Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Co zamiast neoprenu na zimę?

śpiochy wodery

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   LFF

LFF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp.
  • Imię:Marcin

Napisano 10 wrzesień 2015 - 18:26

Witam. Zima już niedługo a ja w tym roku nie mam zamiaru kończyć sezonu, od kiedy łowię na muchę ciągle mi mało :D. Teraz do sedna, Zdecydowałem się na zakup spodniobutów neoprenowych grubości 4-5mm, no i jest tego na runku sporo, celowałem w przedział od 200-500zł. Można w tych pieniądzach kupić całkiem spoko neopreny ale... :mellow:  W żadne się nie mieszczę, po pierwsze to buty, noszę rozmiar 46 i w żadne neopreny 46/47 nie wcisnąłem dolnej kończyny, po drugie to mam dość sporo w klacie bo 135 na goło  :D  ( efekt picia mleka prosto od krowy i jedzenia rabarbaru co rósł za domem w ogródku) no i wysokości mam prawie 1,9m, jednym słowem kawał chłopa. A te zasrane chińczyki nie mają pojęcia jakie w Polsce mogą być chłopy i szyją wszystko na kurduple. Przymierzałem Behry, Cormorany, Spro, Daiwa  i zawsze to samo, jak już wcisnąłem nogę w buta to po wyżej pasa już było jak w kondonie, albo tak krótko że szelek brakowało. Normalnie szlak mnie trafił, bo że niby dla ludzi o nieco większych gabarytach nie ma wyjścia i wędka w kąt. Przecież nie jestem kaleką ani nawet jakimś 200 kilowym spaślakiem, ot duży jestem i tyle. Teraz łowię w gaciach Lemigo PVC, są tak prawie na styk ale dają radę. W planach mam zakup śpiochów z membrany, wiem że w dwa modele się zmieszczę, ale co zrobić aby jajka z zimna nie odpadły jesienią, o zimie nie wspominając.

Macie może jakieś pomysły co dać pod oddychacze żeby jakoś to dało radę ? 



#2 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9494 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 10 wrzesień 2015 - 18:54

Spróbuj takich, jeśli da się gdzieś przymierzyć. Są..... obszerne i raczej długie http://makarfish.pl/...zmiar-4647/8548

 

Ewentualnie http://andrzej.blauc...w.interiowo.pl/


Użytkownik popper edytował ten post 10 wrzesień 2015 - 18:55


#3 ONLINE   bartolomeo213

bartolomeo213

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 10 wrzesień 2015 - 19:12

Cześć jeśli masz gdzieś niedaleko do dekatlonu to zobacz sobie na ich ofertę spodniobutow kiedyś spodobał mi się jeden model ale niestety nie było mojego rozmiaru i zucily mi się w oczy takie w rozmiarze 2xl chodzi mi o neopreny i były naprawdę potężne a i cena była niska + ten sklep nie robi problemów z reklamacjami

#4 OFFLINE   LFF

LFF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp.
  • Imię:Marcin

Napisano 10 wrzesień 2015 - 19:16

Po dzisiejszej przymiarce wszystkich gaci jakie mieli w Centrum Wędkarskim w Zielonej Górze mam już świadomość że neoprenów nie kupię, przymierzałem nawet rozmiar 48/49, Buty były na styk, ale nogawki były o pół metra za długie a reszta taka sama jak we wszystkich innych rozmiarach, czyli obwód w klatce 115-117cm, na kogo oni to qrwa szyją? na węża boa z wielkimi stopami??? PARANOJA. Tych co podałeś przymierzyć nie mam gdzie a nie mam już ochoty tracić kolejnej kasy na przesyłki aby się przekonać że i tak będą za małe.

Szukając neoprenów na Alledrogo natrafiłem na spodnie neoprenowe fitness czy jakoś tak, ma to od 1 do 2 mm grubości i zakłada się to na gołą skórę aby niby przyspieszyć spalanie sadła podczas treningu. Tak sobie pomyślałem że może by zapodać sobie takie spodnie jako drugą warstwę (środkową) pod śpiochy z membrany, co o tym kto myśli ?


Użytkownik LFF edytował ten post 10 wrzesień 2015 - 20:18


#5 OFFLINE   LFF

LFF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp.
  • Imię:Marcin

Napisano 10 wrzesień 2015 - 19:21

Cześć jeśli masz gdzieś niedaleko do dekatlonu to zobacz sobie na ich ofertę spodniobutow kiedyś spodobał mi się jeden model ale niestety nie było mojego rozmiaru i zucily mi się w oczy takie w rozmiarze 2xl chodzi mi o neopreny i były naprawdę potężne a i cena była niska + ten sklep nie robi problemów z reklamacjami

Z Decathlonu jeszcze nie próbowałem, mam zamiar zakupić od nich te membrany Respi 3C w rozm 2xl, tzn mam nadzieję że stykną.

Neopreny od nich to ponoć niewypał, z tego co piszą na ich stronie to ciekną od startu, ale może spróbuje.


Użytkownik LFF edytował ten post 10 wrzesień 2015 - 19:40


#6 OFFLINE   PLECIONA

PLECIONA

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 835 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 10 wrzesień 2015 - 19:42

Może jakieś amerykańce? Oni powinni mieć Twój size.
Możesz nie zmieścić się w budżecie, ale używa się ich tylko okresowo, więc możliwe, że posłużą dłużej.

#7 OFFLINE   LFF

LFF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp.
  • Imię:Marcin

Napisano 10 wrzesień 2015 - 19:55

Vision Subzero, ale cena, to za duża, w zimę dni krótkie więc uda mi się może kilka weekendów zaliczyć, a na te kilka to trochę drogo.



#8 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4373 postów
  • LokalizacjaRZ
  • Imię:Arko

Napisano 10 wrzesień 2015 - 21:17

Zmierz długość od pachwiny do podłogi jak stoisz.

Od tzw. "jajek" nie będę pisał bo .... wszystko u Ciebie jest .... więc.   :o   :)  ;)



#9 OFFLINE   pepccio

pepccio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Andrzej

Napisano 10 wrzesień 2015 - 21:58

Chyba takie byłyby dobre, ale cena trochę wyższa.

 

http://www.cabelas.c...Y_SEQ_103926780



#10 OFFLINE   szymanek69

szymanek69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 614 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
  • Imię:Jarek
  • Nazwisko:Szymankiewicz

Napisano 10 wrzesień 2015 - 22:06

Marcin wynalazłem takie cuś z oferty Snowbee http://caddis.pl/pl/...hest-Waders/828  szczególnie przyjrzyj się rozmiarowi XL- FB (poszerzone ) Może warto napisać do nich ile więcej jest objętości ;)


  • LFF lubi to

#11 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3416 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 10 wrzesień 2015 - 22:09

Niedawno ktos wklejal link do sklepu zzq wodu gdzie byly rozmiary do xxxxl. Z komork8 pisze nie mam linka. Balciak ci uszyje ale potrwa ruski rok.

#12 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3416 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 10 wrzesień 2015 - 22:10

Ps ja mam 187 i 110 kg i w wiekszosc xxl wogole nie wlaze....

#13 OFFLINE   rychu1961

rychu1961

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaDolny śląsk
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Tomaszewski

Napisano 10 wrzesień 2015 - 22:40

Zobacz u cabelasa,zamawiałem same śpiochy dla kolegi który ma około 2m i stope 12,mają tam rozmiary na tłuste murzyniątka,jakość bardzo dobra,moje pierwsze wytrzymały 3 sezony,obecne mam już kolejny trzeci sezon i wszystko jest o.k.


  • trout master lubi to

#14 ONLINE   bartolomeo213

bartolomeo213

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 10 wrzesień 2015 - 22:57

Jest jeszcze jedno wyjście tylko ze dużo droższe kupić oddychaćze które nie problem znaleźć na twoje rozmiary a pod nie bielizna termiczna i pożądany polar tec na zimę myślę że dałbys tak rade a spiochy miałbyś juz na cały rok i z tego modelu dopasowal byś idealnie rozmiarów dla siebie. http://hurch.pl/ikon-waders-p13.html

Użytkownik bartolomeo213 edytował ten post 10 wrzesień 2015 - 23:18


#15 OFFLINE   LFF

LFF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp.
  • Imię:Marcin

Napisano 11 wrzesień 2015 - 21:02

Witam. Dziś odwiedziłem sklep którego nie lubię, i przymierzyłem neopreny firmy której nie lubię, ale pomyślałem że niby co mi szkodzi.

Na moje 4 litery trafiły dziś gacie Jaxon w rozmiarze 46/47, neopren 4,5mm. I sam nie mogłem w to uwierzyć, są OK. but z odrobiną luzu na grubszej skarpecie, góra prawie na styk, ale na tyle się rozciągnie że da się polarek ciepły jeszcze założyć,szelki spokojne dały by radę jeszcze na większego chłopa. nogawki z zapasem długości takim że nie będą utrudniać przełażenia przez przeszkody. jak to mam w Lemigo, trochę dopasowane w udach, ale przymierzałem na polarowe kalisraki i nie ma tragedii, uwierać nie uwiera. Z ciekawości mierzyłem neopren, no i ma te 4.5mm. U Behra nawet 5mm wyglądało na gołe oko jak max 3mm, całkiem serio.

Te Jaxony wyglądają naprawdę przyzwoicie, w porównaniu do wcześniej oglądanych i mieżonych, Daiwa, Cormoran, Spro i Wychwood, wyglądają wcale nie gorzej, mam na myśli szwy, taśmy itd, nie porównuję tu wyglądu.

Natomiast o wiele lepiej wypadają od Behra, Behr przy nich to kaszana, patrząc np, na taśmy, te w Jaxonie wyglądają solidniej. Gwarancja jest na rok, właściciel sklepu zapewniał mnie że jak by coś to nie ma żadnego problemu i dostanę drugie nówki, zapewniał też że miał zaledwie 2 reklamacje na kilkadziesiąt sprzedanych w tym sezonie sztuk.

Jak to wszystko się sprawdzi nad wodą to będzie pełny obraz. Cena w sklepie którego nie lubię to 360zł, na Alledrogo ok 320+ przesyłka, Przepłaciłem więc może 20-kilka zł ale w razie czego z reklamacją, to do sklepu mam bliżej niż na pocztę, nie licząc kosztów przesyłek.

W niedzielę mam w planie testy w akcji, więc się nieco wyjaśni czy było warto, choć z drugiej strony nie mam wyboru, zwłaszcza w tych pieniądzach.

Co do neoprenów Cormorana to mają specjalny rozmiar dla wędkarzy z mięśniem piwnym, cena podobna, neopren 4mm ale Pan Z. powiedział że ma ostatnią sztukę na sklepie i więcej już tych gaci nie zamówi, dużo reklamacji i problemy z gwarancją, To tak jakby się to komuś przydało :)

Jak będzie chwila to wrzucę jakieś fotki i zdam relacje z próby generalnej tych Jaxonów.

 

P.S. Czyżby tak pogardzany i wyśmiewany wszędzie Jaxon-sraxon był jedyną firmą, a przynajmniej jedną z niewielu gdzie rozmiar 46=46 a nie trzy numery mniej, Ciekawe. Wiem co pisze bo naprzymierzałem się ostatnio neoprenów że już mi się nie chciało :P


Użytkownik LFF edytował ten post 11 wrzesień 2015 - 22:46

  • popper lubi to

#16 OFFLINE   bielik

bielik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaSochaczew
  • Imię:Kamil

Napisano 11 wrzesień 2015 - 22:12

szczerze powiem lowie w jaxonach (mowie tu o tych oddychaczach ) 2 sezon co prada w tym sezonie malo lazilem ale 2 sezony wytrzymaly daja rade jak najbardziej mialem wczesniej 2 rapale obie wytrzymaly rok jak nie ciekly w jajkach to skarpety  ogolnie lipa mialem tez bardziej firmowe tj vision te padly po roku a wysmiewane i omijane  jaxony daja rade 2 rok ogolnie tez musialem sie bardzo przelamac aby je kupic ale warto mysle ze i ty nie zawiedziesz sie ... pozdro


  • popper i LFF lubią to

#17 ONLINE   bartolomeo213

bartolomeo213

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 12 wrzesień 2015 - 09:42

Raczej nie powinieneś się zawieść tak jak sprzedawaca powiedział ten śmieszny jaxon wrazie jakiegoś poślizgu wymieni je na nowe chyba ze ewidentnie będzie widac ze je potargales lub pocioles nożem.Wszyscy wyslmiewaja ta firmę ale niektóre jej produkty sabardzo dobre a jak coś jest nie tak z ich winy to nie zbywaja klienta i dosyć o niego dbają a z tego co widzę trochę opanowali nasz rynek.Opowiem ci historie jak śmiałem się z sraxona a mianowicie za czasów kiedy startowałem w zawodach spławikowych i nie myślałem nawet o spiningu a o muchowce broń Panie Boże , wpadam do znajomego do sklepu i mówię poczebuje dobry amortyzator tej i tej średnicy co masz z maver itd... po czym pokazuje mi amortyzator i mówi weź ten jest dobry wyciągnął z opakowania oglądam no fajny w pośpiech nie popatrzyłem na firmę wkoncu to to o co mi chodzi i czego szukałem. Dwa tygodnie później wpadam znowu ze potrzebuje jeszcze 3 inne średnicę amortyzatora bo tak mi podpasowal a kosztował śmieszne pieniądze znajomy pyta a który brałeś opisuje a on a jaxona na to ja ta napewno z głupim uśmiechem ale jak wyciągnął szpulki z tymi amortyzatorami z pod lady to ja mało się pod nią nie schował :/
  • LFF lubi to

#18 OFFLINE   LFF

LFF

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp.
  • Imię:Marcin

Napisano 12 wrzesień 2015 - 21:06

Ogólnie miałem kilka kołowrotków Jaxona, i to te z wyższej półki, wszystkie śmigały sezon za sezonem i w sumie nie narzekałem, ale trafił mi się jeden trefny, taka spora betoniarka z wolnym biegiem, nie pamiętam oznaczenia modelu ale kosztował prawie 400zł. Używałem go do ciężkiego feedera na Odrę i Wartę. Miał od nowości defekt taki że wolny bieg mu się zacinał, szpula blokowała się co obrót w jednym miejscu. No OK, każdej firmie się bubel trafi. Kręcioł drogi więc aby nie tracić gwarancji nie chciałem sam w nim grzebać, Więc odesłałem do sprzedawcy z reklamacją i się zaczęło. Kołowrotek bodajże 4 razy wracał do mnie w takim stanie jak go wysyłałem, poza tym że był upaprany jakimś olejem o zapachu wypisz wymaluj WD40 to nic nie zmieniało faktu że wolny bieg zacinał się tak samo jak zawsze. Kasy nie oddali, wady nie naprawili, drugiego sprawnego nie dali i jeszcze bezczelnie poinformowali że nie ma podstaw do kolejnej reklamacji, gdyż kołowrotek jest sprawny i nie widzą w nim żadnego problemu, Problemem była jedna z podkładek na sprzęgle wolnego biegu zamontowana odwrotnie, w trzy minuty to załatwiłem, Pierdółka, ale za 400zl, trochę psuje "smak". Od tamtej pory omijałem Jaxona z daleka. Było to z 4 lata do tyłu, może się coś u nich zmieniło. W sumie na resztę ich sprzętu nie narzekałem, wręcz przeciwnie, byłem zadowolony, ale ta sprawa z reklamacją tego kołowrotka bardzo mnie do nich zraziła.

O śpiochach Jaxona z membrany znalazłem zaledwie kilka opinii ale wszystkie pozytywne, miałem okazję je przymierzyć (rozm xxl) i były na mnie idealne, wyglądały też dość solidnie a cena była w okolicy 450zetek. Jeżeli te neopreny co teraz kupiłem sprawdzą się tak dobrze jak wyglądają. to całkiem możliwe że zakupię te membrany na lato.

Jutro mam w planach test tych neoprenów ale ma być coś koło 25 stopni i nie wiem czy to dobry pomysł jest :) dzisiaj wziąłem suwmiarkę i zmierzyłem grubość neoprenu, dokładnie ma 4,9mm z deklarowanych 4,5, więc Jaxon sraxon okazał się w tym przypadku bardziej niż uczciwy.  Może lepiej poczekam na chłodniejszą pogodę :P


Użytkownik LFF edytował ten post 12 wrzesień 2015 - 21:35


#19 OFFLINE   M60

M60

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 34 postów
  • LokalizacjaWitnica
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:Juszczuk

Napisano 13 wrzesień 2015 - 08:27

Ja w Gorzowie ,kupiłem neopreny hiszpańskiej firmy Grauvell może oni szyją duże rozmiary ?

#20 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 13 wrzesień 2015 - 10:31

Kolego kupujesz za 120 zł szmaciane lemigo/ jaxon/ adidas nieważne,. byle 47. Ja mam rozmiar 44 ale mam kupione największe. Do tego ubierasz skarpety ciepłe, na to wkładki z gumiaków Arctic thermo plus. Takie onuce. Na nogi kalesony jedne drugie, ciepłe spodnie/ dresy i jedyna przerwa w łowieniu to na siku. Przerabiałem neopreny, stałem w oddychaczach. W lodowatym Dunajcu zimowym kwadrans i na brzeg. W tym moim combosie stoisz i łowisz.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: śpiochy, wodery

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych