Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ponton KOLIBRI kupiony na Ukrainie


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
47 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1304 postów
  • LokalizacjaMałopolska
  • Imię:Jacek

Napisano 31 październik 2015 - 15:43

Tokarex, na kolibri daje 8 lat gwarancji :)

Daje ale ..... ta gwarancja strasznie drogo kosztuje :P

Dobrze Kolega @tomasxt napisał powyżej

"Jeżeli sam go nie uszkodzisz to raczej nie ma co się stać temu pontonowi... A jeżeli uszkodzisz to chyba i tak gwarancja takich rzeczy nie uznaje..."



#42 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 31 październik 2015 - 18:24

Daje ale ..... ta gwarancja strasznie drogo kosztuje :P

Dobrze Kolega @tomasxt napisał powyżej

"Jeżeli sam go nie uszkodzisz to raczej nie ma co się stać temu pontonowi... A jeżeli uszkodzisz to chyba i tak gwarancja takich rzeczy nie uznaje..."

 

A co do drogiej gwarancji to:

Wszyscy dobrze piszecie, tylko że to nie gwarancja tyle kosztuje tylko podatki, a mianowicie cło i podatek Vat. Sam Vat to 23% dodane do ceny. BCpoland to nie firma

zarejestrowana w Polsce płacąca podatki i taka, którą możesz podać do sądu w razie jakiegoś problemu. To Pan X nie płacący podatków , podszywający się tylko pod Firmę

z założoną stroną www.

Kupuje na Ukrainie w sklepie lub nawet u producenta ponton ( oczywiście na paragon ) i omija 25% podatków przywożąc na lewo pontony do Polski bez cła , podatków itd. i znowu pomijając podatek od sprzedaży (dochodowy 19%) sprzedaje . I dzięki tej całej procedurze cena jest atrakcyjna, ale nie ma to nic wspólnego z ceną gwarancji.



#43 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 04 listopad 2015 - 14:38

A co do drogiej gwarancji to:

Wszyscy dobrze piszecie, tylko że to nie gwarancja tyle kosztuje tylko podatki, a mianowicie cło i podatek Vat. Sam Vat to 23% dodane do ceny. BCpoland to nie firma

zarejestrowana w Polsce płacąca podatki i taka, którą możesz podać do sądu w razie jakiegoś problemu. To Pan X nie płacący podatków , podszywający się tylko pod Firmę

z założoną stroną www.

Kupuje na Ukrainie w sklepie lub nawet u producenta ponton ( oczywiście na paragon ) i omija 25% podatków przywożąc na lewo pontony do Polski bez cła , podatków itd. i znowu pomijając podatek od sprzedaży (dochodowy 19%) sprzedaje . I dzięki tej całej procedurze cena jest atrakcyjna, ale nie ma to nic wspólnego z ceną gwarancji.

 

 

A myślisz, że Tokarex jako jedyny dystrybutor na Polskę, ma cenę wyjściową taką jak w cennikach, które krążą po sieci? Z nich wynika, że nawet po doliczeniu cła i podatku, wychodzą na tym baaaardzo dobrze. Mi osobiście taka polityka cenowa nie podoba się, bo jadą na tym koniku(wyłączność) już wiele lat. Coś się w temacie ruszyło, bo na alle już nie tylko oni oferują pontony Kolibri a to im dało zapewne do myślenia i zjeżdżają z cenami i oby tak dalej.


Użytkownik asafa edytował ten post 04 listopad 2015 - 14:38


#44 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 04 listopad 2015 - 15:41

Nie rozumiem jednego. Jakim cudem BC Poland daje na pontony gwarancję 3-letnią producenta, a Tokarex na te same pontony daje 8 lat producenta?

 

Sam mam Kolibri kupiony na allegro (nie pamiętam od kogo), gdzie z tego co pamiętam, gwarancja jest 2 letnia, realizowana poprzez tego sprzedawcę (jak zniknie, to szukaj wiatru w polu...). Mój ponton pochodzi z Ukrainy na pewno, bo ma nawet "ruskie" instrukcje obsługi ;) Kupiłem go ok 800 taniej niż proponowano w Tokarexie.


Użytkownik Żbiku edytował ten post 04 listopad 2015 - 15:42


#45 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 04 listopad 2015 - 16:02

Zdrowa konkurencja to dobry objaw, i to się chwali .

Nie interesuje mnie polityka np Tokarexu, jest to prywatna Firma, ma swoje założenia, z cenami robi co chce, natomiast konkurencja nie śpi , wchodzą nowe firmy na rynek i rzeczą normalną że będą musieli spuścić ( spuszczają ) z ceny .

Nie popieram jednak przemytu ( przywiezienie 1 szt. dla siebie rzecz normalna ) , podszywania się pod legalną Firmę, nawet jeśli ma to obniżać ceny na rynku.



#46 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 04 listopad 2015 - 16:27

Nie rozumiem jednego. Jakim cudem BC Poland daje na pontony gwarancję 3-letnią producenta, a Tokarex na te same pontony daje 8 lat producenta?

 

Sam mam Kolibri kupiony na allegro (nie pamiętam od kogo), gdzie z tego co pamiętam, gwarancja jest 2 letnia, realizowana poprzez tego sprzedawcę (jak zniknie, to szukaj wiatru w polu...). Mój ponton pochodzi z Ukrainy na pewno, bo ma nawet "ruskie" instrukcje obsługi ;) Kupiłem go ok 800 taniej niż proponowano w Tokarexie.

 

 

@Żbiku BC Poland to nie Firma , to prywatny importer , kupuje na paragon na Ukrainie w sklepie wwozi do Polski bez opłat . W sklepie dostaje paragon i gwarancje na 3 lata i taką daje klientowi. A nawet jak dostanie 5 to klientowi daje 3 , dowodu gwarancji i warunków klient nie dostaje ( ty też nie dostałeś ) i po temacie, Jeśli coś akurat się stanie

z pontonem , a sprzedawca jeszcze ma zbyt to pewnie Ci naprawi , wywiezie na Ukrainę do sklepu w którym  kupił i tam sam zareklamuje.

Jak przestanie mu iść sprzedaż zmieni nr.  tel. a Ty zawieziesz do naprawy do Tokarexu.

 

Wracając do gwarancji, gwarancja producenta nie znajdziesz nigdzie na stronie " gwarancja producenta 8 lat " gwarancję 8 lat daje Tokarex , Słowacja - gwarancja na kolibrii 2 lata , Czechy 2 lata , itd



#47 OFFLINE   bcpoland

bcpoland

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaDorohusk
  • Imię:Sergii
  • Nazwisko:Tus

Napisano 05 listopad 2015 - 14:20

No jak tutaj można coś odpowiedzieć jak admin blokuję każdą wiadomość.

Panie, administratorze, proszę chociażby treść tej wiadomości mojej wysłać mi na e-mail. A to ja zbieram wszystkie pytanie, odpowiadam,a mnie potem blokują.

Krótko jeszcze raż.

1) Placimy podatki

2) Jeśteśmy oficjalnym dealerem (dokładnie przedsiębiorstwo prywatne) na Ukrainie

@tomasxt @maweric @Żbiku @asafa @Voldemort



#48 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 05 listopad 2015 - 14:26

No jak tutaj można coś odpowiedzieć jak admin blokuję każdą wiadomość.

Panie, administratorze, proszę chociażby treść tej wiadomości mojej wysłać mi na e-mail. A to ja zbieram wszystkie pytanie, odpowiadam,a mnie potem blokują.

Krótko jeszcze raż.

1) Placimy podatki

2) Jeśteśmy oficjalnym dealerem (dokładnie przedsiębiorstwo prywatne) na Ukrainie

@tomasxt @maweric @Żbiku @asafa @Voldemort

 

Proszę Państwa - za chwilę nastąpi blokada konta. 


  • NARA lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych