Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Guide Select Monster 10-35 vs Team Dragon 2.40 18-42


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   matpgt

matpgt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 389 postów

Napisano 18 styczeń 2015 - 14:16

Szukam od dłuższego czasu Team Dragon 2.40 18-42 z marnym skutkiem a ostatnio w rece wpadł mi Guide Select Monster 10-35 w dobrej kasie i zastanawiam się jaka jest różnica miedzy tymi kijkami..

 

mój cel oprócz sandacza to szczupak i boleń na ciężko z pływadła (ewentualnie troć z pontonu)

 

Monsterem trochę kiedyś machałem gumami z głowkami od 10 do 30 gram i było bartdzo przyjemnie tylko nic nie zapiąłem i nie wiem jak pracuje pod rybą (boję się o odbicia od przynęty i spady)

 

pozdrawiam

matpgt



#2 OFFLINE   darkonis

darkonis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 314 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Darek

Napisano 18 styczeń 2015 - 21:51

Mam innego guide selecta i przy plecionce na niedozbrojonych gumach mam z 80-90% spadów jeżeli chodzi o szczupaka ..Mam też TD ale też co innego niż opisujesz i wydaje mi się że  np. GS to typowa szpada sandaczowa , a TD pogodzisz i szczupaka i sandacza jest troszkę cieplejszy od GS. GS wydaje mi się że  są mocniejsze... chyba mają grubsze ścianki , ale cieńszy blank niż TD. Jak miał bym wybrać kij pod szczupaka  to raczej TD jak pod sandała to GS  .To taka moja opinia ...Ceny raczej podobne..

PS nie wiem czy seria TD wypuszczana była  o cw 18-42 przy długości 2,40.. krótsze napewno są ale to raczej sztywne pałki kogutowe .. Popatrz też na kije daiwa infiniti ponoć fajna szczytowa akcja i dosyć szybkie ...


Użytkownik darkonis edytował ten post 18 styczeń 2015 - 21:55


#3 OFFLINE   Ruso

Ruso

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 18 styczeń 2015 - 22:07

mam Monstera od roku połączonego z Red Arc 10400. Bardzo mocny kij o dużo zaniżonym ciężarze wyrzutu,(radzi sie bez problemu z 50g) bardzo sztywny i nie ma co ukrywać "leci na pysk" Spadów jakoś specjalnie nie zauważyłem. Wybierając raz jeszcze wziąłbym coś z GS ale o mniejszym cw.



#4 OFFLINE   graf74

graf74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 173 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:G.

Napisano 20 styczeń 2015 - 22:06

Witam,

 

mam tego TD 18-42, używałem go i z brzegu i z łódki, obsłuży gumę i wahadło (np. alga nr 3) i ciężkie woblery szczupakowe.

Jestem z tego kija zadowolony. Za bardziej uniwersalny uważam natomiast TD 2,70 10-35. Daje radę pod bolenie, sandacza i szczupaka.

Raz kiedyś rzucałem nim nawet w plaży nad morzem ale tu brakuje mu już centymetrów.

 

pzdr. 



#5 OFFLINE   Hubert_S

Hubert_S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 259 postów

Napisano 19 luty 2015 - 15:06

Witam, jak dla mnie GS leci na ''pysk'' i jest sztywnym kijem, od ponad roku jestem posiadaczem TD o którego pytasz , łowię nim z łódki na ciężkie gumy, wahadła i jerki powyżej 30gr oraz woblery 10 cm w górę, miałem go również na Wieprzu gdzie główki 35/40 nie stanowiły dla niego specjalnie jakiegoś wyzwania. Akcja taka jak w TD tj. szczyt i przechodząca w cały kij, ja np. uwielbiam to własnie w tych kijach. Z czystym sumieniem mogę polecić ten model Team Dragona, ale jeśli chodzi o starszą serię, a nie o nową ''biało-czarną'' .



#6 OFFLINE   Wesol

Wesol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 724 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Michał

Napisano 19 luty 2015 - 16:11

Moim zdaniem TD jest gicior pod sandacza lecz szczupak to już mniej.

Miałem na nim ze trzy szczupłe koło 5kg i było nerwowo do konca.

Jak wyżej kolega pisał to taka"sztywna pała"



#7 OFFLINE   POLONIAb

POLONIAb

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 367 postów
  • Lokalizacjabyd
  • Imię:A
  • Nazwisko:S

Napisano 19 luty 2015 - 18:13

Hmm, mam krótszego ;-) bodajże 2,24. Szczytowe 1/4 długości dość spolegliwa jak na cw do 42 grm.tak więc sztywna pała ;-) to to nie jest.

#8 OFFLINE   Wesol

Wesol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 724 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Michał

Napisano 19 luty 2015 - 20:00

Fakt, może nie jest to kij od szczotki ale na szczupaka troche za sztywny.

Szczególnie z plecionką. Takie moje zdanie.