Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Poznań - jeziora


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
169 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   VOJT@S

VOJT@S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:Buczkowski

Napisano 27 wrzesień 2014 - 08:00

witam co do kiekrza to kiedyś to było rybne jezioro,dużo sandacza tam łowiłem okonia i szczupaka także,ale powiem Ci szczerze to najrybniejszą wodą z tego wszystkiego jest warta,piękna i niezawodna,zawsze niewiesz co Cie na niej spotka,pozdrawiam i połamania


  • Jano lubi to

#42 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 27 wrzesień 2014 - 08:06

Wojtek dobrze prawi...

Warta - kapryśna, trudna,nie przewidywalna ale przy odpowiedniej dozie cierpliwości pozytywnie zaskoczy i wynagrodzi nie raz



#43 OFFLINE   dobekfooto

dobekfooto

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 27 wrzesień 2014 - 08:25

witam co do kiekrza to kiedyś to było rybne jezioro,dużo sandacza tam łowiłem okonia i szczupaka także,ale powiem Ci szczerze to najrybniejszą wodą z tego wszystkiego jest warta,piękna i niezawodna,zawsze niewiesz co Cie na niej spotka,pozdrawiam i połamania

 

W pełni się z Tobą zgadzam :) Uwielbiam łowić na rzece i to jest moje 'naturalne' środowisko wędkarskie, jednak zabawę z Wartą zacznę od przyszłego roku po opłaceniu karty wędkarskiej na województwo wielkopolskie. W tym roku planuje jedynie kilka wypadów i z tego powodu za cel chciałem sobie obrać jakieś rybne jezioro :)



#44 OFFLINE   VOJT@S

VOJT@S

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Wojtek
  • Nazwisko:Buczkowski

Napisano 27 wrzesień 2014 - 12:03

to dobrego rybnego jeziora Ci niestety niedoradze,jest ich troche ale słabych,za rok startuj na warte,ja mieszkając w poznaniu prawie całe życie wychowałem się ze spinningiem właśnie na warcie,tam łowi się cały rok,poczynając od okoni,kleni i jazi puzniej boleni,skończywszy na puznojesiennych sandaczach i szczupakach na pierwszych przymrozkach szczególnie



#45 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 27 wrzesień 2014 - 16:12

Dziękuję za kolejne porady :) Oczywiście nie oczekuje dokładnych informacji i namiarów na konkretne miejsca. Odkrywanie nowych miejsc to jeden z elementów wędkarstwa. Chodzi mi głównie o to, żeby połowić na dość rybnym zbiorniku na którym właściciel prowadzi racjonalną gospodarkę rybacką. Początkowo za swój cel chciałem obrać jezioro Kiekrz jednak naczytałem się dużo o bardzo słabej populacji ryb wytrzebionej przez właściciela i postanowiłem zasięgnąć porady tutaj na forum w celu znalezienia jakiejś alternatywy :)
 

Kierskie było kiedyś fajnym łowiskiem,sporo fajnych ryb tam połowiłem.To już chyba historia...

Co do Warty,zgadzam się z tym co koledzy piszą powyżej,nie proponowałem jej tylko ze względu na brak opłaconych składek.Faktycznie,nie znam w szeroko rozumianych okolicach Poznania wody,która mogłaby być konkurencja dla Warty.Prawie 100% mojego czasu nad woda to właśnie Warta.Przebieduj ten rok do końca,gdzie się da,a w przyszłym-rzeka :) .



#46 OFFLINE   Iras1975

Iras1975

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 610 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Ireneusz
  • Nazwisko:Urbanek

Napisano 27 wrzesień 2014 - 19:13

W Kierskim oprócz okoni, sandaczy, szczupaków i sumów są jeszcze bolenie(2 szt dzisiaj). Jest to jedno z najlepszych łowisk w okolicy Poznania, a zimą łowisko nr 1 jeśli chodzi o okonie, ale na takich zbiornikach nie wystarczy machać wędką jak cepem, trzeba myśleć i to ostro. Bardziej na południe od Poznania jest małe jeziorko nieco ponad 20ha w którym pływają okonie na rekord kraju. Jest trochę dobrych łowisk, niezłe są też wody w okolicy Pniewy/Sieraków, ale przez kilka wypadów nie da się ich rozpracować. 



#47 OFFLINE   Kmicic

Kmicic

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 219 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Sebastian

Napisano 30 wrzesień 2014 - 13:03

Witam

 

W Pobiedziskach jest wyrobisko pożwirowe,  tak zwane "Łowisko Pstrąg"

Należy do koła PZW, możesz wykupić pozwolenie czasowe.

Jest to głównie łowisko świń ( karpi ) jednak kolega, który tam wędkuje, twierdzi że jest tam także trochę drapieżnika.


  • Dawid.K lubi to

#48 OFFLINE   Piotr123

Piotr123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 88 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Piotr

Napisano 08 listopad 2014 - 20:52

Coś się poprawiło na betonach, bo umnie pojedyńcze okonki.

#49 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 09 listopad 2014 - 11:31

na betonach nie łowię , ale powyżej Poznania małe sandaczyki , powyżej 60cm w tym roku żadnego 



#50 OFFLINE   Sady

Sady

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 postów

Napisano 16 grudzień 2014 - 12:43

polecam jeziora w okolicach miedzychodu . Na Jaroszewskim piękne płocie latem na bacika brały .



#51 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 16 grudzień 2014 - 13:29

polecam jeziora w okolicach miedzychodu . Na Jaroszewskim piękne płocie latem na bacika brały .

no super,

tylko, że to jest forum spinningowe...


  • la-bazooka, VOJT@S i Piotr123 lubią to

#52 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 13 styczeń 2015 - 20:55

dzisiaj sie dowiedziałem że jezioro Dębno k Stęszewa , które przez wiele lat było zarybiane i  w miarę pilnowane przez koło ze Stęszewa , zostało wydzierżawione spółce Rybak Międzychód , także PZW Poznań wypięło się na Wędkarzy  :angry: 



#53 OFFLINE   Piotr123

Piotr123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 88 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Piotr

Napisano 13 styczeń 2015 - 21:04

Wszystko dla pieniędzy. Szkoda

#54 OFFLINE   kokosz77

kokosz77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 543 postów
  • Lokalizacjawww.madlen-styl.eu
  • Imię:M1CHAL
  • Nazwisko:Steszew

Napisano 13 styczeń 2015 - 21:55

dzisiaj sie dowiedziałem że jezioro Dębno k Stęszewa , które przez wiele lat było zarybiane i  w miarę pilnowane przez koło ze Stęszewa , zostało wydzierżawione spółce Rybak Międzychód , także PZW Poznań wypięło się na Wędkarzy  :angry:

Nawet nic nie mow co roku brali kase od ludzi na zarybianie , a nie potrafili dac porzadnej oferty na przetargu.

I jeziorko poszlo w prywatna dzierżawę



#55 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 13 styczeń 2015 - 23:25

dzisiaj sie dowiedziałem że jezioro Dębno k Stęszewa , które przez wiele lat było zarybiane i  w miarę pilnowane przez koło ze Stęszewa , zostało wydzierżawione spółce Rybak Międzychód , także PZW Poznań wypięło się na Wędkarzy  :angry:

Jezioro nieduże,to Rybak Międzychód pewnie w jeden sezon się z wodą sprawi.Kolejna  poszła w kanał.Przykre.Koło Stęszew nie dało rady czy zadziałały jakies "inne" mechanizmy?Sądzę że trochę fajnej ryby musi tam być,rybak nie bierze wody z której się nie da wyorać i zarobić.Ktoś z Kolegów wie może coś więcej?



#56 OFFLINE   kolay

kolay

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów

Napisano 14 styczeń 2015 - 14:45

Jezioro nieduże,to Rybak Międzychód pewnie w jeden sezon się z wodą sprawi.Kolejna  poszła w kanał.Przykre.Koło Stęszew nie dało rady czy zadziałały jakies "inne" mechanizmy?Sądzę że trochę fajnej ryby musi tam być,rybak nie bierze wody z której się nie da wyorać i zarobić.Ktoś z Kolegów wie może coś więcej?

Współczuję, teraz oczekujcie na cenę zezwolenie na jeziorze. Dwa lata wzglednego myslenia oczu przez dzierżawcę, na trzeci rok orka sieciami, sznurami dzień w dzień +odłowy tarlaków esoxa w marcu. Znam tę historię z ich innego jeziora. Oby się tutaj nie sprawdziła



#57 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 14 styczeń 2015 - 17:42

Współczuję, teraz oczekujcie na cenę zezwolenie na jeziorze. Dwa lata wzglednego myslenia oczu przez dzierżawcę, na trzeci rok orka sieciami, sznurami dzień w dzień +odłowy tarlaków esoxa w marcu. Znam tę historię z ich innego jeziora. Oby się tutaj nie sprawdziła

ceny są na stronie http://www.rybak24.pl/cennik/, wąpie aby z tej dzierżawy wynikło coś dobrego , na tym jeziorze uczyłem się łowić było to ok 35 lat temu , łowiłem do tej pory na nim regularnie , i zawsze można było liczyć na fajny połów , zarówno białoryby jak i drapieżników , było to jedno z niewielu jezior pod poznańskich należących do PZW  w miarę bogatym rybostanem , gdzie zawsze mogłem fajnie połowić , teraz pozostanie rzeka i jeziora PZW z rybakiem  gdzie postępuje szybka degradacja rybostanu przez rybaka , mimo że PZW wciąż te jeziora zarybia , tylko dla kogo ? prawda jest taka że jeziora w bliskiej okolicy Poznania zaczynają być przejmowane przez osoby prywatne , choćby Kierskie  , tzw Szachty  i inne



#58 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 20 styczeń 2015 - 11:03

dzierżawa na j. Dębno dla spółki Rybak z Międzychodu została podpisana do 2045r



#59 OFFLINE   motylanoga

motylanoga

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:!@#$

Napisano 20 styczeń 2015 - 12:23

Woda głęboka wszystkiego tak szybko nie wysiatkują PZW dało możliwość łowienia ale latem jak drapieżnik nie chodził, później zakaz.


  • Robas lubi to

#60 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 20 styczeń 2015 - 17:49

W zeszłym roku bylo mozna lowic w okresie letnim , a ta zgode wydal właściciel wody czyli RZGWiM Poznań ,bo PZW wygasła umowa na dzierzawe

Woda głęboka wszystkiego tak szybko nie wysiatkują PZW dało możliwość łowienia ale latem jak drapieżnik nie chodził, później zakaz.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych