Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Gdzie na samotną wyprawę za spinningiem ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Bezel

Bezel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 404 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 14 luty 2016 - 14:07

Czołem moczy- i włóczykije ;)*

 

Powrót do przyrody! Takim hasełkiem chciałbym okrasić tegoroczny sezon.

Więcej wypadów nad wode i szeroko pojęty survival, w każdym razie większa izolacja od betonu, aluminium i szkła #metropolia

I tutaj kieruje pytanie do Was, ludzie rzek i jezior:

 

Dokąd udać się na kilkudniowy, samotny wypad ze spinningiem?

Założenia są takie żeby gdzieś pod gołą chmurką rozbić się a międzyczasie przeczesać woblerkiem pobliską wode.

Obecność innych człekokształtnych w pobliżu niewymagana a wręcz niechciana.

Ewentualnie sklep w promieniu kilku kilometrów :whistling:

 

Za małolata rodzice wysłali mnie nad zbiornik Koronowski na obóz wędkarski i wspominam, że było tam dosyć głucho i dziko.

Jakiś ośrodek, molo z łódkami a tak to raczej nieuregulowany brzeg i las.

I o takie coś mi chodzi, gdzieś dojechać, swoje przemaszerować z ekwipunkiem, założyć 1 osobową osade i cieszyć się uciekającym życiem.

 

Jakieś pomysły?

 

*jeśli istnieje bardziej odpowiedni dział na forum, proszę przenieś i nie krzyczeć ^.^


  • Dawido i Woytec lubią to

#2 OFFLINE   obcy91

obcy91

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1649 postów
  • LokalizacjaŻabno
  • Imię:Marek

Napisano 14 luty 2016 - 14:22

To tylko Biesy :) 


  • Milan lubi to

#3 OFFLINE   piwopl

piwopl

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 14 luty 2016 - 14:29

Zalew Soliński, któraś z urokliwych zatoczek.

Użytkownik piwopl edytował ten post 14 luty 2016 - 14:29

  • M@rczysko lubi to

#4 OFFLINE   luk_80

luk_80

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Lokalizacja03-980

Napisano 14 luty 2016 - 16:15

Gdyby w grę wchodziła łódka to miałbym pare pomysłów by pobyć sam na sam ze sobą i z wędką oczywiście dobijając do cichych zatoczek etc. Brzegowym spinningiem na jeziorach może być ciężko z wiadomych względów: trudny brzeg, zarośla itp. Chyba pozostają ci rzeki i to te mniejsze. Spróbował bym Wieprz na Lubleszczyźnie. Są długie fragmenty gdzie nie spotkasz żywej duszy a na długość wzroku nie zobaczysz żadnych zabudowań. Prześledź google maps. Fajny jest też graniczny Bug ale tam musisz pamiętac by każdorazowo zgłosić do straży granicznej gdzie i jak długo zamierzasz przebywać.


  • budzik lubi to

#5 OFFLINE   Bezel

Bezel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 404 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 15 luty 2016 - 12:45

Gdyby w grę wchodziła łódka to miałbym pare pomysłów by pobyć sam na sam ze sobą i z wędką oczywiście dobijając do cichych zatoczek etc. Brzegowym spinningiem na jeziorach może być ciężko z wiadomych względów: trudny brzeg, zarośla itp. Chyba pozostają ci rzeki i to te mniejsze. Spróbował bym Wieprz na Lubleszczyźnie. Są długie fragmenty gdzie nie spotkasz żywej duszy a na długość wzroku nie zobaczysz żadnych zabudowań. Prześledź google maps. Fajny jest też graniczny Bug ale tam musisz pamiętac by każdorazowo zgłosić do straży granicznej gdzie i jak długo zamierzasz przebywać.

 

Jeśli łódke można wypożyczyć to nie widzę problemu. Jeśli rzeki to leniwie płynące, dlaczego? Na przestrzeni lat zminimalizowałem asortyment i obecnie posiadam jeden zestaw tylko, z którym gonie okonie chociaż półmetrowy sumek nie był problemem. Dawia do 9 gram + Shimano wielkości 1000.



#6 OFFLINE   Arios

Arios

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaNad Wartą

Napisano 20 luty 2016 - 13:36

Moje solo wypady to tylko starorzecza Warty. Są tak przepiękne miejsca,że można się zatracić i najlepiej wtedy zatrzymać czas. Ehh... się rozmarzyłem.



#7 OFFLINE   michumzt

michumzt

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:K.

Napisano 23 luty 2016 - 11:20

Witam , fajny akwen to Zalewy Nadarzyckie są tam jeszcze ładne ryby i piękna przyroda ja zawsze spałem na malutkiej wysepce z namiotem lecz musisz dopłynąć łódką czy pontonem 



#8 OFFLINE   covent

covent

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 23 luty 2016 - 12:34

Witam , fajny akwen to Zalewy Nadarzyckie są tam jeszcze ładne ryby i piękna przyroda ja zawsze spałem na malutkiej wysepce z namiotem lecz musisz dopłynąć łódką czy pontonem 

 

Nieczynne? :

http://zana.com.pl/



#9 OFFLINE   Rafał1

Rafał1

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp.
  • Imię:Rafał

Napisano 11 marzec 2016 - 20:05

Moje solo wypady to tylko starorzecza Warty. Są tak przepiękne miejsca,że można się zatracić i najlepiej wtedy zatrzymać czas. Ehh... się rozmarzyłem.

 

Kolego Arios starorzecza Warty koło jakiego miasta obławiasz ? :)



#10 OFFLINE   Mr.Happy

Mr.Happy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 764 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 11 marzec 2016 - 20:15

Dzika Wisła! Nie ma na tym świecie nic piękniejszego!
  • Szymon82 lubi to

#11 OFFLINE   Kokosz

Kokosz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 797 postów

Napisano 11 marzec 2016 - 20:23

Nizinna "środkowa" Pilica, np. odcinek od Maluszyna w dół do Przedborza. Albo Pilica poniżej Sulejowa.

Wypożycz kajak dwójkę i jesteś "w domu". Rozbijasz się, gdzie chcesz i łowisz albo i nie, w zależności na co masz ochotę. Cisza, spokój. A jak są jakieś wioski, to je mijasz i tyle.


  • michal7709 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych