Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

A jednak stało się - fly fishing - Początek przygody- propozycje i porady na start.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
185 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 20 styczeń 2016 - 21:36

Do nauki wystarczy przypon żyłkowy 0,4+0,3+0,2 i tak zniszczysz ,poplączesz.

Wełenka.

Jak okiełznasz plątanie dopiero przyzwoite przypony...

zacznij od przerzucenia na podłożu w jednej linii,potem unoś-nie spiesz się,nie szarp,jednostajne przyspieszenie. :)

przeczytaj wskazówki M.Ciesielskiego(rzuty) i J.Jabłonowskiego(kształt głowic w linkach) www.namuche.pl

doskonałe opracowanie -powinno wyjaśnić.


Użytkownik darek1 edytował ten post 20 styczeń 2016 - 21:44


#42 OFFLINE   TarZan_Jaw

TarZan_Jaw

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Kuba

Napisano 21 styczeń 2016 - 13:12

Cześć. Podepnę się pod temat. Też mam zamiar zaczyna zacząć w tym sezonie przygodę z muchówką. Sprzęt mam po ojcu ale nie ma mnie kto uczyć. Zastanawiam się nad jakimś kursem/szkoleniem w zakresie rzutu, kręcenia oraz poprawnej postawy podczas rzutu oraz holu ryb. Macie może jakieś doświadczenia z takimi kursami? Jestem ze śląska dlatego też ciężko będzie wybrać się na szkolenie do szkoły Adama Sikory.

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

#43 OFFLINE   MATIQUES

MATIQUES

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaAndrychów/Kraków
  • Imię:Mateusz

Napisano 21 styczeń 2016 - 13:32

Może u Piotra Talmy,zobacz ofertę na flyhouse.pl ew zadzwoń do niego ale to we Wrocławiu

Na youtube jest sporo filmików warto poogladać autor bumcast ładnie pokazane:))


Użytkownik MATIQUES edytował ten post 21 styczeń 2016 - 13:33


#44 OFFLINE   TarZan_Jaw

TarZan_Jaw

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Kuba

Napisano 21 styczeń 2016 - 13:44

Do Wrocławia jakoś bardziej po drodze. Jeszcze panoramę można zobaczyć :-) Kobieta nie będzie się nudzić :-P Słyszałem też że gdzieś na Dunajcu są szkolenia. Może ma ktoś jakieś doświadczenia

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

#45 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 21 styczeń 2016 - 15:34

Polecam Piotra Talmę, nie miałem okazji być na kursie indywidualnym, ale dwa razy podczas zawodów uczestniczyłem w pokazie rzutowym. Ponadto widziałem jak Piotr radzi sobie w mocno niesprzyjających warunkach nad wodą. 

Można wpaść w kompleksy ;)



#46 OFFLINE   TarZan_Jaw

TarZan_Jaw

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Kuba

Napisano 21 styczeń 2016 - 20:20

Będę musiał się z nim skontaktować. Zobaczę i poczekam aż będzie troszkę cieplej

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

#47 OFFLINE   Sebo

Sebo

    C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2515 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 21 styczeń 2016 - 22:22

Jak dla mnie ceny z kosmosu może fakt nauczy się człowiek szybciej i lepiej ale czy to o to chodzi ???

Myślę że jest i będzie tyle okazji aby podpatrzyć i nauczyć się podczas spotkań itp...



#48 OFFLINE   TarZan_Jaw

TarZan_Jaw

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Kuba

Napisano 21 styczeń 2016 - 22:26

No jeśli masz wielu znajomych po kiju z muchówką to spoko. Niestety u mnie jest ciężko. Żeby cokolwiek zrobić muszę jechać z 30km w jedną stronę. Na takim szkoleniu zostanie mi przekazana cała niezbędna wiedza plus korekta błędów popełnianych podczas rzutów

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

#49 OFFLINE   Sebo

Sebo

    C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2515 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 21 styczeń 2016 - 22:29

30 km to ja mam do najbliższej wody :) Średnio w sezonie w tydzień na ryby robię 400/500 km :) 



#50 OFFLINE   TarZan_Jaw

TarZan_Jaw

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Kuba

Napisano 21 styczeń 2016 - 22:32

No i tam umówisz się z konkretnymi ludźmi i masz wszystko na tacy. Niestety żeby wejść komuś nowemu w to hermetyczne wg mnie towarzystwo.

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

#51 OFFLINE   Sebo

Sebo

    C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2515 postów
  • Imię:Sebastian

Napisano 21 styczeń 2016 - 22:41

No i tam umówisz się z konkretnymi ludźmi i masz wszystko na tacy. Niestety żeby wejść komuś nowemu w to hermetyczne wg mnie towarzystwo.

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

 No niestety nie jest tak :)

Zazwyczaj jeżdżę sam lub z kolegą :)

W muszkowanie wchodzę tak jak ty jako "młody" i wiem że na forum jest wiele osób które pomoże.

Musisz dać się poznać od dobrej strony wybrać się na jakieś forumowe spotkanie np. SFP :)

 

Uwierz mi że dzięki temu portalowi poznałem wielu ludzi jak i wspaniałego kumpla Krystiana @krystiano1981r który wprowadził mnie w wędkarstwo UL jak i Boleniowanie . Wiem że i z Fly dam rady :)

 
  • krystiano1981r lubi to

#52 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 21 styczeń 2016 - 22:49

30 km to ja mam do najbliższej wody :) Średnio w sezonie w tydzień na ryby robię 400/500 km :)

Niemożliwe?!

nie masz jakiej sadzawki koło domu...

rozejrzyj się-ja też biegałem po świecie jak 'koziołek-matołek'. ;)

Wystarczy pomachać nad wodą i analizować poczynania.


Użytkownik darek1 edytował ten post 21 styczeń 2016 - 22:53


#53 OFFLINE   TarZan_Jaw

TarZan_Jaw

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Kuba

Napisano 21 styczeń 2016 - 22:52

Musisz dać się poznać od dobrej strony wybrać się na jakieś forumowe spotkanie np. SFP :)

Przepraszam a co to SFP

Użytkownik TarZan_Jaw edytował ten post 21 styczeń 2016 - 22:54


#54 OFFLINE   darek1

darek1

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • LokalizacjaChrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
  • Imię:Grzegorz
  • Nazwisko:Brzęczyszczykiewicz

Napisano 21 styczeń 2016 - 22:55

Super Fajne Połowy na Street Fishing Poland... ;)


  • Sebo i Zed Zgred lubią to

#55 OFFLINE   TarZan_Jaw

TarZan_Jaw

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaJaworzno
  • Imię:Kuba

Napisano 21 styczeń 2016 - 22:56

A dziękuję bardzo za informację :-) Znajdę w dziale Street?

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

#56 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 21 styczeń 2016 - 22:59

Jeśli kogoś stać to warto. Można się wiele nauczyć i już od początku wyeliminować złe nawyki. 

Pomoc w opanowaniu techniki łowienia to inna sprawa, warto pojeździć z kimś doświadczonym. 

 

http://jerkbait.pl/f...fishing-poland/



#57 OFFLINE   krystiano1981r

krystiano1981r

    Historię tworzą ci,którzy wieszają bohaterów...

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2790 postów
  • LokalizacjaDolina Widawy...;)
  • Imię:Krystian

Napisano 22 styczeń 2016 - 09:55

 

 No niestety nie jest tak :)

Zazwyczaj jeżdżę sam lub z kolegą :)

W muszkowanie wchodzę tak jak ty jako "młody" i wiem że na forum jest wiele osób które pomoże.

Musisz dać się poznać od dobrej strony wybrać się na jakieś forumowe spotkanie np. SFP :)

 

Uwierz mi że dzięki temu portalowi poznałem wielu ludzi jak i wspaniałego kumpla Krystiana @krystiano1981r który wprowadził mnie w wędkarstwo UL jak i Boleniowanie . Wiem że i z Fly dam rady :)

 

  :) :good:


Użytkownik krystiano1981r edytował ten post 22 styczeń 2016 - 09:56


#58 OFFLINE   Bartek MIKAS

Bartek MIKAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Bartek

Napisano 22 styczeń 2016 - 13:43

Załączony plik  klen.jpg   189,26 KB   16 Ilość pobrańDobrze, że to już nie te czasy gdzie muszkarstwo było dostępne dla osób zamożnych panów.

Teraz jest wszystko i nie koniecznie trzeba tysięcy żeby dobrze połowić. Ja zaczynałem w tamtym roku. Odkupiłem na początek używany zestaw 9" w lasie 4/5 z pływajacą linką i zacząłem właśnie od suchej. 

Warto umówić się z kimś na rybki kto chociaż ze dwa lata łowi i posiada już kilka muchówek. Będziesz miał możliwość potrzymania i zobaczenia różnicy bo wędka jednej firmy w klasie 4/5 jest często różna od innej firmy. Wtedy do jednej pasuje linka w tej samej klasie a do tej drugiej o klasę wyższa bo nie będzie ładować. Wszystkiego dowiedziałem się na jednym spotkaniu z kolegami z ciechanowskiego zapoznanymi na innym portalu. Na drugim wypadzie z muchówką - już samodzielnym - złowiłem kilka kleni z 40 włącznie. Na dzień dzisiejszy mam zaliczonego muchowego klenia 51cm i duże dalej pływające stada innych. Trzeba pamiętać tylko, że w spinningu najczęściej łowiliśmy z brzegu a tu trzeba często po pas wejść po ryby. Warto pamiętać o śpiochach oddychających i butach bo w czymś takim wypłyniemy z dołka :D . Oczywiście była cała plątanina i chęć rzucenia muchówką w pizzz....du... ale po kilku rybkach zajawka zalała błędnik i teraz czekam wiosny. 

Zima jest dobrym czasem na przeglądanie filmów i uczenie się technik rzutowych bo nie zawsze łapiemy na pięknym niezarośniętym rozlewisku... Wierzę że masz gdzieś trochę łąki na której leży śnieg. Wbrew pozorom to najlepsza pora do nauki rzutów - na miękkim śniegu nie zniszczymy linki a gapie siedzą w domach przy grzejnikach. Nie musisz się ciepło ubierać - chyba że kalesony - bo muchówka skutecznie rozgrzewa cały tułów i ręce. Zasada NR 1 - to zawsze w okularach !!! bo strzał w oko moooocno boli...


  • Kamil Z., Sebo i Raczej lubią to

#59 OFFLINE   lukaszryba

lukaszryba

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 259 postów
  • Lokalizacjatarnow

Napisano 22 styczeń 2016 - 14:07

Witam wszystkich;) bardzo fajny temat i myśle że będę go często odwiedzał;)  ja również zaczynam w tym roku zabawe z muchą po bardzo dlugim okresie ze spiningiem w ręce. Sprzęt zakupiony, jutro musze zawiązać jakis przypon i w niedziele wybieram się na łąke zacząć ćwiczyć :) narazie siedze nad filmami i artykułami.

pozdrawiam i powodzenia dla tych co zaczynają nową przygode



#60 OFFLINE   Bartek MIKAS

Bartek MIKAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Bartek

Napisano 22 styczeń 2016 - 14:30

....no po długim okresie ze spinningiem to pierwsze godzinki męczarnia, jak u mnie....ach te przyzwyczajenia rzutowe a i zacięcia nie lepsze a tu wystarczy podnieść linkę  :P ...

Na początek przypon z żyłki bo chwilka minie zanim przestaniesz "strzelać" przynętami a przypon za 7-12 zł będzie kurczył się w zastraszającym tempie. Ja i tak przy miękkim zestawie 4/5 zostałem przy żyłce, która wygrała nawet z fluorocarbonem i przed następnym wypadem zakładam nowy kawałek. W tym roku zobaczę co to nimfa ale czerwic, lipiec sierpień to tylko sucha bo brania z powierzchni to dla mnie sedno całego muchowania.

Ryb napewno jest więcej. Biorą często te wytropione na spinning, które za nic miały nasze spinningowe wabiki. 

Mam duże wrażenie, że jak idziesz środkiem rzeki z muchówką to ryby cię akceptują. Często pływają i biorą kilka metrów od ciebie. U mnie płochliwe klenie przestają być płochliwe i nie mam problemu żeby po nieudanym zacięciu lub wyholowaniu ryby nie złapać jeszcze przynajmniej jednego z tego miejsca. Ze spinningiem średnia trasa to 3 kilometry a z muchówka 300 metrów i często mamy ok. 5 razy tyle ryb wyholowanych. No i te niespodzianki - na jedną przynętę możemy złowić prawie wszystkie gatunki występujące w zbiorniku - to jak skreślić 12 liczb w dużym lotku - i to chyba właśnie magia tej metody.

Pozdrawiam i życzę muchowej zajawki !!! :D


  • Raczej i Kacper.K lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych