Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jeziora "konińskie" oraz GR Gosławice - informacje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   raf7

raf7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra
  • Imię:Rafał

Napisano 20 maj 2009 - 05:34

Witam wszystkich i mam pytanie.
W połowie czerwca będę kilka dni nad Jeziorem Pątnowskim. I mam pytanie czy jest sens wykupować na nie pozwolenie czy na jakieś inne jezioro wykupić. Pozwolenie uprawnia do wedkowania na kanałach i na jednym z wybranych jezior, a że pozwolenie nie jest zbyt tanie, bo za 3 dni będę musiał zapłacić 95zł (a na J. Licheńskim jeszcze więcej) to raczej nie bedę szalał z wykupywaniem większej ilości jezior. Tym bardziej, że jest to zlot z zupełnie innej okazji i nie wiem ile czasu bedzie na wedkowanie. Stąd moja prośba o jakieś porady w sprawie ewentualnych interesujacych miejscówek i innych wszelkich porad z tym miejscem związanych (dodam, że będę zaopatrzony w łódke). Jeżeli chodzi o metodę to oczywiście spinning bez zorientowania na konkretny gatunek - ot tak żeby się pobawić w wolnej chwili nad wodą.
Bede wdzięczny za wszelkie infromacje.

#2 OFFLINE   raf7

raf7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra
  • Imię:Rafał

Napisano 21 maj 2009 - 15:12

Naprawdę nikt nic nie wie na tych tamtych wód ??


#3 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 maj 2009 - 15:53

Te wody słyną przede wszystkim z ogromnych amurów i mimo że nie ciągnie mnie do stacjonarnego łowienia, poszukał bym tych ryb.
W słoneczną pogodę lubią grzać się pod wierzchem i zasysać kąski w postaci skórki chleba, owadów, sałaty...

#4 OFFLINE   raf7

raf7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra
  • Imię:Rafał

Napisano 23 maj 2009 - 17:43

Te wody słyną przede wszystkim z ogromnych amurów i mimo że nie ciągnie mnie do stacjonarnego łowienia, poszukał bym tych ryb.
W słoneczną pogodę lubią grzać się pod wierzchem i zasysać kąski w postaci skórki chleba, owadów, sałaty...


Dzięki za info chociaż przyznam, że liczyłem bardziej na jakieś informacje związane z połowem drapieżników, bo to mnie zdecydowanie bardziej interesuje. No cóż - skoro nikt tam nie spinninguje to będę musiał kombinować na własną rękę.

#5 OFFLINE   bartek

bartek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów

Napisano 23 maj 2009 - 19:46

Witam. Tak się składa, że znam troszke jeziora konińskie. W czasie studiów odbyłem w tamtejszym gospodarstwie rybackim w Gosławicach kilkumiesięczną praktykę, a od dwóch lat jestem tam raz w miesiącu na kilka dni w celu badań naukowych. Na wstepie powiem Ci, że z drapieżnikami możesz sobie dac spokuj. Kiedyś podgrzane jeziora konińskie słyneły z olbrzymiej ilości duzych sandaczy. Teraz to niestety wspomnienie. Szczupaka praktycznie tam nie ma, okoni też jak na lekarstwo, są olbrzymie sumy, ale łowi się je głownie jako przyłów,nie słyszałem żeby ktoś je tam regularnie łowił. Moim zdaniem jedyne ryby na które warto tam się nastawic to amury. Jeśli o nich mowa to ich pewnym łowiskiem jest wylot ciepłego kanału do jeziora licheńskiego(tam został złowiony rekord polski), noi cały sytem ciepłych kanałów. Moge Ci również polecić płatne łowisko specjalne Gospodarstwa Gosławice. Dniówka kosztuje chyba 100zł. Jest to łowisko karpiowe,ale jest w nim sporo ładnych szczupaków(wiem bo łowiłem).

#6 OFFLINE   raf7

raf7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 121 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra
  • Imię:Rafał

Napisano 25 maj 2009 - 17:41

Witam. Tak się składa, że znam troszke jeziora konińskie. W czasie studiów odbyłem w tamtejszym gospodarstwie rybackim w Gosławicach kilkumiesięczną praktykę, a od dwóch lat jestem tam raz w miesiącu na kilka dni w celu badań naukowych. Na wstepie powiem Ci, że z drapieżnikami możesz sobie dac spokuj. Kiedyś podgrzane jeziora konińskie słyneły z olbrzymiej ilości duzych sandaczy. Teraz to niestety wspomnienie. Szczupaka praktycznie tam nie ma, okoni też jak na lekarstwo, są olbrzymie sumy, ale łowi się je głownie jako przyłów,nie słyszałem żeby ktoś je tam regularnie łowił. Moim zdaniem jedyne ryby na które warto tam się nastawic to amury. Jeśli o nich mowa to ich pewnym łowiskiem jest wylot ciepłego kanału do jeziora licheńskiego(tam został złowiony rekord polski), noi cały sytem ciepłych kanałów. Moge Ci również polecić płatne łowisko specjalne Gospodarstwa Gosławice. Dniówka kosztuje chyba 100zł. Jest to łowisko karpiowe,ale jest w nim sporo ładnych szczupaków(wiem bo łowiłem).


Czyli wychodzi, że naprawdę nie ma sobie co tam głowy spinningiem zaprzątać ? Może chociaż troszkę tego drapieżnika tam jeszcze jest, co by całkiem wiary nie stracić, bo już tak bardzo mi się spławika odechciało !


#7 OFFLINE   skonek_okonek

skonek_okonek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaKonin

Napisano 10 styczeń 2018 - 12:53

Witam Kolegów,

Mieszkam w Koninie i do tej pory spinningowałem tylko na wodach PZW oraz na tzw. zbiorniku zrzutowym z elektrowni Konin. Jako że o ryby na tych wodach coraz trudniej, a  Warta "trzyma" bardzo wysoką wodę od jesieni, zastanawiam się w tym roku nad wykupieniem dodatkowo pozwolenia na wody GR Gosławice tzw. "Rejon I" czyli jeziora Gosławice, Pątnów, Mikorzyńskie, Ślesińskie, Lubstów. I tutaj mam pytanie do Kolegów, bo w internecie mało aktualnych informacji na temat połowów na tych jeziorach. Czy ma ktoś doświadczenie ze spinningowania na tych zbiornikach?? Będę spinningował tylko z brzegu bo pływadła puki co nie posiadam, choć nie wykluczam zakupienia gdyby wyniki były zadowalające. Ryby jakie mnie interesują to okoń, sandacz, szczupak (kolejność nieprzypadkowa)



#8 OFFLINE   Lukasz_

Lukasz_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaKozienice
  • Imię:Łukasz

Napisano 10 styczeń 2018 - 16:54

Mam rodzinę w Ślesinie i latem co roku przyjeżdżam tam na kilka dni. To w sumie jedyny epizod, gdzie w całym roku nie łapię ma muchę a właśnie na spina. Ganiam głownie za okoniem, bo jest go tam sporo i miejsca, które odwiedzam, to Kanał Ślesiński od mostu w Żółwieńcu, do śluzy w Gawronach, "wodospad" kanału zrzutowego z Jeziora Licheńskiego do Ślesińskiego (najlepsze efekty, gdy ma miejsce zrzut wody i zaraz po nim), mur oporowy ciepłego kanału na Mikorzyńskim (od gorzelni w Wąsoszach do jego końca przy cmentarzu, dwa równoległe mosty kolejowy i drogowy (miejscowość chyba Łężyn) i dół po kopalniany w Mikorzynie.



#9 OFFLINE   skonek_okonek

skonek_okonek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaKonin

Napisano 11 styczeń 2018 - 12:26

Dzięki Kolego.

Też słyszałem o tym wodospadzie na Ślesińskim ale z wędkarskimi opowieściami różnie bywa.... Skoro też to potwierdzasz to jest nadzieja :)

Opisałeś kilka ciekawych miejscówek i jak dodam do tego to co słyszałem to wychodzi, że chyba warto wydać te parę stówek, bo coś tam można połowić...

Może jeszcze ktoś z Kolegów ma jakieś doświadczenia?



#10 OFFLINE   Nales

Nales

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaTurek
  • Imię:Kamil

Napisano 17 styczeń 2018 - 16:35

Dzięki Kolego.
Też słyszałem o tym wodospadzie na Ślesińskim ale z wędkarskimi opowieściami różnie bywa.... Skoro też to potwierdzasz to jest nadzieja :)
Opisałeś kilka ciekawych miejscówek i jak dodam do tego to co słyszałem to wychodzi, że chyba warto wydać te parę stówek, bo coś tam można połowić...
Może jeszcze ktoś z Kolegów ma jakieś doświadczenia?


U nas w Koninskim te wody za dosc mocno przebrane i powiem Ci szczerze ze ciezko o jakas fajna rybe. Ja jestem z Turku i od pewnego czasu jezdze tylko na zbiornik Przykona. Jest tam troche szczupaka, sandacz, duzy okon i pokaznych rozmiarow sum. Niestety potrzebny jest stodek plywajacy do efektywnego wedkowania. Z brzegu ciezko cos polowic.

#11 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 17 styczeń 2018 - 16:48

U nas w Koninskim te wody za dosc mocno przebrane i powiem Ci szczerze ze ciezko o jakas fajna rybe. Ja jestem z Turku i od pewnego czasu jezdze tylko na zbiornik Przykona. Jest tam troche szczupaka, sandacz, duzy okon i pokaznych rozmiarow sum. Niestety potrzebny jest stodek plywajacy do efektywnego wedkowania. Z brzegu ciezko cos polowic.


Weź jeszcze namiar gps podaj!!!Dosyć że mały zbiornik,już wykwoczyli i wytruty to jeszcze reklamę robi...k...nie rozumiem ludzi😤😭

Użytkownik Sławek77 edytował ten post 17 styczeń 2018 - 16:50


#12 OFFLINE   Nales

Nales

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaTurek
  • Imię:Kamil

Napisano 17 styczeń 2018 - 18:09

Weź jeszcze namiar gps podaj!!!Dosyć że mały zbiornik,już wykwoczyli i wytruty to jeszcze reklamę robi...k...nie rozumiem ludzi😤😭


Wez przestan panikowac. Na tym zbiorniku i tak jest ogromna presja wedkarska. Kazdy moze go znalezc w swojej rozpisce po zakupie karty. Dodatkowo wiekszosc ludzi z Lodzi przyjezdza tam na kilka tygodni. Czasem jak przyjezdziesz to nie idzie zliczyc ilosci lodek, a Ty mowisz tu o reklamie.

#13 OFFLINE   michal7709

michal7709

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 494 postów
  • Lokalizacjana nieznanych wodach
  • Imię:Michal

Napisano 21 luty 2018 - 11:53

Jezioro Licheńskie
Witam kolegów łowi ktoś może na tym akwenie potrzebuje parę informacji .Jak tak zapraszam na priv pogadamy pozdrawiam Michał.

#14 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 22 luty 2018 - 13:55

mleko się rozlało  :D  ;)



#15 OFFLINE   marcino91

marcino91

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaŚlunsko Ziemia
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:B.

Napisano 24 maj 2019 - 17:28

Podbijam temat ;) na początku czerwca będę przebywał własnie nad j. Mikorzyńskim i stąd pytanie czego się tam można spodziewać jeżeli chodzi o spin, splawika również nie wykluczam. Chodzi mi o jakieś podpowiedzi żeby sie w miarę rybkami nacieszyć :) no i przede wszystkim jak z zezwoleniami bo aktualnych cen nie mogłem znaleźć :)

#16 OFFLINE   marcino91

marcino91

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaŚlunsko Ziemia
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:B.

Napisano 26 maj 2019 - 19:20

Nikt nic? :(

#17 OFFLINE   michal7709

michal7709

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 494 postów
  • Lokalizacjana nieznanych wodach
  • Imię:Michal

Napisano 18 sierpień 2020 - 11:18

Witam kolegow planuje wpasc w przyslym tygodniu na koninskie wody gdzie mozna oplacic lodke na Goslawickich wodach moze ktos ma jakis kontakt tel .

#18 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 18 sierpień 2020 - 11:46

Zadzwoń do gospodarstwo rybackie gosławice. Pani poda ci konto i zrobisz przelew.

#19 OFFLINE   michal7709

michal7709

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 494 postów
  • Lokalizacjana nieznanych wodach
  • Imię:Michal

Napisano 18 sierpień 2020 - 12:05

Dzieki Slawek a czy cos tam jeszcze plywa ?? Slyszalem ze kopalnia Adamow konczy wydobycie wegla to moze to juz nie beda cieple wody ???

#20 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 18 sierpień 2020 - 12:48

Woda podobno jak w wannie😁Adamów nie ma nic wspólnego z licheńskim...

P.s.
Tam nie łowię

Użytkownik Sławek77 edytował ten post 18 sierpień 2020 - 12:49





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych