Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Test merytoryczny


Sugerowana odpowiedź drolcak , 05 kwiecień 2016 - 19:53

moim zdaniem to dość proste ;-) Ustalić jasne zasady kiedy to sie dzieje i co czyścicie. Zakładam, ze to prace porządkowe, które dzieją się po XX dni po opublikowaniu. 

Jeżeli ja miałbym decydować (moze nie wiem poprostu jak to dziala) to zastanowiłbym się by dać ludziom się "wyszaleć" i pogratulować sobie etc - po to do cholery jest community i tak sie je tworzy :), a potem po XX dniach jeżeli to konieczne wyczyściłbym to żeby łatwiej później było konsumować kontent :) 

Idź do odpowiedzi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#21 ONLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1055 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 kwiecień 2016 - 11:37

Kilka uwag. Tak modne ostatnio słowo hejt na początek. Jeden się oburzy na to, drugi na tamto. Interpretacja zależy od poglądów, poprawności lub niepoprawności, szeroko pojętej kultury osobistej, silnych nerwów itd itd. Moderatorzy dobrani są według jakiegoś tam klucza i podpierają się regulaminem obowiązującym na forum. Mogą i mają prawo interpretować go według własnego widzimisię. I basta. Bo jest to portal prywatny i trzeba się dostosować. Jak się komuś nie podoba to może tu nie zaglądać. Mi się wiele nie podoba, ale więcej podoba, to sobie zaglądam. Plusy dodatnie i plusy ujemne. I jeszcze dwie sprawy techniczne. Pierwsza mniej ważna. Może osoby wpadające w zachwyt nad tym czy owym namówić lub nakłonić, żeby nie pisały kolejnych postów o tej samej treści tylko lajkowały pierwszy chwalący,  lub sam obiekt uwielbienia. Oczyści to wątki i zaoszczędzi pracy moderatorom. I druga ważna. Ortografia i składnia. Ja wiem, że czasem coś się komuś napisze po kielichu, przy użyciu komórki w silnym słońcu, okularki zaparują...Niestety niektórych wpisów nie da się czytać. Są ludzie, którzy  bezskutecznie starają się walczyć o poprawną pisownię. Bezskutecznie. Mam wniosek, aby moderatorzy zaczęli zwracać na to uwagę. I to nie od święta, a z urzędu. Czy można wprowadzić znaczniki (chorągiewki, żółte kartki), którymi byłyby oznaczone posty z błędami. Nie chodzi mi tutaj i piętnowanie osób piszących na forum, a o szeroko pojętą kulturę osobistą. Bo ortografia i składnia to jej elementy. Coraz częściej się o tym zapomina. Wiem, że restrykcyjne podejście do tematu wystraszy część piszących. Może w wolnym czasie sięgną po książkę, co przysłuży im się w przyszłości. Albo zastanowią się czasem lub sięgną po słownik. Portal na tym zyska, bo chyba chodzi o jakość, a nie o ilość. Jeśli promujemy na j.pl etyczne zachowania i kulturę to nie róbmy tego wybiórczo. Doskonalmy się w każdej dziedzinie i pomagajmy innym. I na koniec, słowa hejt i lajk nie należą do moich faworytów w języku polskim. Cóż, postęp.



#22 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10143 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 24 kwiecień 2016 - 16:54

Ileż moich pięknych, wartościowych i nasyconych treścią przekazu wpisów wywalono w przeróżnych watkach?! ... i jakoś mi ich dzisiaj nie brak :P  :D

Jednak czy mogę prosić o instalacje  takiego kata/programu, który automatycznie będzie wy ... ał słowa: "plećka" i "gratki"?!!! :)


  • Pumba, tomi101 i Szymon82 lubią to

#23 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 24 kwiecień 2016 - 18:50

wcale nie czaję w czym jest "problem" :)


  • Szymon82 lubi to

#24 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1571 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 24 kwiecień 2016 - 19:03

Ja też nie wiem o co kaman ?


  • BOB lubi to

#25 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10143 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 24 kwiecień 2016 - 19:14

I ja ?



#26 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 24 kwiecień 2016 - 20:42

Jestem tutaj dość krótko moderatorem, ale wiele poglądów i postrzeganie spraw zmieniło się po nadaniu mi uprawnień. 

Wcześniej jako użytkownik myślałem, "po co zamykać", 'po co usuwać" albo "zamknąć od razu ten wątek", "usunąć wypowiedź", "dać mu bana!". Często wymaga to głębszego zastanowienia co zrobić aby temat podtrzymać, a uniknąc fali hejtu.

Jako moderatorzy dbamy o to, żebyście mogli wycisnąć cytrynę do ostatniej kropli, żeby czas spędzony na jb.pl był jak najbardziej efektywny. Łączymy wątki,  po pewnym czasie czyścimy dział Wieści znad wody z gratulacji, niepotrzebnych pytań itd. Po to byście mogli wracając po kilku tygodniach do pierwszych stron zobaczyć zdjęcia ryb, a nie szukać jednego zdjęcia w morzu gratek. 

 

Zapraszamy do dzielenia się uwagami, konstruktywną krytyką - oficjalnie poprzez ten dział, czy indywidualnie na privie, a także dziś na czacie. 

 

Po przeczytaniu tego posta cieszę się, że jesteś moderatorem. Pozdrawiam :)


  • BOB i Kacper.K lubią to

#27 OFFLINE   radekguz

radekguz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 27 kwiecień 2016 - 10:26

Mam pytanie czy aby pisać w dziale giełda muszę mieć jakiś starz na forum, ileś postów, przywitać się?

Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka

#28 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 27 kwiecień 2016 - 10:29

http://jerkbait.pl/t...łdy-jerkbaitpl/



#29 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 27 kwiecień 2016 - 13:21

radekguz - tak musisz mieć jakiś staż.

Zaznaczę, że jak będziesz miał jakiś "starz" , to i tak dupa :D


  • Maciej W. i coma lubią to

#30 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 27 kwiecień 2016 - 13:28

radekguz - tak musisz mieć jakiś staż.

Zaznaczę, że jak będziesz miał jakiś "starz" , to i tak dupa :D

 

Nie jest to prawdą.

http://jerkbait.pl/t...itpl/?p=1852945

Nabijanie postów nie jest już konieczne.


  • radekguz lubi to

#31 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2022 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 27 kwiecień 2016 - 13:42

Nie jest to prawdą.

http://jerkbait.pl/t...itpl/?p=1852945

Nabijanie postów nie jest już konieczne.

 

Właśnie wskazany post świadczy o tym, że staż jest konieczny ;) Dokładnie ten fragment:

"Od dnia wejścia w życie niniejszego regulaminu (16.09.2015r) do korzystania z Giełdy uprawnieni są Użytkownicy zarejestrowani na portalu jerkbait.pl dłużej niż 30 dni."



#32 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 27 kwiecień 2016 - 13:55

Mój post nie dotyczył stażu, a dalszej części wypowiedzi @chojny83, tej o dolnej części pleców. 

Wyraźnie zaznaczyłem, iż nabijane za wszelką cenę posty nie są już wyznacznikiem jakości, dopuszczającym na giełdę. O samym stażu, jako oczywistości, nie wspomniałem. Jak widać, niesłusznie B)


  • coma lubi to

#33 OFFLINE   radekguz

radekguz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 27 kwiecień 2016 - 15:27

Nie jest to prawdą.

http://jerkbait.pl/t...itpl/?p=1852945

Nabijanie postów nie jest już konieczne.

Dziękuję, bo nie mogłem właśnie zaczaić, czy dotyczy to tylko ogłaszających się, czy również chcących coś kupić, ja na ten czas zaliczam się do tych drugich.


Użytkownik radekguz edytował ten post 27 kwiecień 2016 - 15:28


#34 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 27 kwiecień 2016 - 15:29

Wyraźnie zaznaczyłem, iż nabijane za wszelką cenę posty nie są już wyznacznikiem jakości, dopuszczającym na giełdę.

 

Temat wątku jest można odnieść wprost do wpisów niektórych użytkowników. :) Test merytoryczny oblany.

W takim razie do kiedy nabijane za wszelką cenę posty były jakimkolwiek wyznacznikiem jakości? :)


Użytkownik Sławek.Sobolewski edytował ten post 27 kwiecień 2016 - 15:31


#35 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 27 kwiecień 2016 - 15:56

Temat wątku jest można odnieść wprost do wpisów niektórych użytkowników. :) Test merytoryczny oblany.

W takim razie do kiedy nabijane za wszelką cenę posty były jakimkolwiek wyznacznikiem jakości? :)

Sławku, nigdy.

Dlatego redakcja portalu zrezygnowała z wymogu jakichkolwiek postów jako warunku dopuszczającego na giełdę. Dlatego też i porządki w "rybnych" tematach "Wieści z nad wody". Bo nie o ilość, ale o jakość tego, co zostaje starania idą. By uniknąć spamu, zbędnych ozdobników, hejtu i "off topowych" dysput. Poprzedni zapis regulaminu, mówiący o minimum trzydziestu postach jako warunku dopuszczającym do giełdy, sporą ilość takiego śmiecia wygenerował. Wbrew woli pomysłodawców takiego zapisu. Ot, wynik zderzenia wiary w szlachetność postaw (coś - za coś) w zderzeniu z cwaniakami (coś - za nic). 

Ale o tym, jako wieloletni forumowicz, doskonale wiesz. 


  • Sławek.Sobolewski, Kacper.K i Hunter_pike lubią to

#36 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1561 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 18 czerwiec 2016 - 22:09

..psełdimmmn.

Użytkownik salmon1977 edytował ten post 18 czerwiec 2016 - 22:17





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych