Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Mikado


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1831 odpowiedzi w tym temacie

#961 OFFLINE   pawelHERP

pawelHERP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Urbaniak

Napisano 21 luty 2017 - 17:18

Miał ktoś moze w łapskach Sicario SL 198cm do 7g w jednoskładzie i moze powiedzieć więcej niż katalog?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#962 OFFLINE   Lechu76

Lechu76

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaBytom

Napisano 24 luty 2017 - 21:34

Witam wszystkich użytkowników Jerkbait,witam się tu bo nie potrafię odnaleźć działu do tego przeznaczonego.Oczywiście mam pytanie dotyczące kija Mikado Black Stone UL spin- 2,70 / 1-10G czy ktoś go posiada? i czy możecie mi powiedzieć o nim więcej niż opisuje producent.Wiem że jest wklejanką ale temat blanku przelotek,akcji itd jest mi nie znany.



#963 OFFLINE   Catrol

Catrol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaJanów / Mińsk Maz.
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Jot.

Napisano 06 marzec 2017 - 21:35

Lechu, chyba cała seria Black Stone ma klasyczną tubularną szczytówkę :)

 

...A zwracam honor - jednak UL'e to wklejki :)

 

Ktoś już macał tego UL'a ? :)


Użytkownik Catrol edytował ten post 06 marzec 2017 - 21:37


#964 OFFLINE   pyotreq

pyotreq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 97 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Długa Szlachecka

Napisano 06 marzec 2017 - 22:23

Jezeli ma to jakies odniesienie do serii to mam 210 1-7 i kij jest szybki a szczytowka dosc miekka. W bazie ugiec wrzucilem zdjecia.
  • Hesher lubi to

#965 OFFLINE   BECA

BECA

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 18 postów
  • LokalizacjaKoszalin

Napisano 07 marzec 2017 - 17:45

A może ktos mial do czynienia z wedka travel Mikado Hirameki (model 3m do 40g) ?  Szukam czegos co nadawaloby sie do lowienia z plazy, na jezioro z brzegu i nie zajmowalo duzo miejsca. Albo macie cos podobnego do zapropowania ?


Użytkownik BECA edytował ten post 07 marzec 2017 - 17:46


#966 OFFLINE   Mik

Mik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 260 postów
  • Lokalizacja1km od Bałtyku
  • Imię:Michał

Napisano 08 marzec 2017 - 17:56

A może ktos mial do czynienia z wedka travel Mikado Hirameki (model 3m do 40g) ?  Szukam czegos co nadawaloby sie do lowienia z plazy, na jezioro z brzegu i nie zajmowalo duzo miejsca. Albo macie cos podobnego do zapropowania ?

 

Bardzo dobre pytanie,też szukam informacji ta ten temat.



#967 OFFLINE   Lechu76

Lechu76

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaBytom

Napisano 10 marzec 2017 - 15:42

Lechu, chyba cała seria Black Stone ma klasyczną tubularną szczytówkę :)

 

...A zwracam honor - jednak UL'e to wklejki :)

 

Ktoś już macał tego UL'a ? :)

Więc tak,jestem już w posiadaniu tego kija i szczytówka jest wklejana,kij jest szybki przy czym ugięcie ma progresywne,brania widać jak i czuć w łokciu :) kij jest już po krótkich testach...



#968 OFFLINE   xeniowy

xeniowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 273 postów
  • LokalizacjaKońskie
  • Imię:Tomek

Napisano 10 marzec 2017 - 21:10

Miał ktoś moze w łapskach Sicario SL 198cm do 7g w jednoskładzie i moze powiedzieć więcej niż katalog?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mam takowy. Super szybki i lekki kijek , bardzo czuły, za te pieniążki nic lepszego w seryjnej produkcji się nie znajdzie. Mam porównanie do elitki ,avidów i innych droższych wędek. Swój kupiłem w promocji  za 259 zł, w tej chwili już niedostępne, wstrzymali produkcję (dłuższe wersje pękały). Kijek o wyraźnie szczytowej akcji, pod obciążeniem przechodzący w głębsze ugięcie, jednak dolnik jest nieustępliwy. Fajna wykałaczka do sandacza na lekko, okonia, ja natomiast łowię na niego na razie pstrągi na ciurkach. Każde puknięcie przynętą o dno lub jakąś przeszkodę jest bardzo dobrze wyczuwalne nawet na żyłce. Na razie nie sprawdziłem jak wygląda (czuć) na nim opad, bo nie było takowej możliwości. Mogę szczerze polecić  to Sicario 198cm 1-7g każdemu niezdecydowanemu, jednak w tej chwili zakup tej wędki jest praktycznie niemożliwy. Jeśli ktoś znajdzie te kijki w jakimś sklepie, to proszę o informację, mam dwóch kolegów którzy szukają tego modelu.


  • pawelHERP i Alexspin lubią to

#969 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 11 marzec 2017 - 06:07

(...) Jeśli ktoś znajdzie te kijki w jakimś sklepie, to proszę o informację, mam dwóch kolegów którzy szukają tego modelu.

https://topfish.pl/p...-1-7g-1sec.html

 

http://multifishing....0637273011.html


  • xeniowy lubi to

#970 OFFLINE   mik99

mik99

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 16 marzec 2017 - 00:05

W związku ze zbliżającym się sezonem chciałbym kupić sobie kijek do cięższego łowienia na warszawskiej Wiśle i Narwi w okolicach Zegrza i Pułtuska. Miałem kupować Team Dragona z serii Big River 10-35g, ale coraz bardziej nastawiam się na kijki Mikado. Łowię praktycznie tylko i wyłącznie na gumy. Skoro połowy mają być dokonywane w w/w rzekach główki to minimum myślę 15g plus większe gumy. Bardzo poważnie zastanawiam się nad tymi kijami.

 

1.Mikado Inazuma Flash Zander EVA 240 35g

2.Mikado Kamisori Zander EVA 260 28g

 

Są to bardzo ciekawe kije i tak myślę, że różnica w długości 20cm nie sprawi aż tak wielkich odległości w rzutach. Obydwa kije mają zaniżoną górną granicę więc nawet w Kamisori można ładować z wyczuciem duże zestawy oscylujące w CV producenta. Sprawa przesądzająca zapewne o zakupie kija to jego akcja. Obydwa mają Fast, ale z tego co zauważyłem Kamisori jest bardziej ciepła w ugięciu jak starsza siostra. Ja lubię kije szybkie, gdzie ugina się głownie część szczytowa a potem ciężar przechodzi na środek wędki zachowując dolnik w niezruszonej postaci a tym samym by było czuć na nim moc. Obydwie wędki spełniają te kryteria z tym, że Kamisori ma głębsze ugięcie z tego co mi się wydaje?. Co Wy byście wybrali na moim miejscu bo zaczynam mysleć nawet o zakupie dwóch tych kijów, ale mija się to z celem z racji ich przeznaczenia do średniego połowu. Może ktoś z Warszawy ma obydwa te kijki by je pomacać na żywo?.



#971 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 16 marzec 2017 - 06:46

(...) Jeśli ktoś znajdzie te kijki w jakimś sklepie, to proszę o informację, mam dwóch kolegów którzy szukają tego modelu.

http://spinningshop....troller=product



#972 OFFLINE   graf74

graf74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 173 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:G.

Napisano 16 marzec 2017 - 11:00

W związku ze zbliżającym się sezonem chciałbym kupić sobie kijek do cięższego łowienia na warszawskiej Wiśle i Narwi w okolicach Zegrza i Pułtuska. Miałem kupować Team Dragona z serii Big River 10-35g, ale coraz bardziej nastawiam się na kijki Mikado. Łowię praktycznie tylko i wyłącznie na gumy. Skoro połowy mają być dokonywane w w/w rzekach główki to minimum myślę 15g plus większe gumy. Bardzo poważnie zastanawiam się nad tymi kijami.

 

1.Mikado Inazuma Flash Zander EVA 240 35g

2.Mikado Kamisori Zander EVA 260 28g

 

Są to bardzo ciekawe kije i tak myślę, że różnica w długości 20cm nie sprawi aż tak wielkich odległości w rzutach. Obydwa kije mają zaniżoną górną granicę więc nawet w Kamisori można ładować z wyczuciem duże zestawy oscylujące w CV producenta. Sprawa przesądzająca zapewne o zakupie kija to jego akcja. Obydwa mają Fast, ale z tego co zauważyłem Kamisori jest bardziej ciepła w ugięciu jak starsza siostra. Ja lubię kije szybkie, gdzie ugina się głownie część szczytowa a potem ciężar przechodzi na środek wędki zachowując dolnik w niezruszonej postaci a tym samym by było czuć na nim moc. Obydwie wędki spełniają te kryteria z tym, że Kamisori ma głębsze ugięcie z tego co mi się wydaje?. Co Wy byście wybrali na moim miejscu bo zaczynam mysleć nawet o zakupie dwóch tych kijów, ale mija się to z celem z racji ich przeznaczenia do średniego połowu. Może ktoś z Warszawy ma obydwa te kijki by je pomacać na żywo?.

Ja bym wybrał kamisori, wg. nmie lepiej uzbrojone (przelotki Fuji KR i jak dla mnie super uchwyt Fuji TVS)

i co sam już zauważyłeś mają głębsze ugięcie. To nie takie kije od szczotki jak Inazuma.

Wg. mnie Kamisori ugina się tak jak piszesz, że lubisz.



#973 OFFLINE   glov00

glov00

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 9 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 17 marzec 2017 - 00:49

Czy nowa seria Inazumy Flash Perch ma uchwyt Fuji?

Opis na stronie sklepu: https://bass-sklep.p...20-18g-eva.html

Od 5:15 na filmie: 



Pozdrawiam


Użytkownik glov00 edytował ten post 17 marzec 2017 - 00:50


#974 OFFLINE   Przemek SzN

Przemek SzN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 17 marzec 2017 - 07:55

widziałem "nowe" wędki z tej serii i nie widziałem tam żadnego napisu fuji, ale kto wie, może zapomnieli podpisać ;)

Gościu akurat rozpakowywał dostawę i tez bylem ciekaw, pewne jest to że cena wędek się nie zmieniła ;)


Użytkownik Przemek. edytował ten post 17 marzec 2017 - 07:57


#975 OFFLINE   Błachy

Błachy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 56 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomasz

Napisano 03 kwiecień 2017 - 19:22

Cześć ☺ Pozwolę sobię rozpocząć wątek dotyczący tego kijka Mikado  Specialized Chubster 3,05 3-15g. Trochę ludzi na forum się nim interesowało ze względu na długość i rozsądną cenę. Nie jestem sprzętowym wyjadaczem, ale może moja mini recenzja komuś się przyda. Zachęcam innych, bardziej zaawansowanych posiadaczy do zamieszczania swoich przemyśleń. Zaczynamy:

Dziś wygoniło mnie z domu i mogłem przetestować tą wędkę po raz pierwszy. Podczepiłem kołowrotek Ryobi Arctica 3000. W domu "na sucho" kij ciągnie mocno w dół. Środek ciężkości ww. zestawu jest 15cm w przód od stopki kręciołka. W moim innym kiju dł. 2,7 jest to tylko 5 cm. Czy każdy długi kij tak ma czy tylko ten - nie wiem. Wiem, że dla niektórych to ważny parametr dlatego podaję. Tyle teorii - o dziwo nad wodą nie przeszkadzało mi to aż tak bardzo jak w domu. Trzymałem zarówno palcem wskazującym na stopce jak i za foregrip (przy okazji - strasznie on maleńki) i po kilku godzinach ręce nie były jakoś bardzo zmęczone. Przynęty (woblerki od 2 do 4cm) lecą całkiem daleko, mimo że mam jeszcze za grubą żyłkę z zeszłego sezonu (0,20). Wędka ma paraboliczne ugięcie i niezbyt szybką akcję. Fajnie ładuje się pod przynętami o wadze minimalnego cw. W większym nurcie i z pękatym woblerem na długiej żyłce kij nieco klęka. Wędka jest spolegliwa i gibka przez co nie czuć mocy w dolniku. Uniwersałem kleniowo boleniowym to raczej nie będzie, ale z racji pory roku nie próbowałem nawet małych boleniówek.
Złowiłem tylko małego klenika więc o holu ryb nie opowiem. Ciężko się podbiera ręką z taką długą tyczką (ryba jak na złość nie chciała spaść mimo luzowania żyłki).
Na żywo kij prezentuje się lepiej niż na oficjalnych zdjęciach ze sklepów. Szarość jest dużo ciemniejsza.
599be2483d0bdeb7df3877413c1a0381.jpg

Takie są na mój gust cechy tego kijka. Może komuś pomogłem w podjęciu decyzji. Mi się ten kijek spodobał i mam nadzieje że tak zostanie ☺



#976 OFFLINE   Przemek SzN

Przemek SzN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 05 kwiecień 2017 - 13:03

Chce kupić wędkę typowo pod sandacza, zdecydowałem się na firmę Mikado i teraz mam problem flash zander czy kamisori zander.

Macałem obie i obie są ok (wiem że kamisori jest lepiej ubrany a cena wędek jest podobna ;-)), będę łapał w odrze, potrzebuje wędki która bez problemu obsłuży 30g + kajtek 4-5 cali.

Przewertowałem cały wątek i wychodzi na to ze kamisori są delikatniejsze, dlatego mam wątpliwości.

Może ktoś miał możliwość używać wędek z obu serii i coś podpowie ;)  



#977 OFFLINE   lukaszannopol13

lukaszannopol13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów

Napisano 05 kwiecień 2017 - 13:49

Nie za delikatnie będzie? 5" to już ok 10g więc już powyżej cw kija. Do tego Odra. Ja bym szukał czegoś innego. Nawet jak da
radę to komfortowe nie będzie.

Wysłane z mojego H60-L04 przy użyciu Tapatalka

#978 OFFLINE   Przemek SzN

Przemek SzN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Przemek

Napisano 05 kwiecień 2017 - 13:55

podobno te inazumy mogą sporo, a odra na terenie szczecina to rzeka raczej o spokojnym nurcie :)



#979 OFFLINE   konopaa

konopaa

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów

Napisano 05 kwiecień 2017 - 14:56

Inazuma flash zander 240 do 35gr spokojnie wystarczy. Bez obaw łowię tym na głogowskiej Odrze 15cm gumami na 25 gramach. Ryby pow. 90 cm wyjeżdżają ekspresowo.



#980 OFFLINE   graf74

graf74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 173 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:G.

Napisano 05 kwiecień 2017 - 15:19

Chce kupić wędkę typowo pod sandacza, zdecydowałem się na firmę Mikado i teraz mam problem flash zander czy kamisori zander.

Macałem obie i obie są ok (wiem że kamisori jest lepiej ubrany a cena wędek jest podobna ;-)), będę łapał w odrze, potrzebuje wędki która bez problemu obsłuży 30g + kajtek 4-5 cali.

Przewertowałem cały wątek i wychodzi na to ze kamisori są delikatniejsze, dlatego mam wątpliwości.

Może ktoś miał możliwość używać wędek z obu serii i coś podpowie ;)

Ja bym brał jednak Kamisori, tylko do 35 gram. Skoro Wisłę obskoczy to i Odrę da radę. ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych