Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

EGO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
388 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   Shtomek88

Shtomek88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów

Napisano 31 grudzień 2017 - 18:13

A ktoś coś napiszę o lince ego agrressor pod muszki do 15 cm ?? Jak to jest z dystansem ?? Do wędki Daiwa trueflight#8

#162 OFFLINE   Siksa

Siksa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 395 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 02 styczeń 2018 - 14:37

Skąd się biorą różnice w parametrach? Rio OutBond w klasie 9 ma głowicę o długości 9,1m, a na stronie Ego jest podane 8m. Micro Skagit w 6 klasie na stronie ma podane 6,3m, a użytkownik tego sznura mierzył głowicę i wyszło 9,5m.


  • wene lubi to

#163 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 02 styczeń 2018 - 17:46

Trzeba rozróżniać produkty, to się przydaje  ;)

Są dwa typy linek; Micro Skagit HD - http://www.ego-fishi..._skagit_hd.html

i Micro Skagit - http://www.ego-fishi...cro_skagit.html

 

różnią się oprócz klas, w których są robione własnie długością głowicy



#164 OFFLINE   Siksa

Siksa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 395 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 02 styczeń 2018 - 17:57

Trzeba czytać ze zrozumieniem, to się przydaje  ;)

Napisałem, że użytkownik  tego sznura mierzył głowicę, więc chyba wie co mierzył :)

http://www.flyfishin...isplaytype=full

Nawet jeśli się pomylił, to i tak nie rozwiązuje to sprawy skąd, różnica pomiędzy Rio a Agressorem, skoro mają być identyczne. 


  • wene lubi to

#165 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 02 styczeń 2018 - 18:28

To ja jestem tym dociekliwym posiadaczem ego microskagit (zwykły, ten różowy #5), który użył metrówki. Zrobiłem to, nie żeby się przypieprzyć, tylko kupiłem linkę z myślą o małych rzeczkach. Od pierwszego użycia wydawało mi się ze głowica na pewno nie jest krótsza od loop evotec 85, którą używałem wcześniej. No to zmierzyłem z ciekawości. .. wyszło cos koło 9,5 m.
Ale generalnie nie żałuję, linka okazała się świetną linka uniwersalną, bardzo mi leży. Świetna do klasycznych rzutów jak i do underhandu. W sumie do wszystkiego, oprócz tego co sugeruje jej nazwa ;)

#166 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 02 styczeń 2018 - 19:28

Rio OBS i Ego Agressor różni tylko profil,waga i producent.
Za to obie można nazwać linką muchową.
  • Pisarz.......ewski Piotr, wene i paka030385 lubią to

#167 OFFLINE   Białek

Białek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • LokalizacjaPłońsk
  • Imię:Darek

Napisano 16 luty 2018 - 22:35

Koledzy, używa ktoś plecaków z Ego?

Szczególnie ten większy

 

http://www.ego-fishi...-ego_space.html

 

 



#168 OFFLINE   Białek

Białek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 275 postów
  • LokalizacjaPłońsk
  • Imię:Darek

Napisano 17 luty 2018 - 09:14

Fajne foto. Pozwolę sobie jeszcze na parę pytań.
Robiłeś może test zamków, rzeczywiście są wodoszczelne?
Masz może zdjęcie wnętrza?
Paski do troczenia pewnie trzymają?
Mógłbyś podać wymiary plecaka?

#169 OFFLINE   sierżant

sierżant

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 386 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Ryszard

Napisano 28 marzec 2018 - 20:21

Bardzo podoba mi się ten kołowrotek Retro. Klasyka w ciekawym wydaniu.

Nie kupię tylko dlatego, że kręciołków muchowych, klasyków także, mam...hm, dużo.

Zresztą, czy można to przewidzieć?



#170 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 29 marzec 2018 - 18:53

EGO Glass Pure 6`6`` #2 po małym face liftingu :D

Kołowrotek EGO Retro #2/3

Micro Skagit #3

 

Daniel - używałeś linki Micro Skagit (foto j/w). Odbieram po świętach jedyny taki kij dosłownie prototyp - N..x #5 7'6" i szukam linki pod streamery/pianki na małe/średnie rzeczki. Na filmach OPST wymiata, jak to jest w realu. Co do kija, podobno rewelacja, producent wprowadzi go do stałej oferty... siłą rzeczy mam NR 1.  ;)  :D

 

PS

Teraz doczytałem że to strona EGO... robię korektę, usuwam nazwy własne...  ;)


Użytkownik Andrzej Stanek edytował ten post 29 marzec 2018 - 19:01


#171 OFFLINE   jasiekcom

jasiekcom

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 365 postów
  • Lokalizacjaprzedstawiciel marki EGO
  • Imię:Daniel
  • Nazwisko:Kasprzak

Napisano 29 marzec 2018 - 20:11

Bardzo podoba mi się ten kołowrotek Retro. Klasyka w ciekawym wydaniu.

 

Klasyk w wyglądzie i w konstrukcji ;) nie ma hamulca typowego, nie ma regulacji z tą samą siłą obraca się w obie strony, siłę obrotu szpulki można wyregulować rozkręcając młynek

Powrót do przeszłości :)
 

 

Daniel - używałeś linki Micro Skagit (foto j/w). Odbieram po świętach jedyny taki kij dosłownie prototyp - N..x #5 7'6" i szukam linki pod streamery/pianki na małe/średnie rzeczki. Na filmach OPST wymiata, jak to jest w realu. Co do kija, podobno rewelacja, producent wprowadzi go do stałej oferty... siłą rzeczy mam NR 1.  ;)  :D

 

 

Andrzej dla mnie MicroSkagit jest mega linką

wymieniłem wszystkie pływające na ta linkę.

 

Użytkownik jasiekcom edytował ten post 29 marzec 2018 - 20:19

  • Andrzej Stanek lubi to

#172 OFFLINE   sierżant

sierżant

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 386 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Ryszard

Napisano 29 marzec 2018 - 22:02

 

Klasyk w wyglądzie i w konstrukcji ;) nie ma hamulca typowego, nie ma regulacji z tą samą siłą obraca się w obie strony, siłę obrotu szpulki można wyregulować rozkręcając młynek

Powrót do przeszłości :)
 

 

 

 

 

 

 

Nie ma hamulca, nie ma regulacji... i w większości przypadków nie potrzeba.


  • jasiekcom lubi to

#173 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 30 marzec 2018 - 07:11

Jasiek.

Jak wg Ciebie rzuca się ta linką większymi strimerami. Powiedzmy do 6-7cm. Patrząc (niestety musialem szukać po Google) na profil głowicy to wyglada mi ona raczej do mniejszych much (sucha, mokra, nimfa) niż do strimerowawnia. A do szklaka 6/7 chętnie bym coś dopasował.

Jeszcze dwie prośby z mojej strony.
Jeżeli masz kontakt z firma EGO to poproś ich aby na stronie prezentując swoje linki zawsze pokazywali kształt głowicy. Micro Skagit nie ma.
Druga to chętnie poczytałbym w jakimś wątku (np. kij do nimfy, lub przeróbka kija) o tej przeróbce twojego Cabelas z 9' na 9'6" (dodana dopalka) o którym wspominałeś na FB.
Napisz co to za Cabelas, jakieś szczegóły przeróbki i inne ciekawe i równie ważne info.
Na pewno wielu kolegów to zainteresuje. Nie zapomnij poinformować tylko gdzie to wrzuciłeś abyśmy znajeźli to w ogromie informacji.

Dzięki. Hej.
  • jasiekcom lubi to

#174 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 30 marzec 2018 - 11:11

Witam.

Używam od zeszłej jesieni Microskagitów #3,4,5,6 i Microskagitów HD #6,7,8. Podzielę się swoimi, subiektywnymi uwagami.

- można posłać muchę z bardzo nietypowych i niewygodnych pozycji, tam gdzie żadna rolka czy kotwica nie pomogą

- daleko się tym rzuca, ale uwaga mała - jak się nie ogarnia sprawnie rzucania normalnymi linkami to mikroskagit "sam" daleko też nie poleci ( :P )

- rolki na długim dystansie (powyżej długości głowicy) to się tym z wiadomomych względów nie zrobi, także jak ktoś lubi rolkować daleko, to kupując Microskagit raczej nie należy się pozbywać dotychczas używanych linek DT i przeznaczonych do dalekiej nimfy

- nie jest to oczywiście w żadnym wypadku linka do delikatnej prezentacji, o czym zapomina wielu napalonych na te linki kupujących

- dobrze noszą na krótkich dystansach te najcięższe muchy - nimfy i streamerki

- bardzo przyjemnie się ich używa z wszelkimi polyleaderami, często bardzo ciężkimi, zwłaszcza Microskagit HD pod tym względem mi przypasowały

- potrafią poszerzyć znacznie użytkownikowi horyzonty klasyfikacyjne kijów

- nie są drogie jak na takie linki - firma Rio firmuje dokładnie te same linki INTOUCH SINGLE HANDED SPEY(to nie żaden żart ani nie sprawdzona wiadomość), tylko że kosztują ponad 350 zł

- nie należy ich zginać, zaginać, łamać - nie można powiedzieć o nich że nie posiadają "pamięci", raczej ciężko (cały dzieńłowienia nieraz) wracają do prostego kształtu ... ale wracają ...

Generalnie dobrze mi się nimi łowi, ale jak już napisałem, jeżeli ktoś planuje zakup takiej linki z myślą żeby pozbyć się innych - dotychczas używanych, to raczej powinien to dobrze przemyśleć. Raczej traktował bym je jako pewnego rodzaju uzupełnienie arsenału linkowego dla "linkowych wariatów". Oprócz HD - te na pewno mogą być linkami o podstawowym zastosowaniu dla każdego kto ciężko trawi szuranie po przelotkach połączeń pętla w pętlę.

Pozdrawiam.


  • Pisarz.......ewski Piotr, jasiekcom, trout master i 1 inna osoba lubią to

#175 OFFLINE   jasiekcom

jasiekcom

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 365 postów
  • Lokalizacjaprzedstawiciel marki EGO
  • Imię:Daniel
  • Nazwisko:Kasprzak

Napisano 30 marzec 2018 - 12:14

Ziemek co do Twoich spostrzeżeń dotyczących, że nie jest to w żadnym wypadku linka do delikatnej prezentacji, powiem tak moje odczucie jest dokładanie przeciwstawne ;)

Właśnie mnie ta cech najbardziej ujęła i byłem mocno zaskoczony tym faktem. Microskagit w moim przypadku w połączaniu z szklakiem i w/w  cabelasem, pięknie rozładowywał w energie i zawisa w ostatnim momencie, co w moim przypadku przekładało się na super podanie i prezentację suchej muchy.

Następnym razem jak się spotkamy do wezmę taki zestaw nad wodę ;).

 

Poza tym fajnie i rzeczowo to opisałeś :)


Użytkownik jasiekcom edytował ten post 30 marzec 2018 - 12:15

  • trout master lubi to

#176 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 30 marzec 2018 - 12:38

Dzieki Pany.
Coś już wiem. Analizujac dane (waga głowic) z Ego mam teraz tylko pytanie która wziąć. WF5 czy WF6 do kija. WF6 ma podobna wagę jak Airflo 40+ która używam.
Mikro Skagit HD ma jednak zbyt długa głowice wiec zmieniać coś na coś podobnego nie widzi mi się. Zostaje wiec tylko "stara, dobra" Mikro Skagit.
Używana będzie na pewno jedynie do szklaka na strima, na jętkę lub inny większy "susz" na mniejsze potoki.
Gdybym mogl wypróbować obie lub min WF5F byłoby cacy. Pyt. tylko gdzie ją tanio kupić lub "dopaść od kogoś na chwilę". ;) :D


Aaaaaaa!!!!! Troszkę ta "pamięć" mnie zniechęca ale na ciepłe pory roku będzie. Oby trwałość powłoki nie zawiodła.
________

Użytkownik trout master edytował ten post 30 marzec 2018 - 12:40


#177 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1293 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 30 marzec 2018 - 13:37

Witam.

Daniel ... to może tak - jak mam połowę głowicy poza przelotką to śmiało można suszyć, reszta zależy pewnie od umiejętności albo raczej staranności przy rzutach ... a "mie sie nie chce" często po prostu ...  ;)

Trout ... klasa tej linki zależy od preferencji rzucającego. Mamy z kumplem te same bordowe szklaki #4 i mnie się lepiej rzuca Mikroskagitem #4 a kumplowi #5. Tyle że ja trochę częściej rzucam nim znad głowy, a on lubi rolować.

Pozdrawiam.


Użytkownik Forest-Natura edytował ten post 30 marzec 2018 - 13:37


#178 OFFLINE   jasiekcom

jasiekcom

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 365 postów
  • Lokalizacjaprzedstawiciel marki EGO
  • Imię:Daniel
  • Nazwisko:Kasprzak

Napisano 30 marzec 2018 - 13:52

Arek podaj mi na priva swój numer telefonu może coś poradzimy na Twoje rozterki :-)



#179 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 30 marzec 2018 - 15:12

Arek podaj mi na priva swój numer telefonu może coś poradzimy na Twoje rozterki :-)

 

Testować będę najwcześniej w maju lub latem. Warunek mała woda.  :) Tak że czasu jest że ho, hooooooo. 

 

Tel. 880 297 649

 

Może mnie nie zawalą .....  ;)



#180 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 30 marzec 2018 - 18:40

(...)

- nie są drogie jak na takie linki - firma Rio firmuje dokładnie te same linki INTOUCH SINGLE HANDED SPEY(to nie żaden żart ani nie sprawdzona wiadomość), tylko że kosztują ponad 350 zł

(...)

Chyba trochę odpłynąłęś z tym porównaniem ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych