Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędka na szczupaka i sandacza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
177 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 26 październik 2014 - 22:32

Haha nieobrazam sie choc powinienem :D ale wytlumacz mi prosze gdzie ten belkot marketingowy ? Nie pisze o super ekstra technologiach bo i tak ich nie ma w tym sprzecie, td zdobyly uznanie u polskich wedkarzy i z tym nie ma co dyskutowac a ze kije sa do d.. wie kazdy kto mial w reka h spining z prawdziwego zdarzenia :D Np moj byly phenix ( bez tytanow o dziwo :D) bil na glowe hmx w super technologiach a tanszy byl o pare stowek :)

Po prostu Kamil_Be broni fenwicow zazarcie i sie pytam dlaczego bo jak dla mnie fenwick jest tylko ciut wyzej niz dragon - ot co :)

Użytkownik meme174 edytował ten post 26 październik 2014 - 22:33


#42 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1931 postów

Napisano 26 październik 2014 - 22:45

 Td znalazly uznanie wsrod polskich spiningistow choc oczywiscie sa kije lepsze japanskie, amerykanskie itp ale w wiekszosci sa to kije adoptowane do naszego polskiego lowienia - malo podobnego z prawdziwym przeznaczeniem tych kijow. TD nie wiem czy byly projektowane czy wybrane z garsci blankow jakie firma z chin przygotowala dla dragona ale byly przetestowane na polskich wodach i polskimi metodami.

Niby wiem, że ;) ... ale czytająć coś takiego nie jestem w stanie pojąć dowcipu.



#43 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 27 październik 2014 - 04:28

HAhaha - no tak brzmi troche dziwnie - nastepnym razem napisze coś - td wybrane z wózka chrustu zostało uzbrojone na opak i rzucone do sklepów :)

:good: :rockon: :rockon:



#44 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 27 październik 2014 - 08:38

To ja Ci powiem czemu  ^_^ Może nie przerobiłem setek kijów bo nie miałem na to czasu łowiąc ryby ale jakieś 20 - 30 kijków prywatnie miałem w swoich łapkach. Zatrzymałem się na Shimano, bo w Olsztynie ono królowało i każdy sklep wędkarski brał po 300 kijów rocznie i gdzieś musiał je pchać, to wiadomo - zdemonizowali markę Shimano na top topów i poniekąd nie ukrywam sam uległem tej propagandzie. Skończyło się na Beast Master oraz Technium ale zatrudniłem się w nowym salonie w Olsztynie i troszkę zmienił mi się pogląd na rynek wędkarski. Dragony też każdy gloryfikował, że lepsze niż pracowniane Phenix-y itd  :D

 

Np: wędziska SG Parabellum czy Bushwhacker lub Daiwa Exceller biją na głowę wszystkie te Shimano w odpowiednikach cenowych. W końcu można było pomachać i połowić czymś lepszym i po paru wypadach nad wodę zrozumiałem jak Shimano jest daleko w tyle za Daiwą czy SG jeśli chodzi o wędziska. Mieliśmy też Dragony z serii Guide Select (nawet fajne kije), nieszczęsne Team Dragony (praktycznie 90% sprzedanych wróciło na reklamacje) oraz Milleniumy, które postęp technologiczny ominął. Mam na stojakach też kije St.Croix od Mojo Bass poprzez Avid-y na Legendach kończąc, ale te kije jakoś średnio mogły mnie przekonać, np: niepasujące rękojeści itd. W tym roku w kwietniu weszliśmy we współpracę z KR Fishing i zostaliśmy dealerem Fenwicka na Olsztyn (ale jeden sklep już miał Fenwicka w ofercie). Kolega z którym pracuję a który pracował w konkurencji która też miała Fenwicka stwierdził, że to może być wtopa, bo oni wcześniej sprzedawali go nikłe ilości. Bo wiadomo Olsztyn bieda, polska B czy nawet C itd  :D St.Croix również dosyć często sprzedawaliśmy, o dziwo Avida i Legendy najczęściej.

 

Od kwietnia do teraz sprzedaliśmy już ponad 60 kijów od EagleGT na AETOS-ie kończąc. Zastanawiające czemu tyle, skoro w latach poprzednich w Olsztynie sprzedawało się 5 - 8 kijów na rok? Przede wszystkim wybór mieliśmy i nadal mamy większy niż np: w centrum wędkarstwa w trójmieście. Co takiego jest w Fenwickach, że ludzie typu Nowak i Kowalski przesiadają się z owianych sławą wędzisk Dragona projektowanych specjalnie dla nich czy przecież boskich i topowych Shimano na wędziska rodem z USA? Gdy ktoś pyta o fajny kij do 500 zł i mówi że tam i tam proponowano mu za tyle i tyle Dragona czy Shimano zazwyczaj pokazuję Fenwicka i opowiadam co to jest, jak zrobione i na co to jest. Co najmniej połowa klientów nie wypuszcza kija z rąk gdy go już dostanie. Gdy przyginamy monoblanki, to klientom oczy wypadają z wrażenia - wtedy też miejscowi poskramiacze esox-ów decydują się na pierwszy w życiu monoblank. Jak już ktoś kupi Fenwicka, to jest prawdopodobne że wraca po następnego. Rekordzista zakupił u mnie już czwarty kij tego producenta  ;) Te kije ludziom się podobają. Krótsze rękojeści, fajny design, lekkość, wytrzymałość, dożywotnia gwarancja - te i wiele innych sprawia, że taki Nowak czy Kowalski sam ocenia po czasie, że w końcu wie co to elektryczny kij, że sandacza da się zaciąć, że po prostu wszedł na wyższy poziom wędkarstwa. Nie sprzedaje ich bo mam na to parcie czy jakieś profity z tego. My po prostu sprzedajemy ludziom taki sprzęt jakiego oczekują i dzięki temu ludzie mają do nas zaufanie.

 

Kiedyś klient kupujacy HMX-a chciał sprawdzić ugięcie tego kija - chętnie go przygięliśmy i to dosyć znacznie. Wtedy poprosił o przygięcie Team Dragona parametrami podobnego do HMX-a. Gdy Dragon wygiął się gdzieś tak do 2/3 możliwości HMX-a pierdzielną jak zapałka  :D Mina klienta była bezcenna ;-)

 

Dlatego polecam Fenwicki  ;)



#45 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1931 postów

Napisano 27 październik 2014 - 09:12

Wszyscy, zawodowo zajmujący sie sprzedażą sprzetu, powinni być widoczni, wyróżnieni, pośród zwykłych userów bo ich posty są obciążone grzechem pierworodnym.

Chętnie bym widział np, inny kolor nicka.

 

Po trzydziestu latach latania ze spiningiem nie za bardzo łykam bajki o super- hiper-kosmicznych-tylko dla mnie cudach ale obiektywność forum  znacznie na tym cierpi.



#46 OFFLINE   Piotreq

Piotreq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaPłock

Napisano 27 październik 2014 - 10:02

Każdy średniozorientowany spiningista chyba jest w stanie dostrzec tą subtelną różnicę w wypowiedziach tzw zawodowców i zwykłych łowiących......


  • G_rzegorz lubi to

#47 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 27 październik 2014 - 10:08

To ja Ci powiem czemu ^_^ Może nie przerobiłem setek kijów bo nie miałem na to czasu łowiąc ryby ale jakieś 20 - 30 kijków prywatnie miałem w swoich łapkach. Zatrzymałem się na Shimano, bo w Olsztynie ono królowało i każdy sklep wędkarski brał po 300 kijów rocznie i gdzieś musiał je pchać, to wiadomo - zdemonizowali markę Shimano na top topów i poniekąd nie ukrywam sam uległem tej propagandzie. Skończyło się na Beast Master oraz Technium ale zatrudniłem się w nowym salonie w Olsztynie i troszkę zmienił mi się pogląd na rynek wędkarski. Dragony też każdy gloryfikował, że lepsze niż pracowniane Phenix-y itd :D

Np: wędziska SG Parabellum czy Bushwhacker lub Daiwa Exceller biją na głowę wszystkie te Shimano w odpowiednikach cenowych. W końcu można było pomachać i połowić czymś lepszym i po paru wypadach nad wodę zrozumiałem jak Shimano jest daleko w tyle za Daiwą czy SG jeśli chodzi o wędziska. Mieliśmy też Dragony z serii Guide Select (nawet fajne kije), nieszczęsne Team Dragony (praktycznie 90% sprzedanych wróciło na reklamacje) oraz Milleniumy, które postęp technologiczny ominął. Mam na stojakach też kije St.Croix od Mojo Bass poprzez Avid-y na Legendach kończąc, ale te kije jakoś średnio mogły mnie przekonać, np: niepasujące rękojeści itd. W tym roku w kwietniu weszliśmy we współpracę z KR Fishing i zostaliśmy dealerem Fenwicka na Olsztyn (ale jeden sklep już miał Fenwicka w ofercie). Kolega z którym pracuję a który pracował w konkurencji która też miała Fenwicka stwierdził, że to może być wtopa, bo oni wcześniej sprzedawali go nikłe ilości. Bo wiadomo Olsztyn bieda, polska B czy nawet C itd :D St.Croix również dosyć często sprzedawaliśmy, o dziwo Avida i Legendy najczęściej.

Od kwietnia do teraz sprzedaliśmy już ponad 60 kijów od EagleGT na AETOS-ie kończąc. Zastanawiające czemu tyle, skoro w latach poprzednich w Olsztynie sprzedawało się 5 - 8 kijów na rok? Przede wszystkim wybór mieliśmy i nadal mamy większy niż np: w centrum wędkarstwa w trójmieście. Co takiego jest w Fenwickach, że ludzie typu Nowak i Kowalski przesiadają się z owianych sławą wędzisk Dragona projektowanych specjalnie dla nich czy przecież boskich i topowych Shimano na wędziska rodem z USA? Gdy ktoś pyta o fajny kij do 500 zł i mówi że tam i tam proponowano mu za tyle i tyle Dragona czy Shimano zazwyczaj pokazuję Fenwicka i opowiadam co to jest, jak zrobione i na co to jest. Co najmniej połowa klientów nie wypuszcza kija z rąk gdy go już dostanie. Gdy przyginamy monoblanki, to klientom oczy wypadają z wrażenia - wtedy też miejscowi poskramiacze esox-ów decydują się na pierwszy w życiu monoblank. Jak już ktoś kupi Fenwicka, to jest prawdopodobne że wraca po następnego. Rekordzista zakupił u mnie już czwarty kij tego producenta ;) Te kije ludziom się podobają. Krótsze rękojeści, fajny design, lekkość, wytrzymałość, dożywotnia gwarancja - te i wiele innych sprawia, że taki Nowak czy Kowalski sam ocenia po czasie, że w końcu wie co to elektryczny kij, że sandacza da się zaciąć, że po prostu wszedł na wyższy poziom wędkarstwa. Nie sprzedaje ich bo mam na to parcie czy jakieś profity z tego. My po prostu sprzedajemy ludziom taki sprzęt jakiego oczekują i dzięki temu ludzie mają do nas zaufanie.

Kiedyś klient kupujacy HMX-a chciał sprawdzić ugięcie tego kija - chętnie go przygięliśmy i to dosyć znacznie. Wtedy poprosił o przygięcie Team Dragona parametrami podobnego do HMX-a. Gdy Dragon wygiął się gdzieś tak do 2/3 możliwości HMX-a pierdzielną jak zapałka :D Mina klienta była bezcenna ;-)

Dlatego polecam Fenwicki ;)


Tyle mi wystarczylo :)

Dziekuje i do uslyszenia :)

#48 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 27 październik 2014 - 10:19

Wzajemnie  ;)



#49 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 27 październik 2014 - 19:35

 Bo wiadomo Olsztyn bieda, polska B czy nawet C itd  :D 

eeeee... pracowałem w firmie, która sprzedawała whisky. Przez 4 lata miałem najlepsze wyniki sprzedaży w Polsce, a nie da  się być najlepszym wrzucając towar na zaplecze. Można tak zrobić raz, a potem to się kisi (zalega znaczy) i wyniki leżą. 

A jednak ta Polska B czy wręcz C dokonywała zakupów wspomnianego produktu i go zwyczajnie wypijała. 

Oczywiście wniosków można wyciągnąć kilka i takich jakie się chce, ale jeden dla którego przytaczam przykład jest taki, że w tej Polsce B czy nawet C klienci kupowali regularnie i spożywali regularnie nie najtańszy alkohol jakby nie było (dość markowy produkt).

 

Żeby nie było całkiem OT, uważam że każde kije mają swoje wady i każde mają swoje zalety. A największą zaletą każdej wędki jaką mam, jest to jak dobrze leży w moim ręku i jak mi się na nią wędkuje.

Miałem jednego Fenwicka - poszedł do kolegi. Mi nie leżało prowadzenie przynęty szczupaczej tym kijem, a kolega zachwycony i mówi, że lepszego kija na szczupaki nie miał. A parę kijów w rękach miał.

Miałem innego i sprzedałem. Ale nie dlatego, że był zły. Był dobry, tylko znalazłem lepszy. Kurde, 2,5 razy droższy, ale lepszy - w moim mniemaniu. Nowy posiadacz Fenwicka jest bardzo zadowolony  :)

Znam wielu kolegów, którzy mają budżetowe kije i łowią ryby. Nie stać ich na lepsze, więc łowią tym co mają. Czy są gorsi? Absolutnie nie - są takimi samymi wędkarzami jak inni.

A kto wie, którędy ich ścieżki pognają i jaki kij kupią w przyszłości? Może niektórzy będą zbierali na wymarzonego GS bo im cudnie się na niego łowiło, jak jakiś kolega dał na rybach pomachać, może będą mieli wędki ze stajni St.Croix bo uwielbiają ich kolory, a wędki im pasują, a może w końcu kupią Fenwicka i powiedzą, że to super fantastyczny kij  :D

Każdy z nich będzie miał rację, bo kij jest wtedy dobry i najlepszy, gdy pozwala nam łowić z przyjemnością i skutecznie  :)

Ale to tylko moje zdanie - na dziś. Bo podobno tylko krowa nie zmienia poglądów :)

 

A żeby nie było OT po raz drugi - na sandacza z budżetowych kijów może być wspomniana inazuma - całkiem przyjemny kij za rozsądne pieniądze. Sandacz i wędka to taki trochę święty graaal i jego poszukiwania trwają  :)

Konger ma również w swojej ofercie kilka przyjemnych kijków (wg mnie  :) ) na szczupaka. Na sandacze też z ich stajni mam jeden patyk i używam czasem - Paladin Single Warrior CX. Mi pasuje i leży, ryby łowi :). Żeby było zabawniej - chcę sprzedać LTBS 68 MXF, ale ten Paladin u mnie zostaje  :)

 

 


Użytkownik Dano-G edytował ten post 27 październik 2014 - 20:50

  • Rebel64 lubi to

#50 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 27 październik 2014 - 21:25

to chyba do olsztyna jakieś podróbki td szły.posiadam 7 patyków tej serii przeszło przez moje łapki ponad 20 i nie miałem szczęścia połamać żadnego a okazji było sporo.

#51 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 28 październik 2014 - 15:28

Przepraszam i pozdrawiam towarzystwo wzajemnej adoracji,ze nie szukam czegos b. oryginalnego i musza czytac po 170 razy podobne posty od wielu lat.


  • DeepRunner lubi to

#52 OFFLINE   DeepRunner

DeepRunner

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Darek

Napisano 28 październik 2014 - 17:43

Gdybyś napisał o knobach, łożyskach, podkładkach czy też zadał fundamentalne pytanie: "ile waży szpula?", zapewne wszyscy całodobowi "eksperci" z milionem postów i baaardzo długim stażem, ochoczo by czytali i pisali, bez końca i z wielką radością.. i nie przeszkadzałoby im, że to nowy temat :). A Ty tak banalnie: Spin na sandacza-szczupaka... Panowie, spokojnie... Są tu też tacy, którzy łowią ryby, a nie tylko czytają, piszą, śledzą, analizują i szukają dziury w całym...


  • michal00kn, Rebel64 i Przemek_M lubią to

#53 OFFLINE   verwa

verwa

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów

Napisano 28 październik 2014 - 18:08

Gdybyś napisał o knobach, łożyskach, podkładkach czy też zadał fundamentalne pytanie: "ile waży szpula?", zapewne wszyscy całodobowi "eksperci" z milionem postów i baaardzo długim stażem, ochoczo by czytali i pisali, bez końca i z wielką radością.. i nie przeszkadzałoby im, że to nowy temat :). A Ty tak banalnie: Spin na sandacza-szczupaka... Panowie, spokojnie... Są tu też tacy, którzy łowią ryby, a nie tylko czytają, piszą, śledzą, analizują i szukają dziury w całym...

i tu masz kolego w 100% racje ;)


  • Przemek_M lubi to

#54 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 28 październik 2014 - 18:25

Dla takich pytan przydalby sie oddzielny dzial poczatkujacy. A nie codziennie jaka wedka na sandacza i non stop te same kije sie przewijaja. Nikt za Ciebie wedki nie kupi, musisz wziac wedke w lape i pomachac bo nikt Cie przez internet nie uszczesliwi
  • coma lubi to

#55 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 28 październik 2014 - 18:33

Przepraszam i pozdrawiam towarzystwo wzajemnej adoracji,ze nie szukam czegos b. oryginalnego i musza czytac po 170 razy podobne posty od wielu lat.

Spoko, ale nie chodzi o spektakularność tematu lecz o to że nie chce Ci się nawet pogrzebać na forum. Takich tematów było kilkadziesiąt, na jednej stronie nawet są teraz w sumie dwa. Dlaczego ktoś ma Ci pomagać i doradzać, jak nie szanujesz tego co ktoś, kiedyś napisał i już jest tylko wystarczy się wysilić(minimalnie!?) A wędka to jest tak indywidualny temat, że to co dla mnie jest piękne, dla innego będzie tandetą.  :ph34r:



#56 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 28 październik 2014 - 18:35

Obok loży szyderców powstaje loża ignorantów :D

Rada dla autora. Jak chcesz kupić kijek to dajesz ogłoszenie na giełdzie, że kupisz i opisujesz precyzyjnie wymagania. Na pewno ktoś się zgłosi i wybierzesz coś fajnego w dobrej cenie. A pisanie tutaj o podstawach w wyborze kijka kolejny raz i podawania propozycji, jeszcze dostosowanych do ręki autora to setny raz odgrzewanie śmierdzącego już kotleta, na którym pasożyty robią dyskotekę ;)



#57 OFFLINE   Meme

Meme

    booom

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3094 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Tarchomin
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Oświeciński

Napisano 29 październik 2014 - 06:38

No bo tak juz jest - od siebie nie dac nic tylko oczekiwac pomocy ... Piszesz o knobach szpulach - tak pewnie grono osob by odpowiedzialo - z jednej przyczyny tematu nie ma takie albo ciezko w sklepie poprosic o rozkrecenie kolowrotka i wazenie poszczegolnych elementow ale podjechac do sklepu i sprawdzic kij kazdy moze.... Tomek dobrze pisze daj ogloszenie w dziale kupie i ktos cos znajdzie w swoich zasobach. Co do samego kija poszukal byn albo w stc albo np sg mpp predator spin gdzie zaoszczedzisz sobie na inne przyjemnosci. Chyba ze tylko custom ale to juz dluzsze szukanie zapewne...

Użytkownik meme174 edytował ten post 29 październik 2014 - 06:39


#58 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 29 październik 2014 - 16:08

no to zrobiły się tu już dwa stada , niech samiec Alfa pociągnie za sznury 



#59 OFFLINE   dpb-firma

dpb-firma

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • LokalizacjaGościcino
  • Imię:Przemysław
  • Nazwisko:Bobrucki

Napisano 29 październik 2014 - 16:39

Zawszę powtarzam jak komuś towarzystwo nie odpowiada to wychodzi. A swoją drogą kij na szczupaka i sandacza to zupełnie inna specyfika, i nie łatwo o te parametry  w jednym patyku



#60 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 29 październik 2014 - 17:24

 A swoją drogą kij na szczupaka i sandacza to zupełnie inna specyfika, i nie łatwo o te parametry  w jednym patyku

 

Czyli Autorze wątku musisz nabyć dwa kije, "szczupakowe" gną się do góry, a "sandaczowe" w poprzek...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych