Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okręg Mazowiecki - mity a rzeczywistość.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2100 odpowiedzi w tym temacie

#861 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3530 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 08 listopad 2016 - 23:01

Do tej pory żywiec w dryfie także był chyba zabroniony?
Na ZZ rybacy operują od 01/06.
  • Friko i Fishhunter lubią to

#862 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 08 listopad 2016 - 23:20

Nie wiem, nie łowię na żywca. Ale wiem, że trochę ludków łowiło tak na Wiśle.



#863 OFFLINE   Bandit

Bandit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • LokalizacjaLegionowo
  • Imię:Marcin

Napisano 08 listopad 2016 - 23:45

Do tej pory żywiec w dryfie także był chyba zabroniony?
Na ZZ rybacy operują od 01/06.

Mario boję się i to szczerze ze w następnym roku znow moze dojsc do procederu zleconego przez urząd marszałkowski, stawiania pułapek celem odłowiebia zbyt licznie wystepujacego przeciez na ZZ białorybu :( a odławiano od stycznia do kwietnia czyli wtedy kiedy teoretycznie nie wolno. I niestety zakaz wedkowania z łodzi w tym przypadku sprawic moze ze nikt juz im na rece patrzył nie będzie a wiadomo co bylo widac na umieszczanych w sieci filmikach ze oprocz bialorybu w tzw pułapki wchodzil tez drapieznik ktorego teoretyvznie powinno sie wypuszczac.

Użytkownik Bandit edytował ten post 08 listopad 2016 - 23:46


#864 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 09 listopad 2016 - 06:56

 a wiadomo co bylo widac na umieszczanych w sieci filmikach ze oprocz bialorybu w tzw pułapki wchodzil tez drapieznik ktorego teoretyvznie powinno sie wypuszczac.

Ale jak rokuje szanse na przeżycie. A że jest ryba śliska to mogła wypaść z rąk i uderzyć się łbem o ławkę czy burtę. A później jeszcze raz, i jeszcze raz :P . To przecież takiej nie wypuszczą.



#865 OFFLINE   Czarny CF

Czarny CF

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaChotomów
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Grabowski

Napisano 09 listopad 2016 - 13:56

zadałem takie pytanie w wątku "Zegrze" ale powinienem chyba tutaj:

 

Panowie, czytam "Zasady wędkowania obowiązujące w wodach Okręgu Mazowieckiego w roku 2017" i jest tam zapis: 19.Zakaz wędkowania nocą z jednostek pływających na jeziorach oznaczonych indeksem nr 19" czy to dotyczy również zalewu zegrzyńskiego? Może ktoś się orientuje gdzie znajdę numery indeksów?

z góry dziękuję za odpowiedź



#866 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1396 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 09 listopad 2016 - 22:32

zadałem takie pytanie w wątku "Zegrze" ale powinienem chyba tutaj:

 

Panowie, czytam "Zasady wędkowania obowiązujące w wodach Okręgu Mazowieckiego w roku 2017" i jest tam zapis: 19.Zakaz wędkowania nocą z jednostek pływających na jeziorach oznaczonych indeksem nr 19" czy to dotyczy również zalewu zegrzyńskiego? Może ktoś się orientuje gdzie znajdę numery indeksów?

z góry dziękuję za odpowiedź

Znajdziesz ją jak w grudniu/styczniu wykupisz nowe zezwolenie na 2017 rok. Będzie tam co i jak. Może też się zdarzy że wcześniej zostanie to opublikowane na stronie głównej OM. W tym roku było to w zakładce "wody Okręgu Mazowieckiego 2016" pod tym linkiem:

http://www.ompzw.pl/...ne_mymamvcn.pdf


Użytkownik vako edytował ten post 09 listopad 2016 - 23:26

  • Czarny CF lubi to

#867 OFFLINE   Czarny CF

Czarny CF

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaChotomów
  • Imię:Adam
  • Nazwisko:Grabowski

Napisano 10 listopad 2016 - 09:57

Znajdziesz ją jak w grudniu/styczniu wykupisz nowe zezwolenie na 2017 rok. Będzie tam co i jak. Może też się zdarzy że wcześniej zostanie to opublikowane na stronie głównej OM. W tym roku było to w zakładce "wody Okręgu Mazowieckiego 2016" pod tym linkiem:

http://www.ompzw.pl/...ne_mymamvcn.pdf

dziękuję! 



#868 OFFLINE   chulo

chulo

    Forumowicz

  • TWÓRCY+
  • PipPip
  • 370 postów
  • Lokalizacjapwbaits.pl
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Wasilewski

Napisano 10 listopad 2016 - 15:59

Mario boję się i to szczerze ze w następnym roku znow moze dojsc do procederu zleconego przez urząd marszałkowski, stawiania pułapek celem odłowiebia zbyt licznie wystepujacego przeciez na ZZ białorybu :( a odławiano od stycznia do kwietnia czyli wtedy kiedy teoretycznie nie wolno. I niestety zakaz wedkowania z łodzi w tym przypadku sprawic moze ze nikt juz im na rece patrzył nie będzie a wiadomo co bylo widac na umieszczanych w sieci filmikach ze oprocz bialorybu w tzw pułapki wchodzil tez drapieznik ktorego teoretyvznie powinno sie wypuszczac.

A dlaczego nikt nie może im na ręce patrzeć, pływać można tylko bez wędkowania. Sam często po Wiśle wiosną pływam (bo lubię) 
A na poważnie to te zakazy tylko na dobre wyjdą, nie ma co biadolić. Lubiłem trolować sobie jeszcze z 10 lat temu. Później mi przeszło. 
Jest jak jest, trzeba widzieć pozytywy :) 



#869 OFFLINE   Bandit

Bandit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • LokalizacjaLegionowo
  • Imię:Marcin

Napisano 10 listopad 2016 - 16:13

A dlaczego nikt nie może im na ręce patrzeć, pływać można tylko bez wędkowania. Sam często po Wiśle wiosną pływam (bo lubię)
A na poważnie to te zakazy tylko na dobre wyjdą, nie ma co biadolić. Lubiłem trolować sobie jeszcze z 10 lat temu. Później mi przeszło.
Jest jak jest, trzeba widzieć pozytywy :)

Pozytyw jest i o tym pisałem i sa tacy co pływac i pilnowac beda z wlasnej nie przymuszonej woli i jest ich dzieki bogu coraz wiecej.

Chodzi tylko o to ze na nic zakazy jesli nie bedzie komu ich egzekwowac.

#870 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 17 listopad 2016 - 21:24

wybory do władz kół już niebawem bo na początku przyszłego roku.
Proponuję spróbować.

Ludzie z Jerkbaita są potrzebni w strukturach PZW gdyż tam w większości jest beton i mięsiarstwo.

Zmieńmy to!!!


  • Bandit lubi to

#871 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 17 listopad 2016 - 21:43

Tak swoją drogą ciekawy jestem:

ile osób z tych najwięcej krzyczących na PZW zgłosiło swoją kandydaturę do zarządu koła?

Ile osób z psioczących na kłusoli zgłosiło chęć pracy w SSR

 

Pewnie niewielu bo kto by chciał słyszeć nad wodą "ooo, znów ten ch.j idzie kontrolować"

albo, że zarząd koła to nic nie robi tylko wódkę pije za pieniądze wędkarzy.

 

Pisać w internecie jest łatwo ale zakasać rękawki i dać coś od siebie już nie bardzo. Tak samo jest z "wykroczeniami" na wodzie,nikt albo mało kto zwróci uwagę a w internecie obsmarują i obrzucają kamieniami.


  • Jopek1971 lubi to

#872 Guest_outsider44_*

Guest_outsider44_*
  • Guests

Napisano 17 listopad 2016 - 21:49

wybory do władz kół już niebawem bo na początku przyszłego roku.
Proponuję spróbować.

Ludzie z Jerkbaita są potrzebni w strukturach PZW gdyż tam w większości jest beton i mięsiarstwo.

Zmieńmy to!!!

Spróbuj sam, z własną koalicją i wszystkimi chętnymi, a później wymienimy doświadczenia. Ja, po ośmiu latach nieustannych wysiłków, jestem jak "zbity pies". Tak kończy się konfrontacja z dobrze zorganizowaną grupą, stosującą metody starej, dobrej,....szkoły.

Powodzenia, mimo wszystko, choć to utopia pewna.



#873 OFFLINE   olo86

olo86

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjabrzegi mazowieckich rzek..
  • Imię:Olaf

Napisano 17 listopad 2016 - 21:58

Spróbuj sam, z własną koalicją i wszystkimi chętnymi, a później wymienimy doświadczenia. Ja, po ośmiu latach nieustannych wysiłków, jestem jak "zbity pies". Tak kończy się konfrontacja z dobrze zorganizowaną grupą, stosującą metody starej, dobrej,....szkoły.

Powodzenia, mimo wszystko, choć to utopia pewna.

Tu akurat cieszy mnie beton w pzw... bo widziałem "próbki" Twojej aktywności..

Bałbym się jak "dobrej zmiany" i ciarki mnie przechodzą mimo, że już mnie w tym kole nie ma



#874 Guest_dziki1916_*

Guest_dziki1916_*
  • Guests

Napisano 17 listopad 2016 - 22:18

Beton to jest w kazdym kole i kilka osob z JB nic tutaj nie zmieni. Panowie. Zobaczcie sobie wedkarskich celebrytow ktorych w ostatnim czasie jest bardzo wielu. Teoretycznie ludzie ktorzy maja pojecie o tym co dzieje, mowia o pasji itp. Nawoluja do wypuszczania ryb itd. Do potrzeby zmian a jak wyglada to faktycznie? Kazdy kreci swoje lody i patrzy czy talary sie zgadzaja, polowa pisze w niesiecznikach gdzie publikuje sie zberetowane okazy na tle plytek lub domu. Nie mowie juz o fakcie ze sam bylem swiadkiem splyniecia takich delikwentow z zberetowanymi rybami. I co z tego? To srodowisko to jedna wielka hipokryzja i nic sie nie zmieni bo to jest system totalitarny czy sie to komus podoba czy nie. Co zmieni wieksza liczba patroli kontroli itp? Wedlug mnie nic! Jako Polscy Wedkarze od dawna rozpuszczeni jestesmy za bardzo. Bylo wiele - nie ma juz prawie nic. Jedyna w moim odczuciu szansa na zmiane to kompletna prywatyzacja/dzierzawa wod przez osoby ktore faktycznie sa w stanie zrobic cos dobrego ale przy tej mentalnosci nie widze szans bo moneta musi sie zgadzac.

#875 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 17 listopad 2016 - 22:19

Spróbuj sam, z własną koalicją i wszystkimi chętnymi, a później wymienimy doświadczenia. Ja, po ośmiu latach nieustannych wysiłków, jestem jak "zbity pies". Tak kończy się konfrontacja z dobrze zorganizowaną grupą, stosującą metody starej, dobrej,....szkoły.

Powodzenia, mimo wszystko, choć to utopia pewna.

Jestem członkiem zarządu koła do którego należę i staram się jak mogę ale nie do wszystkiego da się przekonać większość



#876 Guest_outsider44_*

Guest_outsider44_*
  • Guests

Napisano 17 listopad 2016 - 22:32

Tu akurat cieszy mnie beton w pzw... bo widziałem "próbki" Twojej aktywności..

Bałbym się jak "dobrej zmiany" i ciarki mnie przechodzą mimo, że już mnie w tym kole nie ma

Collego olo86, wybacz, ale nie powinieneś zabierać już głosu w sprawach mojego koła: raz, że jesteś dobrze zaprzyjaźniony z członkami zarządu,a dwa: dlatego,że głosowałeś przeciwko obowiązkowi finansowania szkolenia młodzieży przez koło( a dokładnie przeciw uznaniu opłaconych przeze mnie faktur na sprzęt służący temu celowi). A efekty? Proszę bardzo:drużynowy i indywidualny mistrz okręgu juniorów w spinningu, a w dyscyplinie spławikowej 6ty w klasyfikacji rocznej, oraz MP Juniorów w spinningu to sportowo 3cie miejsce(po odjęciu kary za spóźnienie). Kosztuje to około 300h pracy rocznie i parę złotych, moich złotych. Ale przy tej okazji pozdrawiam grupę osób, która wsparła nas w drobny sprzęt przed dwoma laty. Młodzież potrafi być wdzięczna.


Użytkownik silurus44 edytował ten post 17 listopad 2016 - 23:09


#877 Guest_outsider44_*

Guest_outsider44_*
  • Guests

Napisano 17 listopad 2016 - 22:37

Jestem członkiem zarządu koła do którego należę i staram się jak mogę ale nie do wszystkiego da się przekonać większość

Trzeba więc starać się o większość, gdyż mniejszość nic nie daje, poza nerwicą. Ja nie zgodziłem się na ofertę roli "przyzwoitki".



#878 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4792 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 18 listopad 2016 - 15:06

Jedyna w moim odczuciu szansa na zmiane to kompletna prywatyzacja/dzierzawa wod przez osoby ktore faktycznie sa w stanie zrobic cos dobrego ale przy tej mentalnosci nie widze szans bo moneta musi sie zgadzac.

Moneta musi się zgadać i prywatnie i związkowo. Prywatnie musi się zgadzać bardziej, bo firma splajtuje.



#879 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 579 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria
  • Imię:Tomek

Napisano 21 listopad 2016 - 12:24

Najważniejsze zmiany w RAPR dla OM PZW na 2017:

 

 
Wymiary ochronne i limity połowu
 
Wymiary ochronne:
-bolen od 45 cm
-brzana od 50 cm
-klien i jaź od 35 cm
-lin 30 cm
 
Limity:
-boleń, brzana, sandacz i szczupak - łącznie 2 szt na dobę
-kleń i jaź - 3 szt na dobę
-lin - 3 szt na dobę

Użytkownik Tomek St. edytował ten post 21 listopad 2016 - 12:24


#880 OFFLINE   pomelo (maciekd)

pomelo (maciekd)

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 264 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 21 listopad 2016 - 16:10

 

Limity:

-boleń, brzana, sandacz i szczupak - łącznie 2 szt na dobę
-kleń i jaź - 3 szt na dobę
-lin - 3 szt na dobę

 

Przy presji, jaka jest nad wodą, to wciąż za dużo można zabierać zgodnie z prawem. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych