Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Test merytoryczny


Sugerowana odpowiedź drolcak , 05 kwiecień 2016 - 19:53

moim zdaniem to dość proste ;-) Ustalić jasne zasady kiedy to sie dzieje i co czyścicie. Zakładam, ze to prace porządkowe, które dzieją się po XX dni po opublikowaniu. 

Jeżeli ja miałbym decydować (moze nie wiem poprostu jak to dziala) to zastanowiłbym się by dać ludziom się "wyszaleć" i pogratulować sobie etc - po to do cholery jest community i tak sie je tworzy :), a potem po XX dniach jeżeli to konieczne wyczyściłbym to żeby łatwiej później było konsumować kontent :) 

Idź do odpowiedzi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1187 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 30 marzec 2016 - 22:53

Zanim staliśmy się szczęśliwymi posiadaczami telefonów ludzie spotykali się w żeby móc ze sobą porozmawiać .Potem nadeszła wielkopomna chwila i przyszła era telefonów więc po co się spotykać skoro można zadzwonić ale człowiek jest z natury leniwy i poszedł o krok dalej SMS bo po co tracić cenne minuty jak można napisać i mieć sprawę z głowy .I wreszcie nastała era internetu wszystko stało się łatwiejsze już nie trzeba pisać elaboratów smsowych wystarczy jedno kliknięcie LIKE i po sprawie .

Jerkbait poszedł o krok dalej co prawda  like jest do przyjęcia ale treść postów musi być merytoryczna tzn  post musi się spodobać moderatorowi .Dlatego myślę że dla sprawniejszego działania forum powinien być dział gdzie wkleja się proponowany post i po cenzurze i akceptacji można ten wartościowy post wkleić .

Jestem na tym forum ponad 10 lat i to co jest teraz to już jest jakaś psychoza weryfikowanie postów  przez widzimisię albo nie .Jestem na tym forum ponad 10 lat i widzę tu przez ten czas działania bardzo zbieżne z działaniami naszej władzy podporządkowanie i układ zero jedynkowy ale jesteś z nami albo przeciwko nam.Smutne jest to że nawet na forum wędkarskim nie można poczuć chociaż odrobiny wolności słowa .

Nie wiem jak długo będzie ten post ale przy tak aktywnej inwigilacji daję mu max 10 minut .To tyle z mojej strony .

Pozdrawiam serdecznie wszystkich normalnych Tomek .



#2 OFFLINE   t-a-d-e-k

t-a-d-e-k

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • Imię:tadek

Napisano 30 marzec 2016 - 22:58

z tą wolnścią słowa to nie przesadziłeś ?


Użytkownik inter edytował ten post 30 marzec 2016 - 23:12


#3 OFFLINE   antoni

antoni

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 127 postów
  • LokalizacjaNowy Sącz
  • Imię:Antoni
  • Nazwisko:Kiepura

Napisano 30 marzec 2016 - 23:03

Witam panie Tomku jestem Tutaj chwilkę i da sie odczuć takie rzeczy prawie od razu i jest to przykre , tyle pozdrawiam.

Użytkownik antoni edytował ten post 30 marzec 2016 - 23:04


#4 OFFLINE   t-a-d-e-k

t-a-d-e-k

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 279 postów
  • Imię:tadek

Napisano 30 marzec 2016 - 23:09

mineło 10 minut ....  a nie mówiłem że nie jest tak żle ? :D



#5 OFFLINE   pabik

pabik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów

Napisano 30 marzec 2016 - 23:19

Jestem na tak ,  jak pewnie większość ale za chwilę jednostka powiesi kłódkę  :(



#6 OFFLINE   Tomas81

Tomas81

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 31 marzec 2016 - 00:08

Nie wiem o co poszło ale na tym forum ktoś przynajmniej czuwa nad emocjami, które czasem ponoszą. Dla mnie to duży plus. Choć oczywiście zdarzają się tematy, jak C&R, gdzie zdanie "odrębne" jest nie do przyjęcia co też mi się nie do końca podoba. Ale inteligentna osoba będzie je omijać. W każdym razie pod względem merytoryki jb jest najlepszym mi znanym forum wędkarskim. Chyba że Tomku wyjaśnisz genezę tegoż wątku ;)

 

Pozdro!


  • HaDe lubi to

#7 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 31 marzec 2016 - 05:47

- No, widzieliście? Jest mównica!

- Tu szklanka, tu zagrycha...

- Jaka zagrycha, jak w tej szklance jest woda?

- Byłaby woda, by się głupot nie gadało...



#8 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1881 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 31 marzec 2016 - 06:17

Jestem na tym forum ponad 10 lat i widzę tu przez ten czas działania bardzo zbieżne z działaniami naszej władzy podporządkowanie i układ zero jedynkowy ale jesteś z nami albo przeciwko nam.Smutne jest to że nawet na forum wędkarskim nie można poczuć chociaż odrobiny wolności słowa .

 

Gdybym był moderatorem sam bym ocenzurował ten post.  Aż ciśnie mi się na usta odpowiedź typu: "to sobie zorganizuj demonstrację KOD-u". I pyskówka murowana. Wystarczy, że poczytam komentarze na YT i chęć na wolność słowa skutecznie mi przechodzi. 


  • coma, maciek1993 i qwerty lubią to

#9 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 marzec 2016 - 06:36

Problemem internetu nie jest brak wolności słowa tylko wszechobecny hejt. Jerkbait nie jest tu wyjątkiem, niestety - to znaczy jeszcze nie jest, bo właśnie podejmujemy działania żeby ucywilizować nasz kawałek wirtualnej przestrzeni. Dodatkowo, chcemy żeby w wątkach o rybach nie trzeba było się przedzierać przez kilka stron offtopiku żeby popatrzeć sobie na rybę.

Są to w sumie proste i racjonalne działania które mają na celu podniesienie jakości naszej wspólnej przestrzeni. Kosztem kilku postów które tu i ówdzie wypadną.

Miałem nadzieję że spotka się to z większym zrozumieniem prawdę mówiąc ale widzę że ból z powodu usunięcia kilku postów uniemożliwia refleksję....może przyjdzie ona z czasem. Moje posty też wypadają, wypadają posty moderatorów - jakoś nikt nie drze z tego powodu szat... Nie zawrócimy z tej drogi. Proponowałbym nie podchodzić do sprawy tak osobiście tylko zobaczyć szerszy kontekst i docenić że komuś chce się dbać o to miejsce

Pozdrawiam

#10 OFFLINE   zmorces

zmorces

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • LokalizacjaCiechanów
  • Imię:Paweł

Napisano 31 marzec 2016 - 08:12

Co do weryfikacji, to podziwiam i chwalę moderatorów, że utrzymują porządek na tym forum. Jest zakładanych mnóstwo tematów, które już są na tym forum, a koledzy to sprawdzają. Treść zakładanego tematu, jeżeli się o coś pytamy teorytycznie zawsze musi być pytaniem merytorycznym. :)



#11 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 31 marzec 2016 - 10:16

(...)Smutne jest to że nawet na forum wędkarskim nie można poczuć chociaż odrobiny wolności słowa .

Nie wiem jak długo będzie ten post ale przy tak aktywnej inwigilacji daję mu max 10 minut .To tyle z mojej strony .

Pozdrawiam serdecznie wszystkich normalnych Tomek .

Poco powstały wątki z rybami w tytule? 

Gdy czytelnik w przyszłości będzie chciał pooglądać zdjęcia, z merytorycznej dyskusji (pojawiającej się czasami) zaczerpnąć lub wzbogacić swą wiedzę, będzie musiał przebić się przez lawinę "och" "achów" i innych "gratków", poprzeplatanych prywatnymi off'ami i dociekaniami, czy długość danej rybki była na pewno zgodna z deklaracjami łowcy. Uff, takiej katorgi nikt chyba by nie chciał. Czyli, trzeba robić porządki. 

 

Wolność słowa jest zapewniona. Możecie nadal "ochać" i achać" do woli, off-topowe dyskusje prowadzić, nikt tego nie zabrania. Poza hejtem, który będzie tępiony z całą surowością. A po kilku dniach, gdy szczęśliwy łowca przyjął już na klatę zasłużony wysyp wszelkich "gratek", zapoznał się z nimi, gdy dyskusja off'owa wygasła, wpada porządkowy z miotełką i sprząta. Nie na złość Wam, ale dla przyszłych zaglądaczy, którzy nie biorąc udziału w wygasłych dysputach, nie są nimi zainteresowani. Chcą zobaczyć płetwiaste zdobycze prezentowane przez dumnych łowców i poczytać o miejscach, o sprzęcie, o technikach połowu. Dbając o poziom merytoryczny staramy się to zapewnić. 

 

 

(...)

Jerkbait poszedł o krok dalej co prawda  like jest do przyjęcia ale treść postów musi być merytoryczna tzn  post musi się spodobać moderatorowi .Dlatego myślę że dla sprawniejszego działania forum powinien być dział gdzie wkleja się proponowany post i po cenzurze i akceptacji można ten wartościowy post wkleić .

Jestem na tym forum ponad 10 lat i to co jest teraz to już jest jakaś psychoza weryfikowanie postów  przez widzimisię albo nie .(...)

Przez 10 lat zapewne spotkałeś się z Regulaminem forum. Może nawet przeczytałeś go, ale pamięć jest zawodna i miałeś prawo zapomnieć. 10 lat to szmat czasu. Przypominam więc:
"5. Przestrzegaj regulaminów obowiązujących na forum oraz zaleceń administratora lub moderatorów. Pamiętaj, że ostateczne interpretacje należą do nich."

:) 



#12 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 31 marzec 2016 - 10:35

Wielokrotnie brałem udział w ostrzejszej wymianie zdań.
Często ta wymiana zdań jest zbędna i szpeci wątek, gdy emocje już opadną sam zgłaszam swoje posty z prośbą o moderację.

 

Oczywiście są też kwestie kiedy wymiana zdań jest potrzebna, takie posty niestety znikają czasem jak te mniej cywilizowane.

 

Wolność słowa wolnością słowa, emocje jednak dają nam popalić więc praca moda jest ciężka.

Niestety tutaj działa regulamin 2 punktowy.

 

1. Admin/Mod zawsze ma rację

2. Jeżeli Admin/Mod nie ma racji patrz pkt 1. 


  • joker i BOB lubią to

#13 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 31 marzec 2016 - 11:17

Niestety tutaj działa regulamin 2 punktowy.

"niestety" działa tutaj święte prawo własności.... właściciela / administratora forum :whistling:


Użytkownik Jano edytował ten post 31 marzec 2016 - 11:17

  • BOB lubi to

#14 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 31 marzec 2016 - 12:59

Jestem tutaj dość krótko moderatorem, ale wiele poglądów i postrzeganie spraw zmieniło się po nadaniu mi uprawnień. 

Wcześniej jako użytkownik myślałem, "po co zamykać", 'po co usuwać" albo "zamknąć od razu ten wątek", "usunąć wypowiedź", "dać mu bana!". Często wymaga to głębszego zastanowienia co zrobić aby temat podtrzymać, a uniknąc fali hejtu.

Jako moderatorzy dbamy o to, żebyście mogli wycisnąć cytrynę do ostatniej kropli, żeby czas spędzony na jb.pl był jak najbardziej efektywny. Łączymy wątki,  po pewnym czasie czyścimy dział Wieści znad wody z gratulacji, niepotrzebnych pytań itd. Po to byście mogli wracając po kilku tygodniach do pierwszych stron zobaczyć zdjęcia ryb, a nie szukać jednego zdjęcia w morzu gratek. 

 

Zapraszamy do dzielenia się uwagami, konstruktywną krytyką - oficjalnie poprzez ten dział, czy indywidualnie na privie, a także dziś na czacie. 



#15 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 01 kwiecień 2016 - 04:52

A ja popieram mimo, ze polecialo kilka moich postow z luznej dyskusji, ktorych nie trzeba bylo oprawiac w ramki. Ordnung must sein, wiec jesli nowomoda nie zainspiruje do naduzyc a wierze, ze tak nie bedzie to poprawa przejrzystosci w watkach przez usuwanie sieczki wyjdzie in plus jesli ktos bedzie chcial zasiegnac wiedzy z zasobow, jeszcze jakby poszlo to w parze z optymalizacja szukajki to w ogole bedzie cacy :)
  • Friko lubi to

#16 OFFLINE   drolcak

drolcak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 04 kwiecień 2016 - 20:39

Popieram te dzialania. Z czasem niemerytoryczne wpisy utrudniaja znalezienie tego czego sie szuka ;) uwazajcie tylko zeby nie przegiac bo to ludzie tworza ta społeczność i zbytnia ingerencja w swobode moze byc niebezpieczna.
  • Friko lubi to

#17 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 kwiecień 2016 - 06:37

Chciałbym żeby Forumicze nie odbierali usuwania postów w wątkach rybnych jako działań wymierzonych "personalnie" tylko jako rutynowe czynności administracyjne / porządkowe.... zastanawiam się jak to lepiej zakomunikować na forum, macie jakieś pomysły ?

 

Może np. dopisac do zasad publikacji zdjęć taką informacje że czyścimy wątki rybne regularnie i ze niektóre wypowiedzi nie związane z tematem, gratulacje itp - mogą byc usuwane ? Dla moderatorów usuniecie wypowiedzi jest czym normalnym ale część uzytkowników moze to odbierac inaczej...  :unsure:


  • Hunter_pike lubi to

#18 OFFLINE   Tomek88

Tomek88

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3209 postów
  • LokalizacjaGrójec
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Zienkiewicz

Napisano 05 kwiecień 2016 - 08:42

Może przez jakiś czas na początku transformacji mentalnej nagłówek na stronie głównej jak do ważnych artykułów bądź wydarzeń.

#19 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 05 kwiecień 2016 - 08:46

Dodał bym tak jak sugerujesz w Zasadach zamieszczania zdjęć ale i też w Regulaminie forum, iż posty merytorycznie odbiegające od tematu, gratki, zbędny hejt na całym forum a nie tylko w tematach rybnych będą na bieżąco usuwane dla zachowania przejrzystości forum i tematów. 



#20 OFFLINE   drolcak

drolcak

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaWołomin

Napisano 05 kwiecień 2016 - 19:53   Sugerowana odpowiedź

moim zdaniem to dość proste ;-) Ustalić jasne zasady kiedy to sie dzieje i co czyścicie. Zakładam, ze to prace porządkowe, które dzieją się po XX dni po opublikowaniu. 

Jeżeli ja miałbym decydować (moze nie wiem poprostu jak to dziala) to zastanowiłbym się by dać ludziom się "wyszaleć" i pogratulować sobie etc - po to do cholery jest community i tak sie je tworzy :), a potem po XX dniach jeżeli to konieczne wyczyściłbym to żeby łatwiej później było konsumować kontent :) 


  • Friko i antoni lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych