Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Augustowskie jeziora...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
162 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   L3siU

L3siU

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Piotrek

Napisano 22 maj 2015 - 11:03

Witam serdecznie drodzy koledzy, nie moglem sie powstrzymac od zacytowania wiadomosci od mojego przyjaciela ktory obecnie przebywa w okolicach Augustowa gdzie na ryby jezdzimy od ponad 20 lat. Zapytany jak mu idzie i czy stawiaja sieci w tym roku odpisal: "w wielu miejscach...na cyplu u fotografa...za tryblami...dwie sieci w poprzek od cypla do trybli...dwie posrodku zatoki w poprzek...i dwie drgawice na samym koncu prostopadle ...te miejsca gdzie zlapales duzego to nie...ale nie wiem przeciez o wszystkich...moze gdzies jeszcze....' Dolaczyl rowniez zdjecie co zlowil przez ostatnie 10 dni... Post pisalem przy uzyciu tel. dlatego wybaczcie brak polskich znakow. Pozdrawiam Piotrek

Załączone pliki


Użytkownik piterlesiu edytował ten post 22 maj 2015 - 11:13


#2 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 22 maj 2015 - 11:07

Polski standard widać :D
Szkoda jezior...

#3 OFFLINE   L3siU

L3siU

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Piotrek

Napisano 22 maj 2015 - 11:23

Najgorsze w tym wszystkim jest to ze pseudo dzierzawca tych jezior dostal prawo do dzierzawy na kolejne 30 lat po swoim ojcu... W moim odczuciu wszystkie dzialania podejmowane na tych wlasnie jeziorach niechybnie doprowadza do calkowitej eksterminacji zyjacych tam gatunkow ryb i niestety nic nie mozemy z tym zrobic bo uw osobnik dziala wedle obowiazujego prawa... :(



#4 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2533 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 maj 2015 - 12:27

Pan Andrzej S.?

#5 Guest_lucius@_*

Guest_lucius@_*
  • Guests

Napisano 22 maj 2015 - 12:33

Skoczko dokładnie 30 lat tam łowie ... ostatnie 4 lata pozostawię bez komentarza. Walenie prądem węgorzy a raczej nitek co przelatywały przez oczka w siatce. 

 

10 metrowe siatki na dołkach na zimowiskach. Leszcze po 8 kg ledwo wchodzące na tarło, tarło szczupaka cała część większego oka obstawiona bez szans dla ryby. 

 

sielawki które się odrodziły już zostały wytłuczone na tarle. 

 

okonie ściągane z zimowisk, 2 kg sumiki mordowane na kilogramy. 

 

2 lata temu jak poszedł niewód to tyle ryb było że płocie i nieduże szczupaki i leszcze zostawili na lodzie i pod lodem :/ 

 

w zeszłym roku do zamarznięcia sieci stały 24h/d. 



#6 Guest_lucius@_*

Guest_lucius@_*
  • Guests

Napisano 22 maj 2015 - 12:34

dodam że plany zarybieniowe to fikcja i z tych planów są tylko papiery o pozyskanym narybku a do wody nie trafia nic albo jedna setna z planu nawet nie ma o czym mówić.   



#7 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2533 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 maj 2015 - 12:48

Ja z wód G.R. Augustów obrabiam jedynie Kanał Augustowski i jeziora w Płaskiej, tam jeszcze da się coś złowić. 5 - 6 lat temu ćwiczyłem ostro Serwy późną jesienią, było całkiem nieźle ale już się skończyło...

#8 Guest_lucius@_*

Guest_lucius@_*
  • Guests

Napisano 22 maj 2015 - 13:04

po kanale też jechali niewodem , można ? można ! 



#9 OFFLINE   L3siU

L3siU

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Piotrek

Napisano 22 maj 2015 - 13:52

Przed chwila rozmawialem z Kumplem, od miejscowych dowiedzial sie ze sieci stawiane sa od poczatku kwietnia, najwiecej oczywiscie tam gdzie trze sie szczupak... Dodatkowo dowiedzial sie ze pod koniec pazdziernika na Stawku, Jeziorku i Sajnie byl ciagniety niewod po kilka dnia na kazdym... Zal na to patrzec i az serce sciska gdy przypomne sobie dzien w ktorym zlapalem swoja zyciowke dokladnie 5 lat temy, pozniej zlowil ja jeszcze kolega a teraz... Mam nadzieje ze chociaz ona sie uchowala, taka ladna byla... :(

#10 OFFLINE   bony20

bony20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto

Napisano 22 maj 2015 - 14:50

Kilka dobrych lat temu pływałem kajakiem z kumplem to wywaliliśmy z jeziora białego 18 żaków i ściągnęliśmy jedną długą sieć.

#11 Guest_lucius@_*

Guest_lucius@_*
  • Guests

Napisano 22 maj 2015 - 16:03

lepiej, ja na majówke zgłosiłem sieci oznaczone ponieważ były w nich śnięte ryby już puszczały olej... Panowie powiedzieli że musieli postawić i zacząć pić i zapomnieli. zadzwonili gdzie trzeba i przyjechali wielce oburzeni Panowie że to ich sprawa . sieci stały ponoć 2 tygodnie...



#12 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1642 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 22 maj 2015 - 21:08

Moze czas na jerkbaitowa baze "wydymanych" wod PL... mozna pisac przez kogo i jak ! Taki zbior inf w jednym miejscu i tysiacem odwiedzajacych i piszacych, moze zdjecia...
  • Popej i szczupak1 lubią to

#13 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2533 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 maj 2015 - 21:17

Zbyszek, łatwiej chyba będzie wkleić mapę Polski i skreślać te, gdzie są jeszcze ryby.



#14 OFFLINE   yglo

yglo

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 1642 postów
  • LokalizacjaGrzegorzewice

Napisano 22 maj 2015 - 21:22

... kazdy pomysl jest dobry, zeby stworzyc mape bezrybia

Użytkownik yglo edytował ten post 26 maj 2015 - 05:13


#15 OFFLINE   David72

David72

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 149 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 23 maj 2015 - 13:47

Pamiętam jak Pan S. w jakimś wywiadzie, w gazecie i w Internecie można to znaleźć, jak mówił, że stawia na wędkarstwo, i to będzie jego oczko w głowie, gdyż na pozwoleniach można lepiej zarobić niż na odłowach siecią.

#16 OFFLINE   evin

evin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 790 postów

Napisano 25 maj 2015 - 19:59

Moze ktoś podpowie gdzie warto jechac w kierunku Augustowa, Suwałk by troche połowic ryb, wypocząc.



#17 OFFLINE   toomi1-83

toomi1-83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 68 postów
  • Lokalizacjastudziany las
  • Imię:tomasz

Napisano 26 maj 2015 - 06:48

fajnym jeziorem w tych okolicach zaczyna się robić jezioro Pomorze (własność PZW) narazie nie prowadzą tam polityki sieci no i j. Wigry i Pierty na szczupaczka od 1 czerwca tam można (własność WPN)
co do sieci u Pana S. to największy kłusownik w okolicy a kłusownikom trzeba sieci ciąć każdy ma z sobą coś ostrego i do roboty!!!
  • TomaszN. i szczupak1 lubią to

#18 OFFLINE   L3siU

L3siU

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Piotrek

Napisano 26 maj 2015 - 07:59

A ja polecam jez. Kalejty-Długie moim zdaniem jedno z najpiękniejszych jezior na jakich łowiłem:) Obecnie jezioro jest zarządzane przez PZW Białystok

 

http://www.wedkarz.p...pp/article/1498

 

Pozdrawiam


Użytkownik piterlesiu edytował ten post 26 maj 2015 - 08:01

  • darsio lubi to

#19 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 maj 2015 - 09:06

A ja polecam jez. Kalejty-Długie moim zdaniem jedno z najpiękniejszych jezior na jakich łowiłem:) Obecnie jezioro jest zarządzane przez PZW Białystok

 

http://www.wedkarz.p...pp/article/1498

 

Pozdrawiam

Faktycznie piekne. Byłem tam kilka razy. Ale najlepiej poza sezonem wakacyjnym zajechać.

Tak rosłego szczupaczego ziela jak tam nie widziałem nigdzie indziej. A grzyby to można z łódki zbierać...


  • darsio, PAMPUCH71 i L3siU lubią to

#20 OFFLINE   L3siU

L3siU

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Piotrek

Napisano 29 czerwiec 2015 - 13:27

Kolejne newsy dotyczące jezior w okolicach Augustowa. Na dniach udało się dowiedzieć mojemu znajomemu od miejscowego rybaka, że niewód który był ciągnięty jesienią był totalną porażką i tu pozwolę sobie zacytować słowa rybaka "Panie niewodem to trzeba umieć, a tu przyjechali pseudo specjaliści ze skrzynką wódki także jak już go ciągnęli byli tak nawaleni, że mało się nie potopili..." W skrócie, przez cztery dni złowili około dwóch skrzynek białorybu, także eksterminacji nie było. Obecnie ryby w ogóle nie żerują na co wpływ ma przede wszystkim pogoda. Kolega przez ostatnie dwa tygodnie złowił kilkanaście ładnych garbusów, szczupaki niestety nie chciały współpracować ponieważ zajęły już swoje letnie rezydencje w gęstej roślinności wodnej i naprawdę bardzo ciężko się do nich dostać. Co do białoryby, to będę w okolicach Augustowa od 20 lipca, także przekonam się na własne oczy jak się sprawy mają:)

 

Pozdrawiam

Piotrek






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych