Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

malowanie główek jigowych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   dulgimic

dulgimic

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów

Napisano 18 grudzień 2009 - 11:06

Witam. Chciałbym się dowiedzieć jakimi farbami, lakierami malować główki jigowe. Czy stosuje się podkład pod lakiery. Zależy mi na trwałych powłokach.


#2 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 18 grudzień 2009 - 11:12

rozumiem ze musi być sens wogóle malowania główek ja używam zwykłych ołowianych, sporadycznie łowię na kolorowe glowki sprawdza mi się kombinacja czarna guma jaskrawa główka zwłaszcza przy okoniach, malowałem kiedyś markerami ale to nie jest to koledzy malowali lakierami do paznokci ale ze względu na to ze ołów się poci nie jest to trwałe rozwiązanie z tego co wiem farby proszkowe to jest to o co chyba ci tak naprawdę chodzi,

ps wytrzymałość zależy od tego gdzie tak naprawdę łowisz jak piach to to trochę wytrzyma jeżeli kamienie to farba zejdzie bardzo szybko

#3 OFFLINE   dulgimic

dulgimic

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów

Napisano 18 grudzień 2009 - 11:29

Szpiegu ja tez w większości przypadków stosuje nie malowane główki. Ale w niektórych boleniowych przynętach chciałbym mieć główki które nie kontrastują z przynętą.
Interesuje mnie malowanie prostym domowym sposobem. Farby i lakiery nie mogą wchodzić w reakcje z silikonem. Myślałem o malowaniu sprajem ale tu chyba trzeba by zastosować jakąś powłokę z lakieru bezbarwnego. Ołów jak wiadomo się utlenia i tu właśnie jest problem z trwałością farby.

#4 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 18 grudzień 2009 - 11:39

szpachel samochodowy na olow zalatwia temat podklad super tylko jak to nalozyc z pistoletu ?? poniej szlifowanie itp jakiery i gotowe tylko czy jest sens :D

#5 OFFLINE   Tomek TJ

Tomek TJ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 922 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:J

Napisano 18 grudzień 2009 - 13:42

Bardzo dobry efekt i trwały dają farby proszkowe.Podgrzewasz główkę,wkładasz do proszku tak żeby ją tylko zanurzyc w tym proszku,wyciągasz i po chwili proszek zamienia sie w bardzo twardą powłokę(cos jak emalia w garnkach)jest tak twarda że ciężko przebic uszko.Kilka lat temu kupiłem te farby wysyłkowo z Wędkarza Polskiego o ile pamietam sprzedawał je Perfekt Sulechów

#6 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 postów
  • LokalizacjaWałbrzych/Wrocław
  • Imię:Kamil

Napisano 18 grudzień 2009 - 19:27

Jeśli już ktoś chce malować....
To polecam te:
http://www.do-itmold...atch.aspx?c=166

Ciężko powiedzieć jak z trwałością, bo potrafią być kruche, ale nie ma tragedii :D


Pozdrawiam
Kamil

#7 OFFLINE   Tomek TJ

Tomek TJ

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 922 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:J

Napisano 18 grudzień 2009 - 20:48

No to właśnie były takie farby proszkowe jak z linku powyżej.

#8 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 18 grudzień 2009 - 22:17

Polecam prosty i sprawdzony sposób uatrakcyjnienia ołowiu - główki. Stosuję ten knif dwa sezony i jest bez pudła. Biorę klej dwuskładnikowy (BISON EPOXY), rozrabiam i nanoszę na główkę równomierną warstwą. W pojemniku mam przygotowany brokat - taki dla celów ozdobnych. Brokat występuje w wielu kolorach i ma metaliczny odcień. Posmarowaną główkę zanurzam w pojemniku z brokatem. Musi być to płynny ruch. Delikatnie potrząsam i wyciągam. Jedno puknięcie o podstawione plastikowe wiaderko (strasznie się sypie) i odstawiam do utwardzenia wieszając za hak jiga. Schnie 24 godziny. Warstwa która powstaje jest jak skała. Bardzo równomierna powłoka daje super efekt. Polecam kolor czarny, złoty. Elementy brokatu oklejone na główce dają ciekawe efekty świetlne. Jig z taką główką jest atrakcyjny dla wędkarza i ryb...



Załączone pliki

  • Załączony plik  g-2.jpg   48,24 KB   723 Ilość pobrań
  • Załączony plik  g-1.jpg   48,06 KB   717 Ilość pobrań


#9 OFFLINE   Oleix

Oleix

    Zaawansowany

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 18 grudzień 2009 - 22:29

@Lady D doobry ten patent!!!
Niedługo bede musiał przetestować koniecznie na okoniach!! :huh:

#10 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 18 grudzień 2009 - 22:37

Główki które używałem cały sezon mają tylko obtłuczone miejsce styku z twardym dnem, na ogół kamienie. Jest to powierzchnia około 4mm. Reszta nietknięta, jak nowa. Sposób prosty i łatwy do wykonania w warunkach domowych.

#11 OFFLINE   Ciastek89

Ciastek89

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaZagnańsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 12 maj 2014 - 01:40

d0c89eefb47a2a04.jpg



#12 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 12 maj 2014 - 06:33

d0c89eefb47a2a04.jpg

 No i co wynika ze zdjęcia??? Napisz coś, jaka farba, jak robiłeś itd. a nie samo zdjęcie bo to nie ma sensu. :)


  • bobesku lubi to

#13 OFFLINE   Ciastek89

Ciastek89

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaZagnańsk
  • Imię:Łukasz

Napisano 12 maj 2014 - 07:22

Główki malowane proszkowo, najpierw kolor,, klejenie oczek i warstwa lakieru bezbarwnego również proszkowy. W nocy sie juz nie rozpisywalem ;)

Użytkownik Ciastek89 edytował ten post 12 maj 2014 - 08:23


#14 Guest_DanTe2491MA_*

Guest_DanTe2491MA_*
  • Guests

Napisano 12 maj 2014 - 19:32

http://www.formywedk...-proszkowa.html



#15 OFFLINE   sdd_

sdd_

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 522 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławek

Napisano 12 maj 2014 - 19:49

Cześć

 

Ja malowałem główki kogutów farbami  proszkowymi (bez zabezpieczenia lakierem, kruche i odpryskują) i na to zanurzeniowo dwie warstwy lakieru poliuretanowego (Domalux albo Herzlak). To wytrzymuje trochę, ale po jakimś czasie pojawiają się odpryski w miejscach styku z podłożem.

 

Pozdrawiam

Sławek



#16 Guest_DanTe2491MA_*

Guest_DanTe2491MA_*
  • Guests

Napisano 12 maj 2014 - 19:53

Ja w ogóle nie łowie na główki malowane. Moim skromnym zdaniem nie liczy się kolor tylko praca wabika i umiejętność odpowiedniego poprowadzenia.



#17 OFFLINE   Zanderix

Zanderix

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:Maćkiewicz

Napisano 12 maj 2014 - 20:26

A ja mam odwrotne obserwacje - kolor główki ma czasami znaczenie (jakby to nie zabrzmiało :D ) - niejednokrotnie miałem sytuacje gdy na seledynową gumę na niemalowanej główce - zero brań - a w momencie przełożenia tej samej gumy, w ten sam sposób poprowadzonej, w tym samym miejscu na pomalowaną na czerwoną główkę "woda się otwierała" - pokusiłem się po kilku zmianach na testy z niemalowaną i zaś zero.

Więc coś w malowaniu główek musi być. Teraz również łowię na niemalowane - ale to z lenistwa :) - choć wątek trochę mnie zainspirował i przy pryskaniu kolejnej partii woblerów popróbuję pokryć kilka ołowianych pacynek :)



#18 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 12 maj 2014 - 20:51

Ja w ogóle nie łowie na główki malowane. Moim skromnym zdaniem nie liczy się kolor tylko praca wabika i umiejętność odpowiedniego poprowadzenia.

I dlatego Mateuszu wszystkie gumy masz w jednym kolorze? 

Bo skoro się nie liczy...

A może jednak? Wtedy malowanie główek miałoby sens B)



#19 Guest_DanTe2491MA_*

Guest_DanTe2491MA_*
  • Guests

Napisano 12 maj 2014 - 20:53

A ja mam odwrotne obserwacje - kolor główki ma czasami znaczenie (jakby to nie zabrzmiało :D ) - niejednokrotnie miałem sytuacje gdy na seledynową gumę na niemalowanej główce - zero brań - a w momencie przełożenia tej samej gumy, w ten sam sposób poprowadzonej, w tym samym miejscu na pomalowaną na czerwoną główkę "woda się otwierała" - pokusiłem się po kilku zmianach na testy z niemalowaną i zaś zero.

Więc coś w malowaniu główek musi być. Teraz również łowię na niemalowane - ale to z lenistwa :) - choć wątek trochę mnie zainspirował i przy pryskaniu kolejnej partii woblerów popróbuję pokryć kilka ołowianych pacynek :)

A ja mam inne zdanie. Każdy wędkuję po swojemu. Naj lepsze jest to ze każdy ma inne patenty zdania,sposoby prowadzenia a jednak ryby łowimy. ;)


  • fefko lubi to

#20 Guest_DanTe2491MA_*

Guest_DanTe2491MA_*
  • Guests

Napisano 12 maj 2014 - 21:00

I dlatego Mateuszu wszystkie gumy masz w jednym kolorze? 

Bo skoro się nie liczy...

A może jednak? Wtedy malowanie główek miałoby sens B)

Na mojej wodzie nie ma znaczenia kolor gumy tylko rozmiar i sposób prowadzenie. Dobranie przynęty do warunków np odpowiedni ciężar główki  . Jak nie mam brań to zakładam większą główkę niż potrzeba lub na odwód to nie raz przyniosło mi piękne ryby. To co napisałem jest tylko moim zdaniem poparte doświadczeniami  na moim łowisku.

 

Przepraszam ze post pod postem.


Użytkownik DanTe2491MA edytował ten post 12 maj 2014 - 21:09





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych