Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Speedmaster


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   gieroj

gieroj

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • LokalizacjaPałuki - Bydgoszcz
  • Imię:Marcin

Napisano 27 styczeń 2021 - 11:51

Hej hej, odkopuję. Posiada ktoś Speedmaster'a DX 240L do 14g? Przymierzam się do niego jako kijka pod pstrągowe woblerowanie na średniej rzece. Chciałbym się dowiedzieć jak się spisuje pod woblerami, niektóre używam 8cm i większe. Nie będzie klękał pod takim obciążeniem?

#62 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1819 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 04 lipiec 2021 - 19:12

Hej!

Może pojawiły się już jakieś opinie na temat DX-òw :)?

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

#63 OFFLINE   michcio

michcio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 964 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 13 lipiec 2021 - 18:09

Ostatnio połamałem AX 3m 42g

Szykuję się do zakupy 2,7m 42g, no chyba że trafię o tych samych parametrach nową serię. 
Wiecie coś już o nich :D ?



#64 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 820 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 14 lipiec 2021 - 19:59

Posiada ktoś może Speedmastera DX 2.40 28-70?

I może podzielić się wrażeniami z eksploatacji, lub oględzin.



#65 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 14 lipiec 2021 - 20:36

Nabyłem ten kij w ciemno z myślą o .... sliderach 10 :-). Kij jest szybki, bardzo czuły o mega grubych ściankach.
Obrotówką nr3 też rzuca bez problemu. Górą to fatso 10 rzucałem najwięcej bez żadnego problemu.
Jedyny minus jak dla mnie to ten uchwyt. Czy to młynek Shimano 4000 czy Daiwa po prostu nie dokręca się do końca i zostaje 2-3 mm przerwy.
Teraz obskakuje jeziorowe bolenie :-)
Jak chcesz coś jeszcze wiedzieć to pytaj.
  • Lepton lubi to

#66 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 820 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 15 lipiec 2021 - 08:10

Dzięki Przemku.

Rozwiałeś moje wątpliwości dot grubości ścianek. Planowałem ten sprzęt głównie do "ciągania" Kanaty i większych wahadeł. Temat szczeliny jest mi znany. Taki widać urok mocowań kołowrotków w tej firmie. Nawet Lesath DX ma taką przerwę. Zaczynam myśleć, że to celowe (nie potrafię jednak tej tezy poprzeć żadną sensowną teorią). Jak będzie przeszkadzało - podpiłuję stopkę w kołowrotku.  ;)



#67 OFFLINE   MatB

MatB

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 313 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Balcerzak

Napisano 15 lipiec 2021 - 12:00

Mam wersję 270 do 21g. Mój egzemplarz dobrze wykonany. To drugi już bo pierwszy miał krzywą szczytówkę i przelotki osadzone po wyraźnej spirali.

Uchwyt tak jak koledzy napisali dobrze wygląda na zdjęciach ale z kołowrotkiem zostaje 2-3 mm przerwy po dokręceniu. Najgorsze jest jednak to, że krawędzie są ostre i nie za dobrze się to trzyma.

Rzuca tak jak Shimano obiecuje:) w całym zakresie, gnie się ładnie ale trzeba uważać aby nie przesadzić z wielkością przynęty bądź miejscem (siła nurtu) bo szczyt się kładzie dość szybko.

Jak dla mnie w seryjnej konfiguracji i w tej cenie jest to jeden z najładniejszych kijów jaki widziałem ale to gusta są i guściki:)

 

Ja swój kij zamierzam oddać do przezbrojenia. Wylatuje uchwyt plus idą inne przelotki. Pokuszę się o tytany z mniejszymi #5 przelotkami w tunelu. Mam nadzieję, że jeszcze szybciej będzie gasł.  Zobaczymy co z tego będzie:)

 

Dla porównania miałem SG Custom Costal do 23g i ten jest mocniejszy w dole. Jak ktoś potrzebuje "zapasu" to bym się w tą stronę kierował tym bardziej, że to świetny kij i teraz do kupienia za dobre pieniądze (znacznie taniej niż DX)

Jest wygodniejszy uchwyt i wyraźnie lepszej jakości korek (przynajmniej w egzemplarzach które miałem w ręku jeden obok drugiego).



#68 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 15 lipiec 2021 - 13:57

Nie wiem czy to dobrze opiszę. Wydawać się może że jedna seria DXów, różne gramatury wyrzutu więc kije będą różniły się mocą a tak naprawdę to są zupełnie inne kije.

Użytkownik przemo_w edytował ten post 15 lipiec 2021 - 13:57


#69 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 29 styczeń 2023 - 00:24

Jedyny minus jak dla mnie to ten uchwyt. Czy to młynek Shimano 4000 czy Daiwa po prostu nie dokręca się do końca i zostaje 2-3 mm przerwy.
Jak chcesz coś jeszcze wiedzieć to pytaj.

trochę odgrzebuje temat :-)rozwiązałem problem dokręcania kołowrotka. Tak jak piszesz żaden kołowrotek nie wchodzi ..wiec dokupiłem drugiego Slammera 360 - teraz w Plecionie za 260PLN i spiłowałem stopkę 🙂 zdjęcia ze spiłowanym i normalnym (biorąc jeszcze pod uwagę że Slammer te stopki to ma pancerne… no to już nie były milimetry przerwy tylko centymetry) Jeszcze nad nim popracuje bo troszkę ciasno ale będzie ok

Załączone pliki



#70 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 29 styczeń 2023 - 00:40

A jeszcze o samym kijku. 2,7 14-42 ładuje się już od tych 10-12 gram bardzo sprężysty dość szybki jak na majo kije ale jeszcze nie pała - bo takich nie lubię. Kupiłem go na szczupaki po kilkuletnim użytkowaniu Shimano Technium 2,7 7-21g który okazał się najskuteczniejszym kijem podczas wyjazdu do Finlandii, zaciął i wyholował wszystko co na nim było. To co piszecie o Speedmasterze to mam wrażenie że jest pewna cechą Shimaniaków - one nie gubią ryb I nie żebym był maniakiem Shimano bo mam i Fenwicka, Daiwę, SG4 i nawet Dragona HM62 takiego co go jeszcze sprzedawali w aluminiowej dedykowanej tubie. No teraz nie bardzo na niego pora, raczej okoniówki są w grze ale pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Oczywiście oprócz mocowania kołowrotka.

#71 OFFLINE   rafalsky

rafalsky

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • Lokalizacjajaskrów
  • Imię:rafal

Napisano 24 październik 2023 - 12:26

Heja , speedmaster dx 2-8g 180cm ,przymierzam się do kupna z przeznaczeniem na male pstrągi, głownie jigi czasami mały wobler. Ktoś z forumowiczów posiada takowy , czy faktycznie "gada" już od 2-gram a może i mniej ?

#72 OFFLINE   Wojtek B.

Wojtek B.

    Wiślak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1819 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 24 październik 2023 - 16:11

Gdyby ktoś miał na sprzedaż nowe egzemplarze SSM270MH 2,70/15-40 i SSM300MH 3,00/15-40 lub widział w jakimś sklepie, proszę o informację :)

#73 OFFLINE   gofer22

gofer22

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaIłowo Osada
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Konkiel

Napisano 04 listopad 2023 - 23:40

Witam. Potrzebuję jakiś sprawdzonych informacji na temat kija Shimano Speedmaster AX 3-14.
Chodzi mi szczególnie o to czy jest ktoś kto go używał albo używa i mógłby wypowiedzieć się co do jego gramatury przynęt. Mi miałby służyć do gum o masie ok 8g plus główka max 6g.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych