Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sandacze 2016


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
249 odpowiedzi w tym temacie

#221 OFFLINE   LK_FISHING

LK_FISHING

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 191 postów
  • Lokalizacjarzeszów
  • Imię:Lucjan

Napisano 16 listopad 2016 - 08:06

Dwa średniaki :)

Załączone pliki

  • Załączony plik  image.png   637,54 KB   67 Ilość pobrań
  • Załączony plik  image.png   572,82 KB   62 Ilość pobrań


#222 OFFLINE   PiotrL70

PiotrL70

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:P.L

Napisano 16 listopad 2016 - 21:17

Dzisiejszy opadowy 70+ Oczywiscie spowrotem woda

 

Załączony plik  15102341_1295357983856135_543098199_o-1.jpg   49,22 KB   75 Ilość pobrańZałączony plik  15127366_1295388240519776_1616149817_o.jpg   53,16 KB   71 Ilość pobrań


Użytkownik okonisko edytował ten post 16 listopad 2016 - 21:26


#223 OFFLINE   lew27

lew27

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 42 postów

Napisano 21 listopad 2016 - 21:29

Dzisiejszy brysiek :)

Załączone pliki


Użytkownik lew27 edytował ten post 21 listopad 2016 - 21:33


#224 OFFLINE   MajKar

MajKar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 494 postów
  • LokalizacjaRyki
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Majek

Napisano 26 listopad 2016 - 22:17

Ostatni wyjazd dał 93 cm radości  :D

 

Załączone pliki

  • Załączony plik  fota.jpg   61,31 KB   53 Ilość pobrań


#225 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 27 listopad 2016 - 01:03

Ostatni wyjazd dał 93 cm radości  :D

 

Dał wiele radości ... po raz ostatni ...

 

Widząc jak cykacie mu fotki byłem przekonany, że go wypuścicie i powiedziałem do kolegi, że jednak spotyka się spoko ludzi na wodzie.

Niestety wieczorem czar prysł - trup w łodzi.

 

Kurcze bywacie tu na forum i nadal nie jesteście w stanie opanować się przed palnięciem wielkiemu sandaczowi w łeb?

 

PS. Patrząc na ślady na pokrywie skrzelowej i rozmiar (93 cm) - to tę samą rybę złowił mój kolega 2 tygodnie wcześniej i oczywiście wypuścił. Walka z wiatrakami  :(


Użytkownik hlehle edytował ten post 27 listopad 2016 - 01:14


#226 OFFLINE   esox1972

esox1972

    Forumowicz

  • Twórcy
  • PipPip
  • 338 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 27 listopad 2016 - 08:40

Toż to nawet niektóre gospodarstwa rybackie ewoluowały (link do strony : http://www.grolsztyn.pl/regulamin pkt. VII. WYMIARY I OKRESY OCHRONNE RYB) ze słynnym jeziorem Dadaj i wprowadziły dolne i górne granice ryb,przeoczyli tylko sandacza,trzeba by im podpowiedzieć ,że chyba zapomnieli dopisać(niestety tu może być problem akurat sandacz to typowo restauracyjna ryba i Niemcy ją też bardzo lubią).PZW stoi w tym temacie,pamiętam jak kolega opowiadał,że na zebraniu koła przybył ktoś z zarządu z "ichtiologiem PZW" i dyskusja toczyła się o fatalnym bezrybiu na ZZ,a on powiedział ,że wypuszcza metrowe drapieżniki,to kolega z zarządu zganił go wraz z ichtiologiem,że to błąd i tak nie wolno robić,trzeba te ryby zabijać to genetyczny odpad,na sali zrobiła się cisza i ręce opadły przybyłym wędkarzom.


  • sadam14, lamiglas87 i Filip14 lubią to

#227 OFFLINE   MajKar

MajKar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 494 postów
  • LokalizacjaRyki
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Majek

Napisano 27 listopad 2016 - 10:09

Hlehle częstotliwość z jaką zabieram ryby jest jak częstość  burz w grudniu, faktycznie tego dnia zabrałem sandacza  ale nie tego z fotki tego dnia było kilka fotek ( jestem cholernie niefotogeniczny 90% moich zdjęć nadaje się do straszenia dzieci ), w tym dniu udało się skusić kilka sztuk. Żeby rozwiewać wszelkie przyszłe oburzenia będę wstawiał filmiki z wypuszczeniami. 



#228 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 27 listopad 2016 - 11:38

Hlehle częstotliwość z jaką zabieram ryby jest jak częstość  burz w grudniu, faktycznie tego dnia zabrałem sandacza  ale nie tego z fotki tego dnia było kilka fotek ( jestem cholernie niefotogeniczny 90% moich zdjęć nadaje się do straszenia dzieci ), w tym dniu udało się skusić kilka sztuk. Żeby rozwiewać wszelkie przyszłe oburzenia będę wstawiał filmiki z wypuszczeniami. 

 

Karolu, masz prawo zabierać ryby i nie złamałeś żadnego regulaminu. Baaa, robisz to samo co 99% wędkarzy w tym kraju, więc to ja jestem dziwakiem na tle całego otoczenia. 

Po prostu zrobiło mi się smutno , serio...

Cały dzień miałem dobry humor, ponieważ byłem przekonany, że skoro cykałeś sobie fotkę na łodzi, to po to żeby go wypuścić. Wielkie rozczarowanie na koniec dnia ...

 

Nie drąż tematu. Nie wmawiaj ludziom jacy to "no killowcy" jesteście, bo to nie jedyna ryba zabrana tego dnia była. 

Jesteście bardzo dobrymi wędkarzami, bardzo skutecznymi i do tego pływacie non stop. Czy na prawdę nie można czerpać przyjemności tylko z łowienia i chociaż tym największym darować życie?

Zobacz jaki dojazd się zrobił i nagle ryby "przestały brać". To nie są grzyby. Tego z fotki , jak już pisałem, złowił wcześniej mój kolega. 

 

Ot i tyle co sobie popiszę ...

Szczerze mówiąc dawno nic mi tak humoru nie popsuło jak te zabite sandacze tego dnia. Niby nic nowego w tym kraju, ale jakoś wyglądaliście mi na takich co nie tylko bardzo ładnie łowią, ale także bardzo ładnie obchodzą się z rybami. Jak się człowiek nie spodziewa "strzała" i zostaje zaskoczony, to boli podwójnie.  Chyba balonik pękł i przestałem wierzyć w jakiekolwiek zmiany na lepsze w tym kraju.

 

Łowiąc z wyselekcjonowanymi znajomymi i czytając jerkbaita, człowiek zapomina, że to zupełnie inaczej wygląda, że tak na prawdę jesteśmy jedynie jakimiś dziwolągami wśród polskich wędkarzy. Samemu sobie wmawiamy, że jest lepiej niż faktycznie jest. Bardzo tego chcemy, ale ...  :(



#229 OFFLINE   MajKar

MajKar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 494 postów
  • LokalizacjaRyki
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Majek

Napisano 27 listopad 2016 - 12:01

Hlehle poprzedni przeze mnie zabrany sandacz był około 4 lata wstecz, po prostu ja ryb nie jadam a moja rodzina tylko karpik, możesz mi nie wierzyć. Zdjęcia robione są bardzo szybko albo wcale żeby nie męczyć ryb. Są na forum ludzie którzy mnie znają osobiście i wiedzą jakie mam do życia i wędkarstwa podejście, z tobą być może spotkam się nad wodą w końcu łowimy na w tych samych rejonach ( chociaż u mnie to jest cała Polska ) możemy jeżeli jeśli chcesz wypłynąć razem może gdy przy wypuszczaniu takiego albo większego nie drgnie mi powieka z żalu to zmienisz o mnie zdanie. Jak widzisz ja podpisałem się z imienia i nazwiska skąd pochodzę,  nie zawsze ale bardzo często chodzę z taką naszywką, na kurtce albo kamizelce w czasie wędkowania. 


  • j1001 lubi to

#230 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3488 postów

Napisano 27 listopad 2016 - 12:14

Karolu 4 lata powiadasz ... może i tak.

Niefart straszny, że tego dnia jak na siebie wpadliśmy to mieliście kilka sandaczy i szczupaka zberetowane. O ile tych mniejszych nie jest aż tak bardzo żal, to 90'ak mnie zniszczył. Dużo tych filetów musiało być jak dla rodzinki, która nie jada ryb ...
Nie drążmy tego tematu, bo ani ja Was nie nawrócę, ani Ty nie spowodujesz, że poprawi mi się humor.

 

Woda i tak już jest spalona. Kormorany się zleciały na gęsto i rybka magicznie przestała żerować ... Sami pewnie już to odczuliście.

Miejscowy kolega napisał mi wczoraj, że nawet "bereciarze z Ryk" nie połowili  :D

 

Po cichu liczę, że kiedyś zrozumiesz mój ból i przyznasz mi rację. Dawno temu i ja beretowałem. Moi najlepsi kumple nie przepuszczali niczemu co miało rybi ogon. Zmieniliśmy się. Można ...

 

PS. Ciekawe ile ryb wstawianych na jerkbait spotkał podobny los? Śmieszy mnie oburzenie łowców, gdy pada pytanie o kondycję ryby. Mam wrażenie, że Ci co są najbardziej oburzeni takimi pytaniami, mają sporo za uszami ;)


Użytkownik hlehle edytował ten post 27 listopad 2016 - 12:19


#231 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2303 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 27 listopad 2016 - 21:28

Pójdę krok dalej - każdy użytkownik tego forum, jest zobowiązany do przestrzegania regulaminu.

Poniżej jego zaledwie mały, ale ważny wycinek:

 

 

NIE

  • SPAM - Nie lubimy postów jednolinijkowych, nic nie wnoszących do dyskusji. Przykłady: "masz rację", "zgadzam się z tobą”, "super", "gratki" albo seria uśmieszków.
  • KRZYK - Nie tolerujemy KRZYKU, tj pisania całej wypowiedzi lub jej znacznej części wielkimi literami.
  • NIEZROZUMIAŁY JĘZYK - Staramy się pisać poprawną polszczyzną, posty niezrozumiałe będą kasowane. Szczególnie tyczy się postów na 10 linijek, ale całość w jednym zdaniu oraz całkowita nieznajomość znaków przestankowych. Daj się zrozumieć ...
  • EMOCJE - Powstrzymaj emocje. Jeśli Cię nosi … pojedź na ryby. Najgorzej reagować w emocjach. 
  • WULGARYZMY - Nie tolerujemy wulgaryzmów - takie wypowiedzi będą kasowane, a użytkownicy będą ostrzegani punktami karnymi, łącznie z możliwością zablokowania konta.

  • bartuch5473 lubi to

#232 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 27 listopad 2016 - 21:28

Wystarczy tej dyskusji, co czytelności wpisów to mamy to określone w zasadach tworzenia wpisów na forum.

 

  • NIEZROZUMIAŁY JĘZYK - Staramy się pisać poprawną polszczyzną, posty niezrozumiałe będą kasowane. Szczególnie tyczy się postów na 10 linijek, ale całość w jednym zdaniu oraz całkowita nieznajomość znaków przestankowych. Daj się zrozumieć ...

 

 

http://jerkbait.pl/t...rum-jerkbaitpl/

 

Prośba więc o stosowanie się do tych zasad, wracamy do tematu Sandacze 2016

 

Jeśli chodzi o rybę kolegi @MajKar, to sprawa została wyjaśniona, ryba prezentowana na zdjęciu wróciła do wody, proszę więc o powstrzymanie się od komentarzy.

 

Zgodnie z zasadami zamieszczania zdjęć w przypadku zauważenia niezgodności z niniejszym regulaminem nie robimy dochodzeń na własną rękę - zgłaszamy swoje wątpliwości do moderatora.


  • Dano. lubi to

#233 OFFLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1264 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 28 listopad 2016 - 00:37

*
Popularny

Ten nie dostał w łeb i pływa dalej mam świadka ;)

 

Załączone pliki



#234 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1020 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 28 listopad 2016 - 13:58

*
Popularny

Ta jesień też mnie obdarzyła piękną rybą,nie jedyną zresztą:

Załączony plik  pażdziernik21.jpg   34,03 KB   61 Ilość pobrań

Mimo,że intelektu nie mam wypisanego na twarzy i pewnie na raz z sąsiadami też nie byłbym w stanie tego przejeść więc postanowiłem zrobić tak jak zawsze czyli:

Dla niektórych dużo trudniej jest wypuścić rybę niż ją złowić.Mają jeszcze w miarę rybne akweny pod nosem i nie potrafią tego uszanować.Świadczy to tylko według mnie o braku u niektórych ..................


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 08 grudzień 2016 - 23:42


#235 OFFLINE   LK_FISHING

LK_FISHING

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 191 postów
  • Lokalizacjarzeszów
  • Imię:Lucjan

Napisano 29 listopad 2016 - 09:10

*
Popularny

Największy w tym sezonie:)

 

 

 

G0012168.jpg



#236 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 29 listopad 2016 - 22:51

Wydzieliłem dyskusję z wątku "Sandacze 2016". Nie chcę nikomu kneblować ust, ale apeluję o rozwagę w formułowaniu opinii. Jeśli wątek będzie merytoryczny, zostanie przeniesiony w odpowiedniejsze miejsce. W innym wypadku czeka go bardzo krótki żywot.

 

  • Daaaro i bartsiedlce lubią to

#237 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6246 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 02 grudzień 2016 - 00:44

Bardzo proszę gawędzić w nowym wątku, tutaj nie miejsce na to.

Zapraszam tu - http://jerkbait.pl/t...-sandacze-2016/



#238 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2291 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 04 grudzień 2016 - 12:01

Wczoraj udało się wyskoczyć na łódkę , choć nieuchronność końca sezonu i zima za pasem działają frustrująco . Warunki takie , że nawet przez moment zastanawiałem się , czy nie odpuścić . Ale przy 0 st. i silnym , północno-zachodnim wietrze na szczęście nie padało , choć śniegowe chmury ciągle były w gotowości ...

 

1480848457dsc04130.jpg
 
Woda o temperaturze 2 st. więc tempo działań mocno ślamazarne  :rolleyes: . I przy takim właśnie zimowym cedzeniu miałem na kiju prawdopodobnie życiowego sandała . Mocny i tępy zaczep w miejscu , w którym absolutnie nie ma nic . Napięcie zestawu przy odruchowym zacięciu po sam dolnik , po dłuższej chwili coś się powolutku odrywa od dna . Jeszcze nie wierzę , że to coś żywego , ale kiedy zaczyna się powolne pulsowanie i linka powolutku sunie w bok ... Miałem GO jakieś 15 sekund na kiju .
Po korekcie ustawienia trafił się taki przystojniaczek na pocieszenie  :) . Wziął równie dziwnie . Szybko narastający ciężar i już był . Trwało to wszystko jakiś kwadrans - póżniej kompletna cisza .
1480849287dsc04126.jpg
 


#239 OFFLINE   krzysztof1983

krzysztof1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 324 postów

Napisano 04 grudzień 2016 - 18:52

Sandacz 65cm..mały ale cieszy😃😃😃

Załączone pliki



#240 OFFLINE   *Hektor*

*Hektor*

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1212 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Piotr

Napisano 04 grudzień 2016 - 19:17

*
Popularny

A po coś tam dodam od siebie do wątku ;)

Nawet w miejscach opanowanych przez "miesiarskie gnidy", uwalnianie ma sens!

Pod koniec października złowiłem charakterystyczną rybę, z brakiem części płetwy grzbietowej.

Ryba wypadła z ręki i wybrudziła się w piachu, ale nie ścierałem żeby lepiej się zaprezentowała na zdjęciu

Załączony plik  RSCN2645.JPG   50,85 KB   75 Ilość pobrań

Wczoraj ta sama ryba dała się złowić kilkaset metrów dalej

Załączony plik  RSCN2775.JPG   36,66 KB   72 Ilość pobrań

Po "panierce" ani śladu, ryba w lepszej kondycji niż 5 tygodni wcześniej pięknie walczyła, dała radę przetrwać w "miesiarskim rejonie", w dodatku widać że przytyła (chyba ikra). Mam nadzieje że do tarła przetrwa.

 

Często czyta się dyskusję o rybach wybrudzonych w piachu, wyraźnie widać że jeśli się nie czyści, trze jak papierem ściernym, skóra bez infekcji pozostaje w idealnym stanie.


Użytkownik *Hektor* edytował ten post 04 grudzień 2016 - 19:21





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych