Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

FishingArt - producent blanków / pracownia rodbuildingowa

blanki pracownia fishing art blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2915 odpowiedzi w tym temacie

#2321 OFFLINE   uvex

uvex

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 284 postów
  • LokalizacjaSkarżycho
  • Imię:Robert

Napisano 14 styczeń 2021 - 16:14

Z zaciekawieniem przyglądam się  wersją Ultralight    ULXF  i  ULF  w długości  5'7"  wersji 4 lb i  6 lb  .. I z opisu  w/w ULXF 766-2 n  wynika  , że pod pstrągi  wersja   XF  6 lb  może  być  za mocna /za szybka .....?  .

Ktoś  robił    te kije w wersji   XF  4  lb/6 lb    lub   F 4/  6 lb   pod pstrągi   z nastawieniem  pod plecionkę (  tak bardziej pod woblery  / obrotówki   ) i mógłby   podzielić  się  wrażeniami  ....? 

 

Miałem ULF 10lb i nie bardzo sprawdzał się przy pstrągach łowionych na woblery 5cm czy obrotówki. Zbyt spolegliwa szczytówka, o takiej feederowej akcji, czy też wklejanki węglowej. Na pstrągi łowione na jigi petarda. Z wahadełkami też sobie poradzi. Tak więc te słabsze, raczej odpadają pod wobki i obrotówki.


  • S.N. lubi to

#2322 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 14 styczeń 2021 - 17:04

Mam wędkę na blanku ULXF 664-1N jeśli masz pytania zapraszam na priv. Pozdrawiam Serdecznie

 

 

Ale dlaczego jedynie na priv?

Wiem, że trochę pisałeś już o tym i innych blankach, ale jeśli podzielisz się większą ilością informacji o tym blanku, to inni też chętnie poczytają.

Zwłaszcza, że jesteś osobą bardzo dobrze znającą wyroby Fishing Art.


  • Friko lubi to

#2323 OFFLINE   skalka

skalka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 14 styczeń 2021 - 19:10

Bardzo proszę, łowię wędką na tym blanku głównie gumami (jaskółki ostra animacja do 5g+guma) lub woblerami (do twitcha 5-7cm), wirujące ogonki do 8g. Opisany jest bardzo dobrze. Ja trochę go przeciążam i z lenistwa używam nie tylko do okoni ale też łowienia pstrągów i sandaczy (guma do 9cm na główkach do 5g). W ubiegłym roku największy sandaczyk miał ok. 80 cm, szczupak 70 bez problemu. Wędka jest szybka ale łatwo przechodzi w parabolę wystarczy okoń 20 cm i już pracuje. Blank jest mięsisty z grubą ścianką. Dla mnie na ten moment jest to najlepszy blank okoniowy dostępny na rynku (oczywiście to uproszczenie bo wszystkich dostępnych w rękach nie miałem ;) )jeśli chodzi o zbilansowanie szybkości do ugięcia. Szczerze polecam w tej chwili mam już trzy blanki ULXF.  Mój kolega często łowi tą wędką pstrągi może doda coś od siebie (poproszę). Jak wcześniej wspomniałem mam inne blanki ULXF i na przykład wędki, którą mam zbudowaną na blanku ULXF806-2N do 7lb na pstrągi nie polecam, a na tym do 4lb tak. Dlatego też nie zawsze chcę pisać opinie czy raczej moje oceny publicznie (bo jak to 4lb na pstrąga i już się muszę tłumaczyć, że nie chodzi o wylęg ani palczaki :D ). Pozdrawiam Serdecznie Piotrek. 


Użytkownik skalka edytował ten post 14 styczeń 2021 - 19:12


#2324 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4900 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 14 styczeń 2021 - 19:16

Gdybym miał ocenić moc ulxf 6lb "po filmie" to w moim odczuciu jest to realne 10lb. Nie dziwi mnie, że 4lb będzie akurat na pstrągi...
  • Krzysiek Rogalski lubi to

#2325 OFFLINE   ŁukaszK

ŁukaszK

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 488 postów
  • LokalizacjaKrK

Napisano 14 styczeń 2021 - 19:57

Butelka wygląda na 0,5 litra więc średnio mi pasuje tutaj 10lb
  • Friko lubi to

#2326 OFFLINE   TOFIX99

TOFIX99

    "Powsinoga"

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 949 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Piotruś Pan

Napisano 14 styczeń 2021 - 20:01

Krzysztof zważył na moją prośbę 4 modele blanków ( Ultralight Slim XF oraz Blaas Slim ), wrzucę tutaj może komuś się przyda, jak wiadomo FA standardowo nie zamieszcza informacji o wadze poszczególnych modeli:

- ULXF766-2N - 30g


- ULXF806-2N - 32g


- SLS7610-2N - 37g


- SLS8010-2N - 40g



a tutaj wyczerpujący opis dotyczący użytkowania wędki ba blanku ULXF766-2N oraz zdjecia i film z ugęciem:


Jerkbaitowa Baza Ugięć - strona 37 - Spinning - jerkbait.pl - spinning, baitcasting, flyfishing - strona 37


Tutaj jest realna waga SLS-a 8010-2N.

Załączony plik  IMG_20200411_204139.jpg   48,86 KB   20 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_20200411_110823.jpg   71,16 KB   20 Ilość pobrań
  • Krzysiek Rogalski i guciolucky lubią to

#2327 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 14 styczeń 2021 - 20:21

normalny rozrzut statystyczny, przy technologii produkcji blanku raczej normalna sprawa. Pomijajac kwestie bledu pomiaru / urzadzenia pomiarowego
  • popper lubi to

#2328 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4900 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 15 styczeń 2021 - 00:25

Myślę, że Piotrkowi chodziło raczej o walidację.

#2329 OFFLINE   flymar

flymar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 227 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 15 styczeń 2021 - 19:51

cyt.Jak wcześniej wspomniałem mam inne blanki ULXF i na przykład wędki, którą mam zbudowaną na blanku ULXF806-2N do 7lb na pstrągi nie polecam

 

Właśnie myslałem o tym ULXF766-2 po pstrągi/jazie ale na malutkie woblerki do 4 cm i obrotówki 0-1.Da sie tym podać takie nieloty?Czy nie za mocny jak sugerujecie do rybek do ok 40 cm?



#2330 OFFLINE   Kupisz

Kupisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 20 styczeń 2021 - 18:54

Cześć koledzy!

  Chcę zrobić sobie wędkę na blanku z FA i wybrałem wstępnie model SLS7615-2N; 7'6”; 8-15lb; 6-23g.
Wędka miała by być do woblerów boleniowych 7 - 14g na Wartę.
Zależy mi na takiej właśnie konkretnej długości i obsługiwanym cw (7-14g) oraz na zasięgu - chodzi o to by blank dobrze się ładował.
Ważne jest też czucie brań tj musi być czuły ale nie jest to priorytet.
Ogarnie się to tym blankiem czy może jakiś inny model z innej półki blanków FA?
Dzięki.

Użytkownik Kupisz edytował ten post 20 styczeń 2021 - 18:57


#2331 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 20 styczeń 2021 - 20:08

Bardzo dobry pomysł, sprawdzi się zarówno pod dane przynęty jak i ich katapultowanie :)
  • guciolucky i Kupisz lubią to

#2332 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4900 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 22 styczeń 2021 - 19:19



Dopiero odwinąłem najnowsze SLSy. Technicznie, coraz lepiej dopracowane, blanki wyraźnie bardziej proste, złącza i kieluchy top światowy. Blanki ultra slim, nie spotkałem podobnych wcześniej, widać wchodzą nowe typy pokrowców bez rzepu na taśmy :)

Jednym zdaniem, seria o charakterystyce ultraszybkich muchówek. Nie są to kije uniwersalne i nie są dla każdego. Ugięcie to mistrzostwo świata w progresji, podczas uginania gęba robi banana sama z siebie, dolniki zestrojone ze szczytówkami i bez powszechnego zapasu mocy. Szczytówki delikatniejsze niż w blassach F czy XF. Odczuwanie mocy zdecydowanie inne niż w klasycznych seriach, SLS 15lb daje odczucie kija 10lb. Gratka dla łowców z nad Sanu, Dunajca i tym podobnych rzek. Nie sprawdzą się w ciekach zarośniętych, poprzecinanych zwałkami, zakrzaczonych itd... Super sprawa dla belly łowców, jeziornych brzegowych miotaczy... Dla mnie top w lekkim łowieniu boleni, łowieniu kleni, jazi, kropasów na łąkach... Nie dla lubiących sztywne kije, kije z pałowatym dolnikiem, szczytowym ugięcie itd...

W weekend pobawię się nad wodą, dawno już tak się nie zajarałem wędkami jak dzisiaj. SLS to moja bajka ale wielu będzie je nienawidzić.

Załączony plik  IMG_20210122_183630.jpg   61,23 KB   23 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_20210122_165639.jpg   70,21 KB   24 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_20210122_183814.jpg   60,44 KB   21 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_20210122_183803.jpg   75,71 KB   19 Ilość pobrań

#2333 ONLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisano 23 styczeń 2021 - 07:03

Opis na sucho juz wiele wnosi wzgledem zastosowana slsow.Na zdjeciu gotowiec mysle idealnie nadajacy sie na klenie z wiekszej rzeki.Czekamy na wiesci z boju.

#2334 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 23 styczeń 2021 - 08:22

W weekend pobawię się nad wodą, dawno już tak się nie zajarałem wędkami jak dzisiaj. SLS to moja bajka ale wielu będzie je nienawidzić.

 

Kuba,- nie po raz pierwszy wychodzi na to ze mamy podobne upodobania wzgledem blankow/wedek ;) dlatego niezmiernie wzdzieczny bylbym gdybys porownal w niedzielnych Testach  SLS 9" 9-15lb 5-25g  do Lamiego RR 9" 8-12lb, ktorego uzytkowy opis powinien brzmiec moim zdaniem tak jak podanego SLS-a i skrobnal pare slow o wynikach.

Chyba na priv bo pewnie oprocz mnie nikogo to nie obchodzi ;)

Mam takie wrazenie po przeczytaniu opisu Krzyska i Twoch pierwszych odczuc, ze to moga byc podobne uzytkowo konstrukcje, co sprowadzilo by moje poszukiwania do wyboru praktycznego bez sentymentalnego rysu...


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 23 styczeń 2021 - 08:30

  • guciolucky lubi to

#2335 OFFLINE   Tomek TJ

Tomek TJ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 922 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:J

Napisano 23 styczeń 2021 - 08:54

Arek całkowicie inne konstrukcje, miałem w rękach obie( lamiego w postaci blanku a sls nad wodą). Lami ma dużo mocniejszy dół,miałem wrażenie że to blank 15-17lb. A SLS 15LB to taka 10-12.Podczas holu bolenia +-75cm w na grubej wodzie z dużym uciągiem kij sie skończył, myślałem że pierdyknie przy dolniku tak się wygiął.
  • Rheinangler lubi to

#2336 OFFLINE   drakmen

drakmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 350 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Bartek

Napisano 23 styczeń 2021 - 09:10

Opis na sucho juz wiele wnosi wzgledem zastosowana slsow.Na zdjeciu gotowiec mysle idealnie nadajacy sie na klenie z wiekszej rzeki.Czekamy na wiesci z boju.


Na prawdziwe klenie, to jestem na bank pewny, że będzie petarda! Mnie cały czas nurtuje i już o to pytałem, a kto pyta, nie błądzi 🙂. Jak sprawdzi się na bolki ze średniej rzeki.
Ja bym prosił o Twoje kolego @guciolucky porównanie do batsonów ist,xst 9', lub 9'6" 12lb. Dzięki z góry i pozdrawiam. Bartek.

#2337 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 23 styczeń 2021 - 10:29

Arek całkowicie inne konstrukcje, miałem w rękach obie( lamiego w postaci blanku a sls nad wodą). Lami ma dużo mocniejszy dół,miałem wrażenie że to blank 15-17lb. A SLS 15LB to taka 10-12.Podczas holu bolenia +-75cm w na grubej wodzie z dużym uciągiem kij sie skończył, myślałem że pierdyknie przy dolniku tak się wygiął.

Dzieki Tomek,- choc to nie to co chcialem uslyszec... A juz myslalem ze szukanie sie skonczy....

Mimo to ciekaw jestem tego co powie Kuba  ;) choc nie spodziewam sie innego zdania  :rolleyes:  Obaj nie jestescie teoretykami spinningu i to cenie w Waszych wypowiedziach najbardziej.

Praktyka/Wiedza/Konkret :) to lubie ;)


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 23 styczeń 2021 - 10:29


#2338 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4900 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 23 styczeń 2021 - 16:17


Seria SLS charakteryzuje się bardzo wyrównaną charakterystyką, poszczególne modele różnią się długością i mocą ale nie zmieniają charakteru. Nie trzeba pisać, że to bardzo ułatwia opis jak i ewentualne dopasowanie blanku pod indywidualne potrzeby.

Biorąc pod uwagę złoty środek najlepiej opisać model środkowy czyli SLS9015-2N. Blank niespotykanie małozbieżny, jak cała seria bardzo smukły. Charakterystyką przywołuje bardzo szybki kij muchowy o potężnej dynamice i sprężystości. Nie należy wkładać SLSów między tradycyjne blanki spinningowe. Gdybym potrafił projektować blanki i mógł wykonać własny egzemplarz dla siebie byłby to właśnie TEN slim. W moim odczuciu idealna boleniówka, szybka, sprężysta, głębokoładująca i niespotykanie progresywna w ugięciu. Rzuty w zakresie 3.5g w górę, bezwysiłkowe i komfortowe, przynęta podczas wystrzału dostaje kolejne porcję energii, uwalniane z najniższych sekcji blanku, aby ostatecznie uzyskać bardzo duże przyspieszenie i polecieć wybitnie daleko. Blank zbroić należy w tytany raczej od 25 do 5.5, celem wykorzystania maksymalnych właściwości. Świetnie obsługuje przynęty boleniowe od najmniejszych po średnie, typowe, wybitnie dużych i ciężkich nie używa się na codzień i raczej trzeba używać do nich wędki do 35g...Postukałem gumkami po dnie, czułość wysoka mimo, że nie jest to kij pod jiga. Nad wodą mogłem dokładnie określić moc wędki i jest to 12lb nic więcej i niespecjalnie też mniej. Dolnik jest integralną częścią całego blanku, nie krzepnie jak w większości wędek spinningowych, oczywiście przybiera na mocy ale proporcjonalnie i do samego końca, I love this game. Właściwości amortyzacyjne blanku pozwalają zabetonować hamulec w młynku i łowić bolenie bez obawy o zdemolowanie zestawu. SLS to długi, grafitowy mięsień, zmęczy rybę podobnie jak ekspander kulturystę...Świetna propozycja na brzany, duże klenie, belony, pewnie też jeziorowe salmonidy... Ideał boleniowy. Jeśli łowimy w grubej i bardzo szybkiej wodzie to trzeba sięgnąć po model 20lb ale to w zasadzie naturalna sprawa...

Całe szczęście, dla mnie jako użytkownika, nie da się porównać SLSa do znanych blanków 12lb i innych blanków spinningowych. Zwyczajnie, tradycyjne blanki nie mają płynnej progresji, w pewnym momencie przyrost mocy jest tak potężny, aż do braku reaktywności, SLSy są tego pozbawione, pracują do końca. Ostatnia cecha, musi być bezwzględnie brana pod uwagę podczas wyboru blanku. Jeśli chcemy zapas mocy w dolniku, jeśli chcemy mieć w dolniku pedał hamulca, który pozwala zatrzymać "pojazd" nagle w miejscu to nie kupujmy SLSa. Podsumowując, SLS9015-2N to moja najlepsza boleniówka.

#2339 OFFLINE   maniak

maniak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1127 postów
  • LokalizacjaPomorskie
  • Imię:Maciej

Napisano 23 styczeń 2021 - 17:19

Podpisuje się pod słowami kolegi powyżej, opisana charakterystyka w punkt!

Użytkownik maniak edytował ten post 23 styczeń 2021 - 17:19

  • guciolucky i natalusia74 lubią to

#2340 OFFLINE   GREK

GREK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów
  • LokalizacjaDania
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Gorski

Napisano 23 styczeń 2021 - 21:43

Jak się cos takiego czyta  to chce się go mieć .


  • S.N. lubi to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, pracownia, fishing art, blank

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych