Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano JDM vs. Europa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
123 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 25 grudzień 2014 - 12:35

Taka świąteczna dyskusja ;)

Z racji, iż św. Mikołaj obdarzył mnie Stellka 2500JDM '10, mam możliwość porównać bezpośrednio ten model z jego europejskim odpowiednikiem, czyli 2500FE.

Na pierwszy rzut oka, kołowrotki są identyczne. Poza nabitym nr seryjnym na stopce w wersji JDM oraz kilkoma napisami na szpuli, kręcioły niczym się nie różnią.

Jako, że wersje FE mam używaną ok 4 lat, a JDM jest prawie nówka, ciężko mi porównać ich pracę. JDM kręci zdecydowanie lepiej i płynniej niż FE, jednakże FE jest świeżo po smarowaniu i spasowaniu i nie był jeszcze od tego czasu nad wodą, stąd jej praca jest jeszcze "nie dotarta".

Czy mieliście okazję porównać 2 nowe modele JDM i "europa" w Stelli lub TP? Czy zauważyliście znaczące różnice w pracy, spasowaniu itp?

Użytkownik Żbiku edytował ten post 25 grudzień 2014 - 12:37


#2 OFFLINE   ziober

ziober

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów

Napisano 25 grudzień 2014 - 13:15

Miałem okazję kręcić zarówno wersją na Japonię jak i na Europę. Moim zdaniem Stellka JDM ma pracę maślaną a Fe bardziej aksamitną. Zresztą pogoniłem europejczyka, wyraźnie miałem na niego mniej brań, jakoś aksamitna praca mi nie odpowiada. A jak u Was? Bardziej lubicie aksamitną czy maślaną pracę?

 

Pozdrawiam świątecznie i jeb z dzidy!



#3 OFFLINE   Mik

Mik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 262 postów
  • Lokalizacja1km od Bałtyku
  • Imię:Michał

Napisano 25 grudzień 2014 - 13:16

Jak "biorą" to pochodzenie nie ma żadnego znaczenia  ;)



#4 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 824 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 25 grudzień 2014 - 13:17

Taki temat w święta ?

 

To równoważne z wsadzeniem kijka w mrowisko i obserwowanie

jak mrówki się naparzają. ;)



#5 OFFLINE   pmiszk1

pmiszk1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł

Napisano 25 grudzień 2014 - 13:20

Ilu ludzi z jerkbaita mialo możliwość porównania 2 stelek, ba ilu w ogóle trzymalo w rękach chociaż jedna?
  • michcio, Bluzer i Piotr123 lubią to

#6 OFFLINE   Hubertus

Hubertus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1856 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 25 grudzień 2014 - 13:25

Ja nie miałem możliwości porównania i jakoś z tym żyję ;)

A kręcę paskudnymi Emblemami po tuningu, co to na nie ryby nie biorą z racji na ząbkowanie  :D  :P


  • szczupak1 lubi to

#7 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 25 grudzień 2014 - 13:28

Ilu ludzi z jerkbaita mialo możliwość porównania 2 stelek, ba ilu w ogóle trzymalo w rękach chociaż jedna?


ja trzymałem kilkadziesiąt.....i zdecydowanie, korba wkrecana w przekładnie to plus 30% brań no i obowiązkowo pokrowiec neŁoprenowy z dwiema kieszonkami , i najlepsze efekty są jak się z niego kołowrotka nie wyjmuje , a najlepiej jak w domu leży.

tak z innej strony, to fe jest wg mnie bardzo udanym modelem stelli, i nie sądzę aby w pracy były aż tak ogromne różnice pomiędzy jdm, każdy kołowrotek jest inaczej użytkowany, inaczej złożony inaczej przesmarowany i nawet ta sama osoba nie każdego dnia identycznie "czuje" sprzęt.....


kocham te tematy !
  • MALIN. i szczupak1 lubią to

#8 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 25 grudzień 2014 - 13:35

Aha i jeszcze jedno , po smarowaniu to się kołowrotek chyba nie dociera , ewentualnie się może smar rozlazic we wszystkie czarne dziury jak go za dużo jest i oporowka się może z osi dosmarowac po kilku godzinach i nie wiem te stelle do czego są używane i czy w ogóle będą ale wypiłem kieliszek szampana i wsadze drugi kijek w mrowisko :

jak ktoś myśli że stella 2500 , czy millenium czy jdm czy jakakolwiek inna , nawet taka z korbka turbo od mileny @Buja pociągnie pod opadem sandaczowym dłużej jak sezon i będzie dalej tak cudownie kręcić to muszę was Koledzy zmartwić, nie pociągnie. Choćby nie wiem jak kijachem podbijal to i tak zawsze dostanie po bebechach przy obsludze 25+g zwlaszcza sezonem letnim jak się wodę sandaczowymi przynetami przecina jak brzytwa.
  • MALIN. lubi to

#9 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 25 grudzień 2014 - 13:46

Jak "biorą" to pochodzenie nie ma żadnego znaczenia  ;)


tak, to połowa prawdy, druga to " jak się nie ma pojęcia o łowieniu to pochodzenie ma znaczenie" w zasadzie wtedy wszystko ma znaczenie.

#10 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 25 grudzień 2014 - 13:58

...
tak z innej strony, to fe jest wg mnie bardzo udanym modelem stelli...

Pozwole sobie dopytac :
Które generacje stelli sa mniej udane od fe ?

#11 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 25 grudzień 2014 - 14:06

jak ktoś myśli że stella 2500 , czy millenium czy jdm czy jakakolwiek inna , nawet taka z korbka turbo od mileny @Buja pociągnie pod opadem sandaczowym dłużej jak sezon i będzie dalej tak cudownie kręcić to muszę was Koledzy zmartwić, nie pociągnie. Choćby nie wiem jak kijachem podbijal to i tak zawsze dostanie po bebechach przy obsludze 25+g zwlaszcza sezonem letnim jak się wodę sandaczowymi przynetami przecina jak brzytwa.

..albo w PGRach dają inne Stelle, albo tam się łowi inaczej...

Ostatnie zdanie mnie zabiło, albo ja się już nie znam... łowisz  na tzw. kosę?? ;)  :P


  • Józef Lesniak lubi to

#12 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 25 grudzień 2014 - 14:07

Pozwole sobie dopytac :
Które generacje stelli sa mniej udane od fe ?

staruszki bo im rotor bija te z szerokim pokrętłem szpuli, wybacz słabo się w modelach orirntuje, bardziej organoleptycznie, chyba 98 pod względem nawoju i średnicy szpulki ? Te jasne granatowe/niebieskie chyba 08 rok ?fa ? Pod względem powłoki lakierniczej co się luszczy ? I jeszcze takie co się knoby w rękach topily ?

O takie defekty mi chodzi....i pewnie niedługo dopisze jeszcze jeden model z ukruszonymi zabkami ale póki co ostro kręcą w fotelach i nic się nie dzieje.

Użytkownik Kombajnista_z_PGRu edytował ten post 25 grudzień 2014 - 14:08


#13 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 25 grudzień 2014 - 14:09

staruszki bo im rotor bija te z szerokim pokrętłem szpuli, wybacz słabo się w modelach orirntuje, bardziej organoleptycznie, chyba 98 pod względem nawoju i średnicy szpulki ? Te jasne granatowe/niebieskie chyba 08 rok ?fa ? Pod względem powłoki lakierniczej co się luszczy ? I jeszcze takie co się knoby w rękach topily ?

O takie defekty mi chodzi....i pewnie niedługo dopisze jeszcze jeden model z ukruszonymi zabkami ale póki co ostro kręcą w fotelach i nic się nie dzieje.

Dziękuję za odpowiedź.
  • PLECIONA lubi to

#14 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 25 grudzień 2014 - 14:09

no i obowiązkowo pokrowiec neŁoprenowy z dwiema kieszonkami , i najlepsze efekty są jak się z niego kołowrotka nie wyjmuje , a najlepiej jak w domu leży.

Jeśli taki pokrowiec ma mi zwiększyć ilość brań to może ktoś ma na sprzedaż ? A czy należy kołowrotek z niego wyciągać czy nie?



#15 OFFLINE   haja1978

haja1978

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 913 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Arkadiusz

Napisano 25 grudzień 2014 - 14:10

Cudowny, "jebzdzidowy" temat, więc żeby mrówki przelazły na kij, zapytam:

Ilu z Nas miało możliwość porównania kilku egzemplarzy tego samego modelu i rocznika Stelli, bo może jest tak, że są wyczuwalne różnice pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami produkowanymi na dany rynek?

A są... nie tylko w Stelli, ale i innych młynkach, multikach - nie raz, nie dwa trafiały się nówki o pracy kombajnu "bizon"

To tylko kołowrotki...

 

Pozdrawiam

Arek



#16 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 25 grudzień 2014 - 14:10

..albo w PGRach dają inne Stelle, albo tam się łowi inaczej...
Ostatnie zdanie mnie zabiło, albo ja się już nie znam... łowisz na tzw. kosę?? ;) :P

Dla mnie podbijanie z 4 czy 5 obrotów korbka gumą na 30g z plusem jest już przecinaniem wody i w moim mniemaniu jest agresywnym prowadzeniem przynęty, i samym kijem nie zawsze da się długo tak łowić, wieczorem sam się często łapie na wspomaganiu samego podbicia kolowrotkiem.

Użytkownik Kombajnista_z_PGRu edytował ten post 25 grudzień 2014 - 14:16


#17 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 25 grudzień 2014 - 14:11

 I jeszcze takie co się knoby w rękach topily ?

Bo trza wolniej kręcić :P



#18 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 25 grudzień 2014 - 14:11

Dziękuję za odpowiedź.


podejrzewam że miałeś w rękach 10x więcej stelli jak ja więc jeszcze kilka mankamentów odnosnie innych modeli mógłbyś dopisać prawda ?

#19 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 25 grudzień 2014 - 14:12

Cudowny, "jebzdzidowy" temat, więc żeby mrówki przelazły na kij, zapytam:
Ilu z Nas miało możliwość porównania kilku egzemplarzy tego samego modelu i rocznika Stelli, bo może jest tak, że są wyczuwalne różnice pomiędzy poszczególnymi egzemplarzami produkowanymi na dany rynek?
A są... nie tylko w Stelli, ale i innych młynkach, multikach - nie raz, nie dwa trafiały się nówki o pracy kombajnu "bizon"
To tylko kołowrotki...

Pozdrawiam
Arek

szczęśliwi sa tylko tacy, którzy po zakupie TOP kolowrotka nigdy nie spotkają nad woda kolegi z tym samym modelem :)

#20 OFFLINE   jersey

jersey

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 668 postów

Napisano 25 grudzień 2014 - 14:14

szczęśliwi sa tylko tacy, którzy po zakupie TOP kolowrotka nigdy nie spotkają nad woda kolegi z tym samym modelem :)

 

dlatego zazwyczaj łowię sam. nie chcę spaść z krzesła.