami oraz woblerami właśnie od 10 do max 35g nie więcej.Na kolowrotek chciałbym nawinąć żyłkę 0,30mm lub 0,28mm bo akurat takie mam dostępne.O kołowrotku słyszałem,żę jest ponoć niezniszczalny.A co wy sądzicie drodzy forumowicze na ten temat.



#135 OFFLINE   Kacper Kniaź

Kacper Kniaź

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaKoło
  • Imię:Kacper
  • Nazwisko:Kniaź

Napisano 14 luty 2018 - 23:28

Witam zamierzam kupić nową wędkę oraz kolowrotek do niej do średniego spinningu.Wędka ma być na szczupaka,sandacza oraz bolenia.Łowił nią będę zarówno z brzegu jak i z łódki.
Co do wędki myślalem nad Viper HD Zander 35 2.30m 10-35g akcja fast
Oraz kołowrotek Penn Spinfisher SSV4500 Spin
Łowił będę gumami,błystkami oraz woblerami właśnie od 10 do max 35g nie więcej.Na kolowrotek chciałbym nawinąć żyłkę 0,30mm lub 0,28mm bo akurat takie mam dostępne.O kołowrotku słyszałem,żę jest ponoć niezniszczalny.A co wy sądzicie drodzy forumowicze na ten temat.

Cześć. Za chwilę Cię tu skrzyczą :)



#136 OFFLINE   NAD BUGIEM

NAD BUGIEM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 288 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Paweł

Napisano 14 luty 2018 - 23:31

Nie Skrzycza, A Publicznie Ukamieniuja :)

#137 OFFLINE   kostom63

kostom63

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1621 postów

Napisano 15 luty 2018 - 00:00

Cześć, co tu krzyczeć bardzo dobry wybór

#138 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6209 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 15 luty 2018 - 06:27

Drogi forumowiczu młynek jest spory jak na wyrzut 35g, weź Vipera 18-42 g. To jest średni spinning :)

#139 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4553 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 15 luty 2018 - 06:32

Dziwi mnie, że ktoś mający już jakiś tam staż na forum i to nie ważne jakim nie potrafi korzystać z wyszukiwarki ...

#140 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 15 luty 2018 - 06:54

No ale po co się męczyć ..... ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych