Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Bug


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7434 odpowiedzi w tym temacie

#6141 OFFLINE   tomi101

tomi101

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Ignatowicz

Napisano 21 lipiec 2018 - 21:55

Bug ma swój klimat. To dzięki braku regulacji w większości wygląda dziko. Jednak z roku ma rok pokłady piachu zasypują koryto. Coraz mniej wody gdzie można się schować. Mniej wody dla wylęgu. Słabo widzę przyszłość Bugu jeśli ktoś mu nie pomoże...

Przemek, lepiej będzie jak.... nikt mu nie pomoże ,a i przeszkadzał nie będzie.

 

Pozdrawiam Tomi B)


  • martek i Wobi lubią to

#6142 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 21 lipiec 2018 - 21:58

Tylko co z tym piachem...



#6143 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2196 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 21 lipiec 2018 - 22:20

Zawsze było dużo piachu
  • tomi101 lubi to

#6144 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 21 lipiec 2018 - 22:27

Akurat tu się z Tobą zgodzić nie mogę, tam gdzie kiedyś była woda teraz jest błoto lub piach. Rzeka co roku jest płytsza.



#6145 OFFLINE   tomi101

tomi101

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Ignatowicz

Napisano 21 lipiec 2018 - 23:17

Akurat tu się z Tobą zgodzić nie mogę, tam gdzie kiedyś była woda teraz jest błoto lub piach. Rzeka co roku jest płytsza.

Może trzeba poszukać nowych/innych miejsc-czasem daleko.

Piach nie spadł z nieba.Jak go naniosło na Twoich rewirach to gdzieś, w górze rzeki, musiało wybrać dół lub brzeg, zabrać przykosę itd.

Szukaj,może znajdziesz nową świetną miejscówkę na odcinku gdzie od zawsze ....był tylko piach :)

 

Pozdrawiam Tomi B)



#6146 OFFLINE   beton007

beton007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 471 postów
  • LokalizacjaBielsk
  • Imię:Andrzej

Napisano 22 lipiec 2018 - 06:32

Piach i jego migracja to przecież rzecz normalna dla nieuregulowanej rzeki. Nie rozumiem tylko w czym Ci on przeszkadza? Uczenie sie tej rzeki na pamiec to zly kierunek, trzeba jeździć i szukac. Fakt, że to bardzo łatwa do czytania rzeka także nie ma co narzekać;-) Tomi 👍👍👍

Użytkownik beton007 edytował ten post 22 lipiec 2018 - 06:36


#6147 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 22 lipiec 2018 - 08:15

W Sutnie jest wyspa a w zasadzie dwie. Ta większa w/g słów osoby zamieszkałej tu od urodzenia jakieś 20 i więcej lat temu była 2x dłuższa i porośnięta olchami i wierzbami. Ponoć na końcu wyspy był dół na niskiej wodzie ok. 6m a między wyspami zawsze dobrze ponad 2. Gdy pojawiły się bobry zjadły drzewa a wyspę woda zaczęła rozmywać, tej mniejszej to już prawie nie ma z większej została mniej niż połowa. Gdzieś ten piach niesie a tak pewnie jest w wielu miejscach. Gdy uruchomiłem ponton to oczywiście popłyneliśmy na ten 6 metrowy dół . Tyle że echo pokazało ........ 1,1m co i tak z okolicą po 0,6-0,8 można uznać za dół .


  • tost lubi to

#6148 OFFLINE   Mordeo

Mordeo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 301 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 22 lipiec 2018 - 09:07

Czyli regulacja i wybetonowanie ?


Nie trzeba regulować i betonować, starczy pogłębić.

#6149 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 22 lipiec 2018 - 09:09

Może trzeba poszukać nowych/innych miejsc-czasem daleko.

Piach nie spadł z nieba.Jak go naniosło na Twoich rewirach to gdzieś, w górze rzeki, musiało wybrać dół lub brzeg, zabrać przykosę itd.

Szukaj,może znajdziesz nową świetną miejscówkę na odcinku gdzie od zawsze ....był tylko piach :)

 

Pozdrawiam Tomi B)

Tomek oczywiście że gdzieś wymyło.. płynąc na echu 10 km nie mogę znaleźć wody głębszej niż 3 m a średnia wynosi ok 1m



#6150 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 22 lipiec 2018 - 09:13

Nie trzeba regulować i betonować, starczy pogłębić.

Kilka lat wstecz pogłębili ujście do 5 m na dość sporym odcinku kilka km co najmniej, było tam wędkarskie eldorado. Nie mam na myśli regulacji i betonu.



#6151 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2196 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 22 lipiec 2018 - 10:02

Ujście jak ujście ale kopać na Podlaskim Przełomie to barbarzyństwo. Właśnie dlatego rzeka jest taka piękna, bo nikt się do niej nie wtrąca.

Użytkownik korol edytował ten post 22 lipiec 2018 - 10:04


#6152 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaPL/NL

Napisano 22 lipiec 2018 - 10:07

Nie trzeba regulować i betonować, starczy pogłębić.

Tylko jaki to ma sens, jeżeli po miesiącu znów zasypie to piachem??? Piach w dzikiej rzece nie jest żadna przeszkodą dla ryb,będą żyły i miały się świetnie jeżeli nawet całe dno będzie piaszczyste , wystarczy tylko poszukać miejsc gdzie aktualnie nie sypie... Płytka woda też nie jest przeszkodą,w Holandii gdzie aktualnie przebywam ok. 50% kanałów odwadniających ma +- 0,5m. głębokości ,a i tak pływają tam wielkie szczupaki,karpie i sandacze. Często im grzbiety z wody wystają gdy płyną ... Bug (jak wszystkie rzeki w Polsce) jest co roku mniejszy i trzeba się z tym pogodzić....

 

PS. Moim zdaniem jest około 50m. węższy i średnio metr płytszy niż 20 lat temu, a z kolei małe (3-5m. szer.) rzeczki w których wtedy były ryby pozamieniały się w rowy melioracyjne w których woda płynie tylko okresowo po zimie lub obfitych opadach...


  • Rheinangler, korol i Fossegrim lubią to

#6153 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5790 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 22 lipiec 2018 - 10:41

W ubiegłym roku miałem sumka 145 na wodzie ok 1m. Jak ryb się nie klusuje i nie wali wszystkiego w łeb to jak pisze Wobi będą nawet na płyciznie. A na Bugu jest trochę miejsc gdzie ryba może się schować. Pociesze Was, w Wiśle też teraz szału nie ma a ryby na pewno są bo w innych warunkach je łowię. Teraz też bym je lowil ale nie chce mi się zmieniać moich nawyków, łowię przeważnie od 9-20, więc odpuszczam najlepsze okresy czyli zmrok, noc i świt, ale ja już nie mam mega ciśnienia tym bardziej że nie miałem w tym roku wypadu bez ryby więc nie ma co narzekać.

Użytkownik wujek edytował ten post 22 lipiec 2018 - 10:45

  • korol lubi to

#6154 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1020 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 22 lipiec 2018 - 10:42

Nie dziwię się Przemkowi,że jest zakłopotany skoro łowi nad rzeką kilkanaście czy kilkadziesiąt lat i w okolicy samego miasta miał naście miejsc z wodą a teraz nie ma jednej głębszej rynny w obrębie 10 km. Koledzy proponują mu ,żeby poszukał dalej w górę rzeki ,może gdzieś odsypało... Przemek ,żeby zaoszczędzić Tobie czasu na szukanie tych jam to podpowiem ,że od Brańszczyka do Nura nie odsypało nigdzie.Dalej dawno nie byłem. Nie wiem jak ten podlaski ,ale Bug mazowiecki ,przynajmniej tu gdzie łowię był dużo węższy ,teraz jest szerszy....szerszy i oczywiście płytszy. Z tym ,że ryby w dalszym ciągu mozna złowić  , mniej ale można. 


Użytkownik maicke82 edytował ten post 22 lipiec 2018 - 10:43

  • Przemek i korol lubią to

#6155 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5790 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 22 lipiec 2018 - 10:50

Z Bugiem często jest tak że w ciągu dnia jest cisza i trzeba się nalatac żeby cokolwiek złowić i nagle przychodzi zmrok i pół godziny widać w kilku miejscach że ganiaja i nie trzeba głębokiej wody. Przeważnie wtedy się zwijam do domu i zgrzytam zębami że mi się nie chciało dłużej zostać, ale taki urok pontonowego łowienia. Lepiej namierzyć ryby i atakować je z brzegu z buta na zmroka.

#6156 OFFLINE   tom_mich_

tom_mich_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 280 postów
  • Lokalizacjasiedlce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Michalak

Napisano 22 lipiec 2018 - 12:00

Dla rozluźnienia atmosfery 😉 wczorajszy forumowy stykacz ...dla odmiany u mnie wczoraj martwa woda... Szczególnie pod wieczór zupełnie ucichło ... Sprzętowo :paladin thekilla 10 g pletka 00.6 i woblerek sieka imitujący sieczkę ... W pierwszym rzucie był jeszcze jeden wiekszy przyjaciel ale skubany tylko powąchał 😉pozdrawiam !

Załączone pliki



#6157 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2196 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 22 lipiec 2018 - 17:10

Tym razem na prawdę słabo bierze. Wymeczyłem 2 szczupaki, klenia ,okonia i kielbia. Rozmiarowo bez szału. Nad wodą najazd hunow że wskazaniem na niedoszlych sumiarzy. Nie mogłem swobodnie łowić brzan, a po wszystkim ryby przestraszone. Więcej nie jadę w weekend. Wkurzony jestem na maxa.

Podsluchalem kajakarzy;
Patrz, plynie
Co?
Pyton

tak więc zawedrowal na Podlasie. Można już w nocy łowić na Gassach

Użytkownik korol edytował ten post 22 lipiec 2018 - 17:47


#6158 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3201 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 22 lipiec 2018 - 18:39

Tym razem na prawdę słabo bierze. Wymeczyłem 2 szczupaki, klenia ,okonia i kielbia. Rozmiarowo bez szału. Nad wodą najazd hunow że wskazaniem na niedoszlych sumiarzy. Nie mogłem swobodnie łowić brzan, a po wszystkim ryby przestraszone. Więcej nie jadę w weekend. Wkurzony jestem na maxa.

Podsluchalem kajakarzy;
Patrz, plynie
Co?
Pyton

tak więc zawedrowal na Podlasie. Można już w nocy łowić na Gassach

Byłem w sobotę chwilę na Gassach przed zachodem słońca pytona nie było ale bobry jakieś silnie przestraszone...

Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka
  • beton007 lubi to

#6159 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 22 lipiec 2018 - 20:09

PS. Moim zdaniem jest około 50m. węższy i średnio metr płytszy niż 20 lat temu, a z kolei małe (3-5m. szer.) rzeczki w których wtedy były ryby pozamieniały się w rowy melioracyjne w których woda płynie tylko okresowo po zimie lub obfitych opadach...

Jeśli woda zabiera brzeg to jest węższy ? Na chłopski rozum to jest szerszy. W Sutnie rosła topola jakieś 5m od brzegu . Brzeg podmywało przez ostatnie 6 lat i topola wiosną wpadła do wody. Czyli jak zabrało 5m brzegu to jest węziej czy szerzej ?



#6160 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaPL/NL

Napisano 23 lipiec 2018 - 02:05

Z jednej strony zabiera,z drugiej daje...
  • beton007 i tomi101 lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych