Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jaki Spining pod Red Arc'a 10300


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Exhaust13

Exhaust13

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Mateusz

Napisano 30 styczeń 2015 - 17:24

Witam, za parę dni będę posiadaczem kołowrotka Red Arc 10300, i chciał bym do niego kupić odpowiedni kijek pod szczupaka, sandacza. Posiadam Kongera Tiger Cross Max 2.70 7-25g i chciałbym się dowiedzieć czy będzie dobrze współpracował z tym kołowrotkiem. Jeżeli nie to proszę o rady jaki kij zakupić tak do 250-300 zł. Może być jakaś używka, ale i też nowy :) Pozdrawiam



#2 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 30 styczeń 2015 - 17:30

Kup sobie Dragona Millenium - będzie Ci pasował kolorystycznie :)

.... a tak na serio, to może ze mną jest coś nie tak, ale jak kołowrotek może "nie współpracować" z jakimś kijem? Swojego Red Arca przyczepiałem do wszystkiego w granicach 5 - 30 g. i większych różnic nie zauważyłem, ale widocznie mało subtelny jestem ;)

 

J.



#3 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 30 styczeń 2015 - 17:31

Witam, za parę dni będę posiadaczem kołowrotka Red Arc 10300, i chciał bym do niego kupić odpowiedni kijek pod szczupaka, sandacza. Posiadam Kongera Tiger Cross Max 2.70 7-25g i chciałbym się dowiedzieć czy będzie dobrze współpracował z tym kołowrotkiem. Jeżeli nie to proszę o rady jaki kij zakupić tak do 250-300 zł. Może być jakaś używka, ale i też nowy :) Pozdrawiam

Broń boże nie paruj kongera ze spro! Pogryzą się na bank  :ph34r:  :lol:



#4 OFFLINE   Exhaust13

Exhaust13

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Mateusz

Napisano 30 styczeń 2015 - 17:39

Może i to dziwnie zabrzmi, ale patrzę na kosmetykę sprzętu (kolor) :D . Dragon Millenium z tego co słyszę jest dobrym kijem, ale u mnie ma wadę za kolor :angry: . Najbardziej pasuje mi kolor czarny B) . Tak samo ten Konger jest paskudny i szukam jakiegoś "czarnego" kijka.



#5 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8448 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 30 styczeń 2015 - 17:47

Proponuję udaj się do sklepu i znajdź kij który będzie ci się podobał, jak wiadomo każdy ma swój gust,a o gustach się nie dyskutuje.



#6 OFFLINE   Manniek66

Manniek66

    Manniek66

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2343 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Bartosz

Napisano 30 styczeń 2015 - 17:51

Może i to dziwnie zabrzmi, ale patrzę na kosmetykę sprzętu (kolor) :D . Dragon Millenium z tego co słyszę jest dobrym kijem, ale u mnie ma wadę za kolor :angry: . Najbardziej pasuje mi kolor czarny B) . Tak samo ten Konger jest paskudny i szukam jakiegoś "czarnego" kijka.

W Twoim wypadku chyba najlepsze wyjście to będzie pracownia :) Tam sobie dobierzesz wszystko pod własne preferencje.



#7 OFFLINE   Exhaust13

Exhaust13

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Mateusz

Napisano 30 styczeń 2015 - 17:57

A coś godnego polecenia jest poza tym Millenium? W podobnej gramaturze no i długości 2.70 ? No i w cenie :D . Bym był wdzięczny za propozycję 2-4 kijków, a na pewno coś bym z nich wybrał ;) .



#8 OFFLINE   pabik

pabik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów

Napisano 30 styczeń 2015 - 18:01

..ale tylko w kolorze black jak rozumiem  ;)



#9 OFFLINE   Exhaust13

Exhaust13

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Mateusz

Napisano 30 styczeń 2015 - 18:03

..ale tylko w kolorze black jak rozumiem  ;)

No było by najlepiej :D , ale jeżeli ciężko będzie to już nie musi być tylko czarnuch :ph34r: .



#10 OFFLINE   G r e g

G r e g

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 647 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Grzegorz

Napisano 30 styczeń 2015 - 18:03

Witam, za parę dni będę posiadaczem kołowrotka Red Arc 10300, i chciał bym do niego kupić odpowiedni kijek pod szczupaka, sandacza. Posiadam Kongera Tiger Cross Max 2.70 7-25g i chciałbym się dowiedzieć czy będzie dobrze współpracował z tym kołowrotkiem. Jeżeli nie to proszę o rady jaki kij zakupić tak do 250-300 zł. Może być jakaś używka, ale i też nowy :) Pozdrawiam

 

Kijek jest wystarczający... z sentymenem go wspominam bo właśnie na niego mam PB Suma.... :lol: coś około 140 cm w współpracy z Okuma Epix Pro i pletką 0,19 w miare szybko wyjechal z Odry i tez szybko wrócił do niej... :)

 

Po co Ci nowa Wędka ? odpowiedz mi z sensem ...


Użytkownik Greg1407 edytował ten post 30 styczeń 2015 - 18:07


#11 OFFLINE   woblerek48

woblerek48

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 30 styczeń 2015 - 18:11

Witam  W Toruniu jest trochę sklepów a sprzedawcy na 100% się znają a jak nie to pojedz do lasu ale patrzy aby leśniczy nie widział.....


  • G_rzegorz lubi to

#12 OFFLINE   Exhaust13

Exhaust13

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Mateusz

Napisano 30 styczeń 2015 - 18:16

Kijek jest wystarczający... z sentymenem go wspominam bo właśnie na niego mam PB Suma.... :lol: coś około 140 cm w współpracy z Okuma Epix Pro i pletką 0,19 w miare szybko wyjechal z Odry i tez szybko wrócił do niej... :)

 

Po co Ci nowa Wędka ? odpowiedz mi z sensem ...

Nowa lub używana ponieważ lepiej mieć dwie, moją kupiłem jak zaczynałem łowić spiningiem i na początku było okej, lecz jak w dłoniach miałem inne wędziska (droższe) to czułem się bardziej komfortowo i bardziej odczuwałem drgania przynęt, opady, brania.



#13 OFFLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 30 styczeń 2015 - 18:42

Nie wiem, może ja takiej starej daty jestem ale raczej zawsze dobierałem kołowrotek do wędki a nie odwrotnie.

Ale rozumiem że masz kolego problem z wyborem kija w kolorze czarnym. No to tak na szybko Inazuma z pianką, Blak Rock, pewnie jakiś Savage by się trafił. Jeśli blank za bardzo stebrzysty albo omotki błyszczą, strzel może czarnym spray`em? ;)



#14 OFFLINE   rychu1961

rychu1961

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 129 postów
  • LokalizacjaDolny śląsk
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Tomaszewski

Napisano 30 styczeń 2015 - 18:48

Broń boże nie paruj kongera ze spro! Pogryzą się na bank  :ph34r:  :lol:

 

W Twoim wypadku chyba najlepsze wyjście to będzie pracownia :) Tam sobie dobierzesz wszystko pod własne preferencje.

Witam,kolego Manniek przypomnij sobie jak w2011 roku na innym forum pytałes sie wszystkich o wszystko i nikt nie śmiał się z Ciebie jak miałeś Kongera cross maxx i z plecionką 0,16 wybierałeś się na okonie,więc udziel koledze odpowiedzi a nie naśmiewaj się z niego,pozdrawiam



#15 OFFLINE   G r e g

G r e g

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 647 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Grzegorz

Napisano 30 styczeń 2015 - 18:52

Nowa lub używana ponieważ lepiej mieć dwie, moją kupiłem jak zaczynałem łowić spiningiem i na początku było okej, lecz jak w dłoniach miałem inne wędziska (droższe) to czułem się bardziej komfortowo i bardziej odczuwałem drgania przynęt, opady, brania.

 

Nowa lub używana ponieważ lepiej mieć dwie, moją kupiłem jak zaczynałem łowić spiningiem i na początku było okej, lecz jak w dłoniach miałem inne wędziska (droższe) to czułem się bardziej komfortowo i bardziej odczuwałem drgania przynęt, opady, brania.

Zaczniesz od dwóch wędek na Szczupaka...potem bedziesz miał kilkanśćie i tak reszta spocznie w końcu w  kącie szafy... ;)  a na koniec przypomnisz sobie o Tiger Cross Maxx maxx czy jakos tam :D



#16 OFFLINE   MALIN.

MALIN.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 254 postów
  • LokalizacjaŻyrardów
  • Imię:Mirek

Napisano 30 styczeń 2015 - 18:58

Shimano vengance!  To całkiem przyzwoity kijek. :) Jest czarny może być matowy lub z połyskiem , nie drogi  i ma czerwone wstawki pod reda,  myślę,  że zestaw będzie pięknie wyglądał z białą plecioneczką . ;)



#17 OFFLINE   Exhaust13

Exhaust13

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Mateusz

Napisano 30 styczeń 2015 - 21:00

W takim razie chyba pozostanę jeszcze trochę przy tym Kongerze. Dziękuje wszystkim oczywiście za odpowiedzi :) . Stwierdziłem że kupię jakiś kij na okonia, lecz pytanko jaki :lol: . Coś jak na razie do 200-250 zł. Jakieś propozycje :ph34r: ?



#18 OFFLINE   G r e g

G r e g

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 647 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Grzegorz

Napisano 30 styczeń 2015 - 21:03

Zobacz temacik o Mikrosie ;)



#19 OFFLINE   darks86

darks86

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów

Napisano 30 styczeń 2015 - 21:19

Chłopie, masz kijek dość uniwersalny - ogarniesz nim rzekę i np. bolenie, dasz radę szczupakom "na lekko", a także pobawisz się z pstrągami w nurcie. Na moje oko, to uzupełniłbym ten spinning jakimś innym o zupełnie odmiennym zakresie. Jak chcesz delikatniej, to dobrym wyjściem może być tutaj albo baaardzo lekki kijek klasycznej konstrukcji (Daiwa Exceler 2,4 2-10g, SG Parabellum 2,15m, Konger Iri Lucky 2,6m) albo jakaś wklejka. Jeśli wklejka, to musisz sobie odpowiedzieć na pytanie - tylko okonki czy okonki + sandacz + szczupak na leciutko. Jeśli pierwsza opcja, to @Greg1407 dobrze prawi. Możesz też dorzucić do listy wklejki Mikado do 7g oraz Konger Tango / Elvis. Dragony, nawet 1-7g są odczuwalnie sztywniejsze, więc odrzuciłbym je na starcie. Jeśli chcesz iść w opcję nr 2, to szukaj wklejki z cw do 15-18g, np. Mikado Inazuma Perch. Opadu na paproszkach nie wyczujesz na szczytówce, ale rzucać się tym da spokojnie. Możesz jednak pobawić się kopytkami do 8-10 cm. Ewentualnie możesz w tej cenie dorwać nawet 2 wklejki (Mikado są tanie) lub połączenie typu wklejka do 7g na okonki i bardziej uniwersalny klasyczny kijek z cw do 15g (Shimano Catana, Robinson Bluebird perch itd.)


  • Paweł R. lubi to

#20 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 30 styczeń 2015 - 21:27

A coś godnego polecenia jest poza tym Millenium? W podobnej gramaturze no i długości 2.70 ? No i w cenie :D . Bym był wdzięczny za propozycję 2-4 kijków, a na pewno coś bym z nich wybrał ;) .

czarne, ładne i godne polecenia są Diaflexy Robinsona z tym że w tej kwocie to raczej używka albo dobra promocja. Poszukaj na all... może coś się znajdzie