Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

EGO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
388 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   thymalus

thymalus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 720 postów
  • LokalizacjaWałcz

Napisano 20 kwiecień 2015 - 23:47

Powiadasz Michał, że ten Nymph Master taki zacny... To pora przetestować bo akurat muszę coś nawinąć na kołowrotek. A przy dalszych rzutach jak się sprawuje? Kołowrotki ładnie wyglądają. Tylko hamulca pewnie nie przetestuję. Mimo 30 lat ganiania z muchą nie nauczyłem się holować z kołowrotka. Co do wędek. Poczekaj aż Ego zacznie blanki sprzedawać :)

Michał, nie czepialski ale ciekawski. A zadawanie pytań to mój zawód :) 


Użytkownik thymalus edytował ten post 20 kwiecień 2015 - 23:48

  • Fatso lubi to

#42 OFFLINE   Marszal

Marszal

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 548 postów
  • LokalizacjaKarkonosze
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:Szalej

Napisano 21 kwiecień 2015 - 06:02

Ponieważ jestem człowiekiem,który aby coś powiedzieć o czymś, lubi wcześniej sobie to "coś" kupić, pooglądać, pobawić się, protestować (trochę za duże słowo, ale niech tam). Nabyłem więc jeden kołowrotek EGO Smooth i sobie pooglądałem. Trzeba przyznać, że pasowanie jest naprawdę dobre, w zasadzie żadnych luzów nie ma. Po namoczeniu pracuje nienagannie, kręci się lekko - tak na mokro jak i na sucho. Hamulec dobry, może trochę za krótki, ale klika przy obrocie pokrętła więc można sprawdzić powtarzalność. Jest dobra. Jak do tej pory nie mam uwag. W grupie kołowrotków budżetowych to dobra propozycja. Przy odrobinie szacunku dla sprzętu pewnie posłuży długo.



#43 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 21 kwiecień 2015 - 06:48

Nymph Master, to linka do długiej nimfy (aczkolwiek sucharem nie pogardzi). Jest miękka, ładnie układa się w powietrzu i na wodzie. Po kilku dniach używania stwierdziłem, że jej minusem jest zbyt krótka i za mało jaskrawa końcówka, która jest pomarańczowa i ma sygnalizować brania. Jakby miała metr - półtora i kolor mocno soczysty, byłoby lepiej. Jednak przy takiej cenie, grzech narzekać.



#44 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 21 kwiecień 2015 - 06:58

Ponieważ jestem człowiekiem,który aby coś powiedzieć o czymś, lubi wcześniej sobie to "coś" kupić, pooglądać, pobawić się, protestować (trochę za duże słowo, ale niech tam). Nabyłem więc jeden kołowrotek EGO Smooth i sobie pooglądałem. Trzeba przyznać, że pasowanie jest naprawdę dobre, w zasadzie żadnych luzów nie ma. Po namoczeniu pracuje nienagannie, kręci się lekko - tak na mokro jak i na sucho. Hamulec dobry, może trochę za krótki, ale klika przy obrocie pokrętła więc można sprawdzić powtarzalność. Jest dobra. Jak do tej pory nie mam uwag. W grupie kołowrotków budżetowych to dobra propozycja. Przy odrobinie szacunku dla sprzętu pewnie posłuży długo.

Hamulec trochę za krótki? Zobaczyłbyś Greys'a G-tec. Olaboga! :blink:  Ten, to ma hamulec regulowany w ramach najwyżej pół obrotu pokrętła :o . Całe szczęście, że przynajmniej pewnie trzyma nastawy. Smooth faktycznie mógłby mieć nieco większy zakres regulacji, ale to by go windowało na wyższy poziom B) . A tak jest budżetowy i szlus ;)  :D



#45 OFFLINE   jackman

jackman

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 21 kwiecień 2015 - 17:32

Firma Ego nigdy nie ukrywała, że część produktów jest produkowana w krajach azjatyckich.

 

... ale też się firma tym nie "chwaliła".

Trochę taki plus ujemny.

 

Dzięki za dialog, to już plus dodatni.


  • kocmyrz i teethar lubią to

#46 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 22 maj 2015 - 06:57

https://vimeo.com/128533809



#47 OFFLINE   trout60

trout60

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów

Napisano 22 maj 2015 - 15:08

z tego co wiem to ego to made in china;)Ze szklakami znam przypadek ze cała seria jaką posiadał sklep "głowatka" w krakowie były jakies wady produkcyjne i wędki rozpadały się ale nie dosłownie tylko jakieś elementy przy korku puszczały itp.

Zadzwoń do głowatki facet Ci powie;)


Użytkownik trout60 edytował ten post 22 maj 2015 - 15:10


#48 OFFLINE   Plecha

Plecha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 26 maj 2015 - 14:41

Też się skusiłem na linkę ego fighter #6. Potrzebowałem linki do stremera i do suchej na swój zakrzaczony stawik. Bujanie długą linką w tych warunkach odpada :) chciałem linkę z kródką w miare głowicą która pozwoli naładować kij i posłać muchę na jakieś 15-20 m przy moich średnich umiejętnościach :) Linka podłączona jest do CD nano dość szybkiej #5 i sprawuje się bardzo dobrze. Stremery 10cm-12cm ciągnie bez zająknięcia . Jakość wykonania taka sobie , running po 3 miesiącach średnio intensywnego użytkowania nieco się pokręcił, jest parę przegrubień na powłoce głowicy i tyle. W cenie 155 zł dostałem naprawdę bardzo dobry produkt . Pozdrawiam Paweł

Użytkownik Plecha edytował ten post 26 maj 2015 - 14:49


#49 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3655 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 26 maj 2015 - 19:40

Też się skusiłem na linkę ego fighter #6. Potrzebowałem linki do stremera i do suchej na swój zakrzaczony stawik. Bujanie długą linką w tych warunkach odpada :) chciałem linkę z kródką w miare głowicą która pozwoli naładować kij i posłać muchę na jakieś 15-20 m przy moich średnich umiejętnościach :) Linka podłączona jest do CD nano dość szybkiej #5 i sprawuje się bardzo dobrze. Stremery 10cm-12cm ciągnie bez zająknięcia . Jakość wykonania taka sobie , running po 3 miesiącach średnio intensywnego użytkowania nieco się pokręcił, jest parę przegrubień na powłoce głowicy i tyle. W cenie 155 zł dostałem naprawdę bardzo dobry produkt . Pozdrawiam Paweł

Paweł, coś tu się nie trzyma kupy. 3 miechy średniego używania i wychodzą takie rzeczy, piszesz że jakość taka sobie, a niżej że dostałeś bardzo dobry produkt. Hmmm dla mnie to kicha nie linka jak po 3 miesiącach cokolwiek się z nią dzieje. Używam od lat SA w różnych wariantach i linki wytrzymują średnio 3-4 sezony intensywnego łowienia.



#50 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 26 maj 2015 - 20:48

Skręcanie się runningu wystąpi w każdej lince, nawet najlepszej i najdroższej... Co więc kupy się nie trzyma???
Można by się czepić tych niby zgrubień na głowicy, ale takie rzeczy widziałem już i na airflo i na lince hardyego...
W cortlandzie popękała otulina...

#51 OFFLINE   Plecha

Plecha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 26 maj 2015 - 22:26

Jakość wykonania nie powala ale za 155 zł jest do przęknięcia poprostu. Tak wykonanej SA czy Rio za ok 300 zł to bym nie przetrawił. Running się faktycznie lekko pokręcił i jest to trochę irytujące ale nadal uważam ze wartość użytkowa jest bardzo dobra. Myślę że jak wytrzyma wakacyjne spotkanie z Bałtykiem to będzie to całkiem dobrze wydane półtorej stówki. Chciałem budżetową linkę o określonych właściwościach , poszedłem do sklepu , przeczytałem na opakowaniu co producent napisał, kupiłem , okazało się że to co napisał zgadza się z moimi oczekiwaniami i stanem faktycznym więc jestem zadowolony. Myślę że to już jest plus dodatni jak opis produktu zgadza się z tym co otrzymujemy bo ostatnio to nie jest takie częste i oczywiste. Nie wiem jak z trwałością będzie.

Użytkownik Plecha edytował ten post 26 maj 2015 - 22:35


#52 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2662 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 16 listopad 2015 - 00:12

używał ktos moze kij great caster ? kasa nie wielka, szukam własnie 7 pod stremera i niby mam wiecej do wydania ale to juz w ostatecznosci :D 

http://www.ego-fishi...eat_caster.html

Ponowię pytanie . Używał ktoś tej wędki? A może ktoś zasugeruje inne wędzisko #7 pod stremera , budżet to około 600-700 zł.



#53 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 09 styczeń 2016 - 18:50

Odświeżę wątek, choć ten wpis pasowałby też do tematu o muchowym szczupakowaniu. Chodzi o zestaw Ego Pike System. Miał ktoś z tym do czynienia? Jak z tego lata? Czy zestaw jest odpowiednio zgrany, jakie muchy z tego latały itd itd. Cena na tle konkurencji wypada naprawdę korzystnie...

#54 OFFLINE   brt3

brt3

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 269 postów
  • LokalizacjaSulejów
  • Imię:Robert

Napisano 09 styczeń 2016 - 19:37

Kamil,również mam podobny dylemat i nie wiem co robić. Zanabyć tenże zestaw w ciemno czy składac coś z elementów.

Przy okazji,miał ktoś z tym do czynienia? 

http://www.ego-fishi...-aggressor.html



#55 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 09 styczeń 2016 - 22:39

Tylko ten Sage kosztuje pewnie tyle, co cały ten zestaw (jak nie więcej ;) )
Szczególnie chodzi o linkę, czy ta z zestawu dobrze miota muszyska i kij- jaką ma akcję? Bo kołowrotek, to chyba najmniejsze zmartwienie, choć wygląda spoko...

#56 OFFLINE   jasiekcom

jasiekcom

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 365 postów
  • Lokalizacjaprzedstawiciel marki EGO
  • Imię:Daniel
  • Nazwisko:Kasprzak

Napisano 09 styczeń 2016 - 22:50

Sega Xi 3 zbrojony fabrycznie, kilka lat temu w taimeniu kosztował z tego co pamiętam 2690 zł ja miałem zbrojonego przez Krzyska Zielińskiego w najlepsze komponenty inaczej wyważony i o trochę innej pracy niż te seryjne. Był po prostu dla mnie genialny. Linka z zestawu EGO tak jak pisałem wcześniej ciągnie bardzo fajnie na duże odległości duże muchy. Kij szybki ale nie pałowaty fajnie się ładuję. Zestaw zgrany i spasowany.


  • Kamil Z. lubi to

#57 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 09 styczeń 2016 - 22:55

No właśnie. Równowartość 3 takich zestawów. Wolałbym już taki zestaw ekonomiczny, niż zbierać kasę 3x dłużej na sam kij ;) Ten krecioł nie za wielki? To chyba 9/10?

#58 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 09 styczeń 2016 - 23:00

Nie problem w tym,że coś jest chińskie tylko w jakości zależnej od budżetu.

Dokładnie jak w spiningu i castingu.

EGO 9'#9 miałem w ręku pozwala utrzymać głowice w przeciągnięciu(nie gaśnie),

wystrzelenie całej linki nie stanowi dużego wyzwania.

Jak na budżetową szczupakówkę całkiem Ok.

Droższe amerykańskie blanki(Sage,G.Loomis,Lamiglas) mają ciekawą własność-szybko gasną.

Jeżeli ktoś potrafi wygaszać drgania podczas podania to harmonijny kształt wąskiej pętli pozwala sięgać dalej z mniejszym wysiłkiem.


  • Kamil Z. lubi to

#59 OFFLINE   jasiekcom

jasiekcom

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 365 postów
  • Lokalizacjaprzedstawiciel marki EGO
  • Imię:Daniel
  • Nazwisko:Kasprzak

Napisano 09 styczeń 2016 - 23:02

Kołowrotek w klasie 9/10 i jest OK wykorzystuję go również do lekkiego DH.

321.jpg

322.jpg


  • Maciek Rożniata i Kamil Z. lubią to

#60 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 09 styczeń 2016 - 23:03

Kurde, nakręcacie mnie ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych