Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łódki ABC 385/410 - dane, opinie, uwagi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
582 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   k.p.basik

k.p.basik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • Lokalizacjaszczecin
  • Imię:Krzysiek

Napisano 22 marzec 2016 - 08:08

Ja na przyczepce oprócz rolek kilowych mam dwie dechy obite wykładziną, takie płozy jakbyś sanki do góry nogami odwrócił. Można to dokupić, ale zrobiłem sam z profili nierdzewnych, belek 6x8x150 cm i starego dywanu...

 

Postaram się o zdjęcie 

 

W tym roku kupiłem suzuki dt 9,9/15 (trochę się go boję) oraz elektryka, tylko głowię się jak tego drugiego zamontować ( jaki pantograf, którędy prąd prowadzić) możesz podpowiedzieć? A i jak wcisnąłeś bak do tylnego bagażnika? Powiększałeś otwór?

 

Producent bardzo miły przed zakupem/zamówieniem pozwolił przyjechać ze swoim silnikiem i przetestować ten model łodzi na jego prywatnym stawie. Miłość była nagła ale chemia nie zadziałała od razu, najpierw strzelił focha motor, ale jak już go ugłaskałem, to wszystkie karpie pouciekały w krzaki  :lol: mój blender firmy tohatsu zgrał się ze skorupą i wtedy już wiedziałem.... że tylko kolor inny chcę.


Użytkownik k.p.basik edytował ten post 22 marzec 2016 - 08:10

  • logun74 lubi to

#22 OFFLINE   ememiks

ememiks

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaWolin
  • Imię:Tomasz

Napisano 22 marzec 2016 - 10:44

Więc tak elektryk jest na pantografie kiedy składałem zamówienie uwzględniłem że chciał bym pod instalacje silnika elektrycznego i producent przy robieniu łodzi puścił rurkę z przedniej bakisty a wychodzi w tylnej i tamtędy przeciągnołem kable 16mm2 (spawalnicze) a z boku gdzie jest miejsce na montaż silnika wypuściłem złącza chyba nazwa laboratoryjne albo bananowe.

Obok także mam wyjście na linie paliwową z tylnej bakisty gdzie mam zbiornik. A bak to musiałem zakupić nowy 12l bo moja 12 to nie było opcji za duży aby zmieścić przez otwór który ma głębokość 19cm. Znalazłem zbiornik który idealnie pasuje :) ma wysokość 17cm. Do tego zrobiłem możliwość rozłączenia zbiornika od linii paliwowej aby zabierać zbiornik do napełnienia.

Mam tylko problem z zamontowanie przetwornika od echosondy bo za bardzo nie ma jak przykręcić tego uchwytu ale mam już plan do relingu na rufie.

Będziesz potrzebował zdjęcia to mogę zrobić. A tak mniej więcej wygląda pantograf i widać tam te złącza do elektryka w korytku gdzie montuje się silnik spalinowy.

A także zrobiłem linkę stalową w osłonie z tworzywa do zabezpieczenia silnika także widać na zdjęciu.

nowa łódka 1.jpg

Użytkownik ememiks edytował ten post 22 marzec 2016 - 10:46

  • thug lubi to

#23 OFFLINE   ememiks

ememiks

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaWolin
  • Imię:Tomasz

Napisano 22 marzec 2016 - 11:01

Zbiornik

 

http://allegro.pl/zb...6056981805.html

 



#24 OFFLINE   logun74

logun74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 440 postów
  • Lokalizacjagorzów wlkp
  • Imię:tomasz
  • Nazwisko:kałużny

Napisano 22 marzec 2016 - 19:45

Ja przewierciłem otwór od góry tylnej bakisty pod przewody elektryka i zabezpieczyłem gumką od reflektora, a spalinę mam razem ze zbiornikiem- niestety tylko 1,1 litra więc trzeba dolewać co jakiś czas.



#25 OFFLINE   k.p.basik

k.p.basik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • Lokalizacjaszczecin
  • Imię:Krzysiek

Napisano 22 marzec 2016 - 21:47

No właśnie ja nie pomyślałem żeby Pan Tomek u mnie takiego myka zrobił.

Trzeba będzie samemu rzeźbić, szkoda tylko pruć łodzi.



#26 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 22 marzec 2016 - 23:08

..a jak to popie..ala na 20hp :P ...fajna łajbka za niewielkie pieniądze...



#27 OFFLINE   David77

David77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 142 postów
  • LokalizacjaPultusk
  • Imię:Cezary

Napisano 23 marzec 2016 - 08:40

20km. to max. do tej łódki?

#28 OFFLINE   ememiks

ememiks

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaWolin
  • Imię:Tomasz

Napisano 23 marzec 2016 - 11:27

20km. to max. do tej łódki?

 

A nie 15?



#29 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 23 marzec 2016 - 23:19

..w 4T to ta sama waga...



#30 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 23 marzec 2016 - 23:20

..moja ma wzmocnioną pawęż,,,



#31 OFFLINE   ememiks

ememiks

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaWolin
  • Imię:Tomasz

Napisano 24 marzec 2016 - 01:59

..moja ma wzmocnioną pawęż,,,

 

a dokładniej?


  • karcześ lubi to

#32 OFFLINE   k.p.basik

k.p.basik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • Lokalizacjaszczecin
  • Imię:Krzysiek

Napisano 24 marzec 2016 - 09:37

masa masą ale w grę wchodzą siły jakie gną pawęż.

 

 

Wszystkie mają dechę wlaminowaną między płaszcze w pawęży, optimum wg. producenta 8hp a max 18hp (przynajmniej kiedyś tak mówił)

wiec z tymi 20 to tak na górnej granicy błędu, jeśli założymy ze wszystkie 20 jeszcze żyje  :P

Ja z 15 jak sam jadę to czapkę gubię... tylko, że moje 15/2t waży zaledwie 40kg

 

patu ile ci "bierze na setke" ?  :rolleyes:


Użytkownik k.p.basik edytował ten post 24 marzec 2016 - 09:39


#33 OFFLINE   Zombero

Zombero

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaKoluszki
  • Imię:Łukasz

Napisano 04 kwiecień 2016 - 18:08

Witam wszystkich. W zeszłym roku też zakupiłem takową łódkę z "drugiej ręki" Rozmieszczenie schowków mi odpowiada, trochę cienkawy laminat na rufie ale za tą kasę to fajna łajba :) zrobiłem trochę modyfikacji i jeśli ktoś by chciał podpatrzeć jakiś patent to proszę bardzo. Dziób jest zabezpieczony blachą kwaśną 1mm wyprofilowaną pod kształt łajby aby kotwica nie waliła w laminat, kable 25mm2 z przedniej bakisty od akumulatora puściłem pod pokładem w gumowych przelotkach, zamontowałem wskaźnik naładowania akumulatora i ładowarkę do telefonu (na długie wyprawy) ładowanie z silnika. Elektryk podłączyłem na wtyczki od spawarki więc wytrzymują duży amperaż i koszt 25zł szt. spalinowego i sterownik po między silnikiem a akumulatorem (od solarów) który pilnuje aby nie przeładować akumulatora. Jeśli ktoś chciał by to wymyśliłem patent do przetwornika echa składany (zamieszczę film jak ktoś chcę na serwerze) ekran echa na zawiasie od klapy auta, oświetlenie topowe z włącznikiem w przedniej bakiście, pod pantograf musiałem wstawić płaskie kwaśne blachy z jednej i drugiej strony ponieważ laminat trochę pracował. Stopa silnika zamontowana na amortyzatorze opartym na ramie przyczepki aby zniwelować drgania na pawęży łódki.

Załączone pliki


Użytkownik Zombero edytował ten post 04 kwiecień 2016 - 18:12


#34 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 04 kwiecień 2016 - 22:23

Ciekawe rozwiązania i fajnie opisane.

#35 OFFLINE   ememiks

ememiks

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaWolin
  • Imię:Tomasz

Napisano 04 kwiecień 2016 - 23:45

Witam wszystkich. W zeszłym roku też zakupiłem takową łódkę z "drugiej ręki" Rozmieszczenie schowków mi odpowiada, trochę cienkawy laminat na rufie ale za tą kasę to fajna łajba :) zrobiłem trochę modyfikacji i jeśli ktoś by chciał podpatrzeć jakiś patent to proszę bardzo. Dziób jest zabezpieczony blachą kwaśną 1mm wyprofilowaną pod kształt łajby aby kotwica nie waliła w laminat, kable 25mm2 z przedniej bakisty od akumulatora puściłem pod pokładem w gumowych przelotkach, zamontowałem wskaźnik naładowania akumulatora i ładowarkę do telefonu (na długie wyprawy) ładowanie z silnika. Elektryk podłączyłem na wtyczki od spawarki więc wytrzymują duży amperaż i koszt 25zł szt. spalinowego i sterownik po między silnikiem a akumulatorem (od solarów) który pilnuje aby nie przeładować akumulatora. Jeśli ktoś chciał by to wymyśliłem patent do przetwornika echa składany (zamieszczę film jak ktoś chcę na serwerze) ekran echa na zawiasie od klapy auta, oświetlenie topowe z włącznikiem w przedniej bakiście, pod pantograf musiałem wstawić płaskie kwaśne blachy z jednej i drugiej strony ponieważ laminat trochę pracował. Stopa silnika zamontowana na amortyzatorze opartym na ramie przyczepki aby zniwelować drgania na pawęży łódki.

 

Nie no pozamiatałeś coś na pewno zgapię :)

Z skąd masz tą blachę wyprofilowaną nierdzewną ? i jak ją zamontowałeś ? widział bym takie coś u siebie :)

Na przetwornik od echo tez zrobiłem ciekawie zrobię fotkę.

A te białe po bokach w bocznych bakistach to co to? wentylacja czy otwór np. na kije ?

A jak przyczepka masz tylko rolki kilowe i te boczne? czy płozy


Użytkownik ememiks edytował ten post 05 kwiecień 2016 - 00:02


#36 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2310 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 05 kwiecień 2016 - 08:36

Jeśli ktoś chciał by to wymyśliłem patent do przetwornika echa składany (zamieszczę film jak ktoś chcę na serwerze) ekran echa na zawiasie od klapy auta, 

Poproszę.

 

Na przetwornik od echo tez zrobiłem ciekawie zrobię fotkę.

 

Też poproszę.



#37 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 05 kwiecień 2016 - 10:55

Udostępnij link do serwera z filmem lub wrzuć na YouT..... i podaj link do filmu.



#38 OFFLINE   Zombero

Zombero

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaKoluszki
  • Imię:Łukasz

Napisano 05 kwiecień 2016 - 10:57



Nie no pozamiatałeś coś na pewno zgapię :)

Z skąd masz tą blachę wyprofilowaną nierdzewną ? i jak ją zamontowałeś ? widział bym takie coś u siebie :)

Na przetwornik od echo tez zrobiłem ciekawie zrobię fotkę.

A te białe po bokach w bocznych bakistach to co to? wentylacja czy otwór np. na kije ?

A jak przyczepka masz tylko rolki kilowe i te boczne? czy płozy

Blachę dociąłem z płaskiej, najpierw dogiąłem a później młotek i kowadełko aż wyszedł kształt blacha cienka to nie trzeba grzać palnikiem. Podkleiłem na klej tylko jak coś musisz uważać aby nie była zbyt gruba warstwa bo nie chce związać tzn może i chce ale bardzo dłuuugo. To białe to luk inspekcyjny (otwór 10cm) do gmerania przy elektryce niestety tam kije się nie zmieszczą luk jest na uszczelce więc luz. W przyczepce mam podwójne rolki na tyle i pojedyncze z przodu rolke prowadzącą na samym końcu wymieniłem na bardziej stożkową co by kil się lepiej prowadził i aby się nie zsuwała. Oryginalne były dla mnie za płaskie. Jak naprowadzam dziób przed wciąganiem na wózek też daje radę ją utrzymać. Tu podaję link do mocowania przetwornika video-1455991791 (1).mp4 pierwowzór był z kółkiem zewnętrznym teflonowym ale później wykonałem odlew z aluminium. Rurka kwaśna fi8 pręt był zbyt giętki.

Załączone pliki



#39 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 05 kwiecień 2016 - 11:00

A te białe po bokach w bocznych bakistach to co to? wentylacja czy otwór np. na kije ?

 

Nazwa handlowa to - holt . Zazwyczaj montuje się jako otwory rewizyjne. W tym konkretnym przypadku jeden z nich służy do dostania się między skorupy tj. zamontowania gniazda zapalniczek.

 

Zombero  wyprzedziłeś mnie :D


Użytkownik ptychoo edytował ten post 05 kwiecień 2016 - 11:01

  • Zombero lubi to

#40 OFFLINE   ememiks

ememiks

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaWolin
  • Imię:Tomasz

Napisano 05 kwiecień 2016 - 12:58

Zombero a mógł byś jakieś zdjęcia z bliska zrobić tej blachy na dziobie. Kowal zemnie taki że wszystkie konie by kulawe chodziły.

Właśnie jest w fazie robienia płozów/podpór na bok bo jak zobaczyłem cenę to jednak odnalazłem w sobie trochę rzemiosła :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych