Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

FishingArt - producent blanków / pracownia rodbuildingowa

blanki pracownia fishing art blank

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2915 odpowiedzi w tym temacie

#2541 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1642 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 07 wrzesień 2021 - 15:51

Fajnie: :clappinghands:

https://www.cmw-ange...and=fishing-art



#2542 OFFLINE   skalka

skalka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 12 wrzesień 2021 - 12:01

Witam,

od kilku dni łowię wędkę zbudowaną na blanku z nowej serii boronów (FA) z Krakowa model SBO688-1N. Blank bardzo lekki wędka jest niesamowicie szybka, a jednocześnie bardzo progresywnie pracująca pod rybą. Blanku z taką skalą jeśli chodzi o ciężary wyrzutowe i uniwersalność jeszcze nie miałem. Wędką tak samo komfortowo łowi się przy wykorzystaniu gum jak i przynęt twardych (woblery, obrotówki). Największe ryby (60+) holowałem z pełną kontrolą. Jeśli ktoś szuka wędki uniwersalnej na łódkę w zakresie masy przynęt od 3 do 15g szczerze polecam. Zapraszam do kontaktu na priv jeśli ktoś ma ochotę ja pomacać. Kilka zdjęć z akcji. Pozdrawiam

Załączone pliki

  • Załączony plik  1.jpg   102,21 KB   23 Ilość pobrań
  • Załączony plik  3.jpg   82,23 KB   22 Ilość pobrań


#2543 OFFLINE   dante

dante

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • LokalizacjaEłk

Napisano 12 wrzesień 2021 - 12:54

Cześć, jak masz ją uzbrojoną? Mam SBO678-2 i właśnie się zastanawiam jak uzbroić ten blank.
Pozdrawiam

#2544 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 12 wrzesień 2021 - 13:03

Witam,

............... Kilka zdjęć z akcji. Pozdrawiam

Ale, że w basenie  :highfive:  :lol:  :lol:  :lol:


  • Krzysiek Rogalski i malinabar lubią to

#2545 OFFLINE   Werem

Werem

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 621 postów
  • LokalizacjaHajnówka
  • Imię:Jerzy

Napisano 12 wrzesień 2021 - 13:14

I jak tu wysłać priv, do kolegi skalka, skoro ma zawaloną już skrzynkę odbiorczą... :ph34r:



#2546 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 12 wrzesień 2021 - 13:42

I jak tu wysłać priv, do kolegi skalka, skoro ma zawaloną już skrzynkę odbiorczą... :ph34r:



Jak wróci z ryb to wyczyści 😉
  • skalka lubi to

#2547 OFFLINE   skalka

skalka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 12 wrzesień 2021 - 17:39

Przepraszam, skrzynkę już wyczyściłem :) . Myślałem, że w basenie spokojnie sobie porzucam, a tu się bolek przykleił takie moje szczęście za ........e ;) . Jeśli chodzi o uzbrojenie to jutro odpiszę ze szczegółami. Pozdrawiam


  • popper lubi to

#2548 OFFLINE   skalka

skalka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 13 wrzesień 2021 - 18:49

Witam,

wędka ubrana w 10 przelotek S6 (KL-H), od 16 do 4 na szczycie. Pozdrawiam



#2549 OFFLINE   Remicki

Remicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPomorze Zach.
  • Imię:Remigiusz

Napisano 14 wrzesień 2021 - 01:59

.


Użytkownik Remicki edytował ten post 14 wrzesień 2021 - 02:00


#2550 OFFLINE   Remicki

Remicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPomorze Zach.
  • Imię:Remigiusz

Napisano 14 wrzesień 2021 - 07:33

Thorus Boron Nano SBO678-2N
Czyli, dwa metry bardzo szybkiego blanku o mocy 3-8lb i c.w 2-14g.
Blank nieuzbrojony waży 32g a jego środek ciężkości znajduje się na 71,5cm od podstawy.
Wędka po uzbrojeniu w uchwyt DPS17, korek"flor", przelotki torzite"T2"(20H, 10H, 6M, 5.5L, pięć razy 4.5KT) -zamyka się wagą 93g.
Wielki ukłon Zbyszkowi @ygloo który montował ten kij. Wykonanie na najwyższym poziomie i realizacja w stu procentach zgodna z przesłanym projektem, plus kapitalny spacing, który Zbyszkowi wychodzi zawsze naturalnie z charakterem blanku. Po podpięciu kołowrotka środek ciężkości jest na 30cm od dolnika. W praktyce to dwa palce za stopką kołowrotka. Przy moim trzymaniu wędki, to idealnie pod palcem wskazującym -lepiej być nie może.

http://jerkbait.pl/t...86#entry2948396
 
..."Wielki debiut" SBO678-2N na wypasionych okoniach nie wypalił. Pogoda popsuła pozytywny "układ" na łowisku, jaki utrzymywał się od dwóch tygodni. Kilkanaście średnich sztuk złowionych przez dwa dni, daje słaby pogląd w praktyce, na takie parametry jak zacinanie i trzymanie ryby. Parę odbić i spinek na plecionce faktycznie było! ...ale to nie znaczy że wędka gubi okonie przy tej lince. Ryby reagowały tylko na jigi prowadzone na "wleczonego" więc i zapięcie podczas takiego leniwego żerowania i "niechętnych" ataków, jest z natury płytko osadzone w rybim pysku. W takich warunkach przy plecionce, łatwo zgubić okonia nawet najlepszej wędce świata. Natomiast zestawienie Torusa z żyłką i z obrotówką, cykadą czy woblerem jest zabójczo skuteczne, zarówno w zapinaniu jak i w holu. Ogólnie, poza kapitalną dalekosiężnością, czułości borona najbardziej do mnie przemówiła właśnie w kontekście zestawienia tego parametru z żyłką! Jak dla mnie, jakość czucia przynęty na elastycznej, zdawało by się głuchej lince, jest tu na niespotykanym wcześniej poziomie. To kino które otwiera oczy! ...Plecionkowy zachwyt w tej materii jest oczywisty i przewidywany jak happy end w seansie familijnym.

ŁOWISKO TESTOWE:
Leniwa rzeka 55m szerokości. Głębokość przy burcie 2m, w głównym nurcie 5m. Prędkość nurtu ma ok.2węzłów. Tak dla zobrazowania to prędkość porównywalna do nurtu kręcącego się w cieniu ostrogi na Odrze. W tych spokojnych klatkach, woda ma prędkość która na mojej rzece toczy się leniwie i miarowo na całej szerokości. Większość z nas łowiła na za pływie u podstawy główki -więc witajcie na mojej rzece!

Załączony plik  łowisko.JPG   40,65 KB   19 Ilość pobrań
 
KOGUTY I JIGI (plecionka #0,6):
Opad 3g kogucika czy jiga, bardziej czuć w ręku niż pokazuje to szczytówka, choć na spokojnej wodzie i bezwietrznej pogodzie sygnalizacja szczytówki będzie widoczna. Wszystko to już dobrze widać i czuć przy 5g i taką wagę przyjmuję jako minimum na mojej wodzie. Gumy 5-10cm z główkami 5-12g to wabiki z którymi wędeczka robi wszystko. Optimum to 7-10g/7cm a ostatnim aktem tego full-komfortu jest 15g/7cm. Najciężej rzucałem 20g/7cm'kajtkiem' ciągniętym ospale po dnie: Branie(przytrzymanie) zaznaczone krótkim -nie agresywnym zacięciem, dało większą część sobotnich okoni. To wędka stworzona do jigowania, -taki typowy sandaczowy nerw w wydaniu light, ekstra szybki z czytelną szczytówką i mocnym dołem. Reakcja na sygnał z przynęty jest kapitalna, zacięcie jest błyskotliwe a mocny dolnik pozwala momentalnie wcinać się w rybie nożyczki. Okonie, ale przede wszystkim sandacze, to ryby które połowimy z powodzeniem wszelkimi technikami jigowymi na SBO678.

 

Wyjątkowa dynamika wędziska, która przy wyrzucie korzysta z całego potencjału mocy, potrafi delikatnie go miarkować odpowiednio do sytuacji. Mam nadzieję że poniżej prezentowane fotki z ugięciem, choć częściowo przybliżą ten aspekt:
Załączony plik  30g.jpg   29,08 KB   18 Ilość pobrań

Załączony plik  150g.jpg   29,65 KB   18 Ilość pobrań

Załączony plik  500g.jpg   29,77 KB   19 Ilość pobrań

Załączony plik  1000g.jpg   31,34 KB   19 Ilość pobrań

WAHADŁÓWKI (plecionka #0,6):
Rzadko kiedy używam plecionki do przynęt twardych z wyjątkiem wahadłówki i woblerowego twitchingu. Wędka z taką czułością daje rewelacyjne możliwości animacji i tak właśnie jest z Torusem i wahadłówkami. Skracając wątek o moich ulubionych przynętach; Torus 3-8lb jest super pod wahadła 3-7cm w zależności od grubości blachy i powierzchni nośnej -te właściwie dobrane, też będą się mieściły w przedziale 3-15g.

TWITCHING (plecionka #0,6):
Wędka ze względu na szybkość i zwartą elektryczną budowę, świetnie podszarpuje wszystkie dedykowane tej metodzie minnowy. W przedziale od 5 do 7cm, kijek zrobi z nimi wszystko zgodnie ze sztuką bez oznak zadyszki. Miłośnicy okoniowego i pstrągowego czochrania, będą zachwyceni. Ci odstani z pewnością ten model pokochają bo kijek jest niebywale precyzyjny i celny. To bardzo manewrowa i poręczna konstrukcja która sprawdzi się w krzakach pstrągowych rzeczek. Osobiście na pewno znajdzie ona u mnie zastosowanie w zimowym i wczesnowiosennym łowieniu pstrągów na gumowe robactwo, spuszczane z nurtem na "turlanego". Obiecuję sobie wiele po tej wędce która ma sensoryczność wpisaną w metrykę. W tej wymagającej uwagi, i bardzo zaczepowej metodzie, czułość to podstawa!
...Wędka bardzo sprawnie radzi sobie też z małymi boleniowymi bezsterowcami 5cm-6cm/8-10g którymi łowię okonie -szczególnie te żerujące przy powierzchni. A skoro zahaczyłem tematem niejako o bolenie, to dopiszę na marginesie, że przyłów tej ryby, nie powinien być wyzwaniem ponad miarę dla SBO678 i jego 8lb. Jeśli nie łowimy w pobliżu mocnego nurtu, możemy czuć się bezpiecznie. Jestem pewien że świadome łowienie boleni z łodzi, jest jak najbardziej w zasięgu możliwości tego kija, nie ocierające się w żaden sposób o nieodpowiedzialną brawurę. ...A ogólnie to kapitanowie wszelkich pływadeł, będą mieli kupę pożytku z tego pokładowego lighta.

OBROTÓWKI (żyłka 0,16mm):
Na mojej rzece, najlżejszą testowaną obrotówką była przeciążoną nr1-Comet(5g) aż po (14g)Long-nr.3 Największy opór -ale jeszcze do zaakceptowania, stawiała Aglia-nr4(10g). Wszystko pomiędzy tymi wagami/wielkościami, łowione było z pełną kontrolą i marginesem na agresywne zacięcie. Optymalnie łowiło się wszelkimi modelami nr.2-3/5-10g.

CYKADY (żyłka 0,16mm):
-Z wyrazistą agresywną pracą od 3cm/3g do 6cm/10g.
-Z drobną, migotliwą pracą od 3cm/3g do 7cm/14g.
Oddzielną grupą "cykad" są boleniowe wertikale, które świetnie sprawdzają się na grubych jesiennych okoniach. Sięgnąłem po Hunterowskie ze względu że są powszechnie znane: "Fanatic" i "Fantom" w wersji 7cm/10g" i "Faworyt"7cm/14g który wyczerpuje pojęcie "zapasu" w zacięciu.

WOBLERY (żyłka 0,16mm):
Wszystko co możemy nazwać pstrągowym, okoniowym czy sandaczowym woblerem typu "minnow" i "shad" 3-9cm o sterach od 0,5-2m, poza wersjami SDR dla woblerów powyżej 7cm -wszystko to (na mojej wodzie!) jest pływalne w pełnej kontroli i z zapasem mocy na zacięcie. Wędka świetnie przekazuje najmniejsze sygnały zaburzenia pracy -czy to kontakt z dnem, czy złapanie najmniejszego śmiecia. Branie okoniowego przedszkolaka to atak barakudy -gdybym nie był sobą, powiedział bym lakonicznie "nie przeoczysz".

PODSUMOWANIE:
Ten blank to pełnokrwisty jig-spinn, bardzo trafnie opisany wagowo. W moim odczuciu i w realiach miejsca w którym łowiłem to 3-15g. W tym przedziale większość przynęt jest w pełni komfortowo obsługiwana przez SBO678-2N.
Na koniec odniosę się do dwóch emblematycznych cech jakie opisują torusa na stronie FA :
CZUŁOŚĆ; ...-Wędka jest elektrycznie czuła. Transmisja sygnałów jest natychmiastowa i wyraźna. Ale uwaga! Jeśli plecionka, która w przy innej wędce "coś tam szumiała", to podpięta pod Torusa będzie nie do wytrzymania. To samo tyczy się "rozgadanych" -tykających i ząbkujących kołowrotków. Sparowanie takich sprzętów z nowym boronem, mija się z celem użytkowania tak wrażliwej na wszelkie sygnały wędki. I tak właśnie, docelowa do tej wędki stara Stella, obnażyła swoje słabości i po podłączeniu do tego "wzmacniacza", zawołała o serwis.
WYDOLNOŚĆ RZUTOWA; ...-Mimo tak wyśrubowanej czułości to nie ona jest cechą "numer jeden" tego blanku. Moim przekornym zdaniem, Torusową nadcechą jest dalekosiężność. Tym krótkim kijkiem, rzutowo jestem w zasięgu miejsc zarezerwowanych dla dłuższych kijów. Na plecionce #0.6 z 3"gumką(kitech) na 12g główce, dorzucam blisko przeciwnego brzegu t.j ok 50m! Jak na 2m wędeczkę to wynik wyśmienity. Wyobraźnia podpowiada że dłuższe modele tej serii powinny mieć wyrzut jeszcze bardziej spektakularny! Łowcy plażowych troci i wielkorzeczni wędrowcy brzegowi, mają o czym myśleć ...a ja z nimi :)

Pozdrawiam wszystkich
Remigiusz.


Użytkownik Remicki edytował ten post 14 wrzesień 2021 - 08:21


#2551 OFFLINE   Maciej 77

Maciej 77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 499 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Drewnicki

Napisano 14 wrzesień 2021 - 10:39

Witam

 

Bardzo ładny opis  , dopytam  : jak się ma   te  8 lb określone  przez   producenta  do  realnej mocy   kija    w porównaniu   to  innych  blanków  takich jak  np. :  St Croix , Talon , Suzuki , Matagi ...ew.inne  ?

Skoro  1000 g  podnosi  kij   według zdjęcia   bez problemu  , to może  być   nieco więcej ..?   Czy pamiętasz   średnicę  realną  szczytu ?

 

pozdrawiam

 

Maciej



#2552 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1642 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 14 wrzesień 2021 - 12:16

1,2 mam realnie

#2553 OFFLINE   Remicki

Remicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPomorze Zach.
  • Imię:Remigiusz

Napisano 14 wrzesień 2021 - 16:58

Witam

 

Bardzo ładny opis  , dopytam  : jak się ma   te  8 lb określone  przez   producenta  do  realnej mocy   kija    w porównaniu   to  innych  blanków  takich jak  np. :  St Croix , Talon , Suzuki , Matagi ...ew.inne  ?

Skoro  1000 g  podnosi  kij   według zdjęcia   bez problemu  , to może  być   nieco więcej ..?   Czy pamiętasz   średnicę  realną  szczytu ?

 

pozdrawiam

 

Maciej

Dzięki Maciek.

...

Moim zdaniem SBO678-2N ma dobrze opisany przez producenta zakres linek do optymalnego wykorzystania właściwości tego blanku.

Realną moc ma taką że nie obawiam się przyłowu metrowego szczupaka na mojej wodzie, ani 80bolenia.

I mam nadzieję że ta realna moc, da mi szansę na przytrzymanie suma 2m+ :D ...na tyle że zdążę odciąć linkę zanim mi połamie ten kijek.


Użytkownik Remicki edytował ten post 14 wrzesień 2021 - 17:49


#2554 OFFLINE   skalka

skalka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 15 wrzesień 2021 - 09:05

W uzupełnieniu jeśli chodzi o łowienie okoni Thorusem to ten blank pod rybą pracuje znacznie głębiej niż można by się tego spodziewać machając na sucho. Złowiłem sporo okoni od 15 do 30+cm przy agresywnym prowadzeniu i jeśli chodzi o spady to zdarzały się rzadko. Szczyt w moim blanku ma 1,15 więc pomimo "szybkości" w zimnych miesiącach spróbuję wykorzystać go do łowienia okoni na wleczonego Jeszcze jedna rzecz odróżnia ten blank od innych, którymi łowię na co dzień to sprężystość średnie ryby, które holowałem po dwóch trzech wygięciach kija wyraźnie traciły animusz. Czuje się wyraźnie jak "kij wraca". Koledze życzę suma 200+ i czekam na opis takiego testu :) . Pozdrawiam Serdecznie  



#2555 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisano 15 wrzesień 2021 - 09:35

Cześć, a wiadomo coś o dłuższych Thorusach? Np SBO9322-2N

#2556 OFFLINE   Remicki

Remicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPomorze Zach.
  • Imię:Remigiusz

Napisano 15 wrzesień 2021 - 09:42

...Koledze życzę suma 200+...

-Jeśli na mocniejszej wędce -dziękuję

-Jeśli na tym Torusie 8lb -to czuję się obrażony takim życzeniem :)


Użytkownik Remicki edytował ten post 15 wrzesień 2021 - 09:58


#2557 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 15 wrzesień 2021 - 09:51

Cześć, a wiadomo coś o dłuższych Thorusach? Np SBO9322-2N


Niedługo będę miał do pary SBO8617-2N😁
  • Night_Walker lubi to

#2558 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisano 15 wrzesień 2021 - 09:57

Niedługo będę miał do pary SBO8617-2N


Daj znać jak dojdzie :)

#2559 OFFLINE   Patryk1125

Patryk1125

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1885 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg
  • Imię:Patryk

Napisano 15 wrzesień 2021 - 18:30

Cześć, a wiadomo coś o dłuższych Thorusach? Np SBO9322-2N


Łowiłem wędka na tym blanku
  • Night_Walker lubi to

#2560 OFFLINE   Night_Walker

Night_Walker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów

Napisano 15 wrzesień 2021 - 19:39

Łowiłem wędka na tym blanku

Mozesz trochę o nim napisać? Powoli rozglądam się za czymś, co mogłoby być wielkorzecznym uniwersałem. Takim ciut krótszym, bo dużo animuje przynęty a łokcie i nadgarstki trochę się buntują po dłuższej sesji z trzymetrową uncjówką ;)
Lubię 'wsłuchiwać się' w pracę przynęty, czy to gumy czy woblera. Sporo dobrego słyszałem o czułości blanków z boronem.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, pracownia, fishing art, blank

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych