Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Daiwa Revros 2015


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
69 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   DumFish

DumFish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 321 postów

Napisano 29 wrzesień 2015 - 17:56

Właśnie myślałem co by dorobić aby ten luz zniwelować, jakiś przykład jak to powinno wyglądać? 



#22 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 29 wrzesień 2015 - 18:25

Minus jaki zauwazylem to kablak gdy jest w pewnym polozeniu ciezko ma sie zamknac tzn trzeba uzyc duzo wiecej sily aby go przekrecic i sie sam zamknal


To normalne bo trafiasz na stożek zabijaka...

#23 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 wrzesień 2015 - 19:05

Właśnie myślałem co by dorobić aby ten luz zniwelować, jakiś przykład jak to powinno wyglądać? 

Bierzesz cienką blaszkę o szerokości boku wielokąta. I wkładasz to w otwór przekładni. 



#24 Guest_Arspin_*

Guest_Arspin_*
  • Guests

Napisano 04 październik 2015 - 08:07

Też czaiłem się na Revros z Alli ale zaczekam jak będzie się sprawował u kolegi @michciO i mam nadzieję,że po dłuższym użytkowaniu  napisze co i jak.



#25 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 04 październik 2015 - 10:56

Ja chyba się skuszę na 1003 lub 2004 rozmiar :)

#26 OFFLINE   DumFish

DumFish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 321 postów

Napisano 12 październik 2015 - 16:47

Dzisiaj 6 godzin testowania kołowrotka i podtrzymuje to co pisałem wcześniej naprawdę warty kołowrotek swojej ceny. Katowalem go 25, 35gr główką plus demony i lunatic 15cm duże woblery szczupakowe i nie był to żaden problem dla tego kołowrotka przekładni nie było słychać żadnych stuków pukow nawet ten luz na raczce był jakoś mniej wyczuwalny ale to akurat prawdopodobnie wina skostchnialych rąk z zimną :) nie wiem co będzie za rok z nim jednak na te chwile zostaje numerem 1 w moim sprzęcie przy tej cenie nic lepszego nie znajdę na pewno 



#27 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 12 październik 2015 - 18:57

Ciekawi mnie wersja z mniejszym przełożeniem... Kusi trochę ten kręcioł:)



#28 OFFLINE   Jogas

Jogas

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 30 postów
  • LokalizacjaPomorze

Napisano 12 październik 2015 - 19:21

Też się zastanawiam nad tym młynkiem wersja MX 2000 do kupienia za ok 60 euro tylko nie wiem który to rocznik. To chyba poprzednia wersja Revrosa. 



#29 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 18 październik 2015 - 08:44

Zamowilem 2506h dh z Japoni, zauroczyl mnie wyglad i podwojna korbka.Niestety przesylka free i musze czekac 4 tygodnie  :ph34r: , kurde nie mialem opcji zeby wziac inna, tzn nie wiedzialem jak.Z gory zakladam ze moge sie zawiesc , daiwa za 70 euro nie brzmi dobrze.



#30 OFFLINE   DumFish

DumFish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 321 postów

Napisano 18 październik 2015 - 13:22

nie zdziw sie jak kolowrotek bedzie po tygodniu :) ja czekalem 8 dni :) daj znac jak ten kolowrotek sie sprawuje wstaw fotki jak wyglada bo jestem zainteresowany nim a nie bardzo narazie moge go zamowic 



#31 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 18 październik 2015 - 15:13

Jak dojdzie to wstawie, ale pewnie troche to potrwa :)



#32 OFFLINE   DumFish

DumFish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 321 postów

Napisano 22 październik 2015 - 07:55

jest szansa aby ktos przetluamczyl co ten gosciu mowi? niestey po rosyjsku ja nie pajmaju :(



#33 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 22 październik 2015 - 13:43

Przykro mi ale w tym filmiku nie ma nic ciekawego. Niechce mi się tłumaczyć słowo w słowo. A więc w skrócie. Mówi tylko gdzie było zamówione, o cenie że taniej w internecie, itd. Przytacza suche fakty z kartonika. I tak do 10min. Pózniej pokazuje pokrowiec na kręciołek, i do samego końca klepie frazesy reklamowe Daiwy. To samo można przeczytać w katalogu. Najgorszy filmik o kołowrotku jak w życiu oglądałem. Nawet nie mówi nic o tym jak kołowrotek kręci na sucho, jak działa w trakcie użytkowania itd. Jedyny plus że można zobaczyć jako tako nawój, dosyć duże wgłębienie po środku szpulki.



#34 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 22 październik 2015 - 19:58

Niedługo będzie dostępny w PL dystrybucji z 2 letnią gwarancją i raczej sporo taniej niż u wiadomo kogo.

#35 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 22 październik 2015 - 20:14

Dokładnie. Kręciłem nim na pokazach. Naprawdę solidnie wyglądał.



#36 OFFLINE   maggot

maggot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 73 postów

Napisano 23 październik 2015 - 08:30

Zamowilem 2506h dh z Japoni, zauroczyl mnie wyglad i podwojna korbka.Niestety przesylka free i musze czekac 4 tygodnie  :ph34r: , kurde nie mialem opcji zeby wziac inna, tzn nie wiedzialem jak.Z gory zakladam ze moge sie zawiesc , daiwa za 70 euro nie brzmi dobrze.

 

Spokojnie, jeśli Daiwa nie obniżyła lotów, to będziesz zadowolony. Ja pod koniec 2011 kupiłem bodaj ostatniego w PL Revrosa w rozmiarze 1500, czyli chyba 1 generację, jeszcze przed MX. Nie powiem, początki mieliśmy niełatwe. Po wyjęciu z pudełka luz na korbie wydał mi się zdecydowanie za duży, no ale nic poszedł w bój. Po dwóch tygodniach rolka kabłąka zaczęła niemiłosiernie trzeszczeć, a,że był koniec sezonu wysłałem go na gwarancję. Pojechał do Niemiec, wrócił z powrotem do PL, bo okazało się, że wtedy serwis prowadził Abramis. W końcu po 2 czy 3 miechach wrócił do mnie, no i bingo! Luz na korbie zlikwidowany, rolka cichutka jak Macierewicz na czas wyborów. Byłem w szoku, że firmowy serwis tak dobrze to zrobił. Od tej pory to mój ulubiony kręcioł, nie smarowany, niedopieszczony, raz wykąpany w jeziorze, a chodzi jak złoto do dziś. Fakt faktem, że ciąga tylko okoniowe precjoza na główkach do 7 gram, ale jednak ora non stop gdy łowię.

  Tego ad 2015 też sobie sprawię, bo coś mi się wydaje, że za tą kasę to będzie dobry wybór.

W tamtym roku kupiłem z Ebaya Daiwę Aird w rozmiarze 2000. Co ciekawe szpula zapasowa jest w rozmiarze 1500, fajne rozwiązanie. Fakt, zachowałem się jak blondynka bo spodobał mi się z wyglądu, ale po roku złego słowa na niego nie mogę powiedzieć. Żadne cudo, ale do okoniowej biżuterii jest git.


  • mdziam_78 lubi to

#37 OFFLINE   DumFish

DumFish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 321 postów

Napisano 25 październik 2015 - 19:03

Kołowrotek trochę już podzwigal lowie przeważnie 20gr + gumy 12/15cm luzy żadne się nie pojawiły większego oporu czy glosniejszej pracy też nie dostrzeglem działa jak na początku jednak troszkę denerwuje nawoj 90cm to jednak dużo i muszę sporo wolniej kręcić korbka jak z kimś jestem na rybach to każdy mówi co tak szybko zwijasz... I albo jest bez rybie albo ryba to też przeszkadza bo ostatnio to cienizna nad tą woda

 

 

Czekam co kolega powie o czarnej wersji i zamawiam dla siebie


Użytkownik Michci0 edytował ten post 25 październik 2015 - 19:07


#38 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 25 październik 2015 - 19:15

Wysłana 23.10 od 3 do 5 tygodni i taka informacja, proszę o kontakt jeśli nie dojdzie bo czasem się to zdarza. Czuję wałek, poczekam mam czas :) gdyby to był jakiś rarytas to bym tupal nóżkami, i tak czuję że skończy jako przewijak.

#39 OFFLINE   DumFish

DumFish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 321 postów

Napisano 25 październik 2015 - 20:57

Nie masz zarejestrowanej przesyłk?



#40 OFFLINE   ramzes102

ramzes102

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów

Napisano 13 listopad 2015 - 06:06

Co myślicie o tym kołowrotku http://www.mefistofi...015-p-1314.html. Na pierwszy rzut oka całkiem zacnie.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych