Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wisła w okolicach Torunia - wskazówki dla laika


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 31 lipiec 2010 - 16:40

Witam koledzy :D

Lada dzień zacznę łowić w Wiśle w okolicach Torunia. Niestety, tak wielka woda jest dla mnie zupełną zagadką. Doświadczenie z rzekami mam niewielkie - a na Wiśle nigdy nie łowiłem.
No i zastanawiam się - gdzie, jak, jaka ryba o tej porze roku? Jako, że aktualnie mam pod ręką Batsona mod-fast do 18 g, myślałem o skupieniu się na kleniach, jaziach i boleniach.
Co liczy się na Wiśle przy połowach z brzegu?

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki, fajnie gdyby ten wątek stał się małym alfabetem dla tych, którzy rozpoczynają przygodę z wielką rzeką.

pzdr
Wojtek

#2 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 01 sierpień 2010 - 10:08

Witam koledzy :D



Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki, fajnie gdyby ten wątek stał się małym alfabetem dla tych, którzy rozpoczynają przygodę z wielką rzeką.

pzdr
Wojtek


No to masz prawie cały portal do czytania. Miłej lektury.


#3 OFFLINE   smolcik

smolcik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 02 sierpień 2010 - 21:07

Witam,

chociaż z przekonania jestem raczej trociarzem, to tutejszą Wisłę znam nawet całkiem całkiem. Rzeka to tutaj już całkiem słusznych rozmiarów...
Na klenie i jazie bym się nie nastawiał, niestety nie ma ich tutaj za wiele. Na nie wybierz się na Drwęcę. I to nie tą górską. Oczywiście, są, niemało, ale nie w takiej ilości jak w np. Wawie (nie twierdzę, że w mojej Wawie jest ich dużo, o nie...) czy wyżej. Chyba, że lubisz polować na coś prawie nieuchwytnego. Ja lubię - na trocie

Z boleniami trafiłeś bardzo dobrze. Prawie każde szybkie, ciekawe i głębokie (sorry, musiałem :mellow:) miejsce może obdarzyć sztukami 70-80cm. Ale łów je raczej z dna i niekoniecznie na szybkie wabiki. Boleni jest naprawdę sporo i 70taki są jak najbardziej do złowienia.
Kiedyś ten odcinek był znany z sandaczy, niestety z czasem zostały sukcesywnie zjedzone. Szału bez. Ja w tym roku z tego odcinka mam 2. A bywałem często. Z populacją szczupaka podobnie, duże też są. Ale z nimi jest praktycznie tak jak z Wisłą w ogóle - łowisko bardzo trudne i trochę czasu upłynie zanim wyrobisz sobie mety.

Miejscowa populacja suma zdaje się ostatnio rosnąć, ale chyba nie odbiega od wiślanej średniej. Generalnie miejski odcinek jest przejdzony, jak wszystkie miejskie odcinki. 95% ryb jest tutaj beretowanych, czyli raczej standard. Wędkarzy dużo, bardzo dużo, interesujących wód nie za wiele w okolicy, więc generalnie jest trudno i tłoczno. Ale chyba warto.

Pozdrawiam,

Dominik

#4 OFFLINE   pan bubu 1

pan bubu 1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 14 marzec 2017 - 12:20

Tam gdzie dom zdrojowy :rolleyes:  W maju będę gościł tam 21 dni . Wędkę oczywiście biorę, ale zastanawiam się czy warto targać ze sobą ponton z silnikiem. Można tam coś połowić ? Są w okolicy jakieś ciekawe miejscówki ? Ktoś coś... ? 


  • budzik lubi to

#5 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 284 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 14 marzec 2017 - 15:13

Warto zwrocic uwage ze Ciechocinek nalezy do okregu..... mazowieckiego. To tylko taka mala uwaga bo merytorycznie nie odp na pytanie

#6 OFFLINE   pan bubu 1

pan bubu 1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 14 marzec 2017 - 15:51

 Należy  ? No właśnie chyba nie należy... Jestem z mazowieckiego  i w pozwoleniu w tym rejonie mam rzekę Tążynę i Zbiornik Włocławski na rzece Wisła do 684+000 km jej  biegu. Ciechocinek jest chba  powyżej.  Aha, są jeszcze jakieś 2 małe jeziorka Brzeźno i Ostrowąs



#7 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 284 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 14 marzec 2017 - 16:09

Na pewno nie nalezy do PZW Torun. Nasza Wisla zaczyna sie na ujsciu Tazyny w strone Torunia i to wiem na pewno. Kiedys od Tazyny w gore byl okreg plocko-wloclawski ktory byl przejety przez mazowiecki. Dlatego wydawalo mi sie ze jest tak jak napisalem. Jesli cos namieszalem to przepraszam

#8 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 14 marzec 2017 - 16:38

Na pewno nie nalezy do PZW Torun. Nasza Wisla zaczyna sie na ujsciu Tazyny w strone Torunia i to wiem na pewno. Kiedys od Tazyny w gore byl okreg plocko-wloclawski ktory byl przejety przez mazowiecki. Dlatego wydawalo mi sie ze jest tak jak napisalem. Jesli cos namieszalem to przepraszam


To woda byłego ichtiologia PZW okręg Toruń, pana Kaczmarka.

#9 OFFLINE   pan bubu 1

pan bubu 1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 14 marzec 2017 - 16:46

A gdzie tego Kaczmarka można znaleźć ? Gdzie wykupić pozwolenie ?



#10 OFFLINE   leepek

leepek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 304 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Marek

Napisano 14 marzec 2017 - 20:06

W googlach.

#11 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 14 marzec 2017 - 20:08

http://www.wedkowani....pl/oplaty.html
  • pan bubu 1 lubi to

#12 OFFLINE   chlodnica

chlodnica

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • LokalizacjaPL-Opole/CH-Davos
  • Imię:Darek

Napisano 14 marzec 2017 - 20:11

W googlach.

To w tych okularkach też wędkują?To pewnie gościa z daleka widać... :D


  • pan bubu 1 lubi to

#13 OFFLINE   piernik

piernik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 330 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 14 marzec 2017 - 21:51

Tam gdzie dom zdrojowy :rolleyes:  W maju będę gościł tam 21 dni . Wędkę oczywiście biorę, ale zastanawiam się czy warto targać ze sobą ponton z silnikiem. Można tam coś połowić ? Są w okolicy jakieś ciekawe miejscówki ? Ktoś coś... ? 

 Tutaj możesz wykupić  zezwolenie na obwód Wisły nr.1 - czyli od Tążyny  do Włocławka.

http://www.wedkarstw...x.php?section=1


  • pan bubu 1 lubi to

#14 OFFLINE   pan bubu 1

pan bubu 1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 77 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 15 marzec 2017 - 08:17

Dzięki za namiary. Zmyliło mnie to łowisko Koronowo i dalej już nie doczytałem. Koledze leepkowi lepszego dnia życzę....

14 dni - 90 zł . Nie jest źle. Zobaczymy co tam nocuje :rolleyes:



#15 OFFLINE   spy

spy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1309 postów

Napisano 15 marzec 2017 - 08:46

A jesli juz jestesmy przy nocowaniu - wolno biwakowac na wyspach?



#16 OFFLINE   wędkarzKP

wędkarzKP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów
  • LokalizacjaKuj-Pom
  • Imię:Karol

Napisano 15 marzec 2017 - 09:59

Z tego co wiem gospodarz tego odcinka Wisły nie prowadzi gospodarki pro-wędkarskiej. Zresztą jak i na pozostałych wodach, którymi się "opiekuje". 



#17 OFFLINE   leepek

leepek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 304 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Marek

Napisano 15 marzec 2017 - 18:13

I się pan bubu obraził :D
Więcej samodzielności, mniej lenistwa ;)

Z tego co wiem gospodarz tego odcinka Wisły nie prowadzi gospodarki pro-wędkarskiej. Zresztą jak i na pozostałych wodach, którymi się "opiekuje".


Co do nieprowadzenia gospodarki pro-wędkarskiej, wystarczy spojrzeć jak zatytuowany jest regulamin, żeby mieć zdanie o "opiekunie"... Regulamin amatorskiego odłowu ryb :D
  • wędkarzKP lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych