Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pierwsza łódź... temat dla laika.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Bootleg

Bootleg

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • LokalizacjaNDM/Brodnickie

Napisano 30 październik 2014 - 19:50

Stało się. Dojrzałem do decyzji... Kasa pomału się odkłada... Co wybrać? Na co zwracać uwagę? Jakieś porady.

 

Łódź nie ma być nie wiadomo jakim titaniciem. Na samą łajbę planuje przeznaczyć max. 1500 zł. Nie wiem czy to mało czy też dużo, jak na pierwszą  musi wystarczyć, tym bardziej, że planuje jeszcze w tym samym czasie ogarnąć jakiś silnik + aku. Jakiego typu łodzie polecacie? Jaki powinna mieć kształt dna, aby być w miarę stabilna? Dodam tylko, że zamierzam pływać przeważnie w 2 osoby (łodka miałby być również 2 - osobowa). Łódź będzie pływała na jeziorach do max. 300 hektarów.

 

Pozdrawiam


Użytkownik Bootleg edytował ten post 30 październik 2014 - 19:50


#2 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4960 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 30 październik 2014 - 19:56

Na dwie osoby i 200-300ha to celował bym najbidniej w 3,6-3,9 m. Jeżeli spining na stojaka to raczej cosik płaskiego  (kadłub na wzór Wigry/Solar) aby dobrze pływało i stabilne było ale burty mogły by być wyższe (na jeziorkach większa falka zazwyczaj jest). ;)


Użytkownik miramar69 edytował ten post 30 październik 2014 - 19:57


#3 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 30 październik 2014 - 20:00

Stało się. Dojrzałem do decyzji... Kasa pomału się odkłada... Co wybrać? Na co zwracać uwagę? Jakieś porady.
 
Łódź nie ma być nie wiadomo jakim titaniciem. Na samą łajbę planuje przeznaczyć max. 1500 zł. Nie wiem czy to mało czy też dużo, jak na pierwszą  musi wystarczyć, tym bardziej, że planuje jeszcze w tym samym czasie ogarnąć jakiś silnik + aku. Jakiego typu łodzie polecacie? Jaki powinna mieć kształt dna, aby być w miarę stabilna? Dodam tylko, że zamierzam pływać przeważnie w 2 osoby (łodka miałby być również 2 - osobowa). Łódź będzie pływała na jeziorach do max. 300 hektarów.
 
Pozdrawiam

Mało kasy na rozsądną łajbę na dwie osoby.Potrzebujesz min 3,6 m na mniejszej jest ciężko się we dwóch ogarnąć wędkarsko.

#4 OFFLINE   woblerek48

woblerek48

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 30 październik 2014 - 20:18

siemka POLECAM ci łódkę F-320 Z FIRMYhttp://www.fox-boats.com/lakefox-320/ .Pływam z synem od czerwca ,stabilna i solidna .Wykonanie solidne..Zadzwoń do Pana Krzyśka to ci doradzi.Nie kupuj małej bo będziesz  żałował a dozbieraj kasy i kup większą.


  • PiernikTorunski lubi to

#5 OFFLINE   ManieQ

ManieQ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1336 postów
  • LokalizacjaBłonie/k Wawy i oklice
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Wróbel

Napisano 30 październik 2014 - 20:50

Woblerek, tylko fundusz trzeba podwoić na FOX+a :P   

Ja bym celował w używkę, idzie zima, więc pewnie będzie pare okazyji. Ja np. nie dawno z takowej skorzystałem :good:


Użytkownik maniek1972 edytował ten post 30 październik 2014 - 20:53


#6 OFFLINE   Maciej1979

Maciej1979

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Maciej

Napisano 30 październik 2014 - 20:55

Witam

Kolego ja kupiłem 9 lat temu używaną łódkę 3,2 m o nazwie SUM 305 .Pierwszyrok woziłem ją na busie ,pózniej leżakowała sobie cały czas na bregu jeziora przez cztery pory roku,przez osiem lat .Tak ze lekkiego życia nie miała,a wciąż jej stan techniczny jest bardzo dobry,żadnych pęknięć odpysków i innych niespodzianek.Na wodzie 150 h daje spokojnie radę ,pływałem z minn kotą 36 teraz z 45 i jestok.W pojedynkę moge spokojnie łowić na stojąco ,w dwie osoby nie ma komfortu ale nie ma tragedii.
Producent tej łódki mieści sie w Sępulnie Krajeńskim ,niestety nazwy firmy nie pamietam.
Ogólnie nie duża rozsądna w miarę komfortowa ,bardzo solidna łódka .Na rynku wtórnym na pewno do kupienia w twoim budżecie .

Pozdrawiam

#7 OFFLINE   PiernikTorunski

PiernikTorunski

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaToronto Kuj-Pom
  • Imię:Sławek

Napisano 31 październik 2014 - 20:47

Nie kupuj byle czego za 1500zl, poczekaj dołóż kup porządna, jest w czym wybierać F-320 dobra opcja, polecam sam używam z stajni Krzysztofa Foxa 390 ale to inny przedział cenowy, natomiast bezpieczeństwo i wygoda bardzo ważne,

#8 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 01 listopad 2014 - 07:28

Panowie, F320 nada się we 2 osoby na Wisłę czy lepiej celować w Wigry 355?

Wysyłane z mojego LG-D405 za pomocą Tapatalk 2

#9 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 01 listopad 2014 - 10:44

Nie przesadzajcie Panowie z tym 3,2 we dwie osoby. Nie mówię, że ta łódka jest zła ale pływanie we dwójkę na tak małej krypce jest niewygodne i niebezpieczne, że nie wspomnę o gratach na łódce. 
Według mnie minimum dla dwóch osób to łódka 3,60. Za 1500 zł może uda Ci się wyrwać jakąś przyzwoitą używkę albo może starą dobrą konstrukcje z Chojnic, ostatnio gdzieś przez oczy mignęła mi stara poczciwa "wanda" i za takim czymś bym się rozglądał.



#10 OFFLINE   mariuszwf

mariuszwf

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 01 listopad 2014 - 10:52

Dokładnie, F320 na Wisłę to lekka przesada, za mała, za niskie burty, trzeba szukać czegoś większego :)



#11 OFFLINE   Michał81

Michał81

    Zbanowany

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 204 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 01 listopad 2014 - 11:15

mi ona trochę przypomina taką małą żagłówkę dla dzieci o nazwie OPTYMIST :D

 

na allegro wpisujesz "łódź wędkarska" i wybierasz do 1600zł no i masz wyboru do koloru i przynajmniej niektóre łodzie co wyglądają jak łodzie


Użytkownik Michał81 edytował ten post 01 listopad 2014 - 11:18


#12 OFFLINE   kris1

kris1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Krzysztof

Napisano 01 listopad 2014 - 12:08

Nie przesadzajcie Panowie z tym 3,2 we dwie osoby. Nie mówię, że ta łódka jest zła ale pływanie we dwójkę na tak małej krypce jest niewygodne i niebezpieczne, że nie wspomnę o gratach na łódce. 
Według mnie minimum dla dwóch osób to łódka 3,60. Za 1500 zł może uda Ci się wyrwać jakąś przyzwoitą używkę albo może starą dobrą konstrukcje z Chojnic, ostatnio gdzieś przez oczy mignęła mi stara poczciwa "wanda" i za takim czymś bym się rozglądał.

 

Nie przesadzajcie Panowie z tym 3,2 we dwie osoby. Nie mówię, że ta łódka jest zła ale pływanie we dwójkę na tak małej krypce jest niewygodne i niebezpieczne, że nie wspomnę o gratach na łódce. 
Według mnie minimum dla dwóch osób to łódka 3,60. Za 1500 zł może uda Ci się wyrwać jakąś przyzwoitą używkę albo może starą dobrą konstrukcje z Chojnic, ostatnio gdzieś przez oczy mignęła mi stara poczciwa "wanda" i za takim czymś bym się rozglądał.

Zgadzam się z kotwitz.Dla zobrazowania zapakowana łódka 320cm .Pływam w pojedynkę - nie ma miejsca dla drugiej osoby.Załączony plik  117a.jpg   57,07 KB   8 Ilość pobrań



#13 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 01 listopad 2014 - 18:58

Wszystko jasne.

Wysyłane z mojego LG-D405 za pomocą Tapatalk 2

#14 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1898 postów
  • Imię:Robert

Napisano 01 listopad 2014 - 18:58

Na faktycznie , tutaj nie ma miejsca dla 2 osoby.

Pływałem na łódce 3,9 m i mniejsza dla 2 osób jest niepraktyczna.



#15 OFFLINE   mariuszwf

mariuszwf

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 817 postów
  • Lokalizacjapodlaskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 01 listopad 2014 - 19:25

Dokładnie :)  mam łódź 3,90 i jest optymalna dla 2 osób razem ze sprzętem :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych