Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Obowiązkowe wyposażenie łodzi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
525 odpowiedzi w tym temacie

#361 OFFLINE   buszmen

buszmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 postów

Napisano 01 wrzesień 2018 - 19:51

Dziekuje koledzy za informacje tak zrobię jak sugieruje kol. wyżej ,taka pytanie do ustawodawcy  mnie nachodzi   czym sie rożni ponton poniżej 3,5 meta od tego tego  powyzej jesli chodzi o przepis odnosnie posiadania gaśnicy na jego pokładzie  



#362 OFFLINE   Mordeo

Mordeo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 301 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 02 październik 2018 - 20:45

Tak się zastanawiam, czy macie apteczki na łodzi i co zwierają?



#363 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 02 październik 2018 - 20:49

Tak się zastanawiam, czy macie apteczki na łodzi i co zwierają?

 

§ 19. 1. Statek przeznaczony wyłącznie do uprawiania sportu lub rekreacji powinien być wyposażony w następujący sprzęt pokładowy:
1) odbijacze w liczbie odpowiedniej do rodzaju i wymiarów statku;
2) bosak;
3) apteczka pierwszej pomocy.

 

 

W swojej prócz standardowych opatrunków mam jeszcze tribiotic.



#364 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 02 październik 2018 - 22:29

Używam samochodowej takiej https://apteczki.skl...-z-Ustnikiem/77 dorzuciłem tylko plastry opatrunkowe zestaw z apteki .Drobne urazy palców wolę szybko zakleić niż myć potem łódkę. Zaletą jest cena bo po sezoniu lub dwóch mogę bez żalu wyrzucić i kupić nową.
  • Piotrek Milupa lubi to

#365 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 październik 2018 - 08:14

§ 19. 1. Statek przeznaczony wyłącznie do uprawiania sportu lub rekreacji powinien być wyposażony w następujący sprzęt pokładowy:

1) odbijacze w liczbie odpowiedniej do rodzaju i wymiarów statku;
2) bosak;
3) apteczka pierwszej pomocy.
 
 
W swojej prócz standardowych opatrunków mam jeszcze tribiotic.

Oprócz tego co Piotrek (czyli środków do odkarzania / przecibakteryjnych), mam jeszcze przeciwbólowy oraz elektrolity w proszku.

Użytkownik SzymusS edytował ten post 03 październik 2018 - 08:14

  • Piotrek Milupa lubi to

#366 OFFLINE   UTi

UTi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 postów
  • LokalizacjaPomorze
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 październik 2018 - 08:45

W łodzi wędkarskiej zawsze mam w bakiście małą apteczke turystyczną,która zawiera wodę utlenioną, bandaż elastyczny,jałowe opatrunki.Kosztuje grosze, nie zajmuje wiele miejsca i kilka razy się przydała.
Zabezpieczając różnego rodzaju imprezy na wodzie, czy to regaty, czy zawody wędkarskie na łódź ratowniczą zawsze zabieram psp r1, ale to już inny temat.

#367 OFFLINE   slawkrzyz

slawkrzyz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Krzyżanowski

Napisano 07 październik 2018 - 09:14

Witam. Mam od niedawna ponton i pierwszą rzeczą po zakupie pontonu było zakupienie kamizelek. Kupiłem jak w linku: https://archiwum.all...5595541229.html

Jak widzicie w nazwie jest kamizelka asekuracyjno-ratunkowa. Po drugie w opisie dla wędkarzy. A teraz po przeczytaniu wszystkich wątków stwierdzam, że zostałem "nabity w butelkę". Bo to nie ratunkowa tylko asekuracyjna. I myślę, że wielu innych także. A teraz zastanawiam się nad kupnem kamizelek ratunkowych, może pneumatycznych. Pozdrawiam wszystkich. 



#368 OFFLINE   lexi

lexi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów
  • LokalizacjaSan a dokładniej San Escobar

Napisano 07 październik 2018 - 10:30

Witam. Mam od niedawna ponton i pierwszą rzeczą po zakupie pontonu było zakupienie kamizelek. Kupiłem jak w linku: https://archiwum.all...5595541229.html

Jak widzicie w nazwie jest kamizelka asekuracyjno-ratunkowa. Po drugie w opisie dla wędkarzy. A teraz po przeczytaniu wszystkich wątków stwierdzam, że zostałem "nabity w butelkę". Bo to nie ratunkowa tylko asekuracyjna. I myślę, że wielu innych także. A teraz zastanawiam się nad kupnem kamizelek ratunkowych, może pneumatycznych. Pozdrawiam wszystkich. 

..nie Ty pierwszy, nie ostatni - wiekszosc wędkarzy na wodzie nie wie o tej różnicy a i policja specjalnie się nie czepia tego "szczegółu" (ja nie słyszałem). Sam "wieki" pływałem na asekuracyjnej a o różnicy dowiedziałem się dopiero gdy robiłem patent .. :) .. oczywiście zdrowy rozsadek podpowiada stosowanie ratunkowej..



#369 OFFLINE   SkiDivPL

SkiDivPL

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 696 postów
  • LokalizacjaWa-wa
  • Imię:Tom

Napisano 17 październik 2018 - 14:42

Panowie, jak to jest z tym kołem ratunkowym. Czy na wodach śródlądowych koło musi mieć atest?

Według internetów tylko koła ratunkowe przeznaczone na morze muszą posiadać atest, co za tym idzie jaką średnicę musi mieć koło do naszych łodzi pływających po jeziorach?



#370 OFFLINE   wedkarski365

wedkarski365

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaL

Napisano 17 październik 2018 - 19:25

skoro jedyne wymagania dla koła ratunkowego są opisane tylko w  SOLAS, to wg mnie należy jej stosować wszędzie bo nie ma innych, choć większość łodzi wędkarskich nie musi posiadać kół ratunkowych bo w rozporządzeniu jest zastrzelenie, że "nie stosuje się do małych statków, których budowa i konstrukcja nie pozwala na umieszczenie koła ratunkowego"



#371 OFFLINE   MajKar

MajKar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaRyki
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Majek

Napisano 26 październik 2018 - 20:23

Mam pytanie czy oświetlenie łodzi w nocy jest obowiązkowe na każdym zbiorniku, nawet małym czy tylko na szlakach wodnych.

#372 OFFLINE   horac

horac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 295 postów

Napisano 26 październik 2018 - 21:21

Mam pytanie czy oświetlenie łodzi w nocy jest obowiązkowe na każdym zbiorniku, nawet małym czy tylko na szlakach wodnych.

 

 

 nie ma nocnej zeglugi srodladowej (wiec nie ma przepisow ktore to okreslaja ), pewnie wyjatki sie zdarza, ale zakladamy ze nie ma ale jak masz zamiar po zmroku plywac i masz jednostke

ponizej 7m i nie plywasz szybciej niz 10km/h to biale swiatlo 360 stopni styknie.



#373 OFFLINE   MichuA

MichuA

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaŚwinoujście
  • Imię:Michał

Napisano 26 październik 2018 - 21:26

Istnieją przepisy które to określają. Małe jednostki wystarczy światło topowe białe 360 stopni. Nie pamiętam dokładnie do jakiej wielkości i wielkości silnika/ożaglowania. Ale jeśli masz łódź do 5 metrów i nieduży silnik to powinno wystarczyć.



#374 OFFLINE   lexi

lexi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 245 postów
  • LokalizacjaSan a dokładniej San Escobar

Napisano 27 październik 2018 - 05:49

Mam pytanie czy oświetlenie łodzi w nocy jest obowiązkowe na każdym zbiorniku, nawet małym czy tylko na szlakach wodnych.

..prawdopodobnie nikt się do Ciebie za brak takiego światła nie przyczepi - dopóki nikt Cie nie staranuje... :)



#375 OFFLINE   MajKar

MajKar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 496 postów
  • LokalizacjaRyki
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Majek

Napisano 27 październik 2018 - 19:49

Dzięki za odpowiedzi. Na wszelki wypadek jednak zamontuję oświetlenie, wizja kąpieli po kolizji ostudziła chęć oszczędzania na bezpieczeństwie.

#376 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 04 listopad 2019 - 21:41

Kochani co tam ma się zmienić od 2020r w sprawie rejestracji pływadeł wędkarskich? Będą też zmiany odnośnie wyposażenia obowiązkowego ?

#377 OFFLINE   Ziomuś_

Ziomuś_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów

Napisano 05 listopad 2019 - 07:29

witam

Może ktoś wie lub przerabiał temat:

Jeśli wędkuje w kombinezonie pływającym to muszę mieć kamizelkę ratunkową ?



#378 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 05 listopad 2019 - 07:35

Mieć na łódce musisz do ubrania na siebie nikt nie zmusza.

#379 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 05 listopad 2019 - 16:53

Poniekąd odpowiem sobie sam:

" Obowiązkowi rejestracji podlegać mają jachty oraz jednostki pływające używane do amatorskiego połowu ryb, o długości co najmniej 7,5 m lub napędzie mechanicznym o mocy co najmniej 15 kW, jednostki pływającej używanej do połowów rybackich oraz jednostki pływające uprawiające żeglugę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, o ile nie posiadają innej niż polska przynależności. Natomiast mniejsze jednostki będą mogły być zarejestrowane na odpowiedni wniosek właściciela."

Zaczerpnięte ze strony     https://www.gospodar...morskich--.html

 

Wychodzi na to , że od stycznia 2020 posiadacz  pływadła poniżej 7,5m lub poniżej 15 kW może używać  je do wędkowania bez rejestracji.



#380 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 listopad 2019 - 17:15

Poniekąd odpowiem sobie sam:

" Obowiązkowi rejestracji podlegać mają jachty oraz jednostki pływające używane do amatorskiego połowu ryb, o długości co najmniej 7,5 m lub napędzie mechanicznym o mocy co najmniej 15 kW, jednostki pływającej używanej do połowów rybackich oraz jednostki pływające uprawiające żeglugę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, o ile nie posiadają innej niż polska przynależności. Natomiast mniejsze jednostki będą mogły być zarejestrowane na odpowiedni wniosek właściciela."

Zaczerpnięte ze strony     https://www.gospodar...morskich--.html

 

Wychodzi na to , że od stycznia 2020 posiadacz  pływadła poniżej 7,5m lub poniżej 15 kW może używać  je do wędkowania bez rejestracji.

Czyli ponton 4 metry nie podlega rejestracji od stycznia ???






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych