Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

"Jak to jest złowione" - żenada


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
203 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 22 luty 2015 - 11:50

Postanowiłem napisać ten post po obejrzeniu jednego/dwóch odcinków na TVN Turbo programu zwanego 'wędkarskim' "Jak to jest złowione".

To co wyprawia Olin woła o pomstę do nieba ! Wypadające ryby, uderzające o pokład łodzi, burtę. Będąc w Finlandii łapie 52cm szczupaczka (bo jak nazwać taki sznurek) i zabiera na patelnię twierdząc "SZCZUPAK".

Gość zachowuje się na rybach jak typowy chłopek roztropek - mało techniki, brak umiejętności podbierania ryby i to co mnie boli - sposób uwalniania i prezentacji.

 

Czy tylko ja mam jakąś fazę czy on naprawdę nie umie postępować z rybami i jego program jest anty-wędkarski ?

 

p.s. Jestem (i jak widać na fotkach moja żonka też) za C&R, ale zjadamy jedego - dwa szczupaki złapane przez cały sezon (2-3 miesiące na wodzie) i kilkanaście okoni. Reszta ryb po obfoceniu trafia jak najszybciej do wody.

 

Pozdrawiam,

Mariusz M.

 

 

Przypominam o zasadach zamieszczania zdjęć


Użytkownik milupa edytował ten post 23 luty 2015 - 19:21


#2 OFFLINE   Krzysiek184

Krzysiek184

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 620 postów
  • LokalizacjaGóra "Spiner-Barycz"
  • Imię:Krzysiek

Napisano 22 luty 2015 - 12:02

O tym programie "pseudo-wędkarskim" już kilka razy było na forum. Mi najbardziej zapadł w pamięci odcinek jak Olin opowiadał że najlepszym sposobem podebrania szczupaka jest chwycenie go za oczy. Po prostu żenada.



#3 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 luty 2015 - 12:08

O tym programie "pseudo-wędkarskim" już kilka razy było na forum. Mi najbardziej zapadł w pamięci odcinek jak Olin opowiadał że najlepszym sposobem podebrania szczupaka jest chwycenie go za oczy. Po prostu żenada.

 

 

Co zrobić jak szczupak ma okulary ? :)


  • mck88, wojt1988 i cyprys19 lubią to

#4 OFFLINE   LFF

LFF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp.
  • Imię:Marcin

Napisano 22 luty 2015 - 12:45

Taaaka ryba też żenada, Jak widzę Biedrzyckiego to śmiać mi się chce i płakać jednocześnie. Taki fajtłapa co ani ryby nie potrafi złapać ani tyłka podetrzeć, a jak słyszę to jego "choć rybko do Pana, choć tu rybeczko, ojojoj ale śliczna rybka" i tak za każdym razem to zaczyna mnie mdlić. Totalna żenada.

Na ATM rozrywka na razie jest ciekawy program " Na rybę" szkoda że raz w tygodniu.


Użytkownik LFF edytował ten post 22 luty 2015 - 12:47


#5 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 22 luty 2015 - 12:50

To już lepszy jest chyba "Wędkarz na tropie" z Tomkiem "Wiecznym" Wieczorkiem, a tak to produkcje YT, z reguły naszych forumowiczów ;) (min. W. Pasja i W. Tuba)

#6 OFFLINE   pablo07

pablo07

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 37 postów
  • LokalizacjaPomorze
  • Imię:Paweł

Napisano 22 luty 2015 - 13:52

Jak koledzy wyżej powiedzieli żenada. Wolę pooglądac produkcje WT, WP czy Smółka itp . W czwartki na Trwam oglądam "z wędka nad wodę " . Kiedyś oglądałem Olina,ale to przeszłośc. Pozdrawiam :)


  • crizz100 lubi to

#7 OFFLINE   mariusz199044

mariusz199044

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów
  • LokalizacjaMrągowo
  • Imię:Mariusz

Napisano 22 luty 2015 - 18:54

Wędrówki z wędką ma yt jeszcze lepsze...



#8 OFFLINE   anpart

anpart

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisano 22 luty 2015 - 20:02

Tatuś załatwił to się promuje ;)

 

 

1266786168_by_slaw4you_600.jpg


Użytkownik anpart edytował ten post 22 luty 2015 - 20:11


#9 OFFLINE   LFF

LFF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp.
  • Imię:Marcin

Napisano 22 luty 2015 - 21:51

jeden z programów jakie lubiłem oglądać to Wędkarskie przygody Johna Wilsona, moja żona nazywała go Mr. lovely :) bo często wypowiadał to słowo. Rex Hunt też był nieraz ciekawy. Na YT ostatnio oglądałem filmy ekipy Fly TV, zwłaszcza o okoniach i szczupakach :) na muchy.



#10 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 luty 2015 - 06:32

Rex Hunt to dopiero była porażka ;) płotki na linkę na marliny, rekiny nawijane na kołowrotek, co rzut to ryba, a cieszył się jak by pierwszą rybę w życiu złowił ;)

Johna Wilsona lubiłem oglądać chodź słaby z niego wędkarz jest, ale fajny koleś :)

#11 OFFLINE   WHITE14

WHITE14

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 576 postów
  • LokalizacjaFestung Breslau
  • Imię:Mirko
  • Nazwisko:Filipovic

Napisano 23 luty 2015 - 09:48

Tych programøw to nawet ma źonka nie cierpi , i łacha ciągnie źe sieroty

#12 OFFLINE   tonyopole

tonyopole

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 43 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Tomek

Napisano 23 luty 2015 - 11:23

Bardzo polecam (pewnie dobrze tutaj znany) kanał wędkarski skandynawskiej ekipy Kanalgratis.se.  Świetnie zmontowane filmiki i najwyższej klasy wędkarze.

https://www.youtube....tisdotse/videos


  • jbk i mag lubią to

#13 OFFLINE   Gofer2005

Gofer2005

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 961 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 luty 2015 - 12:16

Zawsze można popatrzeć na experta Lucio Łowca :D przy nim wszyscy się chowają. Jemu nawet martwe bolenie biorą i walczą zaciekle, taki z niego szatan :)

#14 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Jagodziński

Napisano 23 luty 2015 - 13:16

Ale, że co? Żeby być dobrym wędkarzem - według Was - to nie można zabrać 52cm szczupaka? Nigdy Wam żadna ryba z rąk nie wyleciała? Mi co chwilę lecą. Ale to trzeba być nad wodą i łowić, a nie oglądać TV z nastawieniem na wytykanie błędów innym ;)

 

Pozdrawiam i jednocześnie kończę dyskusję :)



#15 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 23 luty 2015 - 13:57

Ale, że co? Żeby być dobrym wędkarzem - według Was - to nie można zabrać 52cm szczupaka? Nigdy Wam żadna ryba z rąk nie wyleciała? Mi co chwilę lecą. Ale to trzeba być nad wodą i łowić, a nie oglądać TV z nastawieniem na wytykanie błędów innym ;)

 

Pozdrawiam i jednocześnie kończę dyskusję :)

Mi tam co chwile nie lecą a łowię baaardzo często. Ale się zdarza. Ale podbieranie szczupaków za oczy to szczyt debilizmu i sadyzmu. 


  • Rafal.Bednarkiewicz lubi to

#16 OFFLINE   Stary Baca

Stary Baca

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • Lokalizacjaw czcinach tutejszy
  • Imię:Jacek

Napisano 23 luty 2015 - 15:51

To typowa produkcja TVN, ani lepsza ani gorsza od innych ich produkcji. Kolesie porobili swego czasu badania i im wyszło czarno na białym co lubi większość. 

I pod tą większość są robione wszelkie produkcje. Jakby im wyszło w badaniach, że wiekszość wypuszcza i dba o rybę to by z uwagi na oglądalność gadali non stop o wypuszczaniu i pokazywali sto sposobów na bezpieczne wypuszczanie ryby.

Ale obraz wiekszości jest inny i jak wszyscy katrupią to oni też muszą.

Bo jakby to było, że oglądacz by się poczuł nieswojo i jeszcze by zmienił kanał! Od razu na dywanik czemu ogladalnosc ostatniego odcinka spadła.

 

Oni są niewolnikami oglądalności - wszyscy od góry do dołu, łącznie z prowadzącym (w zasadzie spikerem, aktorem itd, wynajętym by robić z siebie błazna itd).

Człowiek prowadzący może byc z ulicy i kompletnie bez pojęcia, ważne by "kamera go lubiła". Jak znacie jakiś ich program w którym prowadzący wie "osobiście" o czym mówi to podajcie - chętnie zobaczę takie dziwo.

Najlepszy jest prowadczący który nie ma kompletnie pojęcia - nie będzie nigdy protestował jak ktoś sobie zażyczy w ramach wzrostu oglądalności opowiadania kompletnych bredni.

Prowadzącego rozlicza się tylko i wyłącznie z oglądalności, dopóki oglądalność nie spada może robić dowolne brednie i nikogo to nie zainteresuje, a jak im powiesz o merytoryczności itd to wywołasz niepohamowany wybuch wesołości. 

 

Po drugie skoro inne stacje mają "serial wędkarski" to oni też MUSZĄ mieć, bo jak góra zapyta: czemu nie mamy? - to katastrofa i ktoś może polecieć ze stanowiska.

 

Prostymi słowy oni mają produkować to do czego leci lud, a skoro muchy lecą wiadomo do czego to oni to produkują.

Oferta TV nie jest dla ludzi inteligentnych czy znających się na czymkolwiek takich ludzi oferta po prostu wkurza.

 

Ps. nie widziałem tego czegoś i nie obejżę bo nie mam telewizora w domu od zawsze. Nie zapraszam do domu złodziei, kretynów, oszustów, zboczeńców itd. i nie lubię ich towarzystwa, to po co mi telewizor! 


Użytkownik Stary Baca edytował ten post 23 luty 2015 - 20:46


#17 OFFLINE   crizz100

crizz100

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1214 postów
  • Lokalizacjamultikonto (@esoxx87, @Marcisio1, @esexlucius)

Napisano 23 luty 2015 - 20:31

Ja jak już to oglądam na Youtube Wędkarską Tubę i Wędkarską Pasję 



#18 OFFLINE   bartek19176

bartek19176

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 191 postów
  • LokalizacjaZielin
  • Imię:Bartek
  • Nazwisko:Piecuch

Napisano 23 luty 2015 - 21:17

Ja ze swojej strony polecam "Pogromce wodnych potworów" dla tych co nie widzieli, a co do wyżej wymienionego programu szczerze NIE polecam

#19 OFFLINE   Artur43

Artur43

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 78 postów
  • LokalizacjaIRLANDIA
  • Imię:Artur

Napisano 23 luty 2015 - 21:32

A ja chodzę na ryby.

Użytkownik Artur43 edytował ten post 23 luty 2015 - 21:38


#20 OFFLINE   MarMilo

MarMilo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:M.

Napisano 23 luty 2015 - 23:59

Ale, że co? Żeby być dobrym wędkarzem - według Was - to nie można zabrać 52cm szczupaka? Nigdy Wam żadna ryba z rąk nie wyleciała? Mi co chwilę lecą. Ale to trzeba być nad wodą i łowić, a nie oglądać TV z nastawieniem na wytykanie błędów innym ;)

 

 

Podejrzewam, że każdemu ryba upadła nie tak jak by chciał, ale dlaczego to pokazują i jeszcze pozwalają na puszczanie w eter idiotycznych porad o 'podbieraniu za oczy' ?

52cm szczupaczek a 52cm szczupak (opasiona mini kłoda) to różnica nawet 1kg - napisałem ten osioł(ek) wziął takie sznurowadło i to w Finlandii gdzie pewnie po kolejnych 3-5 rzutach miałby konkretną rybę.

 

Chciałem dać upust temu, że TV(n)  jako, niestety, wyznacznik zachowań dla wielu zaczynających przygodę z wędkarstwem od razu ich spacza i uczy złych zachowań. Dlatego Olin jest bee. (moim zdaniem).






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych