Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okręg Mazowiecki - mity a rzeczywistość.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2100 odpowiedzi w tym temacie

#941 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2662 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 15 maj 2017 - 22:38

Leszcze z Sulejowa "nierybacy" oferują ludności i przyjezdnym po 4-5 złotych. Ile się chce. Bez vatu i faktury, bo smakoszowi faktura tak samo jest potrzebna jak człowiekom z wędką rozum.. :)

 Usprawiedliwianie jednej patologii drugą patologią , ma się nijak do rozumu :( .



#942 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 16 maj 2017 - 05:04

Chodzi Ci o to, że ludzie chcą i jedzą ryby, czy tylko insynuujesz że rybactwo jest  nielegalne, powielając głupawki kultowego kultrednaczka ? :)



#943 OFFLINE   Robert Crocker

Robert Crocker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1962 postów
  • LokalizacjaNYC
  • Imię:Bobby
  • Nazwisko:Crocker

Napisano 16 maj 2017 - 07:29

Pytanie do mieszkańców z okolic Płocka, Gostynina ... Mam składkę na PZW u siebie w Olsztynie. Chcę odwiedzić jezioro Białe koło Gostynina. Zezwolenie roczne macie chyba po 125 zł. Obejmuje tą wodą bo nie mogę dotrzeć do informacji.



#944 OFFLINE   Pinciu

Pinciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaKomorów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:El.

Napisano 16 maj 2017 - 10:47

Panie Sławku Sławuniu Sławeczku. Uzasadnij w prostych słowach teorię że odłowy komercyjne na wodach zarządzanych przez PZW są dobrodziejstwem dla wędkarzy którzy płacą składki na zarybienie wód dzierżawionych przez związek.

#945 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1396 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 16 maj 2017 - 14:36

Pytanie do mieszkańców z okolic Płocka, Gostynina ... Mam składkę na PZW u siebie w Olsztynie. Chcę odwiedzić jezioro Białe koło Gostynina. Zezwolenie roczne macie chyba po 125 zł. Obejmuje tą wodą bo nie mogę dotrzeć do informacji.

https://ompzw.pl/fil.../1/file-299.pdf

str. 21



#946 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 16 maj 2017 - 15:02

 Uzasadnij w prostych słowach teorię że odłowy komercyjne na wodach zarządzanych przez PZW są dobrodziejstwem 

W prostych słowach tak żeby było zrozumiałe Sławek nie da rady  :P .



#947 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 16 maj 2017 - 15:10

W maju dwa lata temu złowiliśmy ze znajomym dwa dorodne szczupaki na Zegrzu po odhaczeniu i zdjęciu poszły do wody . Odpłynęliśmy dalej  około 25 m a tu legalne sieci .  Dalej już  nie będę pisał dopisze tak Stop sieciom na wodach PZW . 

Amen 


Użytkownik Tabor edytował ten post 16 maj 2017 - 15:10


#948 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1396 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 16 maj 2017 - 17:24

Rybacy w OM mają się dobrze :( .

https://www.olx.pl/i...57-IDmdMSs.html

Jesteś pewien, że klient z ogłoszenia jest rybakiem?



#949 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 16 maj 2017 - 17:41

Odłowy jakie by nie były, są albo bywają elementem umowy dzierżawnej zawieranej miedzy nami a skarbem państwa. Wola właścicielska jest tu rozstrzygająca. Nie jesteśmy prawnym właścicielem ryb, nie mamy na nie monopolu ani wyłączności. To że mamy obowiązek utrzymywania rybostanu, łożenia o prawidłowego gospodarowania nie znosi faktu, że ryby są dobrem wspólnym i nie widać póki co lewara, który ten stan prawny wywróci.

Nieprawdopodobnie  trudne , prawda ? 


  • spy lubi to

#950 OFFLINE   Pinciu

Pinciu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 200 postów
  • LokalizacjaKomorów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:El.

Napisano 16 maj 2017 - 18:15

....

Nie ma sensu.


Użytkownik Pinciu edytował ten post 16 maj 2017 - 18:34


#951 OFFLINE   Persi

Persi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 16 maj 2017 - 20:40

Odłowy jakie by nie były, są albo bywają elementem umowy dzierżawnej zawieranej miedzy nami a skarbem państwa. Wola właścicielska jest tu rozstrzygająca. Nie jesteśmy prawnym właścicielem ryb, nie mamy na nie monopolu ani wyłączności. To że mamy obowiązek utrzymywania rybostanu, łożenia o prawidłowego gospodarowania nie znosi faktu, że ryby są dobrem wspólnym i nie widać póki co lewara, który ten stan prawny wywróci.

Nieprawdopodobnie  trudne , prawda ? 

Zatem Skarb Państwa wam odbierze ten przywilej prędzej czy później. Rybostan się zmniejszy jeszcze bardziej - to pogadamy - -wtedy będziecie cienko śpiewać towarzysze z PZW.



#952 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 16 maj 2017 - 20:49

Jaki mianowicie przywilej odbiorą Persi - członkom też ?  :D   



#953 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2662 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 16 maj 2017 - 21:15

Chodzi Ci o to, że ludzie chcą i jedzą ryby, czy tylko insynuujesz że rybactwo jest  nielegalne, powielając głupawki kultowego kultrednaczka ? :)

Sławek może trudno w to uwierzyć , ale nikt mną nie manipuluje , za stary lis jestem żeby mnie skusić końskim łajnem .

Rybactwo czy jest legalne czy nie ? Nie mnie to rozstrzygać , nie mój cyrk to i nie moje małpy. Rybaków kilku znałem , z niektórymi nawet się kolegowałem.Ale to było w dawnych , dobrych czasach , kiedy złowienie ryby było tak proste jak budowa cepa.

Dziś kiedy moja ukochana rzeka powoli umiera , każdy kto wbija jej gwóźdź do trumny jawi mi się wrogiem. Dlaczego umiera , bo wszyscy walą w nią jak w tołumbas.

Kłusownicy, wędkarscy mięsiarze , rybacy , kormorany , melioranci, decydenci, łapówkarze  ....................  I wielu innych .Kiedy rzeka kipiała życiem to i rybak jawił mi się przyjacielem ,dziś rybak jawi mi się grabarzem.


  • Darek P, mokilok i luk_80 lubią to

#954 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15589 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 maj 2017 - 21:36

Odłowy jakie by nie były, są albo bywają elementem umowy dzierżawnej zawieranej miedzy nami a skarbem państwa. Wola właścicielska jest tu rozstrzygająca. Nie jesteśmy prawnym właścicielem ryb, nie mamy na nie monopolu ani wyłączności. To że mamy obowiązek utrzymywania rybostanu, łożenia o prawidłowego gospodarowania nie znosi faktu, że ryby są dobrem wspólnym i nie widać póki co lewara, który ten stan prawny wywróci.

Nieprawdopodobnie  trudne , prawda ? 

Skoro wola właścicielska jest rozstrzygająca a można się obyć bez odłowów gospodarczych to po jaki ch..j "nasz" związek wedkarski odławia ryby . Przecież to PZW a nie PZWiR(ybacki).


  • Darek P i Tabor lubią to

#955 OFFLINE   Tabor

Tabor

    OO7

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • LokalizacjaInnemiejsce
  • Imię:Tetryk
  • Nazwisko:Tetryk

Napisano 16 maj 2017 - 22:18

 Śmiech mnie ogarnął jak sobie wyobraziłem .

 

1 - my płacimy na zarybienia i ich pensje 

2 - dokarmiamy dodatkowo i ponosimy koszty dodatkowe akcyzy na alkohol i paliwo w czasie wędkowania 

3 - oni nas karaką  za byle przewinienie 

4 - grodza brzegi abyśmy nie mogli dotrzeć do łowisk z niby  naszymi rybami

5 - pomagamy im pilnować niby naszych ryb

6 - jak już  dorosną wyławiają je i nam je sprzedają

Ja pie....e ale cyrk do tego ktoś namawia mnie żebym rybę  złowioną wypuszczał bo im w sieci mało wchodzi .

Teraz już mogę iść spać jestem mega zadowolonym wędkarzem z marzeniami o leprzym jutrze które nigdy nie nadejdzie .

Czy nikt z nas nie zna jakiegoś prokuratora lub senatora .



#956 OFFLINE   Persi

Persi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 119 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Jacek

Napisano 16 maj 2017 - 22:51

Jaki mianowicie przywilej odbiorą Persi - członkom też ?  :D   

Członkowie mogą przestać płacić wam składki, gdy ryb juź nie będzie i szlag trafi wasze ciepłe posadki. Skarb Państwa też odbierze koncesję za marny rybostan. Prędzej czy później tak się stanie.



#957 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 17 maj 2017 - 05:52

Nie uczestniczę w zarządzaniu stowarzyszeniem, tym niemniej zdecydowanie bliżej jest mi przyjąć i zrozumieć oschłe formalistycznie, ale logiczne oraz prawnie uzasadnione stanowisko władz stowarzyszenia, niż uproszczone, wręcz kołtuńskie mitologie wiecznie żywe pośród członków oburzonych.

 

Nietrudno zauważyć, że większości tzw członków wręcz niezbędny do bezstresowego życia jest podręczny chłopiec do bicia albo rytualnego chłostania gdzie popadnie.. tak samo jak niezbędny jest kultrednaczykowi, co od lat kuchennymi drzwiami usiłuje się dostać na Twardą jako rewolucyjny wódz - zbawiciel ode wszystkiego złego co sam wymyślił, co i tak nie znosi okropnego faktu żeśmy są en bloc wsobnym, aspołecznym plemieniem, od którego starannie się separuję. Tak samo jak od radosnego popierdywania polodisco. A fuj.. :)


  • HaDe lubi to

#958 OFFLINE   sacha

sacha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1724 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Krystosiak

Napisano 17 maj 2017 - 07:56

Skoro wola właścicielska jest rozstrzygająca a można się obyć bez odłowów gospodarczych to po jaki ch..j "nasz" związek wedkarski odławia ryby . Przecież to PZW a nie PZWiR(ybacki).

W/g osoby odpowiedzialnej za gospodarkę w OM PZW ok. 15 lat temu odłowy gospodarcze być muszą bo tak jest zapisane w operacie. A tego wymaga RZGW. Okaząło się to g....-prawda bo po tym spotkaniu które odbyło się na Ursynowie poszedłem do RZGW (wtedy jeszcze na Mokotowską a miałem przez ulicę) i rozmawiałem z człowiekiem który między innymi rozpatrywał operaty. Nie prawdą jest że RZGW wymaga odłowów, odłowy wpisuje dzierżawca do operatu lub nie. Jeśli wpisze to musi je wykonywać. OC czy OS nie wpisały i nie wykonują, OM wpisał i ma. NIe ma co drzeć szat bo inaczej nie będzie i nikt nic na to nie poradzi. Kończą się umowy dzierżawne chyba w 2018 roku, na 2019 będą nowe. Moim zmartwieniem jest tylko to czy OM nie będzie miał apetytu na wody okręgów ościennych gdzie tych odłowów nie ma. 


  • Pisarz.......ewski Piotr lubi to

#959 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 17 maj 2017 - 20:25

Operaty merytorycznie opiniuje IRŚ, RZGW wybiera najlepszy z nich w przetargu, a najlepszy jest ze społecznego punktu widzenia ten, który nie pozbawia innych możliwości korzystania z pożytków dobra publicznego jakim są ryby. Dlatego premiuje się te z odłowami. Mniemanologie nic tu nie zmieniają.. :)

Odłowy gospodarcze powoli przekształcają się w hodowlę i biznes akwakulturowy. Gdyby udziałowcy takiego wielkiego stowarzyszenia jak PZW - potocznie zwani członkami - zechcieli nie trzymać w zwieraczach swojego interesu, tylko w głowie, no i nie byliby taką haniebną, postkomunistyczną resztówką, zakładaliby masowo LGR-y za krajowe czy unijne subwencje, liczyli kasę, dzielili i rządzili. Tak jak niegdyś KTR-y i towarzystwa wędkarskie..

Socjal ciągle lepszy.. :)  


Użytkownik Sławek Oppeln Bronikowski edytował ten post 17 maj 2017 - 20:26


#960 OFFLINE   vako

vako

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1396 postów
  • LokalizacjaLoża Szyderców
  • Imię:Mariusz

Napisano 23 czerwiec 2017 - 13:32

25 czerwca tego roku zdecyduje czy dotychczasowa władza nadal będzie dzierżyć stery okrętu zwanego Okręgiem Mazowieckim, czy też sternik się zmieni. Na stanowisko kapitana kandydują: dotychczasowy Kapitan Zbyszek B. i nowy Grzegorz S.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych