Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Półmaska lakiernicza.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 918 postów
  • LokalizacjaKwidzyn
  • Imię:Marek

Napisano 01 październik 2017 - 09:12

Do oparów ołowiu wystarczy ci taka dwójka. Do farb w sprayu zalecana jest już maska z wymiennymi filtrami od trójki w górę. 

 

Jaja sobie robisz? Może bandanka?



#22 OFFLINE   Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 918 postów
  • LokalizacjaKwidzyn
  • Imię:Marek

Napisano 01 październik 2017 - 09:21

Polecam osobiście taka maskę:

https://satra.pl/och...twarzowa-m.html

 

Lekka, świetne trzymanie, myk z odpinaniem części twarzowej bez ściagania całosci.

 

Jeśli chodzi o filtry, to:

 

https://satra.pl/och...abe1-abek1.html

 

Inne maski sobie daruj. Na filtrach nie oszczędzaj. W ołowiu robię od wielu lat.



#23 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4606 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 październik 2017 - 09:51

Jaja to ty se robisz. Nie strasz ludzi i nie wprowadzaj w błąd. 

Jakbyś nie wiedział, ale pewnie wiesz...kontrola narażenia  NDS -0,05 mg/m3 jest to najwyższe dopuszczalne stężenie oparów oddzxialowujacych w ciągu 8 h pracy nie wywołujące żadnych skutków ubocznych. 

Przy dolewaniu ołowiu NDS wynosi 0,5 mg/m3. Zwykła, jednorazowa maska P2, to ochrona około 10 x NDS, a takiego narażenia przy oparach ołowiu to można spodziewać się w hucie, a nie nad garnkiem z ołowiem, gdzie wystarczy nawet zwykła P1 dostępna w każdym składzie budowlanym. 



#24 OFFLINE   Mac44

Mac44

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 01 październik 2017 - 10:06

Półmaska 3M 6200 w zupełności wystarczy, w pracy jej używam przy malowaniu epoksydami i poliuretanami konstrukcje stalowe. Spełnia swoje zadanie :)



#25 OFFLINE   Viking

Viking

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 01 październik 2017 - 13:31

Panowie maluje natryskowo od nastu  lat używam 3M I  wiem ze  maska jako maska to drugorzędna sprawa - ważne sa filtry 

Teraz Chce dobrać odpowiednie  filtry do wytopu ołowianych główek itp.

@maciek4417 a nie lepszy bedzie filtr ABE1 – 6057 


  • eRKa lubi to

#26 OFFLINE   Mac44

Mac44

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 71 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 01 październik 2017 - 14:17

filtr ten będzie wystarczający, używam abe1, :)



#27 OFFLINE   pawel79ozo

pawel79ozo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • Lokalizacjałódzkie
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Jurkiewicz

Napisano 01 październik 2017 - 16:41

Czy fitr ABEK jest lepszy od ABE1?

#28 OFFLINE   Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 918 postów
  • LokalizacjaKwidzyn
  • Imię:Marek

Napisano 01 październik 2017 - 23:23

Jaja to ty se robisz. Nie strasz ludzi i nie wprowadzaj w błąd. 

Jakbyś nie wiedział, ale pewnie wiesz...kontrola narażenia  NDS -0,05 mg/m3 jest to najwyższe dopuszczalne stężenie oparów oddzxialowujacych w ciągu 8 h pracy nie wywołujące żadnych skutków ubocznych. 

Przy dolewaniu ołowiu NDS wynosi 0,5 mg/m3. Zwykła, jednorazowa maska P2, to ochrona około 10 x NDS, a takiego narażenia przy oparach ołowiu to można spodziewać się w hucie, a nie nad garnkiem z ołowiem, gdzie wystarczy nawet zwykła P1 dostępna w każdym składzie budowlanym. 

 

Dla mnie możesz pracować w skarpecie na głowie. Ale innym nie polecaj filtrów klasy P2 do odlewania ołowiu i cynku!!!
Gar, to nie huta i całe szczęście. Ja przez długi czas miałem to w nosie, ale od jakiegoś czasu stosuję maskę z najlepszymi filtrami, gdyż wykorzystuję ja również przy malowaniu i rozcieńczaniu farb bardzo toksycznymi rozcieńczalnikami. 


Użytkownik Cpt. Lego edytował ten post 02 październik 2017 - 00:18

  • Artech lubi to

#29 OFFLINE   Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 918 postów
  • LokalizacjaKwidzyn
  • Imię:Marek

Napisano 01 październik 2017 - 23:27

Czy fitr ABEK jest lepszy od ABE1?

ABEK1 chroni dodatkowo przed oparami amoniaku i jego pochodnymi. 



#30 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 02 październik 2017 - 13:20

Kapitanie - ołów w powietrzu to pył.Nie ma fazy gazowej ołowiu w temperaturze pokojowej.

A rozpuszczalniki,rozcieńczalniki czy inna chemia to oczywiście tak - pary tych związków mogą występować w temp pokojowej.

 

Więc - dla ołowiu - maska przeciwpyłowa, dla innych związków odpowiednie filtry zdolne wiązać chemicznie niebezpieczne substancje.



#31 OFFLINE   Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 918 postów
  • LokalizacjaKwidzyn
  • Imię:Marek

Napisano 02 październik 2017 - 15:02

Kapitanie - ołów w powietrzu to pył.Nie ma fazy gazowej ołowiu w temperaturze pokojowej.

A rozpuszczalniki,rozcieńczalniki czy inna chemia to oczywiście tak - pary tych związków mogą występować w temp pokojowej.

 

Więc - dla ołowiu - maska przeciwpyłowa, dla innych związków odpowiednie filtry zdolne wiązać chemicznie niebezpieczne substancje.

 

A gdzie ja napisałem, że ołów występuje w postaci gazowej? Ludzie o co Wam chodzi. Czemu chcesz ze mnie durnia zrobić?



#32 OFFLINE   Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 918 postów
  • LokalizacjaKwidzyn
  • Imię:Marek

Napisano 02 październik 2017 - 15:12

Podczas topienia ołowiu, a często jakiegoś złomu jest tam masa innych substancji. Są różne związki, tlenki ołowiu, siarczki ołowiu i cholera wie co jeszcze. Często ołów jest domieszkowany cyną, cynkiem, antymonem. Tak, że oparów jest tam masa i lepiej używać filtrów dobrych


  • Artech lubi to

#33 OFFLINE   eRKa

eRKa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2592 postów
  • Lokalizacjacentralna Polska
  • Imię:Romek
  • Nazwisko:K

Napisano 02 październik 2017 - 16:05

A1 – 6051 – Pochłaniacz o klasie ochrony A1 zabezpiecza przed oparami oraz gazami organicznymi.

 

Widzę,że się nie rozumiemy - czym innym są pyły,czym innym gazy.Powyższy pochłaniacz zabezpiecza przed gazami.

Wszystko co wymieniłeś w powyższym poście podobnie jak ołów w powietrzu będzie pyłem.Nie gazem.



#34 OFFLINE   Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 918 postów
  • LokalizacjaKwidzyn
  • Imię:Marek

Napisano 02 październik 2017 - 21:10

Opary t

 

A1 – 6051 – Pochłaniacz o klasie ochrony A1 zabezpiecza przed oparami oraz gazami organicznymi.

 

Widzę,że się nie rozumiemy - czym innym są pyły,czym innym gazy.Powyższy pochłaniacz zabezpiecza przed gazami.

Wszystko co wymieniłeś w powyższym poście podobnie jak ołów w powietrzu będzie pyłem.Nie gazem.

Opary to gazy? Wiesz nie chcę się kłócić, bo nie jestem specjalistą, ale z pewnością opary to nie gaz.



#35 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4606 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 październik 2017 - 07:31

Dla mnie możesz pracować w skarpecie na głowie. Ale innym nie polecaj filtrów klasy P2 do odlewania ołowiu i cynku!!!
Gar, to nie huta i całe szczęście. Ja przez długi czas miałem to w nosie, ale od jakiegoś czasu stosuję maskę z najlepszymi filtrami, gdyż wykorzystuję ja również przy malowaniu i rozcieńczaniu farb bardzo toksycznymi rozcieńczalnikami.


Ja niczego nie polecam, mówię tylko co wynika ze specyfikacji firm produkujących maski. Co, wkleić skany...?
Luzuj kapitan i nie nadrabiaj swojej ignorancji krzykiem.

#36 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 03 październik 2017 - 07:56

Dalszą "wymianę uprzejmości" darujcie sobie, lub prowadźcie na priv. Dłużej nie będę tolerował publicznych przepychanek i argumentów "ad personam". 

​I nie obchodzi mnie, kto zaczął.



#37 OFFLINE   Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 918 postów
  • LokalizacjaKwidzyn
  • Imię:Marek

Napisano 03 październik 2017 - 09:23

Ja niczego nie polecam, mówię tylko co wynika ze specyfikacji firm produkujących maski. Co, wkleić skany...?
Luzuj kapitan i nie nadrabiaj swojej ignorancji krzykiem.

 

Proszę podaj przykład, bo z pierwszego lepszego sklepu masz link maski z filtrem P2, gdzie wyraźnie napisano nie stosować do odlewania cynku i ołowiu.

 

http://www.kwasek.pl...URA-DUST-P2/256



#38 OFFLINE   woblery L.E.

woblery L.E.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1222 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Radek

Napisano 03 październik 2017 - 09:35

Ze swojej strony polecam do malowania taką maskę. Jest idealna, łatwo się czyści dobrze przylega, zastosowanie różne przeciwpyłowe,przeciw gazowe zależy jaki filtr się zastosuje.

http://allegro.pl/po...6977169284.html



#39 OFFLINE   Viking

Viking

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 03 październik 2017 - 09:52

Panowie przeciez każdemu z nas  chodzi o to samo - by dobrac odpowiednie ,czytaj skutecznie zabezpieczające filtry do ochrony podczas  wytapiania  ołowiu.

 

polecam lekturę jaka tu znalazlem  

 http://archiwum.ciop.pl/25643.html

 

 

jutro skontktuje sie z nimi ,moze uzyskam fachowa odpowiedz 



#40 OFFLINE   Viking

Viking

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 03 październik 2017 - 09:59

Ze swojej strony polecam do malowania taką maskę. Jest idealna, łatwo się czyści dobrze przylega, zastosowanie różne przeciwpyłowe,przeciw gazowe zależy jaki filtr się zastosuje.

http://allegro.pl/po...6977169284.html

No wlasnie kolego ,piszesz do malwania -ale czym ?

 opisz jaki filtr stosujesz przy malowaniu jakimi farbami ,lakierami ,bejcami , a jaki do przetopu  ołowiu- bo ta dyskusja dotyczy   zabezpieczenia przy wytopie ołowiu,  


  • eRKa lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych