Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Daiwa Ninja A 2016


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
478 odpowiedzi w tym temacie

#361 OFFLINE   Rebus

Rebus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 198 postów
  • LokalizacjaWLKP
  • Imię:Waldek

Napisano 20 marzec 2017 - 22:38

Po prostu rozbierałem.. ? 

Zdejmij szpule i poruszaj osią na boki w różnych położeniach szpuli - szczególnie stuka gdy szpula jest na dole.. 

Podczas łowienia, szczególnie pod obciążeniem linka układając się na szpuli właśnie w ten sposób rusza ośka i jak jest tam luz to są stuki.. 


  • przemo_w lubi to

#362 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 793 postów
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 27 kwiecień 2017 - 10:07

Witam.

Kręciłem rozmiarem 2000A na sucho naprawdę robi wrażenie i pewno bym się na nią zdecydował ale ...

Łowię cienkimi żyłkami , plecionkami i to czego tak naprawdę zabrakło to ściętego rantu na szpulach tak jak jest to np. w Shimano.

Przerobiłem ten temat z różnymi kołowrotkami i może większość wędkarzy na to nawet nie zwraca uwagi ale przy ściętej szpulce, cienkiej żyłce lub plecionce rzuty są sporo dłuższe.

Oczywiście nic nowego nie odkryłem ale jeżeli komuś zależy na wydłużeniu rzutu o kilka dobrych metrów to warto kupić kołowrotek właśnie z taką szpulką.

Przykładowe fotki z internetu ( bez reklamy )

Shimano Exage

2hhk9wj.jpg

Daiwa Ninja

154dftf.jpg


Użytkownik krakus edytował ten post 27 kwiecień 2017 - 10:11


#363 OFFLINE   Kadet

Kadet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisano 27 kwiecień 2017 - 12:16

No właśnie praca na sucho to dla fotelowych onanistów. Przeznaczeniem kołowrotka jest robienie roboty nad wodą i wiele jest młynków które bez obciążenia kręcą pięknie, natomiast jak dostaną oporu to się dzieją przedziwne rzeczy tj.stuki, puki itp. Przerobiłem trochę tych kołowrotków i co się przy tym naw ... łem . Dopiero biomek fb przyniósł ukojenie.

#364 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 02 maj 2017 - 14:11

Pokręciłem dziś 2000(180,00 pln),3000 i 4000 w Decathlonie, robią fajne wrażenie, choć 4000 to już gigantyczny sprzęt. Zamówiłem sobie 1003 do UL i mam nadzieję, że w praktyce będzie tak dobrze jak na sucho. Jeżeli tak to fajna propozycja w budżecie <200,00 pln.



#365 OFFLINE   Bartas93

Bartas93

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartuś
  • Nazwisko:https://bartekwedkuje.blogspot.com

Napisano 02 maj 2017 - 15:05

Posiadam ten kołowrotek od miesiąca i używałem go do łowienia białorybu i ogólno rozumianego UL. 

 

Plusy:

- praca na sucho, jak i pod małym obciążeniem bardzo przyjemna,

- hamulec może nie jakoś wybitnie precyzyjny, ale działa jak powinien,

- najbardziej poztytywnie zaskoczony jestem nawojem - plecionka 0,04 nawinięta jest wzorowo.

 

Minusy:

- niestety, ale po miesiącu łowienia, zaczął być wyczuwalny luz na przekładni, może nie jakiś gigantyczny, ale wyczuwalny.

Szkoda, bo ogólnie bardzo fajny kręcioł, ale wydaję mi się, że dla osób które sporo łowią jest to zabawka na sezon.



#366 OFFLINE   zandermafija*SpinnigistaWT

zandermafija*SpinnigistaWT

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów

Napisano 02 maj 2017 - 17:01

Posiadam ten kołowrotek od miesiąca i używałem go do łowienia białorybu i ogólno rozumianego UL. 

 

Plusy:

- praca na sucho, jak i pod małym obciążeniem bardzo przyjemna,

- hamulec może nie jakoś wybitnie precyzyjny, ale działa jak powinien,

- najbardziej poztytywnie zaskoczony jestem nawojem - plecionka 0,04 nawinięta jest wzorowo.

 

Minusy:

- niestety, ale po miesiącu łowienia, zaczął być wyczuwalny luz na przekładni, może nie jakiś gigantyczny, ale wyczuwalny.

Szkoda, bo ogólnie bardzo fajny kręcioł, ale wydaję mi się, że dla osób które sporo łowią jest to zabawka na sezon.

W moim Revrosie  E2500A wystąpił ten sam luz na przekładni po kilkunastu wypadach na pstrąga. Mimo tego kręci prawie tak samo jak na początku. Oczywiście w najbliższym czasie leci na serwis.


Użytkownik zandermafija edytował ten post 02 maj 2017 - 17:01


#367 OFFLINE   DumFish

DumFish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 321 postów

Napisano 02 maj 2017 - 19:30

u mnie w ninji pojawil sie luz na rpzekladni po drugim wyjsciu na ryby ... model 2000 glowki max 5 gram byly uzywane... teraz juz tylko wydobywaja sie z niego badzo wyczuwalne stuki podczas zwijania porzynety... 



#368 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 03 maj 2017 - 13:18

A u mnie luz fabryczny bez zmian, ninja 1500, od lutego przy pstrągach pracuje, ciąga wobki 4-6cm, obrotowki 1-3, gumki...
Być może trafiłem na wybitnie dobry egzemplarz - tak jak miałem pecha z Legalisem i trafiłem na wyjątkowego szrota.

#369 OFFLINE   Bartas93

Bartas93

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 519 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Bartuś
  • Nazwisko:https://bartekwedkuje.blogspot.com

Napisano 03 maj 2017 - 13:51

Oby działała jak najdłużej ;) i tak dla mnie to bardzo fajny kołowrotek, chyba za tą kasę żaden tak płynnie nie chodzi i nie ma tak dobrego nawoju.

 

Mam też ryobi slama, też fajny kołowrotek. Na pewno przy moim łowieniu trwalszy, mam go już 3 sezon i nawet go nie smarowałem. I kręci dobrze.

Jedyne co mnie wkurza, to wielka, gruba stopki, gdzie jest problem żeby ją zmieścić do niektórych uchwytów w UL.



#370 OFFLINE   mario_s

mario_s

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 06 lipiec 2017 - 23:17

czesc,

 

do Daiwy Exceler Jigger 2.70m 3-18g polecacie ninja 2500 czy 3000?



#371 OFFLINE   Marcin1

Marcin1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Dudziński

Napisano 07 lipiec 2017 - 01:17

Między tymi modelami jest spora różnica w rozmiarze i wadze jeśli dobrze kojarzę. Niczego odkrywczego Ci nie podpowiem, podejdź do sklepu z kijkiem, podepnij sobie oba i zobacz który Ci lepiej leży, bo Tobie ma pasować, a nie żadnemu z nas- forumowiczów ;) Zależy też od zastosowania, 3000 ma większy nawój od 2500, przełożenie chyba podobne.
Pozdrawiam
  • HaDe lubi to

#372 OFFLINE   ASAPfishing

ASAPfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • Lokalizacja.
  • Imię:Asap
  • Nazwisko:Asap

Napisano 07 lipiec 2017 - 05:40

czesc,

 

do Daiwy Exceler Jigger 2.70m 3-18g polecacie ninja 2500 czy 3000?

ja mam tego Excelera z ninja 2500 i mi pasuje, 3000 dla mnie byłby za duży. Czasem pod Excelera podpinam RedArca 10400. Ale...

 

Między tymi modelami jest spora różnica w rozmiarze i wadze jeśli dobrze kojarzę. Niczego odkrywczego Ci nie podpowiem, podejdź do sklepu z kijkiem, podepnij sobie oba i zobacz który Ci lepiej leży, bo Tobie ma pasować, a nie żadnemu z nas- forumowiczów ;) Zależy też od zastosowania, 3000 ma większy nawój od 2500, przełożenie chyba podobne.
Pozdrawiam

... Dokładnie. Jeśli masz możliwość to poszukaj w sklepie i sam zobacz, który model będzie Ci lepiej pasował.



#373 OFFLINE   mario_s

mario_s

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 07 lipiec 2017 - 08:48

dzieki Panowie za odpowiedz.

 

 

ja mam tego Excelera z ninja 2500 i mi pasuje, 3000 dla mnie byłby za duży. Czasem pod Excelera podpinam RedArca 10400. Ale...

 

... Dokładnie. Jeśli masz możliwość to poszukaj w sklepie i sam zobacz, który model będzie Ci lepiej pasował.

 

a co masz nawiniete na niego?

 

generalnie skoro ta ninja ma zmienna szpule to zapewne beda ja przekladal do drugiego spina: DAIWA SWEEPFIRE JIGGER 270 8-35 G i czy 2500 poradzi sobie z przynetami do 30g?



#374 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 07 lipiec 2017 - 08:51

Celował bym raczej w 3000.Takie jest moje zdanie, i pewnie nie każdy się z tym zgodzi.



#375 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1832 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 07 lipiec 2017 - 08:55

Poradzić, poradzić - jak długo pociagnie to inna sprawa. Ninja ma sporo zalet, jednak to full plastik i mocy na poziomie almniowych, ciężkich młynków nie należy oczekiwać.
Gdybym zamierzał używać jeden kolowrotek do wszystkiego, to postawiłbym na dużo mocniejsze konstrukcje i to rozmiarze 3500-4000.

#376 OFFLINE   mario_s

mario_s

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 07 lipiec 2017 - 08:56

Celował bym raczej w 3000.Takie jest moje zdanie, i pewnie nie każdy się z tym zgodzi.

 

czemu?

 

 

 

Poradzić, poradzić - jak długo pociagnie to inna sprawa. Ninja ma sporo zalet, jednak to full plastik i mocy na poziomie almniowych, ciężkich młynków nie należy oczekiwać.
Gdybym zamierzał używać jeden kolowrotek do wszystkiego, to postawiłbym na dużo mocniejsze konstrukcje i to rozmiarze 3500-4000.

 

zapewne kiedys tak zrobie ale teraz za rzadko wedkuje, zwlaszcza na spina.


Użytkownik mario_s edytował ten post 07 lipiec 2017 - 09:10


#377 OFFLINE   MARIUSZ 69

MARIUSZ 69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2042 postów
  • LokalizacjaLubelskie
  • Imię:Mariusz

Napisano 07 lipiec 2017 - 09:23

Będzie mocniejszy i dłużej posłuży ,lecz pewności nie ma.W wielkości 3000 ma mocniejszą przekładnie



#378 OFFLINE   mario_s

mario_s

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 07 lipiec 2017 - 12:34

dzieki za odpowiedzi. Na poczatek wzialem ninje 3000.



#379 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 10 lipiec 2017 - 13:52

Tylko i wyłącznie ścięta szpula ....



#380 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 966 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 26 lipiec 2017 - 00:37

czy kupno 1000-ki pod pletke power pro 4lb bedzie dobrym pomyslem ?

Jak radzi sobie ten mlynek z pletkami ?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych