Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Topowe młynki polskich firm


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
244 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 listopad 2015 - 23:17

Ja na Stelle muszę pracować dłużej niż miesiąc a to i tak zakładając, że na nic innego nie wydam :D

 

Nie pisałem tylko o Stelce. O Biomku i TP również.

Sam mam tylko Stelkę z 98 mimo tego że mógłbym mieć same Stelki. Tylko młynki klasy Biomka i TP mi wystarczą.  


  • Szymon82 lubi to

#42 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 listopad 2015 - 23:19

Gratuluje grubego portfela i wiedzy o zarobkach polskich wedkarzy.
2,5tys zl za jakas tam nowa stelle do opcja dla zamoznych.
2,5 stowki za pochodne Ryobi to nie do przebicia okazja dla rozsadnego wedkarza.
Snobow nie brakuje, wiec sa stelle, ceraty i inne przedrozone graty)

Coście się tak tej Stelki uczepili. Pisze tam też o Biomku i TP. Czy łowiący drogim młynkiem jest od razu snobem??? Błędne myślenie.


Użytkownik godski edytował ten post 19 listopad 2015 - 23:20


#43 OFFLINE   ~30

~30

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 postów
  • LokalizacjaŻelechów
  • Imię:Łukasz

Napisano 19 listopad 2015 - 23:22

Jako zostało zapisane, wszystkie Stelle są do d..., a Daiwy ząbkują :D

A ja wychodzę z założenia, poznawać, uczyć się, i korzystać z wiedzy innych. Łatwiej to wszystko potem ogarnąć, i wybrać to co komu pasuje.


  • Tomasinio lubi to

#44 OFFLINE   Tomasinio

Tomasinio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów

Napisano 19 listopad 2015 - 23:26

Z polskich firm...hm. Mamy gdzies na stopce Made in Poland?)

#45 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 19 listopad 2015 - 23:29

http://www.google.pl...CFcU4FAodn4AMrQ

#46 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3372 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 20 listopad 2015 - 07:24

ile taki kolowrotek kosztuje w fabryce? 10 $ gora.

 Nawet uzywane 11TP bedzie cieszyc bardziej od...kazdego nowego chinczyka z polska historia marketingowa

Sprzetologia to takze czesc naszego wedkarskiego swiata (ups!), szkoda zatrzymywac sie na Zauberach...to tak, jakby cale zycie jezdzic Golfem i twierdzic, ze jest lepszy od Lexusa. 

Ad 1

myslisz ze koszt mlynka to jedynie koszt materialu?

Fabryka tez swoje kosztowala..

Ad 2

Akurat moj kolega lowi tp 11 i szkoda mi go, chlopak bardzo dba o sprzet, nie nadwyreza go, ja wlasnie mam zaubera, od kilku sezonow i lowie nim ciezko do 35gr + guma, w rzece o silnym uciagu, do tego lowie mase ryb.Przyjedz columbie i odkryj, ktory pracuje lepiej.Gdybym zaplacil 1400zl za kolowrotek ktory stuka przy nawijaniu linki na szpule to bym go kurwa z nerwow zjadl chyba.

I nie pieprzcie o shimano i dawia bo mowa jest o sprzecie z katalogow polskich firm.Jak zwykle musza sie wjebac w watek dobrodzieje i sie madrzyc.Jest temat o stelli 3000 nikt tam o zauberach czy innych  penn'isach nie pisze, dlaczego w takich tematach musza pojawic sie takie prawdziwki.

Kupiles kolego shimano i chcesz wykrzyczec na caly swiat ze masz kolowrotek, badz nawet kilka czy kilkadziesiat, i hu..j z tym, zaloz swoj temat a w tym najlepiej nie pisz . 



#47 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 20 listopad 2015 - 07:43

Grunwaldzie drogi, gdzie mam przyjechac? Chetnie odkupie stukajacego TP. W rozliczeniu zostawie stukajacego Zaubera. Wezme go od kumpla, ktory polowil nim...dwa razy i kupil sobie uzywanego i starego TP, ktory zreszta tez stuka 😉

Zamiast sie unosic na wyzyny wzburzenia powiedz prosze, dlaczego Twoj znajomy nie sprzeda tego szrotu i nie kupi czegos z polskiego katalogu? Zamiast jednego bedzie mial trzy, piec nawet. No dlaczego tak sie meczy? 😊

Co do ciezkiego lowienia wypowiadali sie ostatnio Koledzy w watku sasiednim. Niektorzy doswiadczeni odradzaja do katowania Shimano nawet w rozmiarze 4000, jako zbyt subtelne. Do takich zastosowan nalezy podczepic serie SW. Jednak typowe boleniowanie, sandaczowanie czy szczupaczenie nie wymaga wyciagania takich armat. Po prostu trzeba miec swiadomosc, jak dobrac zestaw. Daiwa 3000 to co innego niz Shimano C3000, mimo wizualnych i oznaczeniowych podobienstw. A juz Daiwa 3500 na pewno 😉 Lekki Vanquish 3000 (a moze i 4000) nie da rady tam, gdzie stary i ciezki Emblem 3500 zaczyna dopiero zabawe...

A Zauber? Przyzwoity za te pieniadze, klon i replika bez polotu jednak. Jak mozna go nazwac topowym? Mozna nim skutecznie lowic, sam bym lowil i jak mi sie na nowy sezon nic ciekawego z uzywek nie trafi, kupie go do poniewierania, ale dowodzenie jego wyzszosci nad TP...odsylam do powyzszego porownania Golfa i dowolnego Lexusa 😉

Użytkownik coloumb edytował ten post 20 listopad 2015 - 08:31


#48 OFFLINE   kleniu25

kleniu25

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 20 listopad 2015 - 08:54

Hmm.. moze zanim dojdzie do rękoczynów i obrażania sie na calego, to zmieńcie sobie temat, albo załóżcie o nazwie "ring wolny' i tam sobie nie żałujcie.

 

Czemu każdy temat na jb. jest zaśmiecany przez takie dyskusje????

 

PS.dla zainteresowanych i tych co zaraz sie pobija powyzej : "TOPOWE POLSKIE" - znaczy najwyzsze modele kolowrotkow z polskich firm, nie polskiej produkcji, moze byc made in chiny, kongo czy Bóg jeden wie co tam jeszcze wymyślicie. Chodzi o najwyższe i najlepsze w tej chwili produkowane przez nich modele a nie szrot za 100zł. Nie wiem, czy to aż tak trudne, żeby sie domyślić o co chodzi? wydaje mi się, że nie.

 

Więc piszcie o tych kolowrotkach o ktorych pisal autor, a nie o wyzszosci shimano i daiwy nad zauberem i samym soba. Nie o nich tu mowa.


  • eRKa i Maciek K lubią to

#49 OFFLINE   pepe_79

pepe_79

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Imię:Paweł

Napisano 20 listopad 2015 - 09:18

Jaxon Casting XTL... to był mój początek łowienia "z pazurem". Miło wspominam ten młynek. Po przerzuceniu kilku różnych innych multików ze średniej półki, stwierdzam, że ten Jaxon to jak najbardziej spoko młynek z właściwościami "rzutowo-brodowymi" nie odbiegającymi od nieco droższych rówieśników (ABU STX jednak wypada lepiej).

 

Jaxon ZX Machine 200... (obecnie używam na przemian z Taurusami 2000/2500 oraz 3000/4000). Rozmiarowo/wielkościowo jest pomiędzy nimi. Na sucho kręci całkiem fajnie, chociaż nie jest jakoś "super" spasowany. Nawój spoko, rzuca dobrze, nic nie brodzi. Przy obrotówce czuć trochę pracę "wnętrzności", przy łowieniu z opadu o wiele lepiej. Duży plus ma u mnie za płynny hamulec! 

 

Z tego co mnie ciekawi z "polskich wyrobów" to chętnie poznałbym opinie z placu boju na temat rzekomego "goliata" Konger'a Saltex. Jedynie przez chwilę kręciłem nim (8000) w sklepie na przemian z Saltigą 6500. Podobne młynki i jednak Saltiga (w konfrotnacji z Kongerem) nie rzuciła mną o podłogę, a właśnie takiej swojej reakcji się spodziewałem...  



#50 OFFLINE   kleniu25

kleniu25

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 20 listopad 2015 - 10:31

Jaxon Casting XTL... to był mój początek łowienia "z pazurem". Miło wspominam ten młynek. Po przerzuceniu kilku różnych innych multików ze średniej półki, stwierdzam, że ten Jaxon to jak najbardziej spoko młynek z właściwościami "rzutowo-brodowymi" nie odbiegającymi od nieco droższych rówieśników (ABU STX jednak wypada lepiej).

 

Jaxon ZX Machine 200... (obecnie używam na przemian z Taurusami 2000/2500 oraz 3000/4000). Rozmiarowo/wielkościowo jest pomiędzy nimi. Na sucho kręci całkiem fajnie, chociaż nie jest jakoś "super" spasowany. Nawój spoko, rzuca dobrze, nic nie brodzi. Przy obrotówce czuć trochę pracę "wnętrzności", przy łowieniu z opadu o wiele lepiej. Duży plus ma u mnie za płynny hamulec! 

 

Z tego co mnie ciekawi z "polskich wyrobów" to chętnie poznałbym opinie z placu boju na temat rzekomego "goliata" Konger'a Saltex. Jedynie przez chwilę kręciłem nim (8000) w sklepie na przemian z Saltigą 6500. Podobne młynki i jednak Saltiga (w konfrotnacji z Kongerem) nie rzuciła mną o podłogę, a właśnie takiej swojej reakcji się spodziewałem...  

 

Brawo za nie wychwalanie innych pod niebiosa, a za wypowiedz w temacie Wielkie dzięki. Saltex 600-700zł, saltiga 3-4000zł. CZytłem kilka opinii o tym saltexie i nikt złego slowa nie powiedział.  Wręcz przeciwnie.

W końcu konkret opinia, NIe używam multików, ale może kiedyś spróbuje i warto bedzie wtedy spróbowac od czegos tanszego, chocby wymienionego jaxona. Dzieki za opinie.


  • eRKa lubi to

#51 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 20 listopad 2015 - 12:25

Panowie, ostatnie zdanie. Zadna jednostkowa opinia nie ma wartosci dowodowej! Wazna jest powtarzalnosc, jeden czy dwa egzemplarze moga odbiegac w jedna badz druga strone wahadla na tyle znaczaco, ze wypacza prawde. O Zauberach czy Red Arcach wiadomo wiele, bo to powszechnie uzywane kolowrotki. Podobnie Twin Powery czy Stelle. Najlepiej kierowac sie zawsze wlasnym doswiadczeniem, nie zamykajac sie jednak na opinie innych, bo one moga pomoc w samorozwoju...nikt tu nie pozjadal wszystkich rozumow! Zanim jednak zmieszacie z blotem sredniopolkowe Shimano, jakim jest przykladowo 11TP, pokreccie nimi sezon, na przemian z tymi topowymi chinczykami za 300 zl 😉

#52 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 listopad 2015 - 12:55

Panowie, ostatnie zdanie. Zadna jednostkowa opinia nie ma wartosci dowodowej! Wazna jest powtarzalnosc, jeden czy dwa egzemplarze moga odbiegac w jedna badz druga strone wahadla na tyle znaczaco, ze wypacza prawde. O Zauberach czy Red Arcach wiadomo wiele, bo to powszechnie uzywane kolowrotki. Podobnie Twin Powery czy Stelle. Najlepiej kierowac sie zawsze wlasnym doswiadczeniem, nie zamykajac sie jednak na opinie innych, bo one moga pomoc w samorozwoju...nikt tu nie pozjadal wszystkich rozumow! Zanim jednak zmieszacie z blotem sredniopolkowe Shimano, jakim jest przykladowo 11TP, pokreccie nimi sezon, na przemian z tymi topowymi chinczykami za 300 zl

Średniopółkowe Shimano to raczej Rarenium, Stradic czy też Biomaster .

Vaniek, Stelka czy TP to wyższa półka.



#53 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 20 listopad 2015 - 13:30

Tematy o kolowrotkach kreca sie w kolko.

Jak kablaki wokol szpulki tych kolowrotkow.

 

Polskie czy niepolskie, Daiwa czy Stella albo TP.

Kolowrotek to nawet nie poczatek wedkowania (potrzeba do tego wedki jeszcze). 

To naprawde sa NARZEDZIA. Warto o tym pamietac . Jak komus szkoda narzedzi, to niech sie za "robote" nie bierze .


  • Rheinangler, Kuballa44 i eRKa lubią to

#54 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 20 listopad 2015 - 13:33

A pojawiajace sie porownywanie do aut jest mocno na wyrost.

Zeby nie powiedziec bzdurne.

Autem mozna jezdzic do pracy, na ryby, na przejezazdzke, autem mozna pracowac, w aucie mozna mieszkac, uprawiac seks, jesc i robic jeszcze 1000 innych rzeczy.

Kolowrotkiem albo sie lowi, albo sie kreci w fotelu :D

Wiec co z czym tu porownywac ? :)


  • eRKa lubi to

#55 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 20 listopad 2015 - 15:52

Najpierw piszesz :

 

PS.dla zainteresowanych i tych co zaraz sie pobija powyzej : "TOPOWE POLSKIE" - znaczy najwyzsze modele kolowrotkow z polskich firm, nie polskiej produkcji, moze byc made in chiny, kongo czy Bóg jeden wie co tam jeszcze wymyślicie. 

A później w następnym zdaniu sam sobie zaprzeczasz:

 

Chodzi o najwyższe i najlepsze w tej chwili produkowane przez nich modele a nie szrot za 100zł. Nie wiem, czy to aż tak trudne, żeby sie domyślić o co chodzi? wydaje mi się, że nie.

 

 

Więc po takim formułowaniu pytań do dyskusji ciężko jest unikać:

 

 

Czemu każdy temat na jb. jest zaśmiecany przez takie dyskusje????

 

 

Miłego dnia! :rockon:


  • Guzu lubi to

#56 OFFLINE   esoxlucius1

esoxlucius1

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaWschód

Napisano 20 listopad 2015 - 16:17

Panowie, ostatnie zdanie. Zadna jednostkowa opinia nie ma wartosci dowodowej! Wazna jest powtarzalnosc, jeden czy dwa egzemplarze moga odbiegac w jedna badz druga strone wahadla na tyle znaczaco, ze wypacza prawde. O Zauberach czy Red Arcach wiadomo wiele, bo to powszechnie uzywane kolowrotki. Podobnie Twin Powery czy Stelle. Najlepiej kierowac sie zawsze wlasnym doswiadczeniem, nie zamykajac sie jednak na opinie innych, bo one moga pomoc w samorozwoju...nikt tu nie pozjadal wszystkich rozumow! Zanim jednak zmieszacie z blotem sredniopolkowe Shimano, jakim jest przykladowo 11TP, pokreccie nimi sezon, na przemian z tymi topowymi chinczykami za 300 zl


Co to wogole za porownanie? Porownujmy produkty w tej samej cenie a nie 1/4 czy mniej wartosc zaubera z TP. Logiki zero, jak juz chcesz porownywac to wez jednego TP i 4 zaubery i krec az sie rozlecą. Obawiam sie że TP zdechł by szybciej niż 2 ryobi, wiec finansowo plecy.
Jak kogos stac niech sobie kupuje i pozłacaną stellę, ale umiejętności i wiedzy mu od tego nie przybędzie. A jaki wstyd jak ktoś na jaxona złowi więcej :D
  • eRKa lubi to

#57 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 20 listopad 2015 - 16:20

Jak kogos stac niech sobie kupuje i pozłacaną stellę, ale umiejętności i wiedzy mu od tego nie przybędzie. A jaki wstyd jak ktoś na jaxona złowi więcej :D

 

Masakryczne bzdury :o


  • jersey, godski i coma lubią to

#58 OFFLINE   esoxlucius1

esoxlucius1

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaWschód

Napisano 20 listopad 2015 - 16:31

No tak stella=ryby :D

#59 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 20 listopad 2015 - 16:33

No tak stella=ryby :D

 

No wlasnie, sam to napisales, ze kolowrotek NIE lowi.

A potem piszesz, ze wstyd jak stella zlowi mniej.

 

Wiec sie zdecyduj co piszesz...

Albo sobie napisz na kartce przed komputerem i wyrzuc potem kartke do smietnika.



#60 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 20 listopad 2015 - 17:01

No wlasnie, sam to napisales, ze kolowrotek NIE lowi.

A potem piszesz, ze wstyd jak stella zlowi mniej.

 

Wiec sie zdecyduj co piszesz...

Albo sobie napisz na kartce przed komputerem i wyrzuc potem kartke do smietnika.

Na przykładzie tego wątku można odnieść wrażenie że to już jest norma. :) hehe


  • Guzu lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych