Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

IMADŁO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 04 kwiecień 2016 - 21:05

;)

Szczęki są ciasno pasowane w korpusie, zdarza się że są zbyt mocno wbite i siła ściskająca jest zbyt duża, a to powoduje osłabianie haczyków (pękają na zaczepach, czasem nawet na rybach). 

 

Ok

Zwroce na to uwage.

Dzieki za wskazowke.

Imadlo ma byc pod koniec tygodnia. 
Takze podziele sie wrazeniami...



#42 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 04 kwiecień 2016 - 21:51

;)
Szczęki są ciasno pasowane w korpusie, zdarza się że są zbyt mocno wbite i siła ściskająca jest zbyt duża, a to powoduje osłabianie haczyków (pękają na zaczepach, czasem nawet na rybach).


Kacper.
Najgorsze w tych imadłami jest to że głowica w ktorej są zamontowane szczęki jest zrobiona z jakiegoś odlewu (jak większość chińskich zabawek). Poźniej w razie wyrobienia się "ośki" mocującej głowice w przegubie nie jesteś w stanie jej wymienić, przyspawać czy zrobic jakiegoś innego zabiegu.
Wybijanie szczęk do przodu (nie tych z kolonii letnich!!!!) to świetny pomysł do dużych haków nie tylko przy tym imadle. Boję się jednak że kolega Guzu może "wybić" je aż "za dokładnie" i nie obrobi tych -naście (lat, tysi) o których piszą koledzy wyzej. Oby przy tym zabiegu nie zniszczył sobie nowego imadełka choć jest on zdecydowanie wskazany do haków ktore na celownik wziął sobie Guzu.
Szkoda że nie zdecydował się na te imadła-samoróbki od Michała czy tego drugiego bo wyglądają na dobre. Nie miałem ich i nie naprawiałem więc nie mogę nic napisać co do trwałości.

Pozdrówka. :)
  • Guzu lubi to

#43 OFFLINE   Elton

Elton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 389 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 05 kwiecień 2016 - 06:48

Przy dużych hakach nie powinno być problemów bo szczęki mają fazkę pod duży łuk kolankowy i nawet gruby drut będzie miał "luźniej" niż malutki, złapany samymi końcami. Powodzenia  :)


  • Guzu lubi to

#44 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 03 maj 2016 - 22:08

Odkopalem watek, zamowilem imadlo...i dzis w koncu je zobaczylem.

Wprawdzie wyglada jak lekko uzywane, albo w najlepszym razie "powystawowe"...ale kto by tam sie czepial.

W koncu to imadlo :P

 

Wyglada, ze powinno dawac rade. A to glownie o to chodzilo.

Jak wykonam na nim cokolwiek wartego uwagi, nie omieszkam pokazac

 

pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje za wskazowki


  • Franc lubi to

#45 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 04 maj 2016 - 22:34

@Guzu 

Pochwal się na razie choć imadłem.    :)



#46 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 07 maj 2016 - 10:30

@Guzu 

Pochwal się na razie choć imadłem.    :)

 

Zabaweczka wygladala mnie wiecej tak, przed pierwszym motaniem : 

 

IMG_20160506_211540_1.jpg

 

Potem bylo tak : 

 

IMG_20160506_212856.jpg

 

A pierwszym skutkiem zabaw jest taki cudaczek : 

 

IMG_20160506_215300.jpg


  • Tomy, platynowłosy, Pisarz.......ewski Piotr i 2 innych osób lubią to

#47 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 07 maj 2016 - 19:56

To jadnak ta "słabizna" od .... :(
Najsłabsze punkty tego imadła to mocowanie głowicy z wysięgnikiem. Cały ten zawiasek i ośka. :(

#48 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 07 maj 2016 - 22:31

To jadnak ta "słabizna" od .... :(
Najsłabsze punkty tego imadła to mocowanie głowicy z wysięgnikiem. Cały ten zawiasek i ośka. :(

 

No to mnie pocieszyles.

Postaram sie nie majstrowac przy tych najslabszych punktach.

Moze posluzy...



#49 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 08 maj 2016 - 07:41

Nikt nie polecił Snowbee Fly-Mate...więc ja to zrobię.Bardzo proste a zarazem trwałe imadełko,wykonanie super...posiadam je od 3 lat i swobodnie kręciłem na nim od sucharków na 16,poprzez koguty na 15g główkach do much szczupakowych na offsetach 5/0.

 

 


Załączony plik  0_0_productGfx_bd15f7ad56cf61f23ef7ff9fbad23aeb.jpg   23,6 KB   10 Ilość pobrań



#50 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 08 maj 2016 - 08:14

Jedno z tych przekombinowanych ustrojstw.
Na pewno nie ma obrotowych szczęk czy choćby głowicy jak Regal a o takie Guzu pytał.

#51 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 08 maj 2016 - 09:12

No fakt nie ma... :lol:  :lol:  :lol:  ,ale skąd takie przeswidczenie,że tylko Regalo podobne konstrukcje są idealne...na tym co mam beż żadnej gimnastyki zrobię nawet najbardziej fikuśne manewry z muchą,aby komfortowo i bez komplikacyjnie kręcić skomplikowane  konstrukcje.Miałem niezłą kopię Regala,miałem Danvise...a skończyłem na tym...mniej nerwów wiecej przyjemności.

 

Załączony plik  WP_20160508_10_57_29_Pro.jpg   34,67 KB   15 Ilość pobrańZałączony plik  WP_20160508_10_57_57_Pro.jpg   37,08 KB   13 Ilość pobrańZałączony plik  WP_20160508_10_58_25_Pro.jpg   33,36 KB   14 Ilość pobrań


  • Guzu lubi to

#52 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 08 maj 2016 - 12:51

Zeby obrócić i zobaczysz muszkę wokół własnej osi ile musisz wykonać zabiegów z imadłem?
Ta czynność (obrót) jest b. często stosowana przy robieniu nimf (kiełże, plecionki) oraz niektórych mokrych (np. strimków). Tysiącami je robiłem wiec wiem dlaczego takiej funkcji od imadła wymagam. Malutkie muszki z CDC też dobrze jest czasami oglądnąć czy przystrzyć na imadełku, zanim je uznasz za gotowe. :)
Typu Regal jest najprostsze i wg mnie dobre funkcjonalnie.

#53 OFFLINE   lajcik

lajcik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaPłock
  • Imię:Maciej
  • Nazwisko:Rozumek

Napisano 08 maj 2016 - 18:58

Polecam imadło Stonfo Flytec Lever
Ma wymienne szczęki na duże,średnie i małe haki. Śmiało trzyma rozmiary 20 i mniejsze.
Dużym plusem jest możliwość dokupienia wielu akcesoriów.
  • randomrodmaker lubi to

#54 OFFLINE   Pendergrast

Pendergrast

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 376 postów
  • LokalizacjaBusko-Zdrój

Napisano 08 maj 2016 - 20:11

Ja ze swojej strony mogę polecić ten wyrób http://www.kozielfis.../pl/imadlo.html

 

Mam takowe.

Załączony plik  imadło.jpg   28,45 KB   13 Ilość pobrań



#55 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 09 maj 2016 - 10:45

Zeby obrócić i zobaczysz muszkę wokół własnej osi ile musisz wykonać zabiegów z imadłem?
Ta czynność (obrót) jest b. często stosowana przy robieniu nimf (kiełże, plecionki) oraz niektórych mokrych (np. strimków). Tysiącami je robiłem wiec wiem dlaczego takiej funkcji od imadła wymagam. Malutkie muszki z CDC też dobrze jest czasami oglądnąć czy przystrzyć na imadełku, zanim je uznasz za gotowe. :)
Typu Regal jest najprostsze i wg mnie dobre funkcjonalnie.

Niom...pare setek różego ustrojstwa ukręciłem i coś tam wiem...może nie za dużo,ale wiem :P .Aby obrócic muszkę (czy tam co się komu podoba) ,wystarczy chwycić za radełkowany tył głowicy i obrócić :D ,fakt korbki nie ma ,ale ta głowica jest sporej średnicy i każdy z normalnymi palcami sobie poradzi,ponadto sama głowica ma regulację,jak cieżko ma się obracać.Jeszcze jedna zaleta taka głowica z szczękami obraca trzonek haczyka w jednej osi co jeszcze bardziej usprawnia eleganckie nawijanie,dubbingów,tułowi,jeżynek i itp.


Użytkownik Paavo edytował ten post 09 maj 2016 - 10:47


#56 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 09 maj 2016 - 14:18

"Niom...pare setek różego ustrojstwa ukręciłem i coś tam wiem...może nie za dużo,ale wiem :P .Aby obrócic muszkę (czy tam co się komu podoba) ,wystarczy chwycić za radełkowany tył głowicy i obrócić :D ,fakt korbki nie ma ,ale ta głowica jest sporej średnicy i każdy z normalnymi palcami sobie poradzi,ponadto sama głowica ma regulację,jak cieżko ma się obracać.Jeszcze jedna zaleta taka głowica z szczękami obraca trzonek haczyka w jednej osi co jeszcze bardziej usprawnia eleganckie nawijanie,dubbingów,tułowi,jeżynek i itp."

-----------
Wsadź muszkę w szczęki i zrób pare fotek obrócając wokół osi haczyka, np. co 90*
Wtedy bede opisywał trudności dostępu do niej przy każdym ustawieniu.

Fakt że trudno jeździ się i "maluchem" jak i "zestawem" przy braku wprawy. Pózniej mozna robić to po pijaku czy z zamkniętymi oczami. Kwestia wyczucia i przyzwyczajenia. Podobnie jest z imadłem czy finisherem. :)

#57 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 09 maj 2016 - 15:00

-----------
Wsadź muszkę w szczęki i zrób pare fotek obrócając wokół osi haczyka, np. co 90*
Wtedy bede opisywał trudności dostępu do niej przy każdym ustawieniu.

Fakt że trudno jeździ się i "maluchem" jak i "zestawem" przy braku wprawy. Pózniej mozna robić to po pijaku czy z zamkniętymi oczami. Kwestia wyczucia i przyzwyczajenia. Podobnie jest z imadłem czy finisherem. :)

Hmm...nie czaje o co chodszi...ta konstrukcja wyposażona jeszcze dodatkowo głowice na ramieniu kulowym,pozwala dowolnie oobracać ,przestawiać i itp. to co tam sobie motamy na haczyku,także dostęp jest nawet od ''dupy'' strony ;) i wszystko to mogę zrobić nie walcząc z zadnymi śrubami czy pokrętełkami.Spójrz  na zdjęcia jeszcze raz.


Użytkownik Paavo edytował ten post 09 maj 2016 - 15:06


#58 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4363 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 09 maj 2016 - 17:12

Hmm...nie czaje o co chodszi...ta konstrukcja wyposażona jeszcze dodatkowo głowice na ramieniu kulowym,pozwala dowolnie oobracać ,przestawiać i itp. to co tam sobie motamy na haczyku,także dostęp jest nawet od ''dupy'' strony ;) i wszystko to mogę zrobić nie walcząc z zadnymi śrubami czy pokrętełkami.Spójrz  na zdjęcia jeszcze raz.

 

Aaaaaaaaaaaa. Nieważne. :unsure:   ;)



#59 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 05 listopad 2016 - 10:36

Panowie, jakby ktoś szukał nowego imadła to tutaj jest ciekawa oferta  :D

https://www.olx.pl/o...html#d226610c23

 

Dla niezorientowanych w temacie - sprzedający na pewno się nie pomylił. 



#60 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 05 listopad 2016 - 10:58

Takiego imadła używa Davie McPhail a cena, no cóż na e-bay'u widziałem od 1200 GBP do 2500 USD to jednak trochę taniej  ;)  :P






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych