Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

malowanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
41 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 04 październik 2016 - 21:35

Dokadnie tak jak piszesz. Miałem kilka wcześniej zalakierowanych tym classic silver i po 3 dniach powłowa była lepka i gumowa, jakbym impregnował w kisielu :o , dlatego szukałem innego. Porażka. 20 woblerów zamiast iść nad wodę nadaje się do śmietnika :wub: . Uczymy się na błędach. Jutro zamawiam hertzlack. A możesz wstawić fotkę z etykietą herzlack ? Może to śmiesznie brzmi ale naprawdę chcę już mieć pewność że kolejny tydzień pracy nie skończy w koszu :) Pozdrawiam.

 

Coś tu mi nie pasuje. 

Najpierw kolega pyta o potwierdzenie, co za Domalux reszta używa, bo on ma Alkilak, co popsuł partię wobków. 

Potem narzeka, że silver po 3 dniach był lepki i gumowy ( raczej chyba niemożliwe ).

Nie ogarniam. 

 

Każdy, zarówno Domalux jak i Hartzlack ma swoje wady i zalety. Kwestia jakie ilości lakierujemy, jaki kształt korpusu itd. 


Użytkownik tymon edytował ten post 04 październik 2016 - 21:38


#22 Guest_Tomasz Bociek_*

Guest_Tomasz Bociek_*
  • Guests

Napisano 05 październik 2016 - 05:49

Pierwsze woblery które zrobiłem pokryłem silver classic i był gumowy nawet po 3 dniach suszenia. Poszedłem do sklepu i sprzedawca polecil alkilak a ten zareagował z farbami akrylowymi. Nic skomplikowanego tu nie ma. Po prostu pytałem bo myślałem że jest kilka rodzajów tego silver classic. Piszę jak jest, mam problem z lakierem więc pytam. Ot taki dylemat początkującego.

Użytkownik Tomek1984 edytował ten post 05 październik 2016 - 05:50


#23 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 05 październik 2016 - 06:24

Teraz to wyjaśniłeś jak należy, bo z wcześniejszych wypowiedzi ciężko się połapać dokładnie w czym problem. 

 

Pamiętaj, żeby tylko przed kładzeniem lakieru akryle Ci dobrze wyschły, bo też może być niemiła niespodzianka. 



#24 Guest_Tomasz Bociek_*

Guest_Tomasz Bociek_*
  • Guests

Napisano 05 październik 2016 - 06:31

Właśnie że woblerki lakierowałem po kilku dniach. Może ten silver był jakiś wadliwy a może to ja coś zrobiłem źle. No nic dziś kupię hertzlack i sprawdzimy. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

#25 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 05 październik 2016 - 06:37

Hartzlack nie hertzlack. 



#26 OFFLINE   Santiago

Santiago

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • LokalizacjaKrosno/Rzeszów

Napisano 05 październik 2016 - 07:33

Dokadnie tak jak piszesz. Miałem kilka wcześniej zalakierowanych tym classic silver i po 3 dniach powłowa była lepka i gumowa, jakbym impregnował w kisielu :o , dlatego szukałem innego. Porażka. 20 woblerów zamiast iść nad wodę nadaje się do śmietnika :wub: . Uczymy się na błędach. Jutro zamawiam hertzlack. A możesz wstawić fotkę z etykietą herzlack ? Może to śmiesznie brzmi ale naprawdę chcę już mieć pewność że kolejny tydzień pracy nie skończy w koszu :) Pozdrawiam.

http://sklep-sklejka...etow-polysk.jpg  



#27 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 05 październik 2016 - 08:36

Właśnie że woblerki lakierowałem po kilku dniach. Może ten silver był jakiś wadliwy a może to ja coś zrobiłem źle. No nic dziś kupię hertzlack i sprawdzimy. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

Przy woblerach pośpiech zawsze jest szkodliwy. Wszystko, każdy etap wymaga czasu. Szpachla za mało wyschnięta zepsuje woblera. Nawet kilka tygodni po jego wykonaniu. Capon, farba podkładowa - również wymagają czasu na całkowite wyschnięcie. Za wcześnie położone farby na takim podkładzie będą z wierzchu suche, lecz lakier zweryfikuje wszystko i może nawet całość rozpuścić. Farbę i podkład. Podobnie za wcześnie położona warstwa lakieru, jeśli poprzednia nie jest właściwie wyschnięta, będzie dużo dłużej się utwardzać. W skrajnych przypadkach może uszkodzić farbę i właściwie nigdy nie uzyskać deklarowanej przez producenta twardości.

Warto zwolnić tempo :)

Lakiery typu Domalux Silver, czy Hartzlack, do utwardzenia potrzebują wilgoci w powietrzu. Bez odpowiedniej wilgotności żelowanie przebiega bardzo długo i może dać lekko plastyczną powłokę. Zbyt duża ilość wilgoci (parówka) doprowadzi do zmętnienia lakieru. 


  • *Hektor* lubi to

#28 Guest_Tomasz Bociek_*

Guest_Tomasz Bociek_*
  • Guests

Napisano 05 październik 2016 - 08:38

Super. Teraz nie będzie szans na pomyłkę. Mam jeszcze jedno pytanie, lakier nakładacie pędzlem czy zanurzacie wobka w puszce z lakierem i wieszacie do wysuszenia?

#29 OFFLINE   Tomek1988

Tomek1988

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1456 postów
  • LokalizacjaBasonia
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Janeczek

Napisano 05 październik 2016 - 09:08

Super. Teraz nie będzie szans na pomyłkę. Mam jeszcze jedno pytanie, lakier nakładacie pędzlem czy zanurzacie wobka w puszce z lakierem i wieszacie do wysuszenia?

Zanurzeniowo, lakier rozlej do słoików i jako uszczelkę daj pod zakrętkę kawałek folii. Oczywiście słoiki możesz dobierać w zależności od wielkości woblera, ja przeważnie przelewam w słoiczki ok 300ml najlepiej jak słoiczek jest w miarę wysoki i wąski.


Użytkownik Tomek1988 edytował ten post 05 październik 2016 - 09:10

  • *Hektor* i Kajtelek2 lubią to

#30 Guest_Tomasz Bociek_*

Guest_Tomasz Bociek_*
  • Guests

Napisano 05 październik 2016 - 10:14

Bardzo mi pomogliście. Dziękuję.

#31 OFFLINE   Fred A

Fred A

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • LokalizacjaDom na wiślanym brzegu...

Napisano 07 październik 2016 - 18:01

Polecę słoiczki po oliwkach,wąskie długie na uklejo podobne wobki idealne.



#32 Guest_Tomasz Bociek_*

Guest_Tomasz Bociek_*
  • Guests

Napisano 07 październik 2016 - 18:13

Właśnie wczoraj żona zastanawiała się po jaką cholerę kupiłem 8 słoików oliwek  :rolleyes:


  • *Hektor* i Fred A lubią to

#33 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 07 październik 2016 - 19:44

Właśnie wczoraj żona zastanawiała się po jaką cholerę kupiłem 8 słoików oliwek  :rolleyes:

8?

Mniam mniam mniam mniam mniam mniam mniam mniam :P



#34 ONLINE   Tomek1988

Tomek1988

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1456 postów
  • LokalizacjaBasonia
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Janeczek

Napisano 07 październik 2016 - 21:11

Dobre są po oliwkach ale do mniejszych serii, jak robię seryjkę 200 sztuk to za szybko ubywa z takiego słoiczka :D



#35 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2649 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 07 październik 2016 - 21:33

Po chrzanie z lidla czy biedronki jest taki wyższy trochę i do wobków do 8-9 cm jest fajny



#36 Guest_Tomasz Bociek_*

Guest_Tomasz Bociek_*
  • Guests

Napisano 08 październik 2016 - 06:12

Ja dopasowałem zakup do swoich potrzeb bo strugam jerki 8-12 cm i akurat takie słoiki mi wpadły w ręce 400ml o idealnej wysokości. Ja robię 20 sztuk jednorazowo tak że powinno wystarczyć. Jeżeli nie to w zapasie będzie lakier rozlany do kilku słoików. Dzięki panowie za podpowiedzi. Na żadnym forum jeszcze nie spotkałem się z tak dużą pomocą. Pozdrawiam.

#37 OFFLINE   patzaw26

patzaw26

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1074 postów
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 08 październik 2016 - 10:00

Jeszcze taka jedna wskazówka. Jak rozlewasz do słoików to pod zakrętkę daj reklamówkę albo rękawiczkę lateksową i po zakręceniu połóż słoik na zakrętce. Nie dostaje się wtedy powietrze i lakier nie gęstnieje :) Jak co to Ci mogę zdj na priv wysłać.



#38 Guest_Tomasz Bociek_*

Guest_Tomasz Bociek_*
  • Guests

Napisano 08 październik 2016 - 12:35

Dzięki za podpowiedź bo lakier do tanich nie należy  :angry: Myślałem jeszcze o słoikach weck, to są te słoiki z gumką i sprężyną ale mam w domu duże pojemnościowo tak że dam sobie spokój i zastosuję trik z rękawiczką lateksową lub folią.


Użytkownik Tomek1984 edytował ten post 08 październik 2016 - 12:38


#39 OFFLINE   *Hektor*

*Hektor*

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Piotr

Napisano 08 październik 2016 - 14:29

Już nie raz to pisałem w różnych tematach, ale i tu odświeżę ;)

Rant słoika owijam taśmą izolacyjną. Nawet jeśli przyschnie i trzeba podważać (zdeformować dekielek) żeby otworzyć, to po zamknięciu taśma uszczelni . Zdarzyło się że po 2 latach, stary Domalux ze słoiczka, był lepszy od nowego zakupu; ale tu i jakość tego nowego półmatu się pogorszyła...

Jeśli poziom lakieru spada nie przykrywając woblera, to albo dolewka (uwaga na spienienie), a najlepiej wrzucić coś (co jest pod ręką, stary bezpiecznik topikowy, kawałek listewki itp.) do słoiczka co podniesie poziom lakieru.


Użytkownik *Hektor* edytował ten post 08 październik 2016 - 14:55

  • tymon, Night_Walker, woblery z Bielska i 1 inna osoba lubią to

#40 OFFLINE   seba666

seba666

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 28 listopad 2016 - 08:55

Mam pytanie moczę korpus w caponie a pózniej biała farba tylko jaka?
Używam caponu domalux,spraye motip,lakier domalux.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych