Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Filmiki wędkarskie - wybór kamery


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1309 odpowiedzi w tym temacie

#1181 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 14 lipiec 2017 - 07:00

Po przeczytaniu opinii na facebuku zdecydowałem się na Xiaoyi 4K+. Mam ją od miesiąca i już trzeci, czy czwarty raz aktualizowałem. Spytacie dlaczego tak często? Otóż w grupie na facebuku jest aktywny programista producenta i na bieżąco po sugestiach użytkowników modyfikuje soft.
  • Rodu lubi to

#1182 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2649 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 20 lipiec 2017 - 14:59

Panowie do 4 stówek,  SJCAM SJ4000 WiFi czy LAMAX X8 Electra ?  A może coś jeszcze innego?

Jeszcze nie kupiłem. Może ktoś coś podpowie ?



#1183 OFFLINE   bartuch5473

bartuch5473

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 317 postów
  • LokalizacjaZamość
  • Imię:Bartłomiej

Napisano 26 lipiec 2017 - 17:35

Witam,

nie wiem czy dobry dział i czy nie było takiego pytania, ale zapytam. Wiecie Panowie czy jest możliwość kręcenia GP4 silver z powerbankiem zamiast baterii? Jakoś nie mam odwagi testować bo mi się gwara skończyła :P . Kolega swoją sj tak kręci i nic sięnie dzieje. Pomoże ktoś? W powerbanku mam dwa wejścia 1A i 2A. W któro się wpiąć jak coś? Wiem, że może banalne pytania ale jakoś mnie to nurtuje:)

Pozdrawiam



#1184 OFFLINE   MATIG

MATIG

    MK FISHING :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 934 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Mateusz

Napisano 28 lipiec 2017 - 03:54

Natrafiłem ostatnio na bardzo ciekawą kamerę ;).. Sony FDR X3000R. Posiada optyczną stabilizację obrazu, działa to perfekcyjnie, do tego kręci także lepiej od gopro hero 5, jest nieco droższa fakt, ale zdecydowanie przewyższa hero 5 ;). Bardzo ciekawa pozycja. 

 

 


Użytkownik MATIG edytował ten post 28 lipiec 2017 - 03:54


#1185 OFFLINE   ptychoo

ptychoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaWąbrzeźno
  • Imię:Krzysztof

Napisano 24 sierpień 2017 - 15:18

Zdecydowanie ten model od Sonego jest liderem wśród kamer sportowych, tylko te pieniądze. Jeśli miałbym kupić Gopro5, to wolałbym zaczekać(dozbierać) lub raty X x 0%. Ta kamera jest do kupienia w każdej dużej sieci RTV.

#1186 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2649 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 09 wrzesień 2017 - 20:19

W końcu zdecydowałem się na SJCam 5000x elite.  Zrobiłem aktualizację zgodnie z instrukcjami z tej strony  http://support.sjcam...a-sj5000x-elite

Niestety kamera włącza się ale na ekranie kolorowe piksele i nic więcej nie można zrobić  :angry: Ktoś wie jak to cofnąć? Bo wkur...wiony jestem tak, że zaraz za okno ją wypie...ole  :angry:  :angry:  :angry:



#1187 OFFLINE   MATIG

MATIG

    MK FISHING :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 934 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Mateusz

Napisano 14 wrzesień 2017 - 14:38

W końcu zdecydowałem się na SJCam 5000x elite.  Zrobiłem aktualizację zgodnie z instrukcjami z tej strony  http://support.sjcam...a-sj5000x-elite

Niestety kamera włącza się ale na ekranie kolorowe piksele i nic więcej nie można zrobić  :angry: Ktoś wie jak to cofnąć? Bo wkur...wiony jestem tak, że zaraz za okno ją wypie...ole  :angry:  :angry:  :angry:

 

A pamiętasz jaką wersje softu miałeś przed zaktualizowaniem ? 


  • Artech lubi to

#1188 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2649 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 14 wrzesień 2017 - 16:12

Już sobie poradziłem.
Jakby ktoś miał podobny problem to:
No i jestem po udanej aktualizacji. Nie polecam aktualizacji ze strony http://support.sjcam...a-sj5000x-elite szczególnie z pliku z końcówką.bin, kamera po takiej aktualizacji przestaje działać. Po włączeniu na ekranie pojawia się kolorowy śnieg. Skompresowanego pliku już nie próbowałem. Ze strony https://vat19pl.fres...m-sj5000x-elite kamera aktualizuje się do dziwnej wersji i ekran kamery wyświetla obraz w negatywie, nagrywa normalnie. Dopiero aktualizacja ze strony http://support.sjcam...firmware-update Spowodowała poprawne działanie kamery.
  • MATIG lubi to

#1189 OFFLINE   MATIG

MATIG

    MK FISHING :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 934 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Mateusz

Napisano 14 wrzesień 2017 - 19:23

Już sobie poradziłem.
Jakby ktoś miał podobny problem to:
No i jestem po udanej aktualizacji. Nie polecam aktualizacji ze strony http://support.sjcam...a-sj5000x-elite szczególnie z pliku z końcówką.bin, kamera po takiej aktualizacji przestaje działać. Po włączeniu na ekranie pojawia się kolorowy śnieg. Skompresowanego pliku już nie próbowałem. Ze strony https://vat19pl.fres...m-sj5000x-elite kamera aktualizuje się do dziwnej wersji i ekran kamery wyświetla obraz w negatywie, nagrywa normalnie. Dopiero aktualizacja ze strony http://support.sjcam...firmware-update Spowodowała poprawne działanie kamery.

 

Dokładnie :). Przy kamerach sjcam radzę uważać, jeżeli chodzi o aktualizację softu. W sj 4000 te z oficjalnej strony też powodowały, "freezowanie" kamery. Najlepiej przy "sjcam'ach" wejść sobie w ustawienia przed aktualizacją i sprawdzić podstawową wersję oprogramowania i sobie zapisać, a następnie znaleźć plik z tym podstawowym softem(na necie), bo może właśnie się przydać w przypadku nieudanej próby aktualizacji. Pozdro. 


Użytkownik MATIG edytował ten post 14 wrzesień 2017 - 19:24


#1190 OFFLINE   ememiks

ememiks

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaWolin
  • Imię:Tomasz

Napisano 26 październik 2017 - 21:21

Witam

 

Mam pytanie ponieważ jestem totalnie do tyłu w świecie wideorejestracji itp. Aparat używam na urodziny :) a kamerę to chyba nawet zapomniałem jak się wł. to naszła mnie potrzeba zakupienia kamerki sportowej do amatorskiego nagrywania wypraw wędkarskich itp. Od tak dla siebie i zastanawiam się czy dobry wybór by był dla mnie Lamax x8 electra. Wiem że x10 jest nowsza i lepsza ale cena to 100% różnicy x8 można kupić za 400zł z akcesoriami.

Oczywiście można zakupić tańsze wynalazki ale... zapewne jakość nagrania jak i trwałość będą kiepskie.

Tak na szybko potrzebował bym jako rejestrator do samochodu, na spacery a przede wszystkim na ryby aby utrwalić to co najpiękniejsze. I wiem że x10 ma pilota do uruchamiania a x8 nie posiada i czy jest to duży problem? Bo zapewne będzie można za pomocą telefonu uruchamiać ale to nie to samo co pilot szybko i pod ręką.

Może macie inne propozycje w cenie x8 oczywiście warunek konieczny to wodoszczelność.

Proszę o przedział cenowy x8 bo myślę że na start nie warto dla amatora wydawać a wiem także że apetyt rośnie..... ale wtedy będę wiedział co potrzebuję itp.

A może lamax x8.1 sirius? 


Użytkownik ememiks edytował ten post 26 październik 2017 - 21:36


#1191 OFFLINE   szydłoś

szydłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 605 postów
  • LokalizacjaBiebrzańska Kraina
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Sz.

Napisano 29 październik 2017 - 19:11

Podpinam sie pod pytani kolegi ememiks



#1192 OFFLINE   ememiks

ememiks

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaWolin
  • Imię:Tomasz

Napisano 29 październik 2017 - 21:18

Podpinam sie pod pytani kolegi ememiks

Wyszły nowe modele lamax 8.1 technicznie sporo lepiej niż x8 a cenowo poniżej 500zł  i lamax 7.1 poniżej 400zł ale mało jest informacji jak na razie.   



#1193 OFFLINE   MATIG

MATIG

    MK FISHING :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 934 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Mateusz

Napisano 29 październik 2017 - 21:52

Dosyć dużo jest tu informacji o kamerkach :). Warto czasem przejrzeć cały lub choć połowę wątku. SJCAM oferuje niezłe kamerki. Z tańszych polecam SJ4000, serio fajna budżetowa kamerka, idealna do rozpoczęcia przygody z nagrywaniem, w tym wypadku wędkowania, bo zapewne do tego będzie zastosowana.  :D Poza tym, z sjcam kolejną ciekawą nieco droższą będzie SJ 5000x Elite, tej akurat nie testowałem, także ciężko mi coś o niej napisać, natomiast sporo jest o tej kamerce na youtubie, sporo nagrań i w tej cenie naprawdę nagrywa bardzo spoko. Jak już jestem przy tej firmie to też warto wspomnieć już o sporo droższej, (flagowym modelu prawdopodobnie) SJ7 Star. To już jest naprawdę świetna kamerka, za cenę około 1000-1100 zł otrzymujemy, bardzo dobrą jakość nagrań, przy czym nie przepłacamy za tak rozsławione gopro 4-5 hero black edition, bo właśnie SJ7 Star jak i również Lamax X10 Taurus, nagrywają na bardzo podobnym poziomie co flagowe gopro. Jedyne co mogę dodać jeżeli chodzi o sj7 star i lamaxa x10, to to że są prawdopodobnie, z tego co wyczytałem na takich samych bebechach wyprodukowane, także cenowo dużo korzystniej wychodzi lamax x10, przy czym jakość nagrań powinna być identyczna. Obecnie swoje filmy (głównie) nagrywam przy użyciu właśnie lamaxa x10. Z kamerki jestem mega zadowolony, jakość nagrań jest świetna, a obraz nagrywany w rozdzielczości 4K to żyleta. Niestety komp nie pozwala mi na tak wysokie loty i pozostaje mi 1080p w 60 fps, oraz 1440p w 30 fps. Za niedługo minie rok jak ją posiadam i nie mogę powiedzieć złego słowa, na początku były problemy z oprogramowaniem lecz aktualizacja którą wypuścili załatwiła sprawe. Kamerka już teraz z tego co tak patrzę na "alledrogo" chodzi poniżej 900 zł, także cena bardzo korzystna jak za tą jakość nagrań. Warto do niej pociułać hajsu  ;). O powyższych kamerkach co wymieniłeś słyszałem, jakieś tam filmiki na youtubie już są no i nie powiem bo ten lamax x8.1 sirius, nagrywa naprawdę fajnie, za tą cenę warto się nad tym modelem zastanowić, najprawdopodobniej lepsza opcja od w/w sj 5000x elite która jest w podobnej cenie. 


  • kostom63 lubi to

#1194 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1118 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 30 październik 2017 - 08:52

A ja po kolejnym sezonie z wielkimi planami nie nagrałem nic :D moja thieye t5 (odpowiednik lamaxa x10) chyba pójdzie na giełdę, a ja zakupię coś zupełnie budżetowego. Np. właśnie sj4000, co by w 720p wyłącznie nagrywać.

 

Macie doświadczenia z kartami pamięci z chin ? przykładowo samsunga, czy sandiska można kupić na gearbeast za połowę ceny w polskich sklepach. Ale czy to te same karty ? czy zwyczajne podjebki ?



#1195 OFFLINE   MATIG

MATIG

    MK FISHING :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 934 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Mateusz

Napisano 30 październik 2017 - 09:01

A ja po kolejnym sezonie z wielkimi planami nie nagrałem nic :D moja thieye t5 (odpowiednik lamaxa x10) chyba pójdzie na giełdę, a ja zakupię coś zupełnie budżetowego. Np. właśnie sj4000, co by w 720p wyłącznie nagrywać.

 

Macie doświadczenia z kartami pamięci z chin ? przykładowo samsunga, czy sandiska można kupić na gearbeast za połowę ceny w polskich sklepach. Ale czy to te same karty ? czy zwyczajne podjebki ?

 

Z tymi kartami to ciężko powiedzieć, ryzyk-fizyk.. trzeba by popatrzeć na opinie o ile wgl są, a pewnie są gdzieś na zagranicznych forach..   Daj znać na priva jak zdecydujesz o sprzedaży thieye t5  :D  :lol:


  • thug lubi to

#1196 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 30 październik 2017 - 09:11

A ja po kolejnym sezonie z wielkimi planami nie nagrałem nic :D

Życie :) Nagrać, to pikuś - obróbka to dopiero godziny....


  • thug i Winko lubią to

#1197 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2649 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 31 październik 2017 - 10:16

@ememiks, ostatnio miałem podobny dylemat i wybrałem sj cam 5000x elite. Głównie ze względu na stabilizację obrazu.
Na tej stronie znajdziesz parę ciekawych informacji
http://www.wideoreje...cenzja.html?m=1
http://www.wideoreje...ry sportowe?m=1

#1198 OFFLINE   Kaszub Bait

Kaszub Bait

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1036 postów
  • LokalizacjaBytów
  • Imię:Radek

Napisano 01 listopad 2017 - 06:33

Z tymi kartami to ciężko powiedzieć, ryzyk-fizyk.. trzeba by popatrzeć na opinie o ile wgl są, a pewnie są gdzieś na zagranicznych forach.. Daj znać na priva jak zdecydujesz o sprzedaży thieye t5 :D

Ja mam karty z Chin U3 i w SJ5000+ wszystko super działa, później mogę link poszukać jak ktoś chętny.
  • thug lubi to

#1199 OFFLINE   thug

thug

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1118 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 01 listopad 2017 - 10:10

Ja poproszę ;-)

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

#1200 OFFLINE   Kaszub Bait

Kaszub Bait

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1036 postów
  • LokalizacjaBytów
  • Imię:Radek

Napisano 01 listopad 2017 - 10:33

Ten sprzedawca ma również inne pojemności

http://s.aliexpress.com/ZFNV3Iba

Użytkownik radekc1991 edytował ten post 01 listopad 2017 - 10:34

  • thug lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych