Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Echosonda Garmin STRIKER™


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1636 odpowiedzi w tym temacie

#1241 OFFLINE   wodomaniak19

wodomaniak19

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaNowy Dwór Gdański
  • Imię:Jarosław

Napisano 11 czerwiec 2020 - 15:35

Dzięki za sugestie, przynajmniej tutaj coś mi zasugerowaliście, natomiast jedyna rada serwisu Garmina to wymiana przetwornika.

Zrobię tak -- w pobliskim Elblągu jest stacjonarny słup/slip, więc tam niedługo podpłynę, zapłacę za podniesienie łodzi i delikatnie wytnę osłonę przetwornika zostawiając sam przód celem ochrony przed jakimiś uderzeniami. Wówczas przekonamy się empirycznie czy macie rację = sam jestem ciekawy. Wiem, że do moich celów najlepszy byłby przetwornik typu Thru Hull, ale jego cena jest zbyt wysoka jak dla mnie.



#1242 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 11 czerwiec 2020 - 15:56

Wodomaniak19, są jeszcze przetworniki inhull i nie są takie drogie. Zestaw który ci wyżej podałem jest podobny cenowo do GT40, różnica jest w koszcie adaptera 8+12 na 2x4.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

#1243 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 11 czerwiec 2020 - 15:57

Dubel

Użytkownik psulek edytował ten post 11 czerwiec 2020 - 15:57


#1244 OFFLINE   wodomaniak19

wodomaniak19

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaNowy Dwór Gdański
  • Imię:Jarosław

Napisano 11 czerwiec 2020 - 16:28

no tak, ale jak już kupiłem nówkę GT40 to podrążę ten podjęty temat, zobaczymy po mojej robocie i dam tu znać o efekcie. Może wycięcie korka załatwi sprawę.

Na razie nie ma sensu wydawać kolejnej kasy.  



#1245 OFFLINE   janosik_84

janosik_84

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • LokalizacjaRaz tutaj, raz tam
  • Nazwisko:Bez zmian ;)

Napisano 12 czerwiec 2020 - 11:51

Siema, mam pytanie.

Pływając na mocno brudnym jeziorze ciągle widzę twarde dno, ale jak zmniejszę czułość do ok 60% to w ogóle nie pokazuje mi łuków, ba nawet chmur z drobnicą brak. Może to problem głębokości? Jezioro ma 2-6m.



#1246 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4663 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 12 czerwiec 2020 - 12:03

Siema, mam pytanie.

Pływając na mocno brudnym jeziorze ciągle widzę twarde dno, ale jak zmniejszę czułość do ok 60% to w ogóle nie pokazuje mi łuków, ba nawet chmur z drobnicą brak. Może to problem głębokości? Jezioro ma 2-6m.

Przetwornik masz równolegle do tafli wody? To również ma wpływ na kształt odczytów, ich wielkość. 



#1247 OFFLINE   janosik_84

janosik_84

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów
  • LokalizacjaRaz tutaj, raz tam
  • Nazwisko:Bez zmian ;)

Napisano 12 czerwiec 2020 - 14:21

Przetwornik masz równolegle do tafli wody? To również ma wpływ na kształt odczytów, ich wielkość. 

Na innych zbiornikach jest ok, więc nie sądzę że to akurat ma jakiś wpływ. Za każdym razem są problemy ustawień na tym zbiorniku. Woda ogólnie jest zielona cały rok, ale latem to już katastrofa.



#1248 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 12 czerwiec 2020 - 22:18

łuki będą jak będą ryby, a jak ich nie ma to ich nie zobaczysz ;) wczoraj pływałem swoim garminem po brudnej wodzie i dałem czułość na 60% to ledwo drobnicę pokazuje taką od 10cm a dużych ryb nie pokazywało bo ich poprostu nie było tam gdzie powinny być ;)



#1249 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 13 czerwiec 2020 - 14:59

Zaparkuje tutaj bo nie znalazlem lepszego miejsca. Striker plus4 . Jestem na kotwicy na ca 7m wosy p4zeplywa duza lawica i sonda gubi dni i pokazuje wierzch lawicy jako nowe dno. Znalazlem opcje szukania dna i zmienilem z auto na 100m. Nie xmienilo to zachowania echa...

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

#1250 OFFLINE   Sylwek K.

Sylwek K.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 13 czerwiec 2020 - 22:59

Witam , mam pytanie czy komukolwiek z was zniknęła możliwość ustawienia przesunięcia kilu? Jakiś czas temu ustawiałem według potrzeby , bo przetwornik mam przymocowany do silnika. Ostatnio chciałem poprawić i w sekcji moja lodź nie ma możliwości ustawienia. Jest tylko kompensacja temperatury czy coś . Sonda to striker 7sv i dodam ze nie była aktualizowana wogole . Chociaż z tel się połączyłem . Możliwe żeby się samo z aktualizowala czy problem leży w czymś innym ? Pozdrawiam

#1251 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 14 czerwiec 2020 - 00:33

Nie mam mpozliwosci edycji postu (sorki pisalem z bb na jeziorze niemal bez internetu i nie widzialem ile literowek). Chodzi mi o to, ze plywalem po okolo 7m wody i przeplywaly podemna lawice ryb siegajace do 3-4m. Echo momentalnie gubilo dno i pokazywalo czubek lawicy jako nowe dno. Mialem momenty, ze odczyty dna skakaly co sekunde. Wiem, ze moglbym ustawic zakres na np 20m, ale po wplynieciu na plytka wode nei bedzie nic widac na echu... Mialem do tej pory 3 inne garminy, 3 humminbirdy, lowrance i ze 2 eagle i nigdy takich jaj nie mialem. Mialem splitview 77chirp i 200chirp i dzialo sie to na obu. Mialem tez 200 chirp - nie probowalem na samym 77chirp ani "zwyklych".



#1252 OFFLINE   Barthez204

Barthez204

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaRadom/Warszawa
  • Imię:Bartek

Napisano 21 czerwiec 2020 - 06:58

Posiadam Stiker 7 sv z przetwornikiem 52gt. Chciałbym podłączyć 2 ekran. Istnieje taka możliwość???



#1253 OFFLINE   oldziu

oldziu

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 272 postów
  • LokalizacjaSłupca
  • Imię:Olgierd
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 23 czerwiec 2020 - 21:25

Cześć,

potrzebuje porady - z uwagi ze moja dotychczasowa leciwa echosonda odmówiła dzisiaj definitywnie współpracy, muszę na szybko zamówić nową. Wybór chyba padnie na:

GARMIN STRIKER Plus 7sv + GT52HW-TM

i teraz mam pytanie - czy ten przetwornik sprawdzi się dobrze na łowisku o średniej głębokości 2-2,5 m ? Czy coś w ogóle innego brać pod uwagę? Jaki ta echosonda musi mieć akumulator żeby przepracowała cały dzień łowienia? I ogólnie czy warto ja kupić.

 

z góry dzięki za odpowiedzi.



#1254 OFFLINE   didiunik

didiunik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 861 postów

Napisano 25 czerwiec 2020 - 09:39

Cześć,

potrzebuje porady - z uwagi ze moja dotychczasowa leciwa echosonda odmówiła dzisiaj definitywnie współpracy, muszę na szybko zamówić nową. Wybór chyba padnie na:

GARMIN STRIKER Plus 7sv + GT52HW-TM

i teraz mam pytanie - czy ten przetwornik sprawdzi się dobrze na łowisku o średniej głębokości 2-2,5 m ? Czy coś w ogóle innego brać pod uwagę? Jaki ta echosonda musi mieć akumulator żeby przepracowała cały dzień łowienia? I ogólnie czy warto ja kupić.

 

z góry dzięki za odpowiedzi.

 

 

Witam, również poproszę o jakieś info co do pytania kolegi @oldziu.

 

Poszukuje nowego ech z dobrym przetwornikiem, GPS, i pokazującej ładnie dno :)

 

Pozdrawiam



#1255 OFFLINE   mirkor

mirkor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Mirek

Napisano 25 czerwiec 2020 - 12:29

Wiem, że to wątek o Garminie ale miałem podobny problem.

Zdecydowałem się jednak na hook reveal 7", do tego bateryjka lifepo4 12,5Ah (powinna wytrzymać ok. 12 godz.)



#1256 OFFLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisano 07 lipiec 2020 - 17:16

Jakie są różnice pomiędzy Striker 7SV, a Striker Plus 7SV?

#1257 OFFLINE   arkad

arkad

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 91 postów
  • LokalizacjaBiałośliwie
  • Imię:Arek

Napisano 07 lipiec 2020 - 17:32

Plus tworzy mapy, niestety w zwykłym striker tego nie ma


  • zandermafija*SpinnigistaWT lubi to

#1258 OFFLINE   Patryk122

Patryk122

    Forumowicz

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaSzczecinek
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:Szczesny

Napisano 08 lipiec 2020 - 19:16

Po około dwóch tygodniach nie używania echosondy włączyłem ja dziś na rybach i co się okazało. Na głębokości 8-9m robi się "firanka". Ciemny pasek na 6m a pod nim ciemna smuga. Na głębokości do 5m nic się nie dzieje.probowalem też kombinować z czułością ale to nic nie dało. Jak myślicie może to byc zepsuty przetwornik. (jest troche porysowany przy zaokragleniu)

#1259 OFFLINE   GregorS

GregorS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Grzegorz

Napisano 08 lipiec 2020 - 20:37

Poczytaj o termoklinie, pewnie coś takiego występuje na twojej wodzie.



#1260 OFFLINE   Patryk122

Patryk122

    Forumowicz

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaSzczecinek
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:Szczesny

Napisano 08 lipiec 2020 - 21:15

Być może znajomy coś mi o tym mówił ale myślałem że sobie coś wymyśli.duzo większych ryb u mnie na jeziorze jest lowine w toni do 6 m gdzie wody jest 9m.dzieki za pomoc




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych