Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Szczupakowe muchy - połączone tematy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 08 kwiecień 2015 - 11:29

Gdzie kupowałeś? W Jaxonach też tą rurke da sie wyciągnąć. Rurka jest bardziej elastyczna?

Kupowałem w belonce, Czy jest bardziej elastyczna nie wiem, bo nie wiem jaka jest w jaxonie, ale ta napewno nie jest krucha. Najlepiej ją jednak wyjąć albo przyciąć ew. odpowiednio i przytopić jak tą z filmiku. Znalazłem kiedyś ciekawszą, węższą chyba w sklepie z forum sumowego, ale nie mogę teraz namierzyć.



#62 OFFLINE   Little Wing

Little Wing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 27 lipiec 2015 - 10:54

Wiem że jakiś czas temu temat przewinoł się na forum , ale jakoś znaleźć nie mogę . czy ktoś pamięta jak nazywała się firma która wytwarzała te przynęty ? .Używa , używał ktoś ? jak ze skutecznością ?



#63 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 lipiec 2015 - 11:11

Bardzo skuteczne. Szczególnie wiosną. Ale jesienią tez na płytkim się sprawdzą. Eumer Fishing.


  • Little Wing lubi to

#64 OFFLINE   Little Wing

Little Wing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 27 lipiec 2015 - 12:01

dzięki @godski o to właśnie chodziło  :)



#65 OFFLINE   Little Wing

Little Wing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 28 lipiec 2015 - 09:32

Bardzo skuteczne. Szczególnie wiosną. Ale jesienią tez na płytkim się sprawdzą. Eumer Fishing.Nies                                                                                                                                                                  

Niestety nie rozumiem języka w którym nakręcone są filmy  :( ,ten materiał z którego są ukręcone to Lis ? Pamiętam że szukałeś kogoś kto by się zajął tworzeniem tych przynęt , znalazłeś ? pojedynczy hak jako zbrojenie wystarcza ? 



#66 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 28 lipiec 2015 - 13:12

Bardzo skuteczne. Szczególnie wiosną. Ale jesienią tez na płytkim się sprawdzą. Eumer Fishing.

 

Andrzej powiedz coś więcej. Łowiłeś na te muchy? Czy tylko twierdzisz tak po obejrzanych filmach na youtube?



#67 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 lipiec 2015 - 17:22

Niestety nie rozumiem języka w którym nakręcone są filmy  :( ,ten materiał z którego są ukręcone to Lis ? Pamiętam że szukałeś kogoś kto by się zajął tworzeniem tych przynęt , znalazłeś ? pojedynczy hak jako zbrojenie wystarcza ? 

 

 

Andrzej powiedz coś więcej. Łowiłeś na te muchy? Czy tylko twierdzisz tak po obejrzanych filmach na youtube?

Łowiłem. Kilka krajowych szczupaków miałem. W Szwecji niedużo próbowałem ale wyjścia dwóch trzech ryb miałem. Naprawdę dużych. Ale w tamtym czasie głównie w Algach się zabujały.

 

Nie wiem co to za materiał. Dostałem kilka sztuk ukręconych przez kolegów a nawet sam coś wyrzeźbiłem ale to nie to samo. Materiały wychodzą ponad 2 dychy. Ciężko z porządnym pływakiem, Jaxonowskie mają kruche rurki.

W oryginale jest też hak który w sklepie pewnie piątaka kosztuje.

 

Plusem tej przynęty jest to ze jest mocno bezzaczepowa. I dość lotna. 

 

Na pewno zostaną w moim pudełku. 


  • Little Wing lubi to

#68 OFFLINE   Melanzyk

Melanzyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3064 postów
  • LokalizacjaDublin / Częstochowa / Lubaczów
  • Imię:Maciej

Napisano 01 sierpień 2015 - 04:14

Andrzeju wrzucisz fotkę tego cosia? :D mój internet nie potrafi tego znaleźć haha.

 

Pozdr

M



#69 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 01 sierpień 2015 - 21:40

Andrzeju wrzucisz fotkę tego cosia? :D mój internet nie potrafi tego znaleźć haha.

 

Pozdr

M

 

Wpisz spintube w google lub na youtube



#70 OFFLINE   Little Wing

Little Wing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 02 sierpień 2015 - 03:28

, a o jest   :)



#71 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 sierpień 2015 - 20:50

Katalog Mikado 2015 w sieci. Tam można obejrzeć kolorystykę i gramaturę.



#72 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 19 sierpień 2015 - 21:00

Orginalne szczupakowe duże Spin Tuby od Eumera wykonane są z ''supikoiran turkista" czyli sierści jenota,mniejsze modele to lis polarny.Mam trochę materiałów od Eumera,ale robię z nich głównie średnie i duże jigi,pod kątem sandacza i szczupaka.


  • Little Wing i Tomek88 lubią to

#73 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 19 sierpień 2015 - 21:12

Tu filmik przedstawiający jak łowić na SpinTube,pan podkreślił ,że istotna jest niewielka 3-4g oliwka ołowiana przed przyponem stalowym,która nie pozwala ''musze'' zbytnio wyjść do powierzchni przy prowadzeniu,oraz pomaga po zacięciu ryby ''odstrzelić'' muchę w górę przyponu,aby ryba jej zbytnio ''nie zemolowała''.

 


  • Little Wing lubi to

#74 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 28 październik 2015 - 10:28

Panowie, odświeżam wątek. Sezon szczupaczy co prawda jeszcze w pełni, ale kilka okazji, by zamoczyć Wasze futrzaki, chyba już było? ;)

 

Jadąc ostatnio na szczupaki, razem z jerkami, wziąłem też swojego Spintuba . Postanowiłem dać mu szansę, zwłaszcza, że ryby nie były zbyt chętne do żerowania i trzeba było kombinować, by skusić jakiegoś kaczodziobego do brania. Do łowienia na płytkiej, pełnej zielska, wodzie super sprawa, ale i na wodzie około 3m i nawet nieco głębszej, też swobodnie można nim kusić. Łowiłem wersją wolno tonącą. Przynęta daje się poprowadzić baaaaaardzo powoli, co dawało brania ryb podczas ich słabej aktywności. Po nasiąknięciu, rzuca się tym swobodnie średnim zestawem castingowym- kijek do 60g i niskoprofilowiec Procaster Rojo z linką 30lb. 

 

Prowadzenie.

Po zarzuceniu wymagana jest odpowiednio długa przerwa, dla osiągnięcia pożądanej głębokości. Następnie powolne prowadzenie, zarówno dłuższymi, jak i krótszymi podciągnięciami. Przynęta daje ten komfort, że można się wręcz nią bawić, nigdzie się nie spiesząc, jednocześnie nie obawiając się zaczepów. Branie może nastąpić dosłownie w każdej chwili, gdyż nawet pozornie pozostawiona bez ruchu, atrakcyjnie faluje i pulsuje. 

Pojedynczy haczyk raczej nie robi zbyt wielkiego spustoszenia w szczupaczym pysku i łatwo jest rybę wypiąć. A i wędkarzowi wygodniej się podbiera, jeśli wie, że pod pokrywą skrzelową nie czeka na niego zestaw kotwic ;)

 

347i6fk.jpg

 

34zlvkz.jpg


Użytkownik Kamil Z. edytował ten post 28 październik 2015 - 13:11


#75 OFFLINE   platynowłosy

platynowłosy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1274 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 listopad 2015 - 00:04

Witam Panowie

 

Sierść Jenota????

No fajnie...ale w PL tego raczej chyba nie uświadczysz.

Jest w PL jakiś ersatz?

 

, a o jest   :)

 

Orginalne szczupakowe duże Spin Tuby od Eumera wykonane są z ''supikoiran turkista" czyli sierści jenota,mniejsze modele to lis polarny.Mam trochę materiałów od Eumera,ale robię z nich głównie średnie i duże jigi,pod kątem sandacza i szczupaka.

Pozdrawiam

Alek



#76 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 24 listopad 2015 - 20:09

Są gotowe Spintuby ;)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych