Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okazja - dobra cena


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
321 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 26 marzec 2018 - 08:16

Jedne z trwalszych i wygodniejszych butów jakie miałem.
Kolce wmontowane w podeszwę nie wypadają. Nie uszkadzają pontonu. Nie gniotą stopy przy marszu po twardym.
Pierwsza para przeszła Ziemię Ognistą, Mongolię i setki km w Polsce i nie tylko.
Zmieniłem gdy od mrozu pękła guma na cholewce. Po jakiś .....4 latach.
Moja druga para ma teraz za sobą Kamczatkę i na świeżo 288 km z buta po rzekach South NZ.
Kolce na miejscu wszystkie, kilka otarć na bucie, podeszwa w całości.
Moje doświadczenia przy totalnej eksploatacji są więcej niż pozytywne.
Polecam.


Piszesz o Vision Loikka????
Jeżeli o nich to na chwile się nadają. Do tzw. "kościołowego chodzenia".

#262 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 26 marzec 2018 - 21:53

Za 20 godzin będzie pewnie po okazji.

Linkuję aukcję świetnego wedziska, prawdziwej perełki z linii Daiwa Scotland.

Miałem, używałem, sprzedałem tylko z powodu długosci transportowej i samolotowych utrudnień.

https://www.ebay.co....fwAAOSwbgpasUZf


  • trout master i sierżant lubią to

#263 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 29 marzec 2018 - 10:16

Hurch Sprintery (kilka rozmiarów) wyprzedaje: https://www.hurch.pl/sklep/sprinter/



#264 OFFLINE   sierżant

sierżant

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 386 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Ryszard

Napisano 29 marzec 2018 - 18:49

Też miałem Altmoora i sprzedałem.

Piękna wędka, no - szprycha! Nie wiem, dlaczego się jej pozbyłem, myślę, że to sprawka szatana, który zamącił mi w głowie.

Do dziś żałuję.

Z wędzisk Daiwa Scotland pozostał mi trzymetrowy Whisker Fly, który ma u mnie dożywocie. Też perełka, ale nieco mniej (niewiele) perlista :)

Cóż, błądzić jest rzeczą ludzką, podobno...


  • Paweł Bugajski lubi to

#265 OFFLINE   Grzegorz78

Grzegorz78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaLondonabad, North Pakistan

Napisano 29 marzec 2018 - 18:54

Poszła za £75.00 plus wysyłka. 



#266 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 29 marzec 2018 - 19:10

Poszła za £75.00 plus wysyłka. 

Widzialem, widzialem-no po prostu śmiech na sali...

Opisalem ją gdzieś wcześniej-84 gramowa piatka dł.9 stop o akcji marzenie.

Ktoś jest zadowolony, a nasi poszukujący powinni lookać na takie strzały.

Aktualnie deluxe od Hardy 9 stóp 5-ka na ebay uk.

To propozycja dla lubiących solidność-wedzisko waży ok 100 gramow, spigot i klasyczna dość powolna akcja.

https://www.ebay.co....MUAAOSwwq1aoXTg

Mialem, fajny ten maly dopalaczyk wkręcany w miejsce gumowej stopki.

Jednak 2 x tańsza Daiwa z linku wcześniejszego jest moim zdaniem...2 x lepsza :rolleyes:


  • sierżant i Grzegorz78 lubią to

#267 OFFLINE   Grzegorz78

Grzegorz78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaLondonabad, North Pakistan

Napisano 29 marzec 2018 - 19:26

Oj długo się zastanawiałem czy nie licytować :) A jednak tym razem wygrał zdrowy rozsądek :) Nie można mieć wszystkiego, a budżet na wędkarskie zakupy przekroczony na razie...X razy :D chociaż codziennie przychodzą jakieś małe pierdółki z eBaya :lol:


Użytkownik Grzegorz78 edytował ten post 29 marzec 2018 - 19:29


#268 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 29 marzec 2018 - 22:12

Oj długo się zastanawiałem czy nie licytować :) A jednak tym razem wygrał zdrowy rozsądek :) Nie można mieć wszystkiego ....


Trzeba zostawić innym niech też się cieszą, o ile docenią to co posiądą. A z tym może być różnie. 😕
  • Grzegorz78 lubi to

#269 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 29 marzec 2018 - 23:26

Witam.

W naszym kraju nie ma kompletnie żadngo rynku wtórnego (pierwotnego również) na takie marki i takie kije ... takie rzeczy są po prostu niesprzedawalne - a jeżeli już to za przysłowiową stówkę. Liczą się tylko trzy-cztery inne, chodliwe (słusznie czy nie - to już inna sprawa) marki. To niestety smutne, ale przyczynkiem tego są tylko i wyłacznie dwa, muchowe fora intenetowe (zgadnijcie jakie) i ogólnie powszechny snobizm panujący w polskim wędkarstwie muchowym ...  :rolleyes:

Pozdrawiam.


  • Paweł nizinny lubi to

#270 OFFLINE   harp

harp

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 30 marzec 2018 - 00:07

Eeee jest zdecydowanie lepiej niż było nascie lat temu. Pamietam jak wyczekiwałem aż na allegro pojawi się jakaś wędka muchowa. Teraz jest tego kilka stron. A jeszcze nascie lat wstecz.......hehehe

#271 OFFLINE   Richi55

Richi55

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 30 marzec 2018 - 08:27

Nie ma rynku bo nie ma poważnych sprzedawców,a nie ma poważnych sprzedawców bo nie ma rynku.Jeżeli by u nas było jak w UK jak pisze kolega w innym wątku,że jedzie do sklepu a tam stoi szeroka gama wędek ,a obok jest staw i łączka i można sobie porzucać,to wtedy wiem czego chcę.Ile osób wyda poważne pieniądze na wędkę którą nie rzucała,a często nawet nie widziała,nie wspomnę o świetnych wędkach sprzed wielu lat,których w Polsce jest po kilka egzemplarzy.Z drugiej strony jak są imprezy muchowe gdzie przyjeżdzają dystrybutorzy i można porzucać nowymi wędkami różnych producęntów to frekwencja jest żenująco niska 20-50 osób.



#272 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1970 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 30 marzec 2018 - 17:41

Witam.

W naszym kraju nie ma kompletnie żadngo rynku wtórnego (pierwotnego również) na takie marki i takie kije ... takie rzeczy są po prostu niesprzedawalne - a jeżeli już to za przysłowiową stówkę. Liczą się tylko trzy-cztery inne, chodliwe (słusznie czy nie - to już inna sprawa) marki. To niestety smutne, ale przyczynkiem tego są tylko i wyłacznie dwa, muchowe fora intenetowe (zgadnijcie jakie) i ogólnie powszechny snobizm panujący w polskim wędkarstwie muchowym ...  :rolleyes:

Pozdrawiam.

Foreście -  Naturo, nie zgadzam się. :P

Po pierwsze istnieje rynek wtórny-wiele wedzisk kupiłem i sprzedałem w ten sposób, bardzo chwalę sobie ten sposób bowiem pozwala na zdobycie doświadczeń.

Allegro, facebook, FFF komis, OLX , nasze forum to tylko parę miejsc gdzie można to uskutecznić.

" Takie rzeczy" , a myślę o wędziskach Daiwa czy innych ( Sportex, Balzer ) są sprzedawalne oczywiście, że po latach użytkowania w odpowiednio niższych od salonowych cenach.Tak więc rynek wtórny jest w miarę zadowalajacy. Warto wiedzieć czego się szuka, warto dokładnie opisać co się sprzedaje ;).

Marek muchowych jest niemało, (nie będę ich wymieniał ) i naprawdę trudno mówić i o 3-4 producentach, bo oferta jest duuużo szersza.Myślę zarówno o wędziskach jak i kołowrotkach.

Co do" snobizmu panującego w polskim wędkarstwie muchowym"  odpowiem tak-nie jest większy niż ten panujący w innych dziedzinach naszego wspaniałego hobby (casting, spinning, karpiarstwo) .Poza muszkarstwem fascynuje mnie casting i widzę tam imponujący ciąg na drogie nowosci jednak bez bicia się w piersi.Looknij please do ich zakątka i ofertę produktów tworzonych wyłącznie na rynek japoński... :unsure:

Rynek pierwotny? Zawsze funkcją zamożności kupujących, kogo z dystrybuujących stać na dziesiątki wędzisk po kilkaset dolarów stojących miesiącami w stojakach? Jestem tu optymistą -PKB rośnie i z czasem także tu zajrzy normalność.

W Sztokholmie machałem wszystkimi sage'ami będącymi w ofercie firmy w dodatku kazde z wędzisk miało zamontowany adekwatny kołowrotek z linką...Już niedługo i u nas :)

Przy tej okazji muszę wspomnieć o firrmie Jaxon i ich poznańskiej wzorcowni, gdzie można obejrzeć i pomacać wszystkie produkty. Niektore zaskakują bardzo pozytywnie!

Tak więc Foreście - Naturo nie jest tak źle, a muszkarz piszacy o muszkarskim snobiźmie ...no nie ma tu zgody.



#273 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 30 marzec 2018 - 19:55

Witam.

Paweł ... ja nigdzie nie napisałem że u nas w kraju nie ma rynku wtórnego jako takiego ... dobrze wiesz o co mi chodzi.

Co do uzależniania normalności od wysokości PKB - był bym wielce ostrożny  ;)

Pozdrawiam.



#274 OFFLINE   Mahone

Mahone

    Forumowicz

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPip
  • 83 postów

Napisano 31 marzec 2018 - 08:47

Cześć. Mam w posiadaniu takie pióra koguta bażanta. Jaką to ma wartość pieniężną?

1929d15ed351f8e8med.jpg

58f446cc1777b101med.jpg

2a1d9f5459c2eee7med.jpg

88f52e4f2e9f73famed.jpg

9da69fa066aee22amed.jpg

a6304de11aaf7219med.jpg

#275 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 31 marzec 2018 - 08:57

Pióro z ogona to kilka złotych sztuka. Reszta raczej nie ma większej wartości. Jedynie z jeżynki z czarna końcówką nadają się na tippets (np. ogonki nimfek) ale ich tu nie widzę.

#276 OFFLINE   Mahone

Mahone

    Forumowicz

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPip
  • 83 postów

Napisano 31 marzec 2018 - 09:00

Aha. Jakby ktoś chciał to sprzedam całość. Mogę mieć ich więcej, jak również z kury bażanta oraz kaczek krzyżówek. Jakby ktoś był zaintetesowany to na pw proszę podesłać zdjęcie piórka oraz z której jest części :)

#277 OFFLINE   Hansolo

Hansolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaLębork
  • Imię:Radosław

Napisano 31 marzec 2018 - 12:56

Aha. Jakby ktoś chciał to sprzedam całość. Mogę mieć ich więcej, jak również z kury bażanta oraz kaczek krzyżówek. Jakby ktoś był zaintetesowany to na pw proszę podesłać zdjęcie piórka oraz z której jest części :)

Czyżby były minister znowu polował na " dzikich brojlerach " wyrzucanych z klatki :)



#278 OFFLINE   sebastian1983

sebastian1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 95 postów
  • LokalizacjaNorwegia
  • Imię:Sebastian
  • Nazwisko:Jedynak

Napisano 01 kwiecień 2018 - 23:07

Witam. Tak gdyby ktoś szukał jest promocja i dostępne praktycznie wszystkie modele.. Zakupy powyżej 3000 koron netto wysyłka gratis. 😀
http://shop.danielss...ginal-fly-reel/

#279 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 03 kwiecień 2018 - 09:15

Witam.

Coś dla łowców muchowej historii

http://allegro.pl/we...37.html#thumb/1

Pozdrawiam.



#280 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 12 kwiecień 2018 - 06:44

https://www.johnnorr...io CRS Fly Rods




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych