Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sprzęt na szczupaka - propozycje wyboru


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 04 wrzesień 2015 - 09:08

W kwestii kołowrotka to sam jeszcze nie zdecydowałem. Na początku byłem przekonany, ze bedzie to Zauber albo Red Arc, pozniej na listę wleciał jeszcze penn slammer albo ślinianek ale im więcej czytałem, tym więcej miałem watpiliwosci aż do tego stopnia ze przez myśl przeszło mi dołożenie kasy do Caldii A. Natomiast teraz, po oględzinach bardzo poważnie myśle o Daiwie Freams 2508 albo 3000, która bedzie chyba takim pośrednim wyjściem pomiędzy zauberem, a Caldia, na która tez jeszcze przyjdzie czas... Także zastanów sie bo moze warto trochę dołożyć do kreciolka...

#22 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 04 wrzesień 2015 - 09:51

Patrząc na proponowany budżet to poszedłbym w porządny używany kij chociażby z jerkbaitowej giełdy, który nie przeszkadza w łowieniu a póki co budżetowy kręcioł płynnie oddający linkę. Dożywocia zapewne nie wytrzyma, ale z czasem sobie zmienisz ;)

 

http://jerkbait.pl/t...urnament-elite/

Nie wiem czemu jeszcze nie poszedł, te cts'y to mocanre narzędzia to holu dużych ryb i przyciążeń, prawie jak BM ;)



#23 Guest_mikolaj_*

Guest_mikolaj_*
  • Guests

Napisano 04 wrzesień 2015 - 14:09

Kizior, mnie też ciekawi to rozróżnienie spectra vs dynema. Tak mi to kolejnym mitem zajeżdża. I po co mu plecionka do 15 kg ??
No chyba , że na kotwicę, ale przecież napisał że łowi z brzegu.
  • strary lubi to

#24 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 05 wrzesień 2015 - 21:17

Witam mam pare pytan odnosnie sprzetu glownie na szczupaka. Chcialbym przywiesc z Polski troche sprzetu ( wiekszy wybor i duzo duzo taniej ). Wedke do light - medium spina juz mam ale planuje zapolowac na wieksze okazy, jako ze jest tu niezgodne z regulaminem branie szczupakow 4kg + mozna trafic na naprawde ladne rybki ;)
 
Bede potrzebowal 3 wedek z kolowrotkami na warunki panujace na wyspach czyli sporo deszczu ;)
 
1. Spiningu z kolowrotkiem glownie pod wahadlowki i gumy 10 - max 40g
Co do kolowrotkow to z forum i opinii internetowych wybralem takie:
 
Ryobi Zauber / Spro Red Arc 250zl / 300zl
Okuma Salina ok 450-500zl
Penn Battle 350-400zl
Penn Slammer 350zl
Penn Spinfisher ok. 400zl
 
Jeszcze jakies godne uwagi ?
 
Co do wedek to tu gorzej i prosilbym o bardziej szczegolowa pomoc. Niechce przesadzic z budzetem. Chcialbym tutaj cos w granicach 200-300zl jezeli macie cos ciut drozszego to piszcie. Zastanawiam sie czy lepiej jest wydac wiecej na kolowrotek czy na wedke ? Preferowalbym tutaj dl 2.7-3m. Bede lowil z brzegu.
 
DAM Neo Spinning 15-45g 2.7m 250zl
Konger WRX World Champion Classic 10-35g 2.75m 350zl
Dragon Viper HD Pike 10-35g 2.9 270zl
York Blue Diamond Spin 36g 2.7m 230zl
Dragon Express Spin 10-35g 2.7m 200zl
Daiwa Exceler Sping 3.0m 10-40g 320zl
Shimano Exage 2.7m 14-40g 270zl
Dam Nanoflex G2 14-40g 2.7m 260zl
Cormoran Black Bull PCC Spin 10-40g 2.7m 240zl
 
Tyle co udalo mi sie znalesc jakies porady ew. inne propozycje moga byc drozszcze jesli sa warte uwagi mysle do max 400zl
 
 
 
Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji

Jeśli zestaw na duże Esoxy to proponuję wbrew większości niezadowolonych na tym forum wędzisko BEAST MASTER BX - 2.40 m - cw.20-50 g.

Kołowrotek Daiwa Tournament Force 3000 lub 3500 - ( znakomite kołowrotki,nie tylko do zestawów na szczupaki ).

Takim zestawem się dzisiaj posługiwałem w trollingu, ( łowię głównie właśnie ta metodą) i na moim jeziorze zapiąłem esoxa 105 cm na dużego woblera. Mój syn przyłowił 85 cm. Niestety zdjęć nie będzie.

Z kołowrotków w zastępstwie Daiwy Force mogę polecić  '09 Twin Power SW 4000 PG. 

 

Pozdrawiam

Józef Lesniak


Użytkownik Józef Lesniak edytował ten post 05 wrzesień 2015 - 21:38


#25 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15615 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 wrzesień 2015 - 21:37

Jeśli zestaw na duże Esoxy to proponuję wbrew większości niezadowolonych na tym forum wędzisko BEAST MASTER - 2.40 m - cw.20-50 g.

Kołowrotek Daiwa Tournament Force 3000 lub 3500 - ( znakomite kołowrotki,nie tylko do zestawów na szczupaki ).

Takim zestawem się dzisiaj posługiwałem w trollingu, ( łowię głównie właśnie ta metodą) i na moim jeziorze zapiąłem esoxa 105 cm na dużego woblera. Mój syn przyłowił 85 cm. Niestety zdjęć nie będzie.

Z kołowrotków w zastępstwie Daiwy Force mogę polecić  '09 Twin Power 4000 PG. 

 

Pozdrawiam

Józef Lesniak

Dobra propozycja tylko że tydzień machania takim zestawem zmęczy. Kolega szuka do rzutów 10-40 gramów. Forsiak i BM swoje waży. Do trolla owszem. Ale do trolla wolę multiki.

Poza tym zestaw w nirmalnych sklepach nieosiagalny a pytajacy ma 5 dni na zakupy w PL. Tyko ciekawe czemu się na to uparł? Nie może sobie przez neta do siebie zamówić? 



#26 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 05 wrzesień 2015 - 21:51

Dobra propozycja tylko że tydzień machania takim zestawem zmęczy. Kolega szuka do rzutów 10-40 gramów. Forsiak i BM swoje waży. Do trolla owszem. Ale do trolla wolę multiki.

Poza tym zestaw w nirmalnych sklepach nieosiagalny a pytajacy ma 5 dni na zakupy w PL. Tyko ciekawe czemu się na to uparł? Nie może sobie przez neta do siebie zamówić? 

No przecież pisałem  że tydzień tym nie macham,tylko trolluję, a to znaczna różnica.

Fakt zestaw trochę waży i  raczej trudny do zdobycia,a zwłaszcza jeśli chodzi o Forsiaka.

A dlaczego się tak uparł ?- Sam nie wiem,może za dużo się naczytał i zgłupiał.



#27 OFFLINE   nikoafc

nikoafc

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz

Napisano 05 wrzesień 2015 - 22:15

Moge zamowic tylko chcialem pojechac i pomacac w jakims stacjonarnym sklepie.

Obecnie sie zastanawiam pomiedzy beastmasterem a sg bushwhacker xlnt 2.

W sklepie ktory sobie upatrzylem maja shimano tylko wersje cx 270cm 20-50 rozumiem ze to jakas nowa wersja ? Co o tym powiecie ? Czy lepiej poszukac tej 2.40 bx.

Z kolowrotkow to zaciekawil mnie ten daiwa freams 3000.

Ile taki zestaw spiningowy powiniem wazyc w takim razie?

#28 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 06 wrzesień 2015 - 15:39

Wczoraj przy okazji wizyty w sklepie oglądałem kręciołek Okumy-Helios Gold FD35 i muszę przyznać, że "na sucho" robi bardzo dobre wrażenie, na pewno dużo lepsze spasowanie i praca niż Zauber, czy Red Arc, powiedziałbym, że porównywalne z Daiwą Freams. Do tego dochodzi cena, bo nówkę z 5cio letnią gwarancją można teraz wyrwać w na prawdę atrakcyjnej kasie, praktycznie takiej samej jak Zauber. Kwestia tylko czy może ktoś napisać coś o użytkowaniu tego kołowrotka w praktyce?

 

Co do wagi zestawu, to oczywiście jest to kwestia indywidualna ale z regóły taki zestaw o c.w. do 35-40g żeby się nim komfortowo łowiło przez kilka godzin moim zdaniem 400-500g


Użytkownik PatLove edytował ten post 06 wrzesień 2015 - 15:44


#29 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 06 wrzesień 2015 - 18:34

Ja zaproponuje sportex black Pearl 2.7 w cw 20 (16-30) łowię nim niedługo ale często, kij dość szybki i o pięknym głębokim ugieciu, najlzej łowiłem 10 gr + guma 10cm najciężej 35 gr +guma 12 cm. Jeśli chodzi o woblery to nawet smuzakiem rzuciłem ;). Gwarancja na blank 10 lat. Dobrze wyważony. Lubię nim łowić, myślę że na szczupaki to świetna propozycja.

Użytkownik grunwald1980 edytował ten post 06 wrzesień 2015 - 18:34


#30 OFFLINE   Woytec

Woytec

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 721 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 06 wrzesień 2015 - 18:54

Jeżeli chodzi o kołowrotek to rozważ jeszcze Fin Nor Lethal 40. U nas, ten producent jest zaskakująco mało popularny i ciężko znaleźć sprawdzone informacje, jak chcesz poczytać o tym kołowrotku, to tutaj znajdziesz opinię Alana Hawka. Cena jest porównywalna z Pennem, Spro i Daiwa. Ja rozglądam się właśnie za kołowrotkiem do ciężkiego spiningu, chciałem kupić Slammera 360, ale chyba zdecyduję się na tego Lethala. 

 

Załączone pliki



#31 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 07 wrzesień 2015 - 19:37

W sumie ciekawa propozycja,tylko ciekawe jak sprawuje sie w praktyce,no i ta waga...

#32 OFFLINE   dawid1

dawid1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 08 wrzesień 2015 - 20:30

Jeśli chodzi o Daiwe Freams, mój brat używa modelu 4000 i bardzo sobie chwali. Jak dla mnie ma za małe przełożenie ale to podobno plus jeśli chodzi o żywotność mechanizmu, tak przynajmniej twierdził sprzedawca...



#33 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 09 wrzesień 2015 - 09:50

Wlasnie przeczytałem cały temat o Ryobi Zuberze i chyba kategorycznie odrzucę ten kreciolek bo to co piszą forumowicze wydaje sie byc jakas kpina...
Być moze kiedyś był to świetny kołowrotek biorąc pod uwagę jego cenę ale teraz chyba z tym starym wspólna ma tylko nazwę i wygląd i podejrzewam, ze taka Daiwa Freams za nie wiele większa kasę bije obecnego, pełnego luzów, grzechocacego i piszczacego Zaubera na głowę....