Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Krotka glowica #6


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
86 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 30 listopad 2014 - 10:50

Mam kilka dni na podjecie decyzji, wiec musze sie spieszyc. Potrzebna mi jest plywajaca linka z krotka glowica do kija 9' #6 do rzucania w wietrznych warunkach. Rozwazam Rio OB Short albo jeszcze krotsze Royal Wulff Ambush. Ktos ma moze doswiadczenie z tymi linkami w klasie 6?



#2 OFFLINE   kocmyrz

kocmyrz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 539 postów
  • Lokalizacjastrumyki, szklaki i susz
  • Imię:Jaś
  • Nazwisko:Zaborowski

Napisano 30 listopad 2014 - 13:57

Napisz wiecej prosze o akcji tego kija i warunkach w ktorych chcesz łowić. Rio nie mam, ale rzucałem tym wulffem i mam vision vibe 65 #5/6

#3 OFFLINE   kocmyrz

kocmyrz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 539 postów
  • Lokalizacjastrumyki, szklaki i susz
  • Imię:Jaś
  • Nazwisko:Zaborowski

Napisano 30 listopad 2014 - 14:00

Jeśli to szybki/bardzo szybki kij, to wulff będzie doskonałym wyborem. Vibe moim zdaniem jest wyraźnie gorszy, może jedynie trwalszy

#4 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 30 listopad 2014 - 15:01

Wedka to zaden szpan,  Echo Ion 9' #6 o akcji med-fast, ale miesci sie w torbie, wiec zabieram ja na urlop. Planuje lapac w morzu, podobno ma byc wietrznie. Muchy raczej male i srednie do 10cm.



#5 OFFLINE   kocmyrz

kocmyrz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 539 postów
  • Lokalizacjastrumyki, szklaki i susz
  • Imię:Jaś
  • Nazwisko:Zaborowski

Napisano 30 listopad 2014 - 16:21

No to do tego ten wulf bedzie ok ja kupowalem vibe-y bo przeczytalem ze to fajne linki do rolki czy innych speyowych rzutów. No i on jest do tego... pod warunkiem ze masz dlugi i szybki kij, na malej rzece z krotkim i wolnym kijem (szklo i klejonka) rolka to porazka, tu wole najzwyklejsze dt ewentualnie wf z wydluzona przednia czescia glowicy.

#6 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 25 grudzień 2014 - 18:01

Rzuty pod silny wiatr... AMBUSH TT Shootingg Head 350 grains pod choinkę. Nie wytrzymałem i do południa w dniu Wigilii pojechałem na chatkę przetestować. Kij switch CTS #7 11' + Ambush i banan na twarzy. Jako, że w Wigilię powinno dażyć cały następny sezon...

 

 

E-014_zps5eb629e3.jpg

 

E-015_zps950eaa23.jpg

 

E-016_zpsed40decf.jpg

 

E-013_zps0259808d.jpg

 

 

 



#7 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2289 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 25 grudzień 2014 - 18:27

ja mam ambusha wt6. przełowiłem nią sezon, ale napisze od razu że w rzece, kij 9'9' (głownie nimfa i mokre), jakies rolki switch casty ect. 

w tych technikach  moim zdaniem jest swietna, niestety nie próbowałem tymłowić znad głowy...

pozdrówka



#8 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 25 grudzień 2014 - 18:48

Ja tą głowicę miałem wczoraj po raz pierwszy przez godzinkę nad wodą. Rzuty jak przy switch, znad głowy też były. Ładnie nosi, bez wysiłku, na luzie. Jak na moje potrzeby całkowicie wystarczy. Łukasz pytał to napisałem. Mam dwie inne podobne tyle, że ponad dziewięć metrów, ta jest bardzo poręczna. Spokojnie będę mógł łowić na zaporówce z brzegu.



#9 OFFLINE   mkuczara

mkuczara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Kuczara

Napisano 26 grudzień 2014 - 14:03

Z nad głowy jak tym rzucam to mam poczucie jak bym na spinning łowil :) Bardzo fajna linka



#10 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 27 grudzień 2014 - 16:14

No dobra, to juz jestem po zajeciach praktycznych z R.W. Ambush. W sumie bez zastrzezen. Nie wiem jeszcze jak z jej zywotnoscia, bo lowilem ze skalek bez koszyka. Jakby co, to polecam.



#11 OFFLINE   fedx

fedx

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 348 postów
  • Lokalizacjawwa

Napisano 06 styczeń 2015 - 23:52

Panowie, a co sadzicie o lince ambus do lowienia streamerem ??? Mam na mysli wersje intermedium.

#12 OFFLINE   mkuczara

mkuczara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Kuczara

Napisano 07 styczeń 2015 - 13:19

Ja tak zamierzam na wiosne połowić + polyleader tonący. Wg mnie - dlaczego nie.

Zreszta tu mówią że ok :)  https://www.youtube....h?v=hLfV4ABlS1E



#13 OFFLINE   fedx

fedx

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 348 postów
  • Lokalizacjawwa

Napisano 07 styczeń 2015 - 20:20

Filmik widzialem wyglada ciekawie, a ktos z obecnych uzywal juz ambusha do lowienia na streamery ?

#14 OFFLINE   border river

border river

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 07 styczeń 2015 - 21:24

Jesli moge wtracic swoje 3 grosze to do streamka jak najbardziej,. Ambush to swietna linka z krótka głowica i pieknie nosi nawet wieksze streamery.

Typowa głowica rzutowa i doskonała na wiatr..Wazne zeby zestawic ją odpowiednio do kija.. Odpowiedni do wody tip i zestaw sama lata..

W zaleznosci od taper-u , akcji i ugiecia  kija czasami wystarczy takim sam wt linki i kija ,ale czasami trzeba pokombinowac 1x aftm góra -dół czyli przeciążyc lub uzyć  linki 1 nr nizej niz nr wt na kiju podpowiada.. Dla mnie osobiscie to jedna z najlepszych linek na rynku.Od niedawna jednak rozwala mnie SA sharkwave ultimate trout.. Genialna. Pozdrawiam.


Użytkownik Powell edytował ten post 07 styczeń 2015 - 21:25


#15 OFFLINE   fedx

fedx

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 348 postów
  • Lokalizacjawwa

Napisano 07 styczeń 2015 - 23:04

Ciekawe spostrzezenia, widze ze masz sporo doswiadczenia. Ja sie zastanawian nad ta wersja z intermedialna glowica (ambus neutralizer) zeby plytko lowic bez zadnych dodatkowych tipow, zastanawiam sie tylko czy kupic linke do kijka #6 czy #7 ?

#16 OFFLINE   border river

border river

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 08 styczeń 2015 - 09:21

Neutralizera nie uzywałem jeszcze , ale wygląda na to że jedyna roznica z normalnym WF jest taka że głowica jest intermediate i wolno tonie ( 1 cal / sek) . Wullf na stronie rekomenduje ją do nimf i mokrych ale rowniez do streamerów. Na małej wodzie spokojnie wystarczy jesli chcesz prowadzic muchę wysoko, ale osobiscie wolałbym wziąć normalny WF bo jest bardziej uzyteczny poniewaz uzyjesz jej i do suchej, a jak trzeba intermediate i lekko zejsc pod wode dokladasz intermedialny tip  i masz to samo.. :) W  drugą strone ( czyli do suchej ) jej nie uzyjesz..

A czy 6 czy 7 tego nikt nie powie. Trzeba zaryzykowac i wziac jedna i zestawic z kijkiem wtedy  wyjdzie czy jest OK, czy za lekko czy za ciezko..

Jesli kij jest szybki i czuć  ze ma zapas mocy zaczął bym od ciezszej 7. ale zawsze jest to risk..Ja wiekszosc kijków przeciazam i nic nie peka ani trzaska..:)

Pozdrawiam



#17 OFFLINE   fedx

fedx

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 348 postów
  • Lokalizacjawwa

Napisano 08 styczeń 2015 - 11:13

Mam #7 Hardy demon i #6 Greys G-Tec, obydwa dosc szybkie kijki.

#18 OFFLINE   mkuczara

mkuczara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Kuczara

Napisano 08 styczeń 2015 - 13:23

Neutralizera nie uzywałem jeszcze , ale wygląda na to że jedyna roznica z normalnym WF jest taka że głowica jest intermediate i wolno tonie ( 1 cal / sek) . Wullf na stronie rekomenduje ją do nimf i mokrych ale rowniez do streamerów. Na małej wodzie spokojnie wystarczy jesli chcesz prowadzic muchę wysoko, ale osobiscie wolałbym wziąć normalny WF bo jest bardziej uzyteczny poniewaz uzyjesz jej i do suchej, a jak trzeba intermediate i lekko zejsc pod wode dokladasz intermedialny tip  i masz to samo.. :) W  drugą strone ( czyli do suchej ) jej nie uzyjesz..

A czy 6 czy 7 tego nikt nie powie. Trzeba zaryzykowac i wziac jedna i zestawic z kijkiem wtedy  wyjdzie czy jest OK, czy za lekko czy za ciezko..

Jesli kij jest szybki i czuć  ze ma zapas mocy zaczął bym od ciezszej 7. ale zawsze jest to risk..Ja wiekszosc kijków przeciazam i nic nie peka ani trzaska.. :)

Pozdrawiam

Odnośnie użycia do suchej - Ambush to typowy skagitowy (czytaj - gruby jak kabel od odkurzacza) profil. Chlapie dość znacząco. 

Mam linkę #7 sparowaną z TFO BVK #7 i wg mnie jest dobrze - na pewno nie poszedłbym klasę górę



#19 OFFLINE   border river

border river

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 08 styczeń 2015 - 13:49

no jest.. postronek bez dwóch zdan..dlatego dobrze lata z duzymi muchami...nigdy go nie uzywałem do suchej ( uzywam tylko wt 8-10) .i faktycznie ten argument z jej użytecznoscią ewentalnie do suchej , ktory mi sie skojarzył tak ad hoc nie jest za mocny..:).



#20 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 08 styczeń 2015 - 14:36

Bo to o czym rozmawiacie to głowica, choć można kupić zintegrowaną z runningiem. To nie ma być finezyjne tylko latać w jednym lub dwu wymachach i wyrwać running z palcami ;)
Przy okazji ma nosić tipy i pozwolić na rzuty speyowe.
Do delikatnego łowienia to RW TT...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych