Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nowe modele Lowrance HDS Gen3 i Elite na 2015r.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
129 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Krzysztof Kacprzak

Krzysztof Kacprzak

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaRIVERFOX Grudziądz

Napisano 01 styczeń 2015 - 05:04

Faktycznie wyższe modele Garmina są sprzedawane bez przetworników ...i Lowranca zresztą też.  Gramin i tak wychodzi trochę taniej i ma dużo lepsze menu i parametry...i 10Hz GPS.

Jak Garmin wszedł na poważnie na rynek z nowymi modelami to sprzedaje ich więcej nie Lowrenca...i mam juz wszystko opanowane co z czym łączyć, przetworniki, sonary, tablety, itp.... i to są ceny katalogowe ...czyli dobry rabat się należy.

Załączony plik  pakiety2.jpg   131,38 KB   17 Ilość pobrań

i nie mylić modelu GPSMAP z echoMAP ...bo to tak jak pomylić  Lowrance HDS7 z  Elite7 ...czyli zupełnie inna bajka.

I w Graminie z mapami można dużo więcej pokombinować ...tj topograficzną mam już całą Polskę i na morze też coś się znajdzie.

 

 


  • jbk i jacmed lubią to

#22 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 01 styczeń 2015 - 10:00

A jak wygląda z Humminbirdem model ONIX lub ION z przetwornikiem obrotowym. Użytkuje ktoś to cudo? Zastanawiam się poważnie nad zakupem.

#23 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 01 styczeń 2015 - 19:28

Jeśli garmin echo łyka stare formaty to http://fitt.tychy.pl/gps/index.po.htm



#24 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 01 styczeń 2015 - 22:46

Jak pisałem oglądałem we włoskim sklepie. Zaciekawił mnie 721xs. Sprzedawca zadzwonił do przedstawiciela jaki byłby koszt abym mógł korzystać z SI. Okazało się że cena trochę ponad tys euro jest za sam "wyświetlacz". Trzeba dokupić przetwornik i black box a to podniosło cenę do prawie 1700 euro. 

 

https://buy.garmin.c...ND10120-p1.html

 

https://buy.garmin.c...RAND484-p1.html

 

Przeglądając echa z tych stron i co jest w zestawach nigdzie nie ma przetwornika. Są w akcesoriach które można dokupić. 

 

Tak to wygląda na rynku włoskim.

 

Na polskiej stronie Garmina też nie ma przetwornika w zestawie

 

 

https://buy.garmin.c...prod169211.html

Dzisiaj przejrzałem te linki i rzeczywiście GPSMAP wychodzi dosyć drogo, ale tu sonar boczny pracuje w CHIRP. Przetworników jak piszesz - brak. Bardziej chodziło mi o modele echoMAP z Side Vu. Rzeczywiście na EU nie  dają przetwornika w komplecie. Na US jest w cenie. Ciekawe ile będzie kosztował, bo sam wyświetlacz nie wychodzi specjalnie drogo. 850 EURO za 7" i 1100 EUR za 9" jest do przełknięcia, gdzie HDS 7 kosztuje 5500 bez sonaru bocznego, a 6600 za Gen 2 touch z Structure Scan.  Mam nadzieję, że to nie będzie jak na budowie, że najdroższe są gwoździe - oby to nie były gwożdzie do trumny. Na razie patrząc metodą analogii, to przetworniki we Włoszech kosztują tyle samo co w US, tylko że waluta inna :). Sam przetwornik w US kosztuje 249USD, więc tu pewnie będzie 249EUR. Sumując: za 7" z sonarem bocznym będzie pewnie 1000EUR (4200-4300PLN) a za 9" wyjdzie 1350EUR (5700-5900PLN). Czyli mega tanio w stosunku do konkurencji. Fakt, nie ma fifirifi, WiFI i innych bajerów, ale na małej łódce wędkarskiej to raczej zbędne gadżety.

 

Na razie gdybam - zobaczymy co zrobią Lowrance i Humminbird. Może ceny HDS spadną  biegiem czasu?

 

Chodziło mi konkretnie o te

 

https://buy.garmin.c...prod169421.html

https://buy.garmin.c...prod169428.html


Użytkownik psulek edytował ten post 01 styczeń 2015 - 22:52


#25 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 02 styczeń 2015 - 07:22

Coś już się dzieje w branży - Humminbird wypuszcza serię budżetowych Helixów 5, gdzie za ekran "5" - 800X480, DB,DI, SI z przetwornikiem życzą sobie 500$. Wygaszą pewnie serie 3,6,7,8-co widać już choćby po przcenach i zostaną z segmentem budżetowym Helix i topowym czyli onix &co



#26 OFFLINE   Gregmegabass

Gregmegabass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • Imię:Greg

Napisano 03 styczeń 2015 - 04:49

A jak wygląda z Humminbirdem model ONIX lub ION z przetwornikiem obrotowym. Użytkuje ktoś to cudo? Zastanawiam się poważnie nad zakupem.


Ja obserwuje temat onix od paru miesiecy.... Niestety jest to dalej sonar z ogromna iloscia problemow software i dlatego odkladam zakup tego modelu na pozniej.... Jak narazie pozbylem sie 1199 i czekam na rozwoj wypadkow...

#27 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 03 styczeń 2015 - 11:14

Ja obserwuje temat onix od paru miesiecy.... Niestety jest to dalej sonar z ogromna iloscia problemow software i dlatego odkladam zakup tego modelu na pozniej.... Jak narazie pozbylem sie 1199 i czekam na rozwoj wypadkow...

Czy mógłbym prosić o opis tych problemów ? Czy te problemy były również w modelu 1198 ? Jestem żywo zainteresowany tą problematyką i każda informacja jest dla mnie cenna. Jeżeli nie chce kolega opisać tego na forum to poproszę o informacje na priv. Myślę jednak, że nie tylko dla mnie będą one interesujące ponieważ na forum jest wielu użytkowników interesujących się echosondami.



#28 OFFLINE   Michał81

Michał81

    Zbanowany

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 204 postów
  • LokalizacjaWawa

Napisano 03 styczeń 2015 - 13:57

Czy mógłbym prosić o opis tych problemów ? Czy te problemy były również w modelu 1198 ? Jestem żywo zainteresowany tą problematyką i każda informacja jest dla mnie cenna. Jeżeli nie chce kolega opisać tego na forum to poproszę o informacje na priv. Myślę jednak, że nie tylko dla mnie będą one interesujące ponieważ na forum jest wielu użytkowników interesujących się echosondami.

z całą pewnością takie informacje podniosą Twoją skuteczność sprzedaży tychże urządzeń podobnie jak z wyciągarkami :D



#29 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 03 styczeń 2015 - 14:17

z całą pewnością takie informacje podniosą Twoją skuteczność sprzedaży tychże urządzeń podobnie jak z wyciągarkami :D

Masz coś do przekazania w tym temacie, czy to tylko takie pierdu pierdu ?



#30 OFFLINE   Gregmegabass

Gregmegabass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • Imię:Greg

Napisano 03 styczeń 2015 - 19:01

Czy mógłbym prosić o opis tych problemów ? Czy te problemy były również w modelu 1198 ? Jestem żywo zainteresowany tą problematyką i każda informacja jest dla mnie cenna. Jeżeli nie chce kolega opisać tego na forum to poproszę o informacje na priv. Myślę jednak, że nie tylko dla mnie będą one interesujące ponieważ na forum jest wielu użytkowników interesujących się echosondami.

http://www.crappie.c...3-opinion-onix/
http://www.bbcboards...10-its-way.html
Tutaj mozesz poczytac troszke na ten temat...
Problemow z onix jest calkiem sporo wiec proponuje wyszukiwarke google i po sprawie....
Pare tygodni temu ukazal sie najnowszy software update 2.000 ktory poprawil prace onix ale dalej pojawiaja sie problemy...

#31 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 03 styczeń 2015 - 19:53

http://www.crappie.c...3-opinion-onix/
http://www.bbcboards...10-its-way.html
Tutaj mozesz poczytac troszke na ten temat...
Problemow z onix jest calkiem sporo wiec proponuje wyszukiwarke google i po sprawie....
Pare tygodni temu ukazal sie najnowszy software update 2.000 ktory poprawil prace onix ale dalej pojawiaja sie problemy...

Liczyłem raczej na opis problemów jakie ty miałeś ze swoim 1199 SI a nie wszyscy użytkownicy w US 



#32 OFFLINE   Gregmegabass

Gregmegabass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • Imię:Greg

Napisano 03 styczeń 2015 - 20:26

Liczyłem raczej na opis problemów jakie ty miałeś ze swoim 1199 SI a nie wszyscy użytkownicy w US

Liczyłem raczej na opis problemów jakie ty miałeś ze swoim 1199 SI a nie wszyscy użytkownicy w US

Lekkie nieporozumienie...ja nie mialem zadnych problemow z 1199.... Problemy o ktorych pisalem dotyczyly onix...jest ich mnostwo( ostatni software update 2.000 mial naprawic ponad 800 tzw.bugs i problemow w oprogramowaniu), wiec sam widzisz ile tego jest...ja nie mam czasu na przetlumaczanie kilku stron dlatego zainteresowanych odsylam do lektury i wyszukiwarki Google....
1199 zdecydowalem sie odeslac do sklepu po dwoch miesiacach bo bylem niezadowolony z jakosci down imaging...poprzednio uzywalem lowrance elite 7 i uwazam ze 2D i downscan jest lepszy w lowrance...mam tu na mysli jakosc obrazu i tzw. target separation ....

#33 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 03 styczeń 2015 - 22:24

Zrozumiałem, że miałeś takie problemy z 1199 że postanowiłeś się go pozbyć. A tak z ciekawości zapytam jaki to sklep przyjął sprzęt po dwóch miesiącach od zakupu a nawet używania ?

Co do jakości to można się spierać godzinami które z nich jest lepsze. Dla mnie 2D jest porównywalne a DownImaging o niebo lepszy w Humminbirdzie. Szczególnie w porównaniu do serii Elite. Dopiero w HDS jest jakość którą porównałbym do Humminbirda. Ale każdy z użytkowników ma różne odczucia. Miałem HDSa 12 Touch i się go pozbyłem. Człowiek który go ma do dzisiaj jest zadowolony a ja go nie polubiłem. Dwa przetworniki są dla mnie nieporozumieniem ponieważ często korzystam z echa na różnych obcych łodziach i jest do dokuczliwe. 



#34 OFFLINE   Gregmegabass

Gregmegabass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • Imię:Greg

Napisano 04 styczeń 2015 - 23:12

Zrozumiałem, że miałeś takie problemy z 1199 że postanowiłeś się go pozbyć. A tak z ciekawości zapytam jaki to sklep przyjął sprzęt po dwóch miesiącach od zakupu a nawet używania ?
Co do jakości to można się spierać godzinami które z nich jest lepsze. Dla mnie 2D jest porównywalne a DownImaging o niebo lepszy w Humminbirdzie. Szczególnie w porównaniu do serii Elite. Dopiero w HDS jest jakość którą porównałbym do Humminbirda. Ale każdy z użytkowników ma różne odczucia. Miałem HDSa 12 Touch i się go pozbyłem. Człowiek który go ma do dzisiaj jest zadowolony a ja go nie polubiłem. Dwa przetworniki są dla mnie nieporozumieniem ponieważ często korzystam z echa na różnych obcych łodziach i jest do dokuczliwe.

Tak dobrze zrozumiales...1199 nie spelnial moich oczekiwan i tak jak napisalem ,sonar po dwoch miesiacach uzytkowania zostal odeslany do sklepu( bass pro w US)...Placac takie pieniadze wymagalem zdecydowanie wiecej...taka sama sytulacja jest z onix ...nie wyobrazam sobie zebym wydawal ponad 3000$ i spedzal ponad 10 godzin tygodniowo rozmawiajac przez telefon z humminbird customer service probujac naprawic cos co jest nowe...
Na temat jakosci 2D i downscan w lowrance elite 7 hdi zostalo wystarczajaco duzo napisane wiec jesli ktos ma ochote znalezc informacjie na ten temat to nie zajmie mu to wiecej niz 5 minut...Jesli podzielalbym twoja opinie na temat jakosci downimagig w 1199 to ten sonar zostalby u mnie...

#35 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 05 styczeń 2015 - 08:21

No tak, w US to można sobie powybrzydzać a nawet zwrócić towar po dwóch miesiącach. U nas pogadanie z kompetentnym sprzedawcą jest wyzwaniem.

A co do jakości DownImaging w 1199 wcale nie oczekiwałem, że podzielisz mój optymizm. Po prostu DI w moim 998 według mnie jest lepsza niż w Lowrance, szczególnie w serii Elite. Każdy użytkownik może mieć swoje zupełnie odmienne od innych wrażenia i odczucia.



#36 OFFLINE   Gregmegabass

Gregmegabass

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 201 postów
  • Imię:Greg

Napisano 07 styczeń 2015 - 02:35

No tak, w US to można sobie powybrzydzać a nawet zwrócić towar po dwóch miesiącach. U nas pogadanie z kompetentnym sprzedawcą jest wyzwaniem.
A co do jakości DownImaging w 1199 wcale nie oczekiwałem, że podzielisz mój optymizm. Po prostu DI w moim 998 według mnie jest lepsza niż w Lowrance, szczególnie w serii Elite. Każdy użytkownik może mieć swoje zupełnie odmienne od innych wrażenia i odczucia.

Mieszkam w US ponad 10 lat wiec trudno jest mi sie wypowiadac jak wyglada sytulacja klienta w Polsce aczkolwiek tutaj tez nie wszedzie jest rewelacyjnie jesli chodzi o wiedze sprzedajacych....
Na wiosne bede myslal o nowym sonarze i caly czas jestem na etapie szukania informacji zarowno o lowrance hds 12 gen 2,gen 3 i onix... Czy masz moze jakies zdjecia z hds 12?

#37 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 07 styczeń 2015 - 10:38

Masz na myśli zrzuty ekranowe czy zdjęcia urządzenia ?



#38 ONLINE   bartolo

bartolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 styczeń 2015 - 11:55

Też jestem na etapie wyboru podobnego urządzenia. Do maja kiedy będzie potrzebne jeszcze trochę czasu.
@Gregmegabass mam prośbę. Napisz jak zdecydujesz się na któreś z wymienionych lub inne urządzenie. Jeśli możesz, to wypunktuj dlaczego wybrałeś to, a nie inne urządzenie...
Sądzę, że to przyda się nie tylko mnie.

Przy okazji mam pytanie do uczestników dyskusji:
urządzenia którego z producentów (Lowrance, Humminbird, Garmin, Raymarine) umożliwiają najłatwiejsze stworzenie własnej mapy batymetrycznej? Rozumiem oczywiście, że czasami może być potrzebne dodatkowe oprogramowanie, np. Dr. Depth.

#39 OFFLINE   immortal

immortal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów
  • LokalizacjaPrzeczyce
  • Imię:Marcin

Napisano 07 styczeń 2015 - 12:50

Zasadniczo nie ma różnicy pomiędzy Lowrance a Humminbird (Garmina i Raymarine nie znam) w tworzeniu map batymetrycznych. Oba urządzenia zbierają identyczne dane z ta przewagą, że Humminbird jest bardziej kompaktowy i przystępny cenowo rozpatrując wielkość ekranu i dostępne technologie obrazowania.

 

Przewagą Lowrance jest możliwość odtworzenia wygenerowanej mapy na echosondzie, co moim zdaniem powinno być głównym celem przy tworzeniu map.

Humminbird niestety nie daje takich możliwości na naszym rynku. Autochart został udostępniony jedynie dla USA i Kanady i z tego co wiem wersje te nie zadziałają na terenie Europy (koledzy z Ukrainy i Łotwy przetestowali to organoleptycznie) a o wersji na Europę nic nie wiadomo... Oczywiście możemy próbować oszukać urządzenie tworząc mapy jako zbiory "śladów" ale moim zdaniem nie jest to zadowalające rozwiązanie.



#40 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 07 styczeń 2015 - 13:28

Jest również Autochart Pro na Europę;

 

Humminbird Autochart Pro Europe

HUMMINBIRD AUTOCHART
Leave no waters uncharted. 
roprietary software from the new Humminbird AutoChart uses your Humminbird’s sonar returns and GPS to build your charts
Simply record that information onto the AutoChart Zero Lines map card (included), import that data into the AutoChart PC program which will convert it into a lake map.
Once complete, transfer your new custom map back onto the AutoChart Zero Lines map card and it’s ready to display on any compatible Humminbird. 
No need to submit your data and wait weeks for a finished chart.
AutoChart does it instantly - and your data is kept private, so your competition is none the wiser.

*Optional for select ONIX, ION, 1100, 900, 800, 600 and 300 Series models.

 

Mało tego w urządzeniach ONIX oraz ION obróbka jest prowadzona w czasie rzeczywistym bezpośrednio na urządzeniu bez konieczności obrabiania w komputerze. Jeżeli jestem w błędzie to proszę o sprostowanie.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych