Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Garmin echomap 50dv opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Nix2

Nix2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Jacek

Napisano 16 kwiecień 2016 - 10:56

A jaka konkretnie mapa Topo jest najnowsza( najbardziej szczegółowa jeśli chodzi o zbiorniki wodne ) ?

 

Mam dwie:

1.

TOPO Poland Light v2 v3.00

379 MB dokładnie (bajtów: 397 664 256)

 

2.

TOPO Poland 2011 vE9.00

313 MB dokładnie (bajtów: 328 646 656)

 

Podobno jest nowsza mapa - Mapa Polski PL Topo 2015.4. Ma ktoś, używa ?

 

pzdr Nix



#42 OFFLINE   Daniel.P

Daniel.P

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 16 kwiecień 2016 - 15:09

Koledzy, czy ktoś wie, ile pamięci ma Garmin Stricker 5dv, chodzi mi ile waipontów można zapisać? Czy w 5dv jest wejście na kartę pamięci?

Jeszcze się zastanawiam czy za system CHIRP i nieco lepszy ekran wybrać Stricker 5dv, czy wziąć echomap 50 dv, który jest naprawdę mocnym urządzeniem. Czy jest ktoś kto łowi w płytkich wodach 2-10 metrów i przesiadł się na echo z CHIRP? Czy różnica jest zauważalna i czy naprawdę warto wziąć z tym systemem?



#43 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 16 kwiecień 2016 - 16:10

Chirp zależy od echa i przetwornika.

Striker 5dv z przetwornikiem GT20 posiada Chirp tylko w obrazowaniu DownVu, aby mieć Chirp w tradycyjnym potrzebny przetwornik GT22,



#44 OFFLINE   Nix2

Nix2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Jacek

Napisano 16 kwiecień 2016 - 16:14

Na pewno używa tylko w obrazowaniu DovnVu ???

Tu piszą że jest inaczej, mianowicie że obrazowanie DownVü Strikera używa Chirpa ( tylko MID i HIGH ale jednak) !!!

http://fishfindersad...in-striker-5dv/

Cytuję "When it comes to CHIRP, it can only use MID and HIGH Chirp for 2D, but one of the strengths

of this unit is that its DownVü also uses Chirp. The new Hook-5 and Hook-7 for example, only offer

Chirp for their 2D sonar, but not for DownScan"

 

pzdr Nix


Użytkownik Nix2 edytował ten post 16 kwiecień 2016 - 16:15


#45 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 16 kwiecień 2016 - 16:30

to zobacz tutaj opisy przetworników

https://buy.garmin.c...prod530176.html

https://buy.garmin.c...prod537065.html

 

z jakiegoś powodu GT 20 ma opis

Frequency:
          Traditional: 77/200 kHz
          DownVü: CHIRP 435-475 kHz and CHIRP 800-840 kHz

 

a GT 22

Frequency:
          Traditional: CHIRP 150-240 kHz
          DownVü: CHIRP 425-485 kHz and CHIRP 790-850 kHz



#46 OFFLINE   Nix2

Nix2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Jacek

Napisano 16 kwiecień 2016 - 16:49

Zgadza się. Dla GT22 i 23 CHIRP byłby w zakresie nie tylko MID i HIGH ale także LOW, czyli po prostu lepszy, dokładniejszy ( szersze spectrum częstotliwowści)

 

pzdr Nix



#47 OFFLINE   Nix2

Nix2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Jacek

Napisano 17 kwiecień 2016 - 06:51

@Daniel.P  - jest jednak apka Garmin Helm ( na androida) służąca do podłączenia wi-fi z np. tabletem i np. nagrywanie obrazu ekranu itp.

 

Nie wiem jednak czy działa na 50DV, bo na liście urządzeń kompatybilnych nie ma 50DV...

pzdr Nix



#48 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Kiersnowski

Napisano 18 kwiecień 2016 - 07:04

Najnowsza Topo to 2015.4, jak z dokładnością zbiorników się nie wypowiem, ale linia brzegowa rzek nie jest dokładna, raczej ogólny zarys, bywa że płynie się kilkanaście metrów od brzegu a na gps okazuje że lądem dajesz.



#49 OFFLINE   Nix2

Nix2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Jacek

Napisano 18 kwiecień 2016 - 11:34

Ok. A jak jest z aktualnością małych zbiorników ? Bo ja mam mape TOPO Poland 2011 vE9.00 i na niej są maleńkie oczka wodne np. w parku w mieście ( średnica oczka ok. 30m) nie ma natomiast

zbiorników zaraz za miastem - glinianek - po ok 1,5ha... Ale może jednak to sukcesywnie nanoszą ...?

 

pzdr Nix



#50 OFFLINE   Sołtys

Sołtys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 256 postów
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Kiersnowski

Napisano 18 kwiecień 2016 - 13:23

@nix2, nie powiem Tobie jak z glinkami i innymi  zbiornikami. Te na która ja czasem trafiam są. Zawsze możesz zapytać się na stronie http://garminwpolsce.pl/o-mapie/ albo bezposrednio w Azymucie na corazziego4 w warszawie czy też zadzwonić do nich.



#51 OFFLINE   Daniel.P

Daniel.P

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 19 kwiecień 2016 - 16:18

Mam pytanie o prawdziwy kąt stożka w echosondach Garmin Echomap 50dv i Stricker 5dv i 7dv. Na wielu stronach znajdziemy informację, że stożek to 60/120 stopni. Przy 50 dv jest napisane: Maksymalny kąt stożka przy częstotliwości 77 kHz wynosi aż 120o co daje bardzo duży zasięg penetracji w poszukiwaniu ryb. Funkcja szczególnie przydatna na płytkich wodach.
W oferowannych wersjach te echa wyposażone są w przetworniki GT20-TM. Ze strony (producenta) jak i rozmowy z przedstawicielem Garmina dowiedziałem się, że przy tym stożku te urządzenia emitują wiązkę 10/45 stopni, ponadto nie umiał mi odpowiedzieć, czy oferują stożki dające kąt 120st.
Może mi ktoś to wyjaśni (może błędnie rozumuję), ale jeśli jest to prawdą to przy tak wąskim stożku to chyba mało odpowiednie sprzęty na płytsze akweny. Tak na marginesie to opisy ze strony Garmina (https://buy.garmin.c...ndy-wedkarskie/) są o wiele uboższe w informacje, niż strony sprzedawców. Nie wiem czy to element promocji, czy rzeczywiście posiadają precyzyjniejsze informacje. Troche mam wrażenie, że te opisy to odpowiedź na oczekiwania większej grupy naszych wędkarzy.
Do jednego sprzedawcy z takim opisem na stronie zadzwoniłem z zapytaniem, oddzwonił po sprawdzeniu i stwierdził, że mam rację ale.... Do drugiego wysłałem zapytanie, ale na razie bez odzewu.
Wobec powyższego mam pytanie, czy jest ktoś z kolegów kto używa 50dv, 5dv lub 7dv i łowi na płytkich zaporówkach 2-5 m, na Wiśle lub podobnych wodach? Chodzi mi o to jak sprawują się te echosondy w takich warunkach. Szukam alternatywy do Elite 5 CHIRP lub Elite 7 CHIRP o których różnie wypowiadają użytkownicy.
Z góry dziękuję za pomoc.

 

Jeszcze link do przetwornika:
https://buy.garmin.c...0-01960-00.html

 

Kolego Nix 2 z tego co się dowiedziałem to nie ma możliwości przesyłania sygnału poprzez wi-fi np. na tablet.



#52 OFFLINE   Michał

Michał

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Sopiński

Napisano 26 maj 2016 - 07:42

Cześć,

 

czy ktoś może mi podpowiedzieć czym różnią się modele Garmina echoMAP 70dv i echoMAP 73dv?

 

Dziękuję z góry,

Michał



#53 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 26 maj 2016 - 08:19

70dv jest dotykowy a 73dv nie - to tak na szybko



#54 OFFLINE   Michał

Michał

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 76 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Sopiński

Napisano 26 maj 2016 - 09:03

Dziękuję, to dyskwalifikuje dla mnie ten drugi model.



#55 ONLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 27 maj 2016 - 08:51

Mam pytanie o prawdziwy kąt stożka w echosondach Garmin Echomap 50dv i Stricker 5dv i 7dv. Na wielu stronach znajdziemy informację, że stożek to 60/120 stopni. Przy 50 dv jest napisane: Maksymalny kąt stożka przy częstotliwości 77 kHz wynosi aż 120o co daje bardzo duży zasięg penetracji w poszukiwaniu ryb. Funkcja szczególnie przydatna na płytkich wodach.
W oferowannych wersjach te echa wyposażone są w przetworniki GT20-TM. Ze strony (producenta) jak i rozmowy z przedstawicielem Garmina dowiedziałem się, że przy tym stożku te urządzenia emitują wiązkę 10/45 stopni, ponadto nie umiał mi odpowiedzieć, czy oferują stożki dające kąt 120st.
Może mi ktoś to wyjaśni (może błędnie rozumuję), ale jeśli jest to prawdą to przy tak wąskim stożku to chyba mało odpowiednie sprzęty na płytsze akweny. T

 

Daniel, opisana sytuacja wynika z tego, że kąty przetwornika podaje się wg. ustalonej  normy, a mianowicie podaje się szerokość wiązki przy której następuje spadek mocy sygnału o 3db w stosunku do centrum. W rzeczywistości fala dźwiękowa rozchodzi się w szerszym stożku, co wynika z natury cienia akustycznego powstałego w wyniku defrakcji/refrakcji. W związku z tym użyteczny kąt jest zazwyczaj większy, będąc wypadkową jakości przetwornika (przede wszystkim elementu odbiorczego) jak i  softu działającego w urządzeniu. Żaden z producentów nie oferuje przetwornika który przy stożku 120st daje spadek tylko 3db. Podawanie 120st w specyfikacji wynika tylko z tego, że urządzenie jest na tyle czułe, że potrafi obrobić słabszy sygnał który znajduje się w strefie cienia akustycznego. Jest to też podane w formie "up to". Przykładowo kąty przetwornika w Mark-5x PRO to 22 i 52 stopnie, a wszystko co ponad to wynika z możliwości urządzenia. IMHO - szeroki stożek niekoniecznie jest dobry, bo informacja w pewnym momencie staje się bardzo rozmyta - potencjalny obszar występowania celu staje się bardzo rozległy.


  • wedkarz331, Gobio Gobio i Sady lubią to

#56 OFFLINE   Darecki

Darecki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 postów
  • LokalizacjaTurawa

Napisano 02 czerwiec 2016 - 23:48

Koledzy

Na jakim ustawieniu koloru echa pływacie?



#57 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 czerwiec 2016 - 23:55

Standard. Białe tło. Mocny sygnał to czerwień a słaby to żółty.


Użytkownik godski edytował ten post 02 czerwiec 2016 - 23:56


#58 OFFLINE   Najeżony

Najeżony

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaWlkp
  • Imię:Sławek

Napisano 29 czerwiec 2016 - 20:12

Odgrzeje kotleta bo mam małą zagwozdkę. Chciałem skorzystać z darmowej aktualizacji oprogramowania na stronie Garmina. Pobrałem dostepny plik zgonie z instrukcją na stronie. Plik wgrał się automatycznie na kartę SD. Kolejnym krokiem było włożenie karty do uruchomionej już echosondy. Potem aktualizacja, najpierw oprogramowania, następnie mapy. Efekt jest taki że chyba nie ma efektu, albo gdzieś się pogubiłem. Na tą chwilę w informacjach o oprogramowaniu pokazuje że echo posiada wersje softu 6.00. Wersja mapy WorldWide Relief map update v2016.0 v2.00. Mapy uzupełniające: TOPO Poland v2 v3.00.

Czy tak to powinno wyglądać po aktualizacji? Bo ja mam wrażenie że nic się nie zmieniło.



#59 OFFLINE   Nix2

Nix2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Jacek

Napisano 07 lipiec 2016 - 10:40

Odgrzeje kotleta bo mam małą zagwozdkę. Chciałem skorzystać z darmowej aktualizacji oprogramowania na stronie Garmina. Pobrałem dostepny plik zgonie z instrukcją na stronie. Plik wgrał się automatycznie na kartę SD. Kolejnym krokiem było włożenie karty do uruchomionej już echosondy. Potem aktualizacja, najpierw oprogramowania, następnie mapy. Efekt jest taki że chyba nie ma efektu, albo gdzieś się pogubiłem. Na tą chwilę w informacjach o oprogramowaniu pokazuje że echo posiada wersje softu 6.00. Wersja mapy WorldWide Relief map update v2016.0 v2.00. Mapy uzupełniające: TOPO Poland v2 v3.00.

Czy tak to powinno wyglądać po aktualizacji? Bo ja mam wrażenie że nic się nie zmieniło.

IMO to wersja mapy WorldWide Relief map update v2016.0 v2.00 oraz Mapy uzupełniające: TOPO Poland v2 v3.00 się nie zmienią po aktualizacji, bo ta dotyczy strict softu ( firmware) a zatem aktualizacja z 6.06.2016 daje soft w wersji 6.40 dla 50DV.

 

Napisz czy rozwiązałeś problem ?

 

pzdr Nix



#60 OFFLINE   Najeżony

Najeżony

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaWlkp
  • Imię:Sławek

Napisano 07 lipiec 2016 - 11:30

Nie rozwiązałem, bo nie bardzo wiem co dalej zrobić. Wersja softu to nadal 6.00 Rozumiem że do aktualizacji miałem użyć oryginalnej karty, która była w echo?


Użytkownik Najeżony edytował ten post 07 lipiec 2016 - 11:31





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych