Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sprzęt na szczupaka - propozycje wyboru


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   nikoafc

nikoafc

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz

Napisano 02 wrzesień 2015 - 20:05

Witam mam pare pytan odnosnie sprzetu glownie na szczupaka. Chcialbym przywiesc z Polski troche sprzetu ( wiekszy wybor i duzo duzo taniej ). Wedke do light - medium spina juz mam ale planuje zapolowac na wieksze okazy, jako ze jest tu niezgodne z regulaminem branie szczupakow 4kg + mozna trafic na naprawde ladne rybki ;)
 
Bede potrzebowal 3 wedek z kolowrotkami na warunki panujace na wyspach czyli sporo deszczu ;)
 
1. Spiningu z kolowrotkiem glownie pod wahadlowki i gumy 10 - max 40g
Co do kolowrotkow to z forum i opinii internetowych wybralem takie:
 
Ryobi Zauber / Spro Red Arc 250zl / 300zl
Okuma Salina ok 450-500zl
Penn Battle 350-400zl
Penn Slammer 350zl
Penn Spinfisher ok. 400zl
 
Jeszcze jakies godne uwagi ?
 
Co do wedek to tu gorzej i prosilbym o bardziej szczegolowa pomoc. Niechce przesadzic z budzetem. Chcialbym tutaj cos w granicach 200-300zl jezeli macie cos ciut drozszego to piszcie. Zastanawiam sie czy lepiej jest wydac wiecej na kolowrotek czy na wedke ? Preferowalbym tutaj dl 2.7-3m. Bede lowil z brzegu.
 
DAM Neo Spinning 15-45g 2.7m 250zl
Konger WRX World Champion Classic 10-35g 2.75m 350zl
Dragon Viper HD Pike 10-35g 2.9 270zl
York Blue Diamond Spin 36g 2.7m 230zl
Dragon Express Spin 10-35g 2.7m 200zl
Daiwa Exceler Sping 3.0m 10-40g 320zl
Shimano Exage 2.7m 14-40g 270zl
Dam Nanoflex G2 14-40g 2.7m 260zl
Cormoran Black Bull PCC Spin 10-40g 2.7m 240zl
 
Tyle co udalo mi sie znalesc jakies porady ew. inne propozycje moga byc drozszcze jesli sa warte uwagi mysle do max 400zl
 
 
 
Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji

#2 OFFLINE   Nissenel

Nissenel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Nazwisko:Sebastian

Napisano 02 wrzesień 2015 - 20:15

Może Savage Gear Multi Purpose Predator 244cm >50g + Penn Slammer ?  :)

 

Jeśli chodzi o punkt 2 to polecam karpiówki, np Daiwa Black Widow albo Anaconda Base


Użytkownik Kraken edytował ten post 02 wrzesień 2015 - 20:17


#3 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 02 wrzesień 2015 - 20:21

Jesli chodzi o punkt 2, to sobie go skasuj, zanim moderator to zrobi :) 

To forum tylko i wylacznie o lowieniu ryb na sztuczne przynety.



#4 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 02 wrzesień 2015 - 20:26

Jesli chodzi o punkt 2, to sobie go skasuj, zanim moderator to zrobi :) 
To forum tylko i wylacznie o lowieniu ryb na sztuczne przynety.


Już wykasowane! :)
  • Del Toro lubi to

#5 OFFLINE   Kamil_Be

Kamil_Be

    Nie doradzam na PW, dajcie mi spokój :D

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1459 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Kamil
  • Nazwisko:Be

Napisano 02 wrzesień 2015 - 20:45

Nie pchają się w Battle i Spinfishera...

#6 OFFLINE   woblerek48

woblerek48

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 02 wrzesień 2015 - 20:56

Proponuje ci SPRO RED ART 10400 .Mam jakieś 6lat i dobrze się sprawuje.



#7 OFFLINE   nikoafc

nikoafc

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz

Napisano 03 wrzesień 2015 - 06:52

Savage Gear Parabellum co powiecie na temat tych wedek 10-35g wersja 450zl warto by bylo doplacic czy moze w tych granicach cenowych polecacie cos innego?

#8 OFFLINE   pickok

pickok

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 03 wrzesień 2015 - 07:06

Polecam Savage gear xlnt 10-30 albo cięższą wersje 15-42g plus Red arc 10300 zaczynałem od takiego zestawu i naprawdę daje frajdę a koszty około 500zł komplet

 

A na marginesie kup odrazu CASTA jakiegoś bo prędzej czy później i tak na tą chorobę zachorujesz ;)



#9 OFFLINE   Rafalus

Rafalus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 70 postów
  • LokalizacjaB-a
  • Imię:Rafał

Napisano 03 wrzesień 2015 - 07:48

Savage Gear Parabellum co powiecie na temat tych wedek 10-35g wersja 450zl warto by bylo doplacic czy moze w tych granicach cenowych polecacie cos innego?

Posiadam SG Parabellum CC 307cm 9-32g. Jak dla mnie kosa, świetnie prowadzi się nią przynętę, fajnie przekazuje drgania podczas brań i co dosyć ważne dla mnie pozwala na dalekie rzuty.



#10 OFFLINE   nikoafc

nikoafc

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz

Napisano 03 wrzesień 2015 - 08:30

Sklanialbym sie raczej do rozmiarow 2.7 -3m lowie z brzegu. Z reguly na jeziorach sa porobione pomosty przykosy i mozna komfortowo rzucac lecz gdzie niegdzie plywa troche zielska i dluzszy kij bylby bardziej przydatny.

Co do kolowrotka to napewno kupie red arca jeszcze na temat wedki moze podyskutujemy jak nie bedzie innych propozycji to sie skusze chyba na sg parabellum.

#11 OFFLINE   Lukasz82

Lukasz82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów
  • LokalizacjaDublin

Napisano 03 wrzesień 2015 - 09:04

Polecam team dragon spinning 2,7 m, c.w. 10-35g. Fajny kij do lapania z brzegu, jest trochę droższy ale nie raz warto dołożyć.
Kołowrotek spro red arc 10400.

#12 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 03 wrzesień 2015 - 10:27

Od siebie moge polecić SG MPP, co prawda lowie z łódki wiec mam 198cm i jest to średni spin do 35g ale jest na prawde czuły, dobrze prowadzi sie nim przynęty o wadze do ok 30g i bez problemu trzyma ryby podczas holu.
Odnośnie kołowrotka nie pomogę bo aktualnie sam szukam.

Użytkownik PatLove edytował ten post 03 wrzesień 2015 - 10:30


#13 OFFLINE   Kizior

Kizior

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 03 wrzesień 2015 - 12:14

A ja uwazam wlasnie spinfishera za swietny wybor. Dalbym rozmiar 3500 z pletka do 15 kg max (na szczuplego 10 wystarczy) np. Huprovka (starczy na dluzej bo wlokna dynema nie spectra) do tego dorzucilbym shimano beastmastet dx 2.10m i 120max wyrzutu. W praktyce dostajesz na tyle mocny sprzet ze obrobi przynety do 100 gram ale poczujesz branie 20cm szczupaka na 20 gramowa przynete. Wpadnij do sklepu i popros o skrecenie takiego kreciola z beastmasterem i sam ocen czy Ci pasuje. Nie sugeruj sie takze dlugoscia kija i tym ze lowisz z brzegu. Tez mialem takie podejscie a teraz nie wyobrazam sobie kija dluzszego niz 2.3m w reku. Rzuty rownie dlugie co dluzszymi a kontrola przynety i jej podszarpywanie tzw. twiching nieporownywalnie lepsze . Poza tym wyobraz sobie mala przerwe w trzcinach badz krzakach przy brzegu i operowanie w niej kijem 3m oraz takim2.1m. Juz nie mowiac o sytuacji gdzie masz wodery, plywadelka badz lodke.
Pozdrawiam. A i nie kupuj bez macania.

#14 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 wrzesień 2015 - 12:28

A ja uwazam wlasnie spinfishera za swietny wybor. Dalbym rozmiar 3500 z pletka do 15 kg max (na szczuplego 10 wystarczy) np. Huprovka (starczy na dluzej bo wlokna dynema nie spectra) do tego dorzucilbym shimano beastmastet dx 2.10m i 120max wyrzutu. W praktyce dostajesz na tyle mocny sprzet ze obrobi przynety do 100 gram ale poczujesz branie 20cm szczupaka na 20 gramowa przynete. Wpadnij do sklepu i popros o skrecenie takiego kreciola z beastmasterem i sam ocen czy Ci pasuje. Nie sugeruj sie takze dlugoscia kija i tym ze lowisz z brzegu. Tez mialem takie podejscie a teraz nie wyobrazam sobie kija dluzszego niz 2.3m w reku. Rzuty rownie dlugie co dluzszymi a kontrola przynety i jej podszarpywanie tzw. twiching nieporownywalnie lepsze . Poza tym wyobraz sobie mala przerwe w trzcinach badz krzakach przy brzegu i operowanie w niej kijem 3m oraz takim2.1m. Juz nie mowiac o sytuacji gdzie masz wodery, plywadelka badz lodke.
Pozdrawiam. A i nie kupuj bez macania.

A ja bym Spinfinishera odrzucił. Przynęty 10-40 g i młynek ważący 400 gramów. 



#15 OFFLINE   nikoafc

nikoafc

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz

Napisano 03 wrzesień 2015 - 15:01

Co do ofert z priva to sprzet w tej cenie chcialbym nowy wiec raczej podziekuje.

Mozecie polecic jakis duzy sklep wedkarski jak najblizej nowego sacza (malopolska) gdzie moglbym sie wybrac i pomacac sprzet ktory zostal wymieniony ?

#16 OFFLINE   pickok

pickok

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 566 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 03 wrzesień 2015 - 15:36

Co do ofert z priva to sprzet w tej cenie chcialbym nowy wiec raczej podziekuje.

Mozecie polecic jakis duzy sklep wedkarski jak najblizej nowego sacza (malopolska) gdzie moglbym sie wybrac i pomacac sprzet ktory zostal wymieniony ?

 

Kolego sklep to chyba samemu można znaleść już nie przesadzajmy z tymi pytaniami.



#17 OFFLINE   nikoafc

nikoafc

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz

Napisano 03 wrzesień 2015 - 16:08

Wiem wiem w Polsce bede tylko 5 dni i niewiem czy bede mial czas by jezdzic po sklepach wiec potrzebuje 1 konkretnego. Watpie zeby u mnie w miescie byl spory wybor z tego co pamietam cos tam bylo ale ceny tez nie zachwycaly:(

#18 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 03 wrzesień 2015 - 16:14

Sklepu niestety nie polecę, natomiast odnośnie zakupu któregoś z kołowrotków Penn-a to też rozważałem Slammera albo Spinfishera ale zwróć uwagę na ich wagę, a poza tym te nieszczęsne brody...


Użytkownik PatLove edytował ten post 03 wrzesień 2015 - 16:14


#19 OFFLINE   kleniu25

kleniu25

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 03 wrzesień 2015 - 17:40

Sklepu niestety nie polecę, natomiast odnośnie zakupu któregoś z kołowrotków Penn-a to też rozważałem Slammera albo Spinfishera ale zwróć uwagę na ich wagę, a poza tym te nieszczęsne brody...

 

O brodach to założyłem własny temat. hehe.. Może i ważą, ale można nimi gwoździe wbijać. Trudno dojechać ten sprzęt. Sam łowię ciężko Sargusem (wersja 1) i nawet nie jęknie na pomorskiej rzece przy ciężkich wahadłówkach czy obrotówkach.



#20 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 03 wrzesień 2015 - 21:12

(starczy na dluzej bo wlokna dynema nie spectra) 

Możesz rozwinąć???:)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych