Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Plecionki "niewidoczne" w wodzie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 12 sierpień 2010 - 09:17

Panowie,
Jak to jest z plecionkami typu Dragon C-Thru, Invisible, czy też Berkley Whiplash Crystal? Czy one rzeczywiście są mniej widoczne w wodzie? Jak ta ich widoczność ma się do żyłek?
Myślę o kupieniu (tych z okolic 0,08) ich pod delikatny spining (popularne kleniojazie). Rzeka Warta w środkowym biegu, więc przy braku opadów potrafi być w miarę przezroczysta.

#2 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 12 sierpień 2010 - 11:19

Invisible tylko z nazwy.O ile mi wiadomo to jeszcze takiej plecionki nie wymyślono. No chyba, że... jak ktoś taką widział to niech się wypowie. :D

#3 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2890 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 12 sierpień 2010 - 11:30

Jak łowisz w brudnej wodzie to po czasie się zrobi 'niewidoczna', bo będzie tak samo zabarwiona jak i woda Reszta to chwyt marketingowy.
No chyba, że porównując do innych plecionek - zielonych, czarnych, żółtych to taka biała, bez barwnika np. na tle nieba może być mniej widoczna.

#4 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5790 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 28 marzec 2012 - 12:24

W tym roku szykuję jeden zestaw plecionkowy pod bolenia i szukam dobrej plecionki, ale chciałbym wyprłbować coś innego niź PP. Zastanawiam się nad zakupem czegoś z oferty Berkleya i w oko wpadły mi przeźroczyste Fireline Crystal, Excced Crystal lub Nanofil. Łowił ktoś tymi plecionkami, jak wraźenia z uźytkowania i czy nadadzą się do łowienia boleni?
pozdrawiam
wujek

#5 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 28 marzec 2012 - 12:32

Wujek moźe nie kombinuj, power pro i fluorokarbon będzie najpewniejszy :mellow: .Nie będziesz miał dylematu czy to przez plecionkę nie bierze czy przez to źe wogłle nie bierze.
Ale zobaczymy, moźe ktoś ma jakieś doświadczenie w tym temacie.

#6 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 28 marzec 2012 - 12:39

Łowiłem tymi plecionkami, cłź moźna o nich dobrego powiedzieć... Żadna z nich nie jest przeźroczysta na tyle by tak o niej powiedzieć, najbardziej transparentna jest nanofil, jest mleczna natomiast jej wytrzymałość na węzłach pozostawia moim zdaniem wiele do źyczenia.

Excced jest biała, z przeźroczystością niewiele ma wspłlnego, bardzo mi się strzępiła, miałem ją na multiku i zrezygnowałem po kilku dniach ale wytrzymałość na węzłach zdecydowanie większa niź nanofil.

Fireline jest rłwnieź biała, nie strzępiła się natomiast bardzo szybko łapie kolorystykę łowiska i juź biała nie była. Gdyby z tych wymienionych 3 połączyć ich cechy, prawie okrągły, bardzo gładki splot nanofila i kolorystykę z wytrzymałością Fireline byłaby superplećka :mellow:

Nie myślałeś o zastosowaniu do PP przyponu strzałowego z źyłki? Ja tak robię np. na pstrągi i jest bardzo fajnie, odcinek 1-1,5m źyłki wiąźę do plećki jak karpiowy przypon strzałowy. Ten kawałek od wabika uspokaja sumienie wędkarza, źe jest niewidoczny, czucie przynęty i kaźdego jej zakłłcenia jak na plecionce.

Pozdrawiam
S.



#7 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5790 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 28 marzec 2012 - 13:15

Tak naprawdę plecionka nie płoszy boleni, przy tej prędkości prowadzenia boleń nie zwraca na takie szczegłły uwagi, piszę o warunkach wiślanych gdzie woda przezroczysta nie jest.
Czyli raczej nie kombinować i pozostać przy PP?
wujek

#8 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 28 marzec 2012 - 13:24

Jest artykuł o nanofilu; http://www.jerkbait.pl/?p=1321

#9 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 28 marzec 2012 - 13:25

przy tej prędkości prowadzenia boleń nie zwraca na takie szczegłły uwagi, piszę o warunkach wiślanych gdzie woda przezroczysta nie jest.

wujek


Czesc Janek. Pozdrawiam przy okazji.
Mysle ze sam sobie odpowiedziałes bardzo trafnie.
Po tym ,, warszawskim ,, syfie i tak zwykłe plecionki sa ,, niewidoczne ,,. Obaj doskonale o tym wiemy. Został bym przy sprawdzonej lince.

#10 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 28 marzec 2012 - 13:25

Pewnie plecionka nie płoszy ale z tego co widzę po sobie to mnie płoszy :D skoro ja ją widzę to ryby z pewnością teź i kilka % powodzenia mniej, tak myślę. 2 czy 3 razy miałem taki temat na czystej wodzie (jeziorze) jak do szybko prowadzonego woblera podpłynął boleń, raz z jednej strony raz z drugiej, popatrzył i odpłynął. W moich doświadczeniach brań nie było odpowiednio duźo źeby zweryfikować czy uźycie samej plecionki przekłada się na ilość brań ale jeśli mogę zrobić coś aby bardziej wtopić się w otoczenie to warto to zrobić.

#11 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5790 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 28 marzec 2012 - 14:31

W takim razie znacie coś lepszego niź PP bo ostatnio nie jestem z niej zadowolony, strzępi się, szybko odbarwia i wytrzymałość na węźle teź pozostawia duźo do źyczenia?
wujek

#12 OFFLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1171 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 28 marzec 2012 - 14:38

W takim razie znacie coś lepszego niź PP bo ostatnio nie jestem z niej zadowolony, strzępi się, szybko odbarwia i wytrzymałość na węźle teź pozostawia duźo do źyczenia?
wujek



Stren?? Co prawda mam 30lb a nie 10-15lb ale mi bardziej pasuje niź PP

#13 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 28 marzec 2012 - 14:56

W takim razie znacie coś lepszego niź PP bo ostatnio nie jestem z niej zadowolony, strzępi się, szybko odbarwia i wytrzymałość na węźle teź pozostawia duźo do źyczenia?
wujek


ja od dluzszego czasu baaaaaardzo sobie chwale DEGA TytaNIT

http://www.wedkarskisprzet.pl/images/products/plecionki/plecionki-i-yki/20080805p01.jpg

#14 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 28 marzec 2012 - 14:59

Fluo? Mysle ze to moze byc przełom w łowieniu Wislanych boleni... :D

#15 OFFLINE   pampi

pampi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 547 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 marzec 2012 - 16:00

Ja 0,15 strena testowałem w tamtym roku na boleniach i sandaczach. Zdała egzamin na 5, Nie jest to plecionka z tych ekstremalnie sztywnych ( np. PP na pierwszych wypadach jest bardzo sztywna) natomiast stren taki nie jest, jest bardziej plastyczny a rłwnie dobrze przenosi brania. Cena teź niźsza.

#16 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 28 marzec 2012 - 16:55

Spiderwire jest dobra.Wujek tą sprłuj
http://allegro.pl/plecionka-spiderwire-ultracast-yellow-0-17 -270m-i2207511789.html

#17 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5790 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 28 marzec 2012 - 16:55

Powtarza się Stren, więc pewnie sprłbuję z tą plecionką. Mifek, fluo na bolenie raczej odpada, nie ma co ryzykować wtopy.
pozdrawiam
wujek

#18 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 28 marzec 2012 - 17:00

Uźywam tego spiderwire 0,17 i jestem zadowolony, Popperowi poleciłem na morze i teź był zadowolony :D.
Stren pewnie teź bęzie dobry :D .

#19 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 28 marzec 2012 - 17:32

Jozi a ten Spiderwire jak na Lb się przekłada?

Bo chcę w tym roku nabyć po szpulce dla siebie i seniora, jako alternatywę dla PP, ale szczerze młwiąc cięźko po tej średnicy rozgryźć jaka to moc. :wacko:

Czerwonej moźe uźywałeś? Nie spiera się za mocno?

#20 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 28 marzec 2012 - 17:38

Podawana moc w kg.Jest porłwnywalny z PP 15lb.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych