Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Drużno


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2214 odpowiedzi w tym temacie

#741 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1648 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 02 sierpień 2018 - 21:10

Niewiele wody do łowienia , zielsko wystające z wody jak okiem sięgnąć. Ale jak popływasz to może znajdziesz miejsce oprócz kanału gdzie da się poprowadzić poperka czy inne cudo.
80% to zielsko na powierzchni.
Powodzenia

Koledzy wielu z Was jak czytam jest częstymi i regularnymi bywalcami na Drużnie. Ja w tym roku odwiedzę ten szczupakowy raj :) po raz pierwszy.
Mam dwa terminy pierwszy na początku września, drugi w listopadzie. Na tą chwilę chciałbym się skupić na tym wrześniowym. Po rezerwacjach widzę, że wrzesień jest traktowany po macoszemu. Zastanawiam się czy wrzesień na tym zbiorniku jest aż tak kiepski w porównaniu do pozostałych dostępnych miesięcy. Jak to jest koledzy? Domyślam się, że roślinność jest tam dość bujna ale to przecież nie uniemożliwia wędkowania. Ja osobiście bardzo lubię wszystkie powierzchniowe popki, żabki, kaczki czy nawet nietoperze i szczury od SG :D


Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

#742 OFFLINE   danielos

danielos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Daniel

Napisano 03 sierpień 2018 - 09:14

Na elektryku da radę czy tylko wiosełka wchodzą w grę? W samym kanale jest dozwolone łowienie? Czyli wrzesień jerki odpadają, tylko po powierzchni?



#743 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 03 sierpień 2018 - 09:19

Na elektryku da radę czy tylko wiosełka wchodzą w grę? W samym kanale jest dozwolone łowienie? Czyli wrzesień jerki odpadają, tylko po powierzchni?


Nie masz spaliny?


Pozdrawiam
Daniel

#744 OFFLINE   danielos

danielos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Daniel

Napisano 03 sierpień 2018 - 09:23

Na spalinie i tak tylko w obrębie kanału można przecież. Ale skoro pytasz to pewnie jest tylko martwy przepis...



#745 ONLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 sierpień 2018 - 09:34

1. Nie dramatyzowałbym z tym zielskiem. We wrześniu wiele razy przyzwoicie połowiłem. W zatoce "u sołtysa" spokojnie można łowić w tym okresie.

2. Na elektryku spokojnie da radę.

3. Spalina wg mnie w tym okresie jest zbędna bo można na niej pływać jedynie w kanale a do miejscówek gdzie się teraz w miarę komfortowo łowi jest około 800 m (kanałem, później i tak elektryk). 


  • godski i urasenty lubią to

#746 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15588 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 sierpień 2018 - 09:43

Na spalinie i tak tylko w obrębie kanału można przecież. Ale skoro pytasz to pewnie jest tylko martwy przepis...

Jaka spalinka max. aktualnie?



#747 OFFLINE   danielos

danielos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Daniel

Napisano 03 sierpień 2018 - 09:46

800m to spacerek nawet dla elektryka :) Cieszy mnie to, że pojawiła się jakaś pozytywna opinia na temat wrześniowego łowienia :) Co warto wrzucić do pudełka we wrześniu oprócz obowiązkowych przynęt powierzchniowych? Szczerze mówiąc nastawiałem się na średnie i duże jerki, płytko pracujące większe wobki i duże obrotówki.



#748 OFFLINE   danielos

danielos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Daniel

Napisano 03 sierpień 2018 - 09:49

Spalinka do 5KM, prędkość do 15km/h więc i tak bez szału.



#749 ONLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 sierpień 2018 - 10:27

800m to spacerek nawet dla elektryka :) Cieszy mnie to, że pojawiła się jakaś pozytywna opinia na temat wrześniowego łowienia :) Co warto wrzucić do pudełka we wrześniu oprócz obowiązkowych przynęt powierzchniowych? Szczerze mówiąc nastawiałem się na średnie i duże jerki, płytko pracujące większe wobki i duże obrotówki.

Na jerki nie miałem na Drużnie efektów, może głównie z tego powodu, że mało nimi łowiłem. Weź spore lekkie gumy w okolicach 20 cm (koniecznie trzeba mieć żarówę), trouty 15 i 20 cm, S4P 13 i 19 cm.


Użytkownik Pumba edytował ten post 03 sierpień 2018 - 10:35


#750 OFFLINE   Flame

Flame

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Tarchomin
  • Imię:Patryk

Napisano 03 sierpień 2018 - 10:38

800m to spacerek nawet dla elektryka :) Cieszy mnie to, że pojawiła się jakaś pozytywna opinia na temat wrześniowego łowienia :) Co warto wrzucić do pudełka we wrześniu oprócz obowiązkowych przynęt powierzchniowych? Szczerze mówiąc nastawiałem się na średnie i duże jerki, płytko pracujące większe wobki i duże obrotówki.

 

W liściach Dragon Jerky na offsecie, a torze wodnym na główce 5-7gr (w zależności od wielkości gumy).



#751 OFFLINE   danielos

danielos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Daniel

Napisano 03 sierpień 2018 - 10:46

Na jerki nie miałem na Drużnie efektów, może głównie z tego powodu, że mało nimi łowiłem. Weź spore lekkie gumy w okolicach 20 cm (koniecznie trzeba mieć żarówę), trouty 15 i 20 cm, S4P 13 i 19 cm.

Trouty i S4P od SG to jedne z moich ulubionych gumek :) ale przyznaje, że mam je wyłącznie w barwach naturalnych, nie przepadam za żarówami ale uzupełnię i chętnie się do nich przekonam skoro polecasz :) Chodzi o przejrzystość wody czy ogólnie esoxy lepiej reagują na żarówy na Drużnie?



#752 OFFLINE   danielos

danielos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Daniel

Napisano 03 sierpień 2018 - 10:48

W liściach Dragon Jerky na offsecie, a torze wodnym na główce 5-7gr (w zależności od wielkości gumy).

Jerki nawet bez ołowiu dość szybko pikują do dna. Domyślam się, że stosujesz dłuższy kijek, szczytówka do nieba i jazda? :) jaka wielkość tych jaskół Ci się  tam sprawdza?


  • Flame lubi to

#753 OFFLINE   Flame

Flame

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Tarchomin
  • Imię:Patryk

Napisano 03 sierpień 2018 - 11:47

Jerki nawet bez ołowiu dość szybko pikują do dna. Domyślam się, że stosujesz dłuższy kijek, szczytówka do nieba i jazda? :) jaka wielkość tych jaskół Ci się  tam sprawdza?

Łowię głównie na wielkością 15cm. W przypadku łowienia na wodzie głębszej tj.: 2 - 3m (z główką 5-7gr) i bez dużej ilości zielska kijek trzymam poziomo, ale na wodzie płytkiej i zarośniętej, gdy łowię offsetem kij trzymam zwykle wyżej. Gumę prowadzę 2-3 szarpnięciami (kijem) z sekundową przerwą. Przynęta ta bardzo ładnie odchodzi na boki (głównie na offsecie), ale w zależności od ilości lamety ołowianej (używam grubej do nimf) oraz jej umiejscowienia na haku, pracuje różnie. To dość istotne przy łowieniu tą przynętą i warto wypróbować kilka wariantów. Hak powinien być moim zdaniem rozmiar większy bo jest jednak dużo brań nie zaciętych. Z haków odradzam raczej te do wormów (wygiętych przy oczku) bo po kilku braniach głowa gumy będzie rozpruta. Znacznie lepsze są haki z wkręcaną sprężynką.

 

Brania, szczególnie na tak płytkiej wodzie jak Drużno, są bardzo widowiskowe i dla mnie na tę wodę to pierwszy wybór. Z kolorów sprawdził mi się najbardziej biały (mleczny) z niebieskim grzbietem.  

 

Co do kijów to używam lekkich wędek w przedziale 210-220cm do 20 gr. Gdybym łowił większymi rozmiarami tej gumy to oczywiście łowił bym cięższymi wędkami. Uważam jednak, że wielkość ok 15cm jest optymalna.


Użytkownik Flame edytował ten post 03 sierpień 2018 - 11:48

  • BOB lubi to

#754 OFFLINE   Goliat

Goliat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 369 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Michał

Napisano 03 sierpień 2018 - 12:04

Jerki nawet bez ołowiu dość szybko pikują do dna. 

 

To zależy tylko od jerka. Weź suspending a połowisz lepiej niż jakąkolwiek gumą.



#755 ONLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 03 sierpień 2018 - 12:04

Trouty i S4P od SG to jedne z moich ulubionych gumek :) ale przyznaje, że mam je wyłącznie w barwach naturalnych, nie przepadam za żarówami ale uzupełnię i chętnie się do nich przekonam skoro polecasz :) Chodzi o przejrzystość wody czy ogólnie esoxy lepiej reagują na żarówy na Drużnie?

Jedno i drugie. Nawet w klarownej wodzie miewałem tam dobre efekty na green tigery.


  • azhek i BOB lubią to

#756 OFFLINE   danielos

danielos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Daniel

Napisano 03 sierpień 2018 - 12:23

 

Łowię głównie na wielkością 15cm. W przypadku łowienia na wodzie głębszej tj.: 2 - 3m (z główką 5-7gr) i bez dużej ilości zielska kijek trzymam poziomo, ale na wodzie płytkiej i zarośniętej, gdy łowię offsetem kij trzymam zwykle wyżej. Gumę prowadzę 2-3 szarpnięciami (kijem) z sekundową przerwą. Przynęta ta bardzo ładnie odchodzi na boki (głównie na offsecie), ale w zależności od ilości lamety ołowianej (używam grubej do nimf) oraz jej umiejscowienia na haku, pracuje różnie. To dość istotne przy łowieniu tą przynętą i warto wypróbować kilka wariantów. Hak powinien być moim zdaniem rozmiar większy bo jest jednak dużo brań nie zaciętych. Z haków odradzam raczej te do wormów (wygiętych przy oczku) bo po kilku braniach głowa gumy będzie rozpruta. Znacznie lepsze są haki z wkręcaną sprężynką.

 

Brania, szczególnie na tak płytkiej wodzie jak Drużno, są bardzo widowiskowe i dla mnie na tę wodę to pierwszy wybór. Z kolorów sprawdził mi się najbardziej biały (mleczny) z niebieskim grzbietem.  

 

Co do kijów to używam lekkich wędek w przedziale 210-220cm do 20 gr. Gdybym łowił większymi rozmiarami tej gumy to oczywiście łowił bym cięższymi wędkami. Uważam jednak, że wielkość ok 15cm jest optymalna.

 

Racja haki z odgięciem przy oczku rozrywają gumki dość szybko. Spróbuję te z korkociągiem, które polecasz. Generalnie gumy z nacięciami pod offsety dają możliwość połowienia w totalnym zielsku ale zaciąć rybę to już duży problem jak dla mnie. Gumy Dragona jeszcze jako tako ale S4P jest tak twarda, że szczupły musi dobrze chwycić aby wysunąć hak offsetowy z korpusu gumy. Wielką przewagę pod tym kątem mają gumki Sebile - polecam. Jednak do minusów Sebile należy jednak ich cena i delikatność (najczęściej gumka po szczupaku do kosza lub do naprawy) ale coś za coś.



#757 OFFLINE   danielos

danielos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Daniel

Napisano 03 sierpień 2018 - 12:30

To zależy tylko od jerka. Weź suspending a połowisz lepiej niż jakąkolwiek gumą.

Chodziło mi o jaskółkę Dragon Jerky,(napisałem błędnie Jerki) które wcześniej polecał na Drużno Flame


  • Goliat lubi to

#758 OFFLINE   Goliat

Goliat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 369 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Michał

Napisano 03 sierpień 2018 - 12:51

Spoko, trzeba uważać na przejęzyczenia  ;)

 



#759 OFFLINE   danielos

danielos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 168 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Daniel

Napisano 03 sierpień 2018 - 13:57

To fakt :) Mam jeszcze pytanie co do samej "bazy" gdzie wydają łodzie. Jest tam jakieś zaplecze gastronomiczne, oferują tak jakieś obiady? można tam spocząć i coś zjeść czy to tylko buda na sieci? ;)


  • jacekp29 lubi to

#760 OFFLINE   jacekp29

jacekp29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1648 postów
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Popławski

Napisano 03 sierpień 2018 - 14:16

To fakt :) Mam jeszcze pytanie co do samej "bazy" gdzie wydają łodzie. Jest tam jakieś zaplecze gastronomiczne, oferują tak jakieś obiady? można tam spocząć i coś zjeść czy to tylko buda na sieci? ;)

Nie ,nie i nie. Sorki nie wytrzymałem . I kalosze weź jak deszcz popada bo na przystani błocko jak ta lala

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych