Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Bug


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7434 odpowiedzi w tym temacie

#5561 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 30 maj 2017 - 08:36

Ryby nie dość że nie mają głosu to nie znają regulaminu  :P . Mnie się w Boże Ciało lata temu na 2,5cm woblerka w upalne południe przeczepił sum 101cm. Nie dość że jakoś w połowie czerwca to jeszcze jako nocny drapieżnik przywalił w biały dzień  :rolleyes: , to niedopuszczalne  ;)


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 30 maj 2017 - 19:52

  • czerwony590 lubi to

#5562 OFFLINE   Fossegrim

Fossegrim

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Dominik

Napisano 30 maj 2017 - 09:42

Zegarek w telefonie wskazał 2:29 gdy podniosłem jedną powiekę. Pies zaczął ujadać i to mnie zbudziło. Do świtu zostało jeszcze trochę czasu, ale jeśli teraz się nie podniosę, to znów nie będę nad wodą dostatecznie wcześnie. Wstaję. Kawa, krótka toaleta i wyjazd. Nawet pies poszedł spać. Nad wodą jestem przed świtem. Świadomie wybieram powszechnie uczęszczaną miejscówkę, nie mam czasu na przedzieranie się przez krzaki i kombinacje. Okazuje się, że miejsce, które z góry sobie upatrzyłem jest wolne. Właściwie jako jedyne nad wodą na założonym przeze mnie odcinku. Oddaję kilka kontrolnych rzutów, gdy zaczynają mnie smagać pierwsze promienie słońca. Piękny poranek nad moją ulubioną rzeką. Pół godziny później zaczyna się właściwa akcja. Podziurawiona dołami droga przez łąkę zamienia się w dwupasmówkę ze ścieżką rowerową i deptakiem. Jest w narodzie moc! Samochody podjeżdżają, parkują, panowie spacerują, szukają wolnej dziury i odjeżdżają w nadziei na więcej szczęścia na innych odcinkach rzeki. Zza krzaków wyłania się przyprószony siwizną jegomość. Gruntóweczka, plecaczek, stołeczek. Drepcze sobie w nieznane budząc moją sympatię. Dość szybko sympatia zamienia się w odmienne uczucie. Pan obchodzi łukiem krzaki i oto rozkłada sprzęt na końcu mojej zatoczki. Dobra, może jakoś zdzierżę. Mój kij w tych warunkach mieści się w dwóch prześwitach między drzewami- w jednym prześwicie stoję, w drugim już nie stanę. Pan siada i tym samym znika mi z oczu, ja zapominam o nim i rzucam dalej. Kilka chwil później podjeżdża auto. Wysiada młokos, za kierownicą zostaje ojciec. "Dzień dobry, można tu do pana?" WTF? "No jak, gdzie?"- odpowiadam. Wsiada i odjeżdżają. Rzut, drugi i... już jestem splątany w jakiś chiński węzeł z dziadziem po sąsiedzku! Kufa... Idę rozplątywać. Pyr, pyr. Ja tu rozplątuję, a tam wraca małolat z ojcem i... w miejscu gdzie stałem chwilę temu wynosi plecak, wędeczki, podbieraki. Co tu się za Monthy Pyton odbywa...? Mówię do sąsiada, że ucinam bo mi szkoda czasu i nerwów na te poranne łamigłówki. Wracam. "Jak tam? Biorą?" "Nie biorą"- ucinam.

"No jak? nawet boleń nie walnął?" (okazuje się, że boleń to taka ryba co wali we wszystko zawsze i wszędzie). "Ludzie, co wy robicie?"- pytam poirytowany. "Przecież pytałem i pan się zgodził"- oznajmia małolat.

Czy ja mam schizofrenię? Jakieś zaniki pamięci? "Nie, nie zgodziłem się, nie ma tu miejsca" powiadam mocno już zły. "Przecież i tak pan stąd zaraz pójdzie" Kuźwa, nie wierzę... "Jak pójdę, dokąd pójdę?" "No spinningiści zawsze chodzą a nie siedzą w miejscu". Teraz to już naprawdę tracę nad sobą panowanie (aż sam się później zdziwiłem, że tak mocno) "Ku..wa, czy wam już mózgi całkiem wyżarło od tego parcia na rybie białko? rzeki wam za mało? jeszcze będziecie mi mówić gdzie mam ryby łowić?" Ojciec woła syna, ten nie chce, ale ostatecznie pakuje mandżur i wsiada. Otwierają szyby i pozdrawiają mnie jakimś niewybrednym komentarzem. Ale ja już mam po rybach. Wstaję rano, nie wysypiam się, chcę przyjemnie spędzić czas, a nie użerać się z ludźmi. Odjeżdżam stamtąd mijając ojca z synem. Zawracają samochód. Mam nadzieję, że szczęśliwie połowili. Pewnie cały dzień tworzyli nad wodą legendę czubka. Bez przekonania jadę w inne miejsce. Zero ludzi. Cudownie. Przez godzinę wyciszam się. Nie złapałem nic. Przekonałem się jednak nie pierwszy raz, że lubię łowić ryby. Lecz bardziej nie lubię nad wodą ludzi. Taka to opowieść znad wody...   :)

 

 

NOMINACJA DO KONKURSU "OPIS MIESIĄCA"                :good:


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 30 maj 2017 - 09:51


#5563 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 30 maj 2017 - 10:00

Zero ludzi. Cudownie. Przez godzinę wyciszam się. Nie złapałem nic. Przekonałem się jednak nie pierwszy raz, że lubię łowić ryby. Lecz bardziej nie lubię nad wodą ludzi. Taka to opowieść znad wody...   :)

I własnie dlatego wolę "swoją" stronę  B) . A że najczęściej nic nie złowię ? i co z tego ?



#5564 OFFLINE   lenny

lenny

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1547 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:Leszek

Napisano 30 maj 2017 - 13:59

Przekonałem się jednak nie pierwszy raz, że lubię łowić ryby. Lecz bardziej nie lubię nad wodą ludzi.               :good:

Ja mam tak samo. Czasami wolę wybrać totalne zadupie, gdzie nie można dojechać samochodem, gdzie muszę kawał iść piechotą, ale za to nie spotkam przez kilka godzin nikogo nad wodą. A że czasami nic nie złowię? Trudno :) Ale jak można odpocząć. Na szczęście jeszcze są u nas takie odcinki rzeki.
  • tibhar lubi to

#5565 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2196 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 30 maj 2017 - 14:08

Tyle, że po drugiej stronie rzeki, u Darka było obozowisko na kilka samochodów...



#5566 OFFLINE   tibhar

tibhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 994 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Mariusz

Napisano 30 maj 2017 - 16:14

Ja mam tak samo. Czasami wolę wybrać totalne zadupie, gdzie nie można dojechać samochodem, gdzie muszę kawał iść piechotą, ale za to nie spotkam przez kilka godzin nikogo nad wodą. A że czasami nic nie złowię? Trudno :) Ale jak można odpocząć. Na szczęście jeszcze są u nas takie odcinki rzeki.

ale później nogi bolą jak cholera ... ;)



#5567 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 30 maj 2017 - 19:51

Panowie.

Bardzo proszę wrócić do tematu i zakończyć osobiste połajanki oraz dyskusje o niczym.

Dwóch najbardziej "aktywnych" uczestników zostało upomnianych osobiście, pozostałych upominam publicznie.



#5568 OFFLINE   Wędkarstwo PL

Wędkarstwo PL

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska
  • Imię:minio
  • Nazwisko:pinio

Napisano 30 maj 2017 - 21:03

Ok
 

 

Mr Cezary, polecam lekturę - http://jerkbait.pl/t...rum-jerkbaitpl/

Szczególnie pkt 5.


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 30 maj 2017 - 21:13


#5569 OFFLINE   Fossegrim

Fossegrim

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Dominik

Napisano 02 czerwiec 2017 - 11:40

Rozmowa z moją pięcioletnią córką wyglądała tak:

 

- jedziemy na działkę, może pójdziesz ze mną na ryby?

- dobrze, a co będziesz łowił?

- spróbuję złapać bolenia

- tato, mówi się "jelenia"...

- aha ;)

Zatem ruszamy łowić jelenie :)



#5570 OFFLINE   TTT.

TTT.

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 180 postów

Napisano 04 czerwiec 2017 - 17:00

Dziś zawody na Bugu w Kózkach.ogólnie fajny i owocny dzień. Padło kilka bolków 50-70cm, szczupaki do 68cm i całkiem sporo okoni większość w granicach 30cm. Woda mętna bardziej niż tydzień temu
  • Matt lubi to

#5571 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3201 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 04 czerwiec 2017 - 17:05

Na żywej rybie te zawody?

Wysłane z mojego Sony Xperia za pomocą Taptalka

#5572 OFFLINE   TTT.

TTT.

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 180 postów

Napisano 04 czerwiec 2017 - 17:10

Naturalnie :) my robimy tylko na żywej :)
  • Norbert 78 i Qcyk lubią to

#5573 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 05 czerwiec 2017 - 20:55

Emil, można już gdzieś znaleźć wyniki kolejnego Pucharu Sandacza?



#5574 OFFLINE   TTT.

TTT.

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 180 postów

Napisano 06 czerwiec 2017 - 05:17

Emil, można już gdzieś znaleźć wyniki kolejnego Pucharu Sandacza?


Do końca tygodnia wyślę opis z wynikami (praca praca praca) :)

#5575 OFFLINE   scca

scca

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 164 postów

Napisano 07 czerwiec 2017 - 12:44

Koledzy co do wyników i relacji z XIII Pucharu WKS Sandacz będą do wglądu na stronie wkssandacz.pl mam nadzieję do końca tygodnia najpóźniej w poniedziałek chroniczny brak czasu...

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

#5576 OFFLINE   beton007

beton007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • LokalizacjaBielsk
  • Imię:Andrzej

Napisano 10 czerwiec 2017 - 06:43

Jak tam Panowie efekty na bugu ?

#5577 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1020 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 10 czerwiec 2017 - 07:21

Sugerując się ilością zdjęć biorą jak opętane. 


  • beton007, Qcyk i Michał. lubią to

#5578 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3201 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 10 czerwiec 2017 - 07:46

Też jestem ciekaw czy biorą tak że nie ma czasu wrzucać zdjęć czy jest lipa :-P za tydzień zamierzam nareszcie zjechać na pierwszy desant burzański w tym sezonie...

Wysłane z mojego Sony Xperia za pomocą Taptalka

#5579 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5790 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 10 czerwiec 2017 - 08:05

Jak cisza w wątku to na pewno biorą 😎

#5580 OFFLINE   beton007

beton007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • LokalizacjaBielsk
  • Imię:Andrzej

Napisano 10 czerwiec 2017 - 08:06

:-)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)